I Dicht bi Speelkoffer Cliniclowns onthuld op kinderafdeling Jazeker Bokx en gemeente 'uit elkaar' Nijmeegse dichter op poeziefeest Schiedam Verzekeringsportefeuille Openingstijden Extra Recreatiefzwemmen Voor meer info: www.zwembadgroenoord.nl Bokx Vastgoed Ontwikkeling en de gemeente Schiedam Zetten een punt achter de sa- menwerking in de Westmo- lenstraat. De realisatie van het bouwplan 'Westis' gaat hiermee definitief niet door. De gronden random de Westmolenstraat waarop het bouwplan zou worden gere- aliseerd zijn nu volledig in eigendom van de gemeente, die nieuwe plannen zal op- stellen. Hierbij worden ook de om- wonenden betrokken. Bou- wen in de Schiedamse Bin- nenstad is "een bijzondere opgave gezien het histori- sche karakter. In het gebied Westmolenstraat speelt dit een grate rol. Belangrijke as pect hierbij is dan ook de re- latie naar de huidige, veelal historische, bebouwing. Hierbij wordt gekeken waar aanvullende bebouwing in de vorm van wonen en be- drijven mogelijk is en zal ook het realiseren van parkeer- gelegenheid een plaats krij- gen. - Onderzocht is op welke loca- ties aan de westkant van de Binnenstad parkeervoorzie- ningen gerealiseerd kunnen worden. In dit kader is geke ken naar het gebied West molenstraat en er zal verder worden onderzocht of het haalbaar is om de parkeer- voorziening hier te realise ren. In het Vlietland Ziekenhuis in schiedam werd 8 decem ber de CliniClowns Speel koffer onthuld. Bij deze spe- ciale onthulling waren een aantal patientjes aanwezig van de Kinderafdeling. Ook CliniClowns Ziep en Zussie waren van de partij. De Speelkoffer biedt aflei- ding en plezier aan kinderen die zijn opgenomen in het ziekenhuis, wanneer de Cli niClowns niet aanwezig zijn. De aanwezige kinderen kon- den direct de nieuwe speel koffer ontdekken en beleven. In de Speelkoffer, met een afmeting van i.6o bij t me ter, is van alles te doen. Zo is er onder andere een interac- tieve lachspiegel met vele in- novatieve snufjes, een clownsorkest, dat door het spelen op een orgeltje gaat draaien, een spannend even- wichtspel en kunnen kinde ren filmpjes bekijken. In de lachspiegel zit boven- dien een camera waarmee kinderen een foto van zich- zelf kunnen maken en per mail kunnen versturen naar huis of naar vriendjes en vriendinnetjes. De Speelkoffer heeft een pro- minente plaats in de speelka- mer op de Kinderafdeling van het Vlietland Ziekenhuis gekregen, zodat alle patien tjes er gebruik van kunnen maken. Stichting CliniClowns Ne- derland biedt kinderen met een ziekte en/of handicap af- leiding en plezier. De Clini Clowns laten hen weer even baas zijn over hun eigen situ- atie. Momenteel spelen meer dan zestig speciaal opgeleide professionele CliniClowns in ruim honderd ziekenhuizen en andere zorginstellingen door heel Nederland. Wan neer de CliniClowns niet in het ziekenhuis aanwezig zijn, kunnen kinderen nog steeds in de clownswereld terecht. Door de interactieve Clini Clowns Speelkoffer in het ziekenhuis, de spannende online belevingswereld Neu- zenroode.nl voor kinderen die thuis worden verzorgd en door verschillende clownes- ke evenementen voor kinde ren en hun gezin. De Nijmeegse dichter Jaap Robben is op de Nationale Gedichtendag op 28 januari 2010 te gast in Schiedam. Robben geniet landelijke be- kendheid als een veelzijdig kunstenaar. Hij schrijft ge- dichten en korte verhalen voor zowel kinderen als vol- wassenen en publiceerde drie bundels. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Bi- bliotheek Stadserf zal hij aanwezig zijn bij de prijsuit- reiking van de gedichten- wedstrijd. Naast Jaap Rob ben staan op het programma Manuel Schiesser, Bram Uil en SAGE, waarvan Saskia van Herwijnen de Schiedam se poezieavond zal presente- ren. Bram Uil neemt het uit- reiken van de prijzen voor zijn rekening. De zangers van het Drinkgelag, die re- gelmatig in het Jenevermu- seum optreden, zorgen voor een vrolijke muzikale omlijs- ting. Het thema van deze elfde Gedichtendag is Over de grens. Iedereen van 16 jaar en ouder kan tot 8 januari 2010 een of twee gedichten insturen. De poezie kan digi- taal of 'fysiek' worden ge- stuurd naar