Podium journaal "Laat Dance Valley maar komen!' Tweede soloplaat van trompettist Rob van de Wouw Satire vanuit de loopgraven [Uit; IN Nostalgische bonte avond met 'Ja Zuster, Nee Zuster' Kort Huis van Anubis in het Oude Luxor De populariteit van Het Huis Anubis kent momenteel geen grenzen. De tv-serie, trekt dagelijks gemiddeld ruim 225.000 kijkers. Er waren al films van de serie gemaakt, maar er is nu 00k een theatershow. Binnenkort is het Huis Anubis 'De Legende van het Spooktheater' te zien in het Oude Luxor Theater. In de show komen Nienke, Fabian, Amber, Appie, Je- roen en Patricia achter de le gende van het theater waar ze op dat moment een voor- stelling spelen. Exact too jaar geleden is er hier een grote brand geweest en de le gende zegt dat dit elke too jaar opnieuw zal gebeuren. Dat is dus vandaag! Als er al- lemaal spookachtige dingen gebeuren en de klok steeds sneller gaat tikken, raken on- ze vrienden ervan overtuigd dat niemand anders dan zij de brand kunnen voorko- men. Daarvoor moeten ze echter wel eerst terug naar het verleden om daar allerlei opdrachten uit te voeren. Van 22 tot en met 26 decem ber (uitgezonderd eerste kerstdag) is de theatershow van Het Huis Anubis 'De Le gende van het Spooktheater' te zien in het Oude Luxor in Rotterdam. Na zijn goed ontvangen debuut 'Re boot your Soul' mocht zijn tweede plaat geen herhaling van zetten wor- den. „Ik wist alleen niet goed wat ik dan wilde", vertelt hij. Toen hij op het Numoon Festival in Rotterdam producer Mark de Clive-Lowe aan het werk zat, raakte hij geinspireerd. „Een paar dagen later was ik er nog steeds mee bezig." Hij wilde graag met hem samenwer- ken en regelde via de programmeur van het festival zijn telefoonnum- mer. „Ik heb hem opgebeld en ver- teld wat ik in gedachten had. Hij moest een paar dagen later in Am sterdam zijn en daar hebben we af- gesproken." Eind 2008 doken zij de studio in, waar ze tijdens een inten- sieve periode de cd opnamen. „Ik had wat ideeen, maar nog niet heel concreet. Ik houd ervan om kans te geven aan het proces in de studio en daar dingen te laten gebeu ren. Je kunt alles van tevoren beden- ken, maar dan ben je in de studio zo klaar. Wij hebben eerst mijn ideeen uitgewerkt en zijn ideeen erop losge- laten. Daarna is de band erbij geko- men en is de cd ontstaan." Het resultaat is 'Tunnelvision', waar- op jazz en dance samensmelten tot een geheel. De stoerheid van de straat en een beetje intellectueel, zo omschrijft Van de Wouw de stijl op zijn tweede cd. „Wat je vaak ziet is dat het jazz met een beat wordt of dance met een solo erin. Dat wilde ik niet. Het moest echt met elkaar te maken hebben en dat is wel gelukt." In Nederland is Rob van de Wouw inmiddels een veelgevraagd trom pettist. Hij hoopt echter dat 'Tunnel vision' de deur opent naar het bui- tenland. „In Nederland zijn maar weinig podia en veel bandjes, het rondje is dus snel gemaakt. Daarom zou het te gek zijn om 00k in andere landen die liefhebbers te bereiken. Het album wordt opgepikt in het buitenland, op weblogs en zo. Ik hoop dat daar wat contacten uit voortkomen." Van de Wouw zou graag een maan- delijkse avond hebben op een vast podium, zoals ooit in Rotown. Ook zou hij zijn muziek graag aan een breder publiek laten horen: „Het is dansbaar, dus ik zou graag spelen op dancefestivals. Laat Dance Valley maar komen!" De Rotterdammer werd dankzij een 00m al jong aangetrokken door de trompet. Rond zijn twintigste, toen hij op het conservatorium terecht- kwam, ging hij echt serieus met mu ziek aan de slag. „Spelen vind ik echt het leukste dat er is. Ik vind het te gek om te spelen voor mensen en een reactie los te krijgen. Dat is elke keer weer een bijzondere ervaring." Musical Toneelgezelschap 't Barre Land speelt 'De laatste dagen der mensheid' van schrijver Karl Kraus. Het is het om vangrijkste toneelstuk dat ooit is geschreven. De groot- se oorlogssatire behandelt in vijf bedrijven de vijf oorlogs- jaren van de Eerste Wereld- oorlog en speelt zich af in Wenen en Berlijn, in loop- graven, veldhospitalen en onderzeeers. Het stuk is te zien op 17 december in de Rotterdamse Schouwburg. 