Gemeentebericht Sportgala 2009 Een acht voor het Gemeente- archief Schiedam 3G1IEPAM Informatiebijeenkomst voorontwerp bestemmingsplan Spaland op 10 december gemeente Schiedam 111 i-rf»Lv r Afgelopen vrijdagavond zijn de sportkampioenen gehuldigd in de Theater aan de Schie. En ook dit maal was het weer een groot succes mede dankzij optredens van Bob Offenberg, Groove Kings en DJ Dennis van de Geest. Na de kampioenenparade was het tijd voor de officiele prijsuitreiking: Talent van het Jaar is geworden: Luc Castaignos, Feyenoord speler. Sportman/Sportvrouw is geworden: Nouchka Fontijn, nationale boxtitel in haar gewichtsklasse. Sportteam is geworden: Excelsior Cricket, Winnaar van de Twenty 20 cup en landskampioen. Voor een goede impressie van het sportgala zal er zeer binnenkort een samenvatting worden getoond op Look TV. I Foto's: Bart Bos De resultaten van de Kwaliteits- monitor Dienstverlening Archieven zijn hekend. Voor het totale pakket krijgt het Gemeentearchief een 8,0 terwijl het landelijke gemiddelde cijfer een 7,8 is. In 2007 scoorde het archief nog een 7,7. Ook voor de hoeveelheid gedigitaliseerde in- formatie en inhoud en kwaliteit van het antwoord op vragen in de studiezaal krijgt Gemeentearchief hoge cijfers. Het Gemeentearchief Schiedam heeft net als in de jaren 2001, 2003, 2005 en 2007 meegedaan aan de Kwali- teitsmonitor Dienstverlening Archie ven, een onderzoek in opdracht van Erfgoed Nederland te Amsterdam. Het onderzoek vindt plaats onder archiefbezoekers in Nederland en Belgie. In totaal hebben bijna 100 bezoekers de moeite genomen de vragenlijst op archief.schiedam.nl in te vullen. De afgelopen twee jaar heeft het Gemeentearchief zich op een aantal punten verbeterd. Zo wordt de kwa liteit van de dienstverlening hoger beoordeeld. Niet alleen het bezoek aan de studiezaal valt hieronder maar bijvoorbeeld ook de schrifte- lijke correspondentie en telefonische bereikbaarheid. Voor de inhoud van schriftelijke readies kreeg het ar chief maar liefst een 8,7! Een stijging van bijna een punt ten opzichte van 2007. Naast de veelal goede cijfers zijn er ook verbeterpunten. Met de lance- ring van de nieuwe webstek opn 23 november j.l. hoopt het Gemeentear chief hogere scores in de toekomst te behalen voor vormgeving en uiter- lijk van de webstek. Wijziging openingstijden Gemeentearchief Met ingang van maandag 4 januari 2010 is de studiezaal van het het Ge meentearchief Schiedam op maan- dagen vanaf 13.00 uur geopend. De nieuwe openingstijden zijn dan: - maandag 13.00 - 17.00 uur - dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 17.00 uur Wij vinden het belangrijk om in een zo vroeg mogelijk stadium na te gaan bij bewoners/bedrijven of de huidige situatie goed is opgenomen in het nieuwe bestemmingsplan. Het gaat erom of het gebruik van alle grond goed is opgenomen in het bestemmingsplan, maar ook of de bebouwing juist is aangegeven. Tijdens de informatieavond kunt u bij medewerkers van de gemeente door middel van een reactiefor- mulier aangeven dat de plankaart of regels naar uw idee onjuist zijn. Het is uitdrukkelijk niet de bedoe- ling van dit bestemmingsplan om nieuwe plannen bij de gemeente in te dienen. Het gaat met name om het goed vastleggen van de bestaande situatie. De informatiebijeenkomst is een in- loopavond. Dit houdt in dat u tussen 18.30 uur en 20.30 uur welkom bent, leder half uur zal er een presentatie gedraaid worden met informatie over het voorontwerp bestemmings plan Spaland. Lokatie: De Kronalounge. Malmo 75 te SCHIEDAM Een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Spaland De gemeente Schiedam is bezig met het actualiseren van de bestem- mingplannen. Een van de nieuwe bestemmingsplannen betreft het gebied Spaland. Bestemmingsplan nen die voor Spaland e.o. van kracht zijn, zijn deels verouderd. Dit moet in overeenstemming worden ge- bracht met de huidige regels (beleid) van de