Van Stigt Thans weer kansrijk voor titel Bram Rog inspireert korfballers ssc Harga Kaarten voor Korfbal Challenge NK voetbalquiz Handtekeningen Sportflitsen Het Zwarte Paard uitgebekerd Triade timmert aan de weg Winst judoka's Banen en Uyar Taekwondo-winst Haaften en Bongers Maasstad Weekbladen geeft kaarten weg voor de TIME for Korfbal Challenge van 27 december tot 30 december in Topsportcentrum Rotter dam. Er worden 10x2 kaar ten ter beschikkmg gesteld voor zondag 27 december. Die dag zijn onder meer de wedstrijden Chinees Taipei- Belgie en DOS'46-Fortuna. Kaarten winnen? Stuur voor maandag 21 december 10.00 uur een mail met naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@maasstad.nl. Vanwege het 10-jarig be- staan en de landelijke popu- lariteit is de Excelsior-M Voetbalquiz omgedoopt tot Open NK Voetbalquiz. De in- middels volgeboekte quiz is 27 december in de Maasslui- se Olympiahal. Voetbalclub WK is een handtekeningenactie gestart om verhuizing naar sport- park Harga te voorkomen. Met dit burgerinitiatief wil WK haar plannen voor een langer verblijf op sportpark Kethel op de agenda van de gemeenteraad krijgen. Damclub Van Stigt Thans beleefde een feestelijke za- terdag. Zelf wonnen de Schiedammers afgetekend van DES Lunteren, 14-6. Maar nog belangrijker: grootste concurrent voor de landstitel Damvereniging VBI liet een steek vallen te- gen Orfam Telecom Twente. Door dit 10-10 gelijkspel hebben de dammers van Van Stigt Thans prolongatie van de landstitel in de ereklasse weer in eigen hand gekregen. De Schiedammers steken momenteel in blakende vorm. De laatste vier wed strijden ging er voor Van Stigt Thans geen partij meer verloren. Dirk van Schaik jr, Sven Winkel, Rob Clerc en Jeroen van den Akker zorg- den tegen DES voor de winstpunten. Voor Clerc en Van den Akker betekent de eigen winstpartij dat zij de topscorerslijst van de ere klasse aanvoeren. De vader- landse damcompetitie ligt nu stil. Pas op 9 januari speelt Van Stigt Thans thuis tegen Damcombinatie Fryslan. Een match waar onderschat- ting op de loer ligt. Daarna volgen de toppers tegen Wit- te van Moort (uit) en Orfam Telecom Twente (thuis). In de 2e ronde van de beker is schaakvereniging Het Zwarte Paard Schiedam uitgeschakeld door Zwijndrecht, 1-3. Bij een 1-2 achterstand mocht een alles of niets po- ging van Aad Juijn zijn partij te winnen niet meer baten voor HZPS. De turnsters van Triade hebben het nieuwe jurysysteem aangegrepen om in een hogere categorie uit te komen dan gebruikelijk. Deze moedige keuze werd zaterdag be- loond. Bij de start van de Rayoncompetitie Delfland was er winst voor Iris van der Weijde, Ismay Roosloot, Lisa Noordijk en Margot en Anna Zeelenberg. De 2e divisie turnsters van Triade komen 27 december in actie tijdens het De Hazenkamp kersttoernooi. Judoka's Tim Banen, Siiheyl Uyar en Ruby Banen van Sportinstituut Schiedam hebben het Topjudotoernooi Haarlemmermeer gewonnen. Op dit internationale toer- nooi vielen 00k clubgenoten Ruben Clauss, Nicole Gar- cia-Rios (beide 2e) Charona Schalker en Tom Goemaat (beiden 3e) in de prijzen. Sven van Haaften en Sefano Bongers van sportschool Gym International hebben het eindejaarstoernooi van Taekwondo-International-Nederland gewonnen. Bij de jeugd won Van Haaften het sparren. Bongers won bij de junioren zowel het sparren als de tuls. Als stabiele, goed georganiseerde club HBSS werd door de gemeente en KNVB gevraagd voor 'Tijd voor Sport'. „Wij hebben nooit zelf voor hulp aangeldopt", vertelt jeugdvoor- zitter Leo van der Werf. HBSS hapte toe omdat er zeker wel zaken zijn die verbetering behoeven. „Vooral het aandeel van ouders in vrijwillige functies moet omhoog. Geen pro- bleem van ons alleen maar wij zien dat wel hard teruglopen." Van der Werf wijst op het cultuurverschil tussen allochtone en autochtone ou ders. „Wij hebben veel moeite in contact te komen met allochtone ou ders. Je ziet hen weinig bij de club. Ik denk wel eens dat zij ons zien als een soort buitenschoolse opvang." HBSS draaide al eerder warm met het pro ject. „Wij hebben met