In de haven Onderzoek naar koppeling OV en bedrijfsvervoer 2000 containers met vuurwerk in Haven Rotterdam Rik Pek is Rotterdams Jong Haventalent Gespot: mastodont als ontdekkingsreiziger HAL introduceert surface computers Bouwput vol legoblokjes eek 51 99 De stadsregio onderzoekt of het mogelijk is, dat op diver se overstappunten van het openbaar vervoer bedrijfs- bussen hun medewerkers verder vervoeren naar hun werk. Een aantal jaar gele- den besloot de stadsregio om de subsidieregeling Bedrijfs vervoer te beeindigen. Aan- leiding daarvoor was het ge- ringe gebruik en mogelijk ongeoorloofde staatssteun. Nu de stadsregio geld steekt in het project SpitsScoren en de Verkeersonderneming zelf collectief vervoer bij on- dernemers in het havenge bied stimuleert, wil de stads regio nieuwe mogelijkheden op dit vlak onderzoeken. In het kader van de bereikbaar- heid van het havengebied worden door de stadsregio samen met De Verkeerson derneming activiteiten on- dernomen om de verkeers- druk op de A15 te verminde- ren. Dat is van groot belang omdat de A15 de komende jaren flink op de schop gaat. De samenwerking tussen openbaar vervoer en be drijfsvervoer zal bestaan uit snelle OV-buslijnen in com- binatie met bedrijfsvervoer in kleinere busjes naar de di verse bedrijven. Zonder zo'n koppeling is er maar een zeer beperkte rol voor openbaar vervoer in het havengebied mogelijk. De af- standen tussen de bedrijven zijn door de havensbekkens erg groot voor busverbindin- gen, de arbeidsplaatsen lig- gen te verspreid. De stadsre gio houdt de mogelijkheid open om tijdens de werk- zaamheden aan de A15 het collectief vervoer verder te stimuleren. De nieuwe lounge Mix aan boord van de schepen van Holland America Line wor den uitgerust met interactie- ve Microsoft Surface compu- terplatforms. De computers hebben een scherm als tafel- blad en worden bediend door aanraking en handge- baren. De ms Veendam is al met deze computers uitge rust en op dit moment wor den de computers geplaatst op de ms Rotterdam. In de lounge Mix kunnen gasten, genietend van hun favoriete drankje, gebruik maken van de nieuwste Microsoft Sur face touch-screen technolo- gie voor het luisteren naar muziek of het spelen van on- der meer kaartspelletjes, schaken, Tetris en touch- sportspellen als voetbal. Holland America Line is de eerste cruiserederij waar Mi crosoft Surface computer- platforms zijn geplaatst. De afgelopen maanden zijn in de Rotterdamse haven een kleine 2000 containers met vuurwerk aangekomen. On- geveer 750 stuks zijn be- stemd voor de Nederlandse markt. De andere 1200 wor den verder vervoerd naar an dere Europese landen. Het meeste vuurwerk komt uit China, vooral uit Guangzhou (bij Hong-Kong) en Hunang. Mede door fabrieksexplosies daar en in 2004 op een va- rend containerschip bij Su matra, is de animo bij rede- rijen voor vuurwerktrans- port, geluwd. Volgens de Ha- venkrant zouden nog slechts vier rederijen dit aandurven. WERK IK IN r WIN IK N8& DE TITEl JONG NAtfENTALENT SDK! Rik Pek, 28 jaar, Deputy Ge neral Manager Operations bij Broekman Distriport, heeft woensdag 9 december uit handen van Hans Vervat, Wethouder Economie, Ver- keer en Vervoer de titel Jong Haventalent ontvangen. Tijdens de spannende finale, waar Rik samen met Frauke Marly, 26 jaar en Redmar Visser, 21 jaar aan mee deed, kwam hij als beste uit de bus. Rik vormt in 2010 een Dyna mic Duo met Ben Vree, Ha- venman 2006. Daarnaast kun je Rik rond zien rijden in de gloednieuwe Ford Fiesta met tankpas van Argos Oil. Verder treedt Rik in 2010 op als de jongerenvertegen- woordiger van de Rotter damse haven. Ruim 140 mensen bezochten de finale in Your Space, waar ze de fi- nalisten letterlijk alles in de strijd zagen gooien om de felbegeerde titel binnen te