Dicht bij huis ZONDAG SHOPDAG ALEXANDRIUM NAJAARSAKTIE C? d&tddM&bvr ,X° Spoftgala: feestje voor de sporter Extra prijzen voor sporters Moderne Scrooge brengt 'Dickensgevoel* terug LAATSTE WEEKEND IN WONEN, SLAPEN KEUKENS CAPELLE A/DIJSSEL VAN 12.00 UUR-17.00 UUR maas stad Zo is er maar een Colofon Proef: Wmo-loket langer open Om de bereikbaarheid van het Wmo-loket te vergroten is een proef gestart met ver- ruiming van de openingstij- den en een Wmo-loket in de wijk. Op dit moment is er een Wmo-Loket in de Stads- winkel aan het Stadserf. Met ingang van 30 november komt er nu 00k een op de's- Gravelandseweg in het cen trum van huisartsen. Vanaf 3 december is het Wmo-loket in de Stadswin- kel 00k op donderdagavond open. De proef met de avondopen- stelling duurt zes weken. De reguliere openingstijden van het Wmo-loket in de Stads- winkel zijn: maandag 12.00- 16.00 uur, dinsdag, woens- dag en vrijdag 08.00-16.00 uur, donderdag 08.00- 20.00 uur Gratis Bij deze adressen: De Dienst Sport en Recreatie gooide het dit jaar over een andere boeg met het Sportgala. Minder entertainment, meer aandacht voor de kampioenen. Zo werd het een feestje waar de sporters zelf in de spotlights stonden. Radio Schiedam coryfeeen Jan Willem de Boer en Patrick de Boer namen dit jaar de centrale presentatie van het Sportgala voor hun rekening. Het duo kent de Schiedamse sportwereld goed en wist daardoor met gerichte vragen aan de sportkampioenen de prestaties van het afgelopen jaar nog eehs voor het voet- licht te halen. Verspreid over de avond introduceerden zij met interviews de genomineerden voor de verschillende Schiedamse sportprijzen. Dat alles gebeurde op een podium dat de sfeer van een kleedkamer ademde en wel wat deed denken aan de losse manier van doen in tele- visieprogramma Holland Sport. Als apotheo- se van het Sportgala werden door burge- meester Verver, wethouder Daskalakis en voormalig judotopper Dennis van der Geest de sportploeg, de sporter en het talent van het jaar bekendgemaakt. De Schiedamse sportpers koos dit jaar de cricketers van Excelsior'20 als sportploeg van het jaar vanwege de behaalde dubbel. Excelsior'20 werd kampioen in de hoofd- klasse en werd bovendien winnaar van de nieuwerwetse Twenty/20 competitie waarin flitsender en kortere cricketwedstrijden wor den gespeeld. Bokser Nouchka Fontijn werd sportvrouw van het jaar vanwege de stap die zij dit jaar maakte in het (inter)nationale boksen en die zij onlangs bekroonde met een Nederlandse titel. Talent van het jaar werd Feyenoorder Luc Castaignos die dit jaar furore maakte op het WK en EK voetbal tot 17 jaar. Het program- ma werd afgewisseld met twee optredens van de Schiedamse zanger Bob Offenberg en dansacts van Groove Kings. Met hun tweede optreden leidden de spectaculaire dansende Groove Kings Dennis van der Geest in als DJ want de ex-judoka sloot in die rol het jaar- lijkse sportfeest af. Op het Sportgala werden dit jaar nog twee extra prijzen vergeven. De gemeente zelf wilde op het jaarlijkse sportfeest wat meer aandacht 00k voor jeugdsport en deed, bo- venop het aanwijzen het sporttalent dat door de sportpers wordt gedaan, nog een duit in het zakje met het in het zonnetje zet- ten van de junioren van Ventura die vorig jaar alles wonnen wat er te winnen viel. Daarnaast kreeg 00k bowler Carmen Haandrikman zo'n extra gemeentelijke prijs, een karikatuurtekening van Marion van de Wiel, voor haar Europese titel bij de junioren. Ook de sportraad wilde dit jaar niet achterblijven en vond een sponsor be- reid ballen te leveren aan handbalvereni- ging Ventura dat dit jaar voor het 4e jaar op rij de Nederlandse veldtitel in de wacht sleepte. De extra prijzenregen kwam tijdens het Sportgala wat uit de lucht vallen en kwam voor de toehoorder wat arbitrair over maar dat mocht de pret bij de gelukkigen die de extra eer ten deel viel natuurlijk niet drukken. Krantnetel „Sinds wanneer is het algemeen bekend dat er in Neder- land altijd een leger Hulpsinten rondloopt rond 5 decem ber?", vroeg ik mij vanmorgen hardop af toen ik de 'eni- ge echte' in de ochtendshow van Giel Beelen hoorde pra- ten over zijn corps hulpjes. Ik dacht toch echt dat dat fa- se II van het ontrafelen van het Sintergeheim was als je het daar met je kinderen over ging hebben. Maar blijk- baar bestaat fase I in Nederland allang niet meer en ben ik daarin hopeloos ouderwets en na'ief. In de door mijzelf geconstrueerde fase I geloven ze echt alles: dat Sint op het dak loopt met paard en al en dat pie- ten door schoorstenen naar beneden komen en dat elke Sinterklaas ook gewoon Sinterklaas is, maar in fase