111 ltVMEKUMI¥l luitr Oorspronkelijk werd 'Ja Zus ter, Nee Zuster' tussen 1966 en 1968 als televisieserie uit- gezonden door de Vara. La ter volgde een toneelversie van het Ro Theater en een film. Nu is er een nieuwe musicalversie van 'Ja Zuster, Nee Zuster'. Een heerlijk nostalgische voorstelling, zo vertelt Ara Halici. De rol van Zuster Klivia wordt deze keer gespeeld door Annick Boer. Andere hoofdrollen zijn er voor on der meer Joep Onderdelin- den en Ara Halici. Laatstge- noemde speelt de boze Buur- man Boordevol. „Een ont- zettend leuke rol", vertelt hij. „Ik heb er veel plezier in, al is het mijn moeilijkste rol tot nu toe, juist omdat hij zo ver van mij afstaat." Precies om die reden was Halici aanvankelijk vooral verbaasd toen hij werd ge- vraagd voor de rol van boze buurman. „Ik had nog nooit een comedy gedaan, dus dit was echt nieuw voor mij. Ik houd er wel van om de uitda- ging op te zoeken en nieuwe dingen te leren. Wat dat be- treft is dit een heerlijke rol. Ik leer bij deze voorstelling zo veel van collega's als An nick en Joep die het comedy- vak heel goed beheersen." Zelf heeft de 33-jarige Halici de legendarische televisiese rie van Annie M.G. Schmidt uiteraard niet gezien. Wel kende hij 'Ja Zuster, Nee Zuster' van verhalen die Bar- rie Stevens hem vertelde. En van de film van Pieter Kra- mer. „Die vond ik geweldig. Wij waren ons ervan bewust dat onze voorstelling met die twee vergeleken zou worden. Daar hebben we ons dan ook niet door laten leiden. Wij wilden gewoon onze eigen voorstelling maken en zelf vooral veel plezier hebben." Het valt hem tijdens deze tour op hoeveel mensen de liedjes kennen. Klassiekers als 'M'n opa', 'In een rijtui- gie' en 'De twips' worden luidkeels meegezongen. „Dit is voor mij de eerste keer dat ik in een productie sta waar- bij het publiek meezingt. Dat is ook een beetje de sfeer die we willen oproepen, een nos talgische en gezellige bonte avond. Een groot deel van het publiek komt juist omdat ze goede herinneringen heb ben aan de televisieserie." „Het publiek waar we elke avond voor spelen is extreem enthousiast", stelt Halici. „Dat merk je in de zaal en na afloop van de voorstelling, als we om de beurten in de foyer gaan signeren. Dan zie je allemaal blije gezichten eri krijg je lieve en leuke reac- ties. En veel mensen fluiten en neurien de liedjes nog steeds als ze de zaal verlaten. Het geeft maar aan hoe pop- ulair 'Ja Zuster, Nee Zuster' nog steeds is." Ara Halici behoort tot de eerste lichting afgestudeer- den aan de Frank Sanders Akademie voor Musical- theater. Voor zijn hoofdrol len in 'Merrily We Roll Along' en 'Cabaret' kreeg hij een John Kraaijkamp Musi cal Award. Ondanks dat heeft hij nog veel te leren: „Ik ben pas acht jaar bezig en heb nog een lange weg te gaan. Ik heb al zoveel mooie dingen gedaan en hoop nog zoveel te mogen doen. Ik wil nog veel leren en deze rol geeft mij die kans." De musical is 19 december tot en met 3 januari te zien in het Nieuwe Luxor Theater. Ja Zuster Nee Zuster is ook te zien op 27 en 28 januari in Theater a/d Schie, Schiedam en9 februari in het Isala Theater, Capelle ad IJssel. Maasstad Weekbladen TX 16 december 2009 ROTTERDAM> Rob van de Wouw is een bezige muzikant. Hij is onder meer een van de muzikanten van Rotterdam Jazz Orchestra en treedt op met Sinas en het B&W Quintet. Het liefst komt hij echter met zijn eigen muziek naar buiten, omdat hij daarmee laat horen wie hij wil zijn als muzikant. Onlangs verscheen zijn tweede album 'Tunnelvision'. De Rotterdamse trompettist Rob van de Wouw brengt met zijn nieuwe plaat 'Tunnelvision' een mix van jazz en dance. Foto Jos Kottmann ROTTERDAM) Toneelgezelschap 't Barre Land speelt 'De laatste dagen der mensheid', het omvangrijkste toneelstuk ooit. ROTTERDAM) XmmmmmmJ WW\ 010 276 30 39 www.uitburo.nl/rotterdam buro Theater Maatwerk www.theatermaatwerk.nl Willem Buytewechstraat 42, 3024 BN te Rotterdam. Diner mogelijkheid bij restaurant Camaron wo-za 16/12-10/01 20.30u Zo Maar Een Dag 10/ 6 (kinderen tot 12 jaar) (zo 15u) 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr 18/12 20u Racoon before you leave Allerlaatsfe concert van hun theatertour zo-zo 19/12-3/1 14/19/20u Ja Zuster Nee Zuster Vrolijke familie-musical! Kinderen slechts €15 ma 21/12 20u Tommy Fleming An Irish Chrismas with.. Ballads en sfeiervolle kerstnummers 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-za 18-19/12 20u De Afscheidsmonologen mooie, ontroerende maar ook grappige verhalen over de dood ma 21/12 20u Frederique Spigt Alles: The best of Fre vele bekende hits uit haar rijke oeuvre di t/m za 22 t/m 26/12 divers Het Huis Anubis De Legende van het Spooktheater De bekende tv-serie in het theater Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). *-* upc I VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Scene uit de musical 'Ja Zuster, Nee Zuster' met Annick Boer als Zuster Klivia en Ara Halici als Buurman Boordevol. Foto: Roy Beusker

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23