gemeente. Het plangebied omvat de uitbrei- dingswijk Spaland en het aanslui- tende buurtschap Kerkbuurt. Het plangebied wordt aan de westzijde globaal begrensd door de Harreweg. Aan de oostzijde wordt de begrenzing gevormd door het spoortraject Rotterdam-Delft. Aan de zuidkant bestaat de begrenzing onder andere uit de oude dorps- kern Kethel en de Poldervaart. Ten noorden van de wijk Spaland ligt het open polderlandschap van Mid- den-Delfland. Op de afbeelding is de begrenzing van het plangebied weergegeven. In het plangebied zijn op dit mo ment acht bestemmingsplannen van kracht. Het betreft de volgende plannen: - Kethel Schiedam in hoofdzaak, 1964 - Spaland West, 1987 - Uitwerkingsplan Spaland-West, 1998 - Spaland-West, le herziening, 1998 - Spaland-West, 2e partiele herzie ning, 2002 - Spaland Oost, 1992 - Spaland-Oost le herziening, 1997 - Groene Long, 2007 Kennisgeving Wet Milieubeheer ontwerp- beschikking Gemeente Schiedam Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 9 juni 2008 een aanvraag op grond van de Wm ontvangen van Vlietland Ziekenhuis, gelegen aan het Vlietlandplein 2 te Schiedam. Het gaat om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een algemeen ziekenhuis. De vergunningenprocedure wordt opnieuw uitgevoerd, daar de op 10-09-2002 verleende vergunning van rechtswege is komen te vervallen. Het Hoogheemraadschap van DeHfland heeft op 16 juli 2008 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van bovengenoemde aanvrager ontvangen. Deze aanvragen zijn gecoordineerd behandeld. De procedure om te komen tot een WVO vergunning is volledig afgerond met het besluit van 23 maart 2009. Het betreft een ziekenhuis met een capaciteit van 472 bedden waar het verplegen en het verzorgen van zieken, het verlenen van spoedeisende hulp, het verrichten van medische ingrepen (ook poliklinisch), het verrichten van medisch laboratoriumonderzoek en het verstrekken van medicijnen de voor- naamste activiteiten zijn. Hiervoor zijn tevens een groot aantal technische installaties benodigd voor verwarming, koeling, luchtbehandeling, stoomvoorziening, vacuum en pers- lucht, noodstroomvoorziening, medische gassen en aardgas. Ten westen van het ziekenhuis is een parkeerterrein dat is opgebouwd uit twee delen. Op dit parkeerterrein is ruimte voor maximaal 680 auto's. Het ziekenhuis is 24 uur per dag in bedrijf. De poliklinieken en de onder- steunende afdelingen zijn over het algemeen alleen in werking op werkdagen van 08.00 tot 18.00 uur. Indien het (medisch) noodzakelijk is wordt er van deze tijden afgeweken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam en hebben op grond van arti- kel 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer het voornemen de gevraagde vergun-iningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbon- den voor de bescher-iming van het milieu. Inzage De ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 3 december 2009 tot en met 20 januari 2010 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam; Gesloten van 14 t/m 18 januari 2010; Vanaf 19 januari 2010: Parallelweg 1 te Schiedam; (telefoonnummer 010 - 246 8621). Indien daar- om telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Zienswijzen Uw zienswijzen kunt u tot en met 20 januari 2010 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam of telefonisch op nummer 010 246 8571. Inlichtingen De heer J. Bakx van de DCMR (Wm) (010) 246 8571, Doclnfo DCMR (inzage, procedure en kopieen) (010) 246 8621. Locatienummer: 413401 DMS: 20964336 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 30 november 2009: Burgemeester van Haarenlaan, voor pand nr. 1405 (3117 GA) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskan-itoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 2 december 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert r',1 GEMEENTEARCHIEF

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8