II worden ze kritischer. Zo is volgens C. de 'enige echte' te herkennen aan de diamanten op zijn mijter en viel de Sint van de hockey af omdat zijn snor bewoog. „Die deed: wiep, wiep", legde ze uit, terwijl ze met haar wijsvinger op de bovenlip van boven naar beneden ging. De hulpsint op de voetbal had helemaal geen kruis, wist R. te vertel- len. „Alleen een grote streep naar beneden." Maar op vragen daarover had hulpsint zich goed geweerd door te melden dat die ene streep er in de was af was gegaan. Nog vreemder en ingewikkelder werd het toen C. zon- dagmiddag naar een live-uitzending van het Feest van Sinterklaas zat te kijken en er aan de deur gebeld werd door joelende vriendjes dat Sinterklaas in de wijk liep. Tja, wie moest ze toen kiezen? De 'enige echte' op de te- levisie, over wie ze juist een uur lang had lopen kirren dat die zo vreselijk lief was of een hulpje in de straat. Ze ging voor het hulpje. Met twee jaszakken vol pepernoten en rode konen van opwinding kwam ze na afloop verslag doen: minpuntjes waren de spijkerbroek, de mijter zon- der diamanten en de naar roze neigende mantel, maar positief was dat Sint toch maar mooi in haar wijkje was geweest en dat ze er de hele tijd naast had mogen lopen! Karin Moerman Apollo Toneel, Schat produc- ties en jeugdtheaterschool De Teerstoof voeren komen- de week een moderne open- luchtvoorstelling op van Scrooge. De Schiedamse ver- sie gaat over een supergie- rige supermarkteigenaar en een cassiere die geld steelt om medicijnen voor haar zieke kind te kopen. Vier lo- caties en heel wat tijd verder blijkt Scrooge gelukkig een bijzonder lieve man die het beste voorheeft met zijn per- soneel. De voorstelling begint bij Ruimte in Beweging aan de Herenstraat, om 19.00 uur om zich vervolgens te ver- plaatsen naar de Oude Sluis en de trappen voor het oude Stadhuis. Tussendoor is er voor het publiek een warme kop koffie en soep „Zo pro- beren we toch een beetje die ouderwetse Dickens-sfeer erin te brengen", vertelt De borah Lens van de Jeugd theaterschool. De moderne Scrooge is een co-productie met 42 spelers, volwassenen, jongeren en kinderen. „Die krijgen alle- maal thermo-ondergoed aan en dikke sokken", belooft Lens. „Want het zal best af- zien worden in de buiten- lucht, maar ook ongelofelijk mooi." Scrooge, ma 7 tot en met za 12 december, 19.00 uur (do 10 dec. 17.00 uur), Kaarten: 7,50/ 5," (tot 12 jaar). WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! 6 DECEMBER GEOPEND 12.00-17.00 UUR www.alexandrium.nl Werk aan De Kameel even stil gelegd De bouw van de nieuwste molen van Schiedam, De Ka meel, voorloopt voorspoedig. De molen is al flink omhoog geschoten en biedt vanaf verschillende locaties in de stad al een verrasserid door- kijkje. Aanvankelijk was het de bedoeling om al het met- selwerk voor de winter af te hebben, itiaaij nu is tpch be- sloten om een winterstop in te lassen om voiistschade uit te sluiten. De oplevering van De Kameel in 2011 loopt vooralsnog geen vertraging op. Het publiek kan de molen steunen door een chocolade- tablet te kopen van de molen bij museummolen De Nieu- we Palmboom. Maasstad Weekbladen 12 december 2009 |82 www.mijnmaasstad.nl Prins Hendrikkade 16a Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4699 500 Fax. 010 4699 519 e-mail: info@maasstad.nl Bezorqing: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Commercieel directeur F. de Roon Vertegenwoordiger J. van Merwijk, tel. 0610 920979 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4699 518 Fotografie: tel. 010 4699 500 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PLM BV Alle auteursrechten en databank- rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk- kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PLM BV, c.q. de betreffende auteur. SCHIEDAM> weekbladen Valeriusstraat 3 Tabakshoe Boor Groenelaan 53 GoneoiteSdMa Stadserf 1 VanLoenenDecokay Dam 37-45 Geuzenplein 7 PtasniarirtC.vjLMe(r Mgr. Nolenslaan 460 WpgetaiH Debtor dan van Avennestraat Tabaksiioa Has de Haard Lange Kerkstraat 26 latakstopPartweg Parkweg 404 Boertiavelaan 79 Lange Kerkstraat 86 Oil Mhij 1—fajy I St. luduinastraat 96a De cricketers van Excelsior'20 werden vrijdag gekroond tot sportploeg van het jaar tijdens het Schiedamse Sportgala in de foyer van Theater aan de Schie. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM) Shopping Center Megastores Woonmall SCHIEDAM) ZOIUDAG OPEN Hoofdweg 18, Rijksweg A20, afslag 16 Capelle a/d Ussel Aalborg 15, direkt naast IKEA, Rijksweg A29, afslag 20 Barendrecht www.zuiderster.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3