halen. Naast serieuze spee ches van gerenommeerde havenmannen leverden de improvisatiesketches met de finalisten hilarische momen- Twintig containers staan naast elkaar op de CMA CGM Christophe Colomb, die afgelopen vrijdag op haar maidentrip naar Rotterdam afmeerde in de Europaha- ven. Met een lengte van 365 en een breedte van 51 meter goed voor 13.344 TEU's (20 voets containers) met 800 Reefer FEU's (40 voets koel- containers) aansluitingen. De maximum diepgang is 15,5 meter. De machineka- mer is achterop maar de ac- commodatie en navigatie- brug staan midscheeps. De foto biedt zicht op het ach- terschip waar de rode top van de schoorsteen nog net boven de 'dozen' uitkomt. Ook is te zien hoe twee con tainers tegelijk zijn aange- hoekt en de stuwadoor in het gele hesje met blauwe helm voor aanwijzingen zorgt van- uit het ruim. Het schip is uit gerust met het grootste scheepsdieseltype, de 14 ci- linder RT Doosan-Wartsila. Een onder Finse licentie in Zuid Korea gei'nstalleerde 'kar' met 108.920 paarden- krachten, goed voor 24,1 knopen met een dagverbruik van 330 ton stookolie. Bij de huidige prijs is dat 141.900 dollar per dag. De capaciteit van de brandstoftanks is 14.900 ton. CMA CGM uit Marseille is qua grootte de derde containerrederij en heeft nog zeven van deze ma- stodonten in bestelling, ver- noemd naar ontdekkingsrei- zigers. Binnenkort komt het 'zusje' CMA CGM Amerigo Vespucci in de vaart. De Rotterdam Branch is een afdeling van de World Ship Society, een wereldwijd ac- tieve vereniging waarvan de leden zich nauw betrokken voelen bij schepen en de scheepvaart. De vereniging heeft als doel haar leden re- gelmatig bij elkaar te bren- gen, te stimuleren en hun kennis te vergroten. ten op. En: ook van Frauke en Redmar, die we zeker niet mogen onderschatten, gaan we meer horen in de Rotter damse haven! Goed nieuws voor jonge ta- lenten in de haven: in 2010 wordt opnieuw gezocht naar Jong Haventalent! wmi MM k i iil Rotterdam krijgt er in deze donkere dagen een bouwput bij. Een met 580.000 blok- ken. Lego-blokjes weltever- staan. In de Port Experience is een complete stad van Le go gebouwd. In Legostad aan de Maas is het 24/7 druk met verkeer, politie en brand- weer. Het is een echte metro- pool met wolkenkrabbers, een vliegveld en natuurlijk een haven. Ontelbaar veel Lego-figuurtjes zijn in bewe- ging in dit mini-Manhanttan aan de Maas. Ook in deze stad een druk straatbeeld. Lego City in de Port Termi nal is een opzichzelfstaand project dat van 18 december tot 3 januari los van de Port Experience te bezoeken is. Maar in het voor het oog be- scheiden gebouw aan de voet van de Erasmusbrug schuilt nog een verrassende attrac- tie. Een supersnelle lift brengt bezoekers naar de 200e verdieping van een fic- tieve wolkenkrabber voor een sprookjesachtig uitzicht over de Rotterdamse haven in de nacht met 1001 lichtjes. In een simulatie reddings- boot scheuren bezoekers ver- volgens roekeloos langs het vrachtverkeer over de Maas; een duizelingwekkende rondvaart met de fijne bij- komstigheid niet nat te wor den. Port Experience is te vinden aan het Willemsplein 73 t/m 79. De entree van Le go City is gratis. Entree Port Experience: kinderen tot veertien jaar een euro, vol- wassenen tien euro. [J Maasstad Weekbladen TX De stadsregio Rotterdam gaat samen met het bedrijfsleven en de Verkeersonderneming een vervoersconcept ontwikkelen waarbij openbaar vervoer en bedrijfsvervoer worden gecombi- neerd. Met ingang van december 2009 wordt het openbaar ver voer in het havengebied al uitgebreid. TAU>. I- Haventalent Rik Pek temidden van Ben Vree, Peter Goedvolg en wethouder Hans Vervat. De fotograaf is Cees de Keijzer van www.worldshipsocietyrotterdam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19