Gemeentebericht Gratis reizen voor 65-plussers met een minimuminkomen in 2010 De formulierenbrigade Aanmelden verkiezingsdebatten en andere verkiezingsactiviteiten Vraagt u wel aan waar u recht op heeft? Lees ook het weblog van burgemeester Verver-Aartsen Te vinden via www.schiedam.nl gemeente Schiedam 'JMJUl. B'P f dn De gemeente Schiedam biedt 65- plussers met een minimuminkomen in 2010 de gelegenheid om gratis te reizen met het openbaar vervoer van de RET. Een deel van de men- sen die in aanmerking komen voor gratis openbaar vervoer, is bij de gemeente bekend. Deze Schiedam- mers ontvangen thuis een brief. Op vertoon van deze brief kan bij de RET een gratis openbaar ver- voerabonnement op een persoonlijke OV-chipkaart gezet worden. Voor mensen die nog geen persoonlijke OV-chipkaart hebben, kan een per soonlijke OV-chipkaart met gratis openbaar vervoer abonnement wor den aangevraagd. Hulp van RET In de RET Servicewinkel aan de Coolsingel 14 in Rotterdam is extra personeel en wachtruimte aanwezig om de Schiedammers te helpen bij het invullen van het benodigde RET- formulier. De RET raadt mensen die de brief hebben ontvangen daarom aan naar de RET Servicewinkel toe te komen, of het informatienummer van de RET te bellen: 0900 -500 60 10. Wie heeft er nog meer recht op gratis openbaar vervoer? Niet alle mensen, die recht hebben op gratis openbaar vervoer zijn bij de gemeente bekend. Deze Schiedam mers kunnen zelf gratis openbaar vervoer aanvragen. U hebt recht op gratis reizen indien: U voor 1 februari 2010, 65 jaar of ouder bent, en u een inkomen heeft dat niet hoger is dan 120 van de bijstandsnorm. I Voor de persoonlijke chipkaart heeft u ook een pasfoto nodig. Foto: Jan van Kampenhout Op jaarbasis mag het inkomen niet hoger zijn dan: 19.699,34 netto per jaar als u gehuwd bent 14.322,82 netto per jaar als u alleenstaand bent 18.036,86 netto per jaar als u alleenstaand bent met een inwo- nend kind jonger dan 18 jaar. Let op: met inkomen wordt het bedrag bedoeld dat u en uw even- tuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en eventuele inkomsten uit arbeid. Ook de vakantietoeslag wordt bij uw inkomen geteld. Voldoet u aan bovenstaande criteria? Dan kunt u het gratis openbaar vervoer tot 31 januari 2010 aanvragen bij de gemeente. U kunt het aanvraagformulier vinden op www.schiedam.nl of aan vragen bij de Formulierenbrigade. De Formulierenbrigade neemt uw aanvraag in behandeling en biedt gratis hulp bij het invullen van het formulier. Wanneer u dat wilt, kan gelijk worden nagegaan of er ook andere regelingen zijn waar u moge- lijk recht op hebt. Uw aanvraagformulier wordt daarna beoordeeld door de gemeente. Daar- voor heeft de Formulierenbrigade gegevens nodig waaruit blijkt wat uw volledige inkomen is. Als bewijs- stukken kunt u kopieen meenemen van de meest recente bankafschrif- ten waaruit blijkt wat u en uw even tuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en andere inkomsten. Wanneer blijkt dat u recht heeft op gratis openbaar vervoer, dan ont- vangt u een brief van de gemeente. Hiermee kunt u naar de RET Ser vicewinkel om uw gratis openbaar vervoerabonnement op uw persoon lijke OV-chipkaart te laten zetten. Wanneer u nog geen persoonlijke OV-chipkaart heeft, kunt deze tevens direct aanvragen. Formulierenbrigade De Formulierenbrigade houdt diver se spreekuren. Meer hierover kunt u vinden in het aparte kader over de Formu 1 ierenbrigade. Waar gratis reizen? Tussen 1 januari 2010 en 31 decem- ber 2010 kunnen Schiedamse 65- plussers met een minimum- inkomen gratis reizen in de Q-buzz lijnen 126 en 137 en alle trams, metro's en bussen van de RET (uitgezonderd RandstadRail, BOBbus, Nachtnet en Fast Ferry). Op doordeweekse dagen kunnen zij vanaf 9.00 uur gratis reizen en in het weekend en op feest- dagen kan dit ook voor 9.00 uur's ochtends. De formulierenbrigade is er voor alle Schiedammers, maar vooral voor mensen met een minimum inkomen. Als u moeite hebt met het invullen van formulieren of u wilt weten van welke regelingen u gebruik kunt maken, dan kunt u de hulp inroepen van de formulieren brigade. De hulp van de formulie renbrigade is gratis. Spreekuren De formulierenbrigade heeft spreek uren door de hele stad. Hieronder kunt u zien op welke dagen de for mulierenbrigade bij u in de buurt is. Voor meer informatie kunt u bellen met telefoonnummer 010-246 52 99 of kijkt u op de website www. schiedam.nl/formulierenbrigade. Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam Donderdagochtend van 9.30 uur tot 12.15 uur. Maandag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur. Wijkcentrum Dreesplein, Dr Willem. Dreesplein 2, Schiedam Dinsdag-, donderdag- en vrijdagoch- tend van 9.30 uur tot 12.15 uur. Dinsdag-., woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag 13.00 tot 15.30 uur. Wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32, Schiedam Maandagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur. Werkplein Nieuwe Waterweg, Stationsplein 79, Schiedam Dinsdag-, donderdag- en vrijdag- ochtend van 9.30 uur tot 12.15 uur. Maandag- t/m vrijdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur Wmo-loket in de Stadswinkel, Stadserf 1 Schiedam Vrijdagochtend van 9.30 tot 12.15 uur; Maandagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur. Op 3 maart 2010 vinden de gemeenteraadsverkiezin- gen plaats. Voor we het weten is het zover. Inmiddels starten organisaties met het plannen van verkiezings debatten, politieke cafes en markten. Om te voorko- men dat verschillende activiteiten op hetzelfde moment worden gehouden, wil de Griffie een kalender samen- stellen met die bijeenkomsten. Als u van plan bent een dergelijke activiteit te organise- ren, dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier, Jan Gordijn, via telefoonnummer 010-219 10 41 en per e-mail viaj.gordijn@schiedam.nl. Hij kan u vertellen of een datum al is 'bezet'. De kalender wordt ruim voor de verkiezingen gepubliceerd. Publicatie ontwerp Provinciale structuur- visie, ontwerp Verordening Ruimte, PlanMER en notitie 'Van oud naar nieuw' De provincie Zuid-Holland bereidt de Provinciale Structuurvisie Visie op Zuid-Holland" 2010-2020 en de Verordening Ruimte voor. De Wet ruimtelijke ordening (Wro) verplicht de provincie een structuurvisie te maken, die de hoofdlijnen van ruimtelijke ontwikkeling weergeeft en de provinciale belangen vermeldt. Die belangen vormen de provinciale inzet in de ruimtelijke ordening van Zuid-Holland voor de komende tien jaar. Een verordening geeft aan met welke zaken gemeenten in hun bestem- mingsplannen rekening moeten houden. In de ontwerp Verordening Ruimte staan de onderwerpen waarvoor de provincie dat nodig vindt. De PlanMER brengt de effecten van de beleidskeuzes in de structuurvisie voor een duurzame ontwikkeling in beeld. De notitie "Van oud naar nieuw" geeft de verschillen weer tussen huidig en nieuw beleid. De ontwerp Provinciale Structuurvisie, ontwerp Verordening Ruimte, de PlanMER en de notitie "Van oud naar nieuw" zijn van maandag 23 november 2009 tot en met zondag 17 januari 2010 schriftelijk en digitaal in te zien. In deze periode kan iedereen reageren op de ontwerpen door zijn/haar zienswijze kenbaar te maken. Waar kunt u de ontwerpen inzien? De ontwerp Provinciale Structuurvisie, ontwerp Verordening Ruimte, de PlanMER en de notitie "Van oud naar nieuw" liggen vanaf maandag 23 november 2009 tijdens kantooruren ter inzage bij het Klantencentrum informatiediensten (bibliotheek) van het provinciehuis en de secretarieen van gemeenten in Zuid-Holland (Stadswinkel Schiedam aan het Stadserf 1). U kunt de ontwerpen, inclusief kaarten bij de ontwerp Verordening Ruimte, digitaal inzien op www.zuid-holland.nl/visieopzuidholland. Hoe dient u uw zienswijze in? U kunt uw zienswijze(n) op de ontwerp Provinciale Structuurvisie en de ont werp Verordening Ruimte digitaal of schriftelijk indienen. In uw zienswijze op de structuurvisie en/of verordening kunt u ook reageren op de PlanMER. De notitie "Van oud naar nieuw" is een toelichtend document. Digitaal en schriftelijk Via www.zuid-holland.nl/visieopzuidholland kunt u een inspraakformulier I downloaden, waarop u uw zienswijze(n) kenbaar maakt. U kunt dit formulier digitaal ondertekenen en versturen, of ingevuld uitprinten en ondertekend J opsturen naar: Provinciale Staten van Zuid-Holland t.a.v. E.R. de Waard afdeling Ruimte en Wonen (kamer A0.71) Postbus 90602 2509 LP Den Haag Ook uw schriftelijke reactie kunt u naar dit adres sturen. Gegevens vermelden Het is belangrijk dat uw zienswijze zo concreet mogelijk is. Vermeld in elk geval uw naam, adres- en contactgegevens, de datum en ontwerp(en) waarop I uw zienswijze betrekking heeft. Geef ook aan over welk onderdeel van de ontwerp Structuurvisie of ontwerp Verordening uw zienswijze gaat en wat uw motivering is. Inloopavonden Tijdens de inspraakperiode zijn er inloopavonden in iedere regio, van 19.30 tot 21.30 uur. Het gaat om de volgende data en plaatsen: 7 december, Stadhuis Dordrecht: Drechtsteden en Alblasserwaard/ Vijfheerenlanden 10 december, Oude Stadhuis Gouda: Midden Holland 14 december, Naturalis Leiden: Holland Rijnland en Rijnstreekberaad 15 december, Stadhuis Den Haag: Stadsgewest Haaglanden 16 december, projectbureau Hoeksche Waard Klaaswaal: ISGO en Hoeksche Waard 17 december, Staal Rotterdam: Stadsregio Rotterdam Vervolg Ieder die een zienswijze heeft ingediend, ontvangt de nota van beantwoor- ding met alle zienswijzen, voorzien van een reactie. De zienswijzen kunnen leiden tot aanpassing van de ontwerpen op onderdelen. Provinciale Staten stellen uiteindelijk de Provinciale Structuurvisie en de Verordening Ruimte (inclusief de nota van beantwoording) vast. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u terecht bij de afdeling Ruimte en Wo nen van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070 - 441 7176 of emailadres visieopzuidholland@pzh.nl of via www.zuid-holland.nl/visieopzuidholland. R J if |.t fv

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4