Lichtjesfeest op de Grote Markt wordt mooier dan ooit! Sinterklaaskunst Inspraak Visie op Zuid-Holland www.schiedam.nl Gemeenteberichten Opening Winterhart donderdag 10 december y* Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (Overschiesestraat 26-42 Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem- onderzoek voor de locatie locatie Overschiesestraat 26-42 (postcode 3112 HH), kadastraal bekend onder sectie I, nummer(s) 4673, 4962, 4961, 4963, 4580, 2296 en 3103 (alien geheel), nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemver- ontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het nader bodemonderzoek hebben besloten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; - het hekwerk random de locatie als tijdelijk beveiligingsmaatregel is aan- gemerkt als bedoeld in artikel 37, lid 3 Wbb en tot de aanvang van de saneringswerkzaamheden niet verwijderd mag worden; - voor aanvang van de saneringswerkzaamheden/herinrichting de nood- zaak tot het uitvoeren van aanvullend onderzoek door het bevoegd gezag heroverwogen wordt. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 2 de cember 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge- mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010 - 2191 796. Wbb-code: SC060600121 Verwijdering Kidslounge Schiedam uit het Register Kinderopvang Met ingang van 27 november 2009 heeft een mutatie in het register kinder opvang van de gemeente Schiedam plaatsgevonden als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang. De locatie Kidslounge Schiedam aan de Dr. Wi- bautplein 163 169 in Schiedam met vestigingsnummer 06.01 is verwijderd uit het Register Kinderopvang van gemeente Schiedam. De volgende gegevens zijn verwijderd: Gegevens van houder: Locatienummer: Naam: Adres: Pc+gemeente: Telefoon: Dagopvang: Datum uitschrijving: 06.01 Kidslounge Schiedam Dr. Wibautplein 163 169 3118 KD Schiedam 06-20582536 45 kindplaatsen 27 november Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12:00-16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00 uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schie- dam.nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529. Heel Schiedam verheugt zich sinds de zeer geslaagde intocht van de Sint in Schiedam op een heerlijk Sinterklaasavondje maar de voor- bereidingen voor een ander heer lijk avondje zijn al in voile gang. Op donderdag 10 december ont- steekt burgemeester Verver - Aart- sen rond 19.30 uur de lichtjes in de kerstboom op de Grote markt. Met het ontsteken van de lichtjes wordt de vierde editie van Winter- hart geopend en verkeert Schiedam vier weken lang in winterse sferen. Iedereen kan genieten van de win- terse gezelligheid. Dit jaar zijn Basisschool St. Bernar- dus en De Regenboog uitgenodigd om samen met muziekkorps Harpe Davids en het mannenkoor Orpheus traditionele kerstliedjes ten gehore te brengen op de Grote Markt bij het Stadhuis. Er wordt gerekend op drie- honderd kinderen. Maar iedereen is welkom om mee te zingen! Voordat er gezongen gaat worden en de lichtjes door de burgemeester ontstoken worden, zorgt een Kerst- mannenband voor een gezellige sfeer op en rond de Grote Markt. Het ontsteken van de lichtjes door de burgemeester in 2008. Foto: Jan van der Ploeg Leden van de gemeenteraad delen heerlijke warme chocolademelk uit, zodat iedereen het lekker warm krijgt en kan genieten. Tevens zullen er kaarsje uitgedeeld worden om een echte kerstsfeer te creeren. Vanaf 17.00 uur vindt er op of rond de Gro te Markt zal de voorstelling Scrooge gespeeld worden. Een co-productie door jeugd theaterschool De Teer- stoof, Apollo- toneel en Schat- pro- ducties. Kaarten zijn te verkrijgen bij de VVV. Na de opening van de vierde editie van Winterhart begint om 20:15 uur de Mooie Dingen-show in de sfeer- volle Sint Janskerk nabij de Grote Markt. De Mooie Dingen- show is onderdeel van de Kerstmarkt. Hier kan iedereen alvast heerlijke en mooie ideeen opdoen voor de kerst- cadeaus. Meer informatie over Win terhart in Schiedam vindt u op www. winterhart.nl Tijdens de Rationale intocht van Sinterklaas in Schiedam kregen de bezoekers en de televisiekijkers Schiedam met al haar kwaliteiten te zien. Uiteraard ontbrak daarom in het programma het onderdeel kunst niet. Op de Grote Markt was een echt kunstplein gemaakt waar de culturele kant van onze stad tot uiting kwam. I Foto: Jan van der Ploeg CoBrA was te zien, maar ook kun- stenaars als Jacques Tange deden iets speciaals. Tange gaf op het plein een workshop schilderen. Uiteraard maakte hij zelf ook een schilderij in zijn bekende stijl met als onderwerp Sinterklaas. Dit schilderij kreeg bur gemeester Verver van hem aangebo- den als herinnering aan de intocht. Zij nam het dankbaar in ontvangst en zorgde ervoor dat het schilderij de komende tijd voor iedereen te be- wonderen is in het Sinterklaaspaleis in het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112. In de periode dat Sinterklaas ons land bezoekt, zijn er ontelbaar veel activiteiten in Sintstad Schiedam. Laat bijvoorbeeld je gedicht maken bij de stadsdichter, doe mee aan de zakloopwedstrijd tegen Zwarte Pie- ten of ga op bezoek bij Sinterklaas in zijn paleis. Je leest alles over de acti viteiten op www.sintstadschiedam.nl De ontwerp Visie op Zuid-Holland en de bijbehorende ontwerp Veror- dening Ruimte en plan-MER lig- gen vanaf maandag 23 november 2009 tot en met 17 januari 2010 ter inzage op het provinciehuis en de gemeentehuizen in Zuid-Holland. Tijdens de inspraakperiode kunnen inwoners van Zuid-Holland, gemeen- ten en maatschappelijke organisaties schriftelijk of digitaal via de website van de provincie hun zienswijze op de ontwerpen geven. Na de inspraak periode behandelt de provincie de ingekomen zienswijzen en past de ontwerpen zo nodig aan. Provinciale Staten stellen naar verwachting in juni 2010 de Visie op Zuid-Holland en de Verordening Ruimte definitief vast. Vanaf dat moment geldt de visie als het ruimtelijke beleid van de provincie. Informatieavonden december In de periode van 7 december tot en met 17 december 2009 worden ver- spreid over de provincie zes regionale informatieavonden georganiseerd. Deze avonden zijn in Dordrecht, Gouda, Leiden, Den Haag, Klaaswaal en Rotterdam. Tijdens deze inloop- avonden kunnen gei'nteresseerden tus- sen 19.30 en 21.30 uur binnenlopen. Projectmedewerkers zijn beschikbaar om vragen te beantwoorden of een toelichting te geven aan de hand van kaartmateriaal en documenten. Voor meer informatie over de locaties raadpleeg de website. Zuid-Holland wil in 2020 een provin cie zijn waar het goed wonen, werken en leven is. Om dit te bereiken geeft het provinciebestuur in een integraal plan haar visie op het ruimtelijke beleid in Zuid-Holland tot 2020, met een doorkijk naar 2040. Een goede bereikbaarheid, een breed aanbod voor wonen en werken in een aan- trekkelijk landschap met ruimte voor water, landbouw en natuur zijn de uit- gangspunten voor de verdeling van de schaarse ruimte in de structuurvisie Visie op Zuid-Holland. Kijk voor de documenten, het in- spraakformulier en meer informatie op www.zuid-holland.nl/visieopzuid- holland of kom naar een van de inloopavonden. 2 december 2009 nummer 48 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: <010) 246 55 55 J Fax: (010) 473 70 21 E-mail: lnfo@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5