KNVB-bege- leider Yassine el Ouasghiri gepro- beerd ouders te betrekken bij ons uitwisselingsweekeinde met een club uit Wales. Traditioneel nemen ou ders dan veel taken voor hun reke- ning. Dit keer was dat lastiger omdat het een team betrof met vooral al- lochtonen. Uiteindelijk lukte het toch de ouders te bereiken en heb ben zij meegewerkt aan de buffet- avond. Opvallend was wel dat de ou ders de gerechten die zij maakten hier aan de deur afleverden en me- teen weer naar huis gingen. Zo zie je toch dat cultuurverschil." Het KNVB-project loopt zeker 2,5 seizoe- nen. Aan HBSS is het om de rand- voorwaarden te scheppen met bij- voorbeeld ouderavonden. „Maar het leeuwendeel van het werk doen de KNVB-begeleider die ouders be- zoekt, en de gemeenteconsulent die in de allochtone gemeenschap gaat polsen wat er wordt verwacht van een sportclub." Van der Werf hoopt dat het project allochtone ouders er- toe aanzet actief te worden. „Ook is het doel dat minimaal een allochtoon het HBSS-bestuur wil versterken." Gewonnen werd er niet me- teen door de korfballers van ssc Harga bij de terugkeer van trainer/coach Bram Rog maar met de man weer op de bank die de Schiedamse club in de voorgaande seizoenen naar een hoger niveau tilde en dat met kampioenschap- pen zowel in de zaal en op het veld bekroonde, keerde wel de strijdlust onmisken- baar terug. Harga maakte het OZC, dat uit de te klasse degradeerde, bijzonder lastig. Rog wees op de persoonlijke fouten die zijn spelers zondag de das omdeden. ,,Als je teveel kan- sen weggeeft, kun je een wedstrijd niet winnen." Bram Rog kejert terug bij Harga nadat zijn opvolger Han Poortvliet onlangs uit eigener beweging opstapte. Na vijf wedstrijden staan de Schiedammers met een punt troosteloos laatste maar de eigenzinnige Schiedamse coach zegt kans te zien het vlaggenschip van ssc Harga weer vlot te trekken. „A1 wordt het nog lastig genoeg ons veilig te spelen in deze sterke poule. Maar de strijd lust die ik vandaag gezien heb, is geen goed begin." Harga opende de wedstrijd met een voorsprong, 5-3, en bleef 00k bij rust nog aan de goede kant van de score, 8-7. Na de pauze profiteerde OZC van fouten van de thuisploeg om een gat te slaan. In de slotfase vond ssc Harga weer aansluiting en miste net de slimheid om de in- haalrace te bekronen. „Arjan Maltha schoot in de laatste aanval te snel. Wij hadden die aanval beter moeten uit- spelen en dan had OZC 00k geen tijd meer gehad voor een tegenaanval", doceerde Rog. Ook kv Vlaardingen en Spirit verloren afgelopen weekein- de. Tekenend voor de wed strijd van kv Vlaardingen te gen koploper Rapid was dat de Vlaardingers de gehele 2e helft niet tot scoren kwamen, 10-5. Spirit, zonder trainer Jolanda van der Velde, zette bij SEV te laat (13-6) de ach- tervolging in om nog punten te pakken, 14-12. ODI won wel. In de reserve se klasse werd uitgehaalde tegen het 3e van Thor, 51-16. Maasstad Weekbladen 30W I m WX 16 december 2009 93 SCHIEDAM> Ouders meer betrekken bij de club De 70-jarige Karel Leeuwanqh liep zondag in Spijkenisse zon- der problemen zijn 100e mara thon. De atleet van av Fortuna had slechts 3 uur, 29 minuten en 54 seconden nodig voor de 42,2 km: een nieuw clubrecord in zijn leeftijdsklasse. Leeuw- angh koppelde aan zijn hard- loopjubileum een goed doel. Voorlopig werd ongeveer 1000 euro opgehaald voor Stichting Mitrata maar er moeten nog sgelden binnenkomen. HBSS tekende begin deze maand een samenwerkingsovereenkomst met de gemeente Schiedam en de voetbal- bond in het kader van het KNVB-pro- ject 'Tijd voor Sport'. Doel is ouderen en jongeren actief betrokken te krijgen bij een sportvereniging. De Schiedam- se club hoopt met het project vooral ouders te enthousiasmeren taken bin- nen HBSS op te pakken. SCHIEDAM> HBSS jeugdvoorzitter Leo van der Werf: „0ver 2,5 jaar een allochtoon in het bestuur." REGIO> Bram Rog keerde zondag terug op de bank bij ssc Harga en roemde bij het weerzien met zijn spe lers de strijdlust van het team tegen OZC. Gewonnen werd er nog niet, 14-16.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17