Zuster Keizer, kunt u even komen? Poezieplein posters nu gebundeld Wat denkt u ervan? Schiedam Poll vraagt uw mening Wijkoverleg Schiedam West Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? www.schiedam.nl Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 19 november tot en met 26 november 2009 De Brauwweg 13, 3125 AE Hargalaan 2, 3118 JA Lange Nieuwstraat 59, 3111 AE Nieuwe Maasstraat 14, 3114 TP Parallelweg Schieveste 2-5 Verleende bouwvergunningen Verzonden 24 november 2009 Pieter Loopuytstraat 15, 3117 ZC Het vergroten van het huidige bedrijfs- gebouw (2e fase) Het gedeeltelijk veranderen van een gevelindeling Het plaatsen van een garagebox Het gedeeltelijk plaatsen van een dakkapel aan achtergevel Het plaatsen van een reclamebord Het plaatsen van een dakkapel op het achterdak Verzonden 27 november 2009 Van Beethovenlaan Sibeliusplein Het plaatsen van een modelbouw- botensteiger Van Ostadelaan 63, 3117 XK Het vernieuwen van de fundering en inde- lingswijziging op de begane grond N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvragen van 26 november en 27 november 2009 Stationsplein 2, 3112 HJ Westfrankelandsestraat 63B, 3117 AK Het verwijderen van asbest Het gedeeltelijk slopen van asbest- houdende toepassingen Verleende sloopvergunningen Verzonden 24 november 2009 Kappeyne van de Copellolaan 7, 3118 LK Verzonden 27 november 2009 Mariastraat 17A, 3117 NE Vijgensteeg 2, 3111 PTX Het verwijderen van asbest Het verwijderen van asbest Het slopen van de vloer en het verwijderen van een olietank N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket Ml Mede als een van de Sterke Vrou- wen van nu, werd door uitgever Hans van der Sloot op 23 novem ber 2009 aan burgemeester Wilma Verver-Aartsen en aan zuster Kiet Keizer' tijdens een feestelijke bijeenkomst het eerste exemplaar aangeboden van het boek Zuster Keizer kunt u even komen Zuster Keizer werd door de buurt op handen gedragen in de periode 1960- 1985 waarin zij in Schiedam Oost werkzaam was. En ook nu nog biedt zij hulp waar ze kan. Historica Ingrid van der Vlis voerde vele gesprekken met zuster Keizer en verwerkte deze tot het levensverhaal 'Zuster keizer, kunt u even komen". Want zo werd ze om de haverklap gevraagd om hulp. Het boek is voor vijftien euro te koop in de boekhandel. Foto: Jan van der Ploeg Aan wethouder Menno Siljee werd zondag 29 november in S-townlab het eerste exemplaar van de Poezie- pleinbundel van SAGE overhandigd. Omdat het Poeziepleinproject een mooie en gevarieerde serie posters heeft opgeleverd die slechts in kleine oplage is verschenen maar toch ook een groter, langduriger publiek ver- dient is er een grootformaat bundel samengesteld met daarin alle posters in full colour afgedrukt. Tevens wa- ren in het S-townlab voordrachten van verschillende dichters, en is er een tentoonstelling van alle poezie- pleinposters, met daarop een gedicht en een afbeelding van een kunst- werk, die vanaf mei 2006 iedere maand op verschillende locaties in Schiedam te zien waren. I Foto: Jan van der Ploeg Iedere week stelt de gemeente een vraag aan de bezoekers van www. schiedam.nl. Op de hoofdpagina van de website zit aan de rechter- kant een button, waarmee u een stelling en de antwoordmogelijk- heden tevoorschijn kunt klikken. De stellingen gaan over het contact tussen bewoners en gemeente. De eerste poll leverde 1.100 readies op en daarmee heel veel informatie. Op de tweede poll werd wat minder gereageerd. Inmiddels staat de nieu we poll op de website. De gemeente roept iedereen op om op de vraag te reageren. Hoe meer readies, des te beter is lering te trekken uit wat de Schiedammers vinden. Elke week is er een nieuwe korte stelling. Het antwoord erop is ja, nee of geen mening. U kunt ook zelf suggesties of verbeterpunten over het contact tussen de burgers en de gemeente aangeven. Ook de resul- taten worden wekelijks gepubliceerd op de website. Na de laatste van de acht polls, half januari, maakt de gemeente de balans op en volgt een terugkoppeling over de resultaten en eventuele verbeterpunten. Uw me ning levert daarmee een concrete bijdrage aan de verbetering van de dienstverlening van de gemeente Schiedam aan u als burger. U kunt anoniem reageren, maar als u uw naam en adres bij uw reactie geeft, maakt u kans op een cadeaubon die na afloop zal worden verloot. De vraag van deze week is: De gemeente informeert de bur gers nauwelijks, waardoor besluiten meestal een verrassing zijn. Mee eens, of juist niet? Laat het ons weten via www.schiedam.nl Het wijkoverleg van de wijk West zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 8 december 2009 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken aanpak openbare ruimte (terug koppeling door cluster manager Stedelijke Ontwik- keling mevrouw Lydia Buist in vervolg op haar bezoek aan het wijkoverleg 29 September 2008). Verder is hierbij aanwezig directeur van Irado, de heer Andre Hertog. - Project De Buurt Bestuurt inzake 180 uur extra inzet Lichtblauwe Brigade/Team Toezicht en hand- having. - verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht 2009 nieuwe aanvragen - stand van zaken ontwikkelingen in de wijk West - het verslag van de vorige vergadering, kredietover zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan- melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik- keling: telefoon 010-2191023. 3 december 2009 nummer 48 Pagina 4 Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (02.0} 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.n! Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam lnformatienummer stadswinkel: (OlO) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7