de Werkgroep Gedichtendag t.a.v. Greet van Norde, Bibliotheek Noord, Bachplein 589, 3122 JM Schiedam of per e-mail gvnorde@bibliotheekwater- weg.nl. Kerstvakantie 21 December 2009 t/m 3 januari 2010 Zwembad Zuid Westfrankelandsedijk 3, Schiedam 010 426 16 82 www.zwembadgroenoord.nl Onderdeel van Sport en Recreatie Gemeente Schiedam Sport- en Recreatiebad Sroenoord Prinses Beatrixlaan 2, Schiedam 010 471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl Wij tvensen u een 2010 tee! de Schiedamse zwembaden Maasstad Weekbladen XQ 6 december 2009 84 SCHIEDAM> Ziep en Zussie in Vlietland WATERWEG> In de speelkoffer is onder andere een interactieve lachspiegel te vinden met allerlei innovatieve snufjes en een clownsorkest. CLINICLOWNS SCHIEDAM> r. Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 www. hypotheker. nl de Column van Cees Risseeuw Met grote regelmaat komen mij bestaande en nieuwe klanten aan tafel met hun verzekeringsportefeuille. Dat is vanwege diverse redenen. Het kan zijn omdat ze twijfelen of hun lopende verzekeringsportefeuille wel goed in elkaar steekt, of dat ze zeker weten dat dit niet zo is, of omdat ze het makkelijk vinden als alles onder 1 dak geregeld wordt, met 1 aanspreek- punt voor al hun zaken. Op zich allemaal begrijpelijke redenen natuurlijk. Maar wat mij iedere keer weer opvalt is dat 1 van de meest gehoorde klachten toch wel is dat u nadat de verze- keringen zijn afgesloten, vrijwel nooit meer wat hoort van uw adviseur! Alsof er geen belangstelling meer is voor u als klant, of dat u niet meer interessant genoeg bent, zo lijkt het wel. En dat is natuurlijk geen goede zaak. Want een verzekeringsporte feuille is iets wat voortdurend aanpassingen nodig heeft. Soms jaarlijks, soms na enkele jaren pas. Uw leven wijzigt ook! Uw inkomen wijzigt, gezinssamenstelling, bestedingspatroon, maar ook de waarde van uw inboedel of eigen woning kan veran- deren. Lang niet iedereen denkt eraan dat als er iets nieuws wordt aangeschaft (en dan bedoel ik natuurlijk alleen de grote dingen) dit ook gevolgen kan hebben voor uw verzekeringen. Op het gebied van financiele en sociale zekerheid is de over- heid al jaren geen betrouwbare partner meer. WAO, AOW, ANW en pensioen of Iijfrentemogelijkheden zijn al jaren geleden aan- gepast of afgeschaft. Maar is er binnen uw verzekeringspakket ook rekening gehouden met al deze veranderingen? Zijn er de nodige aanpassingen doorgevoerd waardoor uw pakket weer helemaal up-to-date is? In veel gevallen blijkt dus van niet en kom ik echt schrijnende gevallen tegen, te veel om hier op te noemen. En eigenlijk is het helemaal niet zo moeilijk. Gewoon 1 of 2x per jaar even een telefoontje en een bezoekje, dan wor den uw verzekeringen weer helemaal up-to-date gemaakt en kunt u met een gerust hart weer naar huis. Daarom hebben we bij De Hypotheker een uitgebreid assortiment verzekeringspro- ducten, vaak onder eigen label, waardoor ook nog eens stukken goedkoper dan de meeste anderen. En dat is natuurlijk ook niet zo vervelend, Ik nodig u daarom van harte uit om gewoon eens vrijblijvend uw verzekeringsportefeuille door ons te laten bekij ken. Het kost u niets, en vaak kunnen wij ervoor zorgen dat u in het totaalplaatje niet duurder uit bent, maar wel veel beter bent verzekerd. En daar gaat het toch om nietwaar? U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl PS \j Extra Recreatiefzwemmen Ma 21 december 13:00u-17:00u Di 22 december 13:00u-17:00u Wo 23 december 13:00u-17:00u GESLOTEN OP: 24 december 2009 t/m 1 januari 2010 wegens werkzaamheden in de kerstvakantie zijn er GEEN Zwemlessen! NIEUW Vanaf 9 januari 2010 Zwemlessen op de zaterdagochtend! Inschrijven via de receptie! m J Aangesloten bij Sportfondsen Nederland Extra Recreatiefzwemmen Ma 21, Di 22 Wo 23 december 2009 Ma 28, Di 29 Wo 30 december 2009 12:00u - 19:45u GESLOTEN OP: Do 24, Vrij 25 8i Za 26 december 2009 Do 31 december, 1 2 januari 2010 Familiezwemmen Zo 27 december2009 Zo 3 januari 2010 10:00u - 16:00u Vanaf Do 24 december t/m Za 2 januari zijn er GEEN Zwemlessen! SPOKTi-ONuSf.N CLUBAUVA

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10