Gemeenteberich I I I i I Wethouder Haan krijgt extra subsidie voor nieuwbouw woningen Precarioheffing op nota Evides Waterbedrijf Publieke organisaties ontvangen gratis strooizout op locatie Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl De informatie van de gemeente is duidelijk, zodat de burger precies weet waar hij aan toe is. burgemeester Verver-Aartsen I gemeente Schiedam De eerste paal voor het nieuwbouw- project 'Het Terras' aan de Van Haarenlaan en Troelstralaan werd op woensdag 9 december 2009 ge stagen. Dankzij een stimulerings- bijdrage van minister Van der Laan voor Wonen, Wijken en Integratie kunnen de 33 eengezinswoningen in Nieuwland, ondanks de woning- bouwcrisisworden gebouwd. Op maandag 14 december kwamen twee ambtenaren van de Minister op uitnodiging van wethouder Yorick Haan alvast een kijkje nemen. Op deze bijeenkomst kreeg de wethou der uit eerste hand te horen dat de Minister nog meer voor Schiedam in petto heeft. Van der Laan is van plan subsidie te geven voor tenminste drie bouwprojecten in Groenoord, Nieuwland en Schiedam-Zuid die samen goed zijn voor ruim honderd nieuwe woningen in Schiedam! Foto: Jan van d?r Ploeg De vermelding "Precarioheffing" en de toelichting hierop op de maandelijkse waternota van Evi des Waterbedrijf roept vragen op. Hieronder een toelichting namens de gemeente Schiedam en Evides Waterbedrijf. De gemeente Schiedam heeft een overeenkomst met Evides Waterbe drijf. Evides Waterbedrijf betaalt de gemeente Schiedam een vergoeding voor het hebben van waterleidingen in gemeentegrond. Dit wordt ook wel aangeduid als een precariover- vangende regeling. Er is echter geen sprake van een precariobelasting. De vergoeding die Evides Waterbe drijf betaalt wordt door Evides Wa terbedrijf in gelijke mate verdeeld over alle aangesloten verbruiksadres- sen en bij Schiedamse verbruikers in rekening gebracht via de waternota. Per 1 januari 2010 past Evides Wa terbedrijf de tekst op de waternota aan. Hiermee wordt verduidelijkt dat waterbedrijf er sprake is van een doorberekening van deze kosten. Voor vragen over de precariovervan- gende regeling en de doorberekening kunt u bellen naar Evides Waterbe drijf via 0900 0787 (lokaal tarief). Voor informatie over precariobelas ting in het algemeen kunt u terecht bij de gemeente Schiedam, telefoon 010-219 1111. IRADO bezorgde in opdracht van de Gemeente Schiedam op woens dag 9 december 2009 bij een groot deel van de Schiedamse publieke organisaties gratis z.akken met strooizout. Maar liefst zestig or ganisaties hadden zich hiervoor aangemeld en zij ontvingen in to- taal 250 zakken met zout. De ge meente en IRADO zijn blij met de aanmeldingen van de organisaties, omdat zij daarmee een belangrijke bijdrage leveren aan de bestrijding van gladheid in Schiedam. Volgens het door het college van burgemeester en wethouders vastge- stelde wintergladheidbestrijdingplan worden de trottoirs (met uitzonde- ring van winkelgebieden) niet door IRADO gestrooid. Schiedamse pu blieke voorzieningen zoals scholen en verenigingen kregen daarom deze mogelijkheid. Op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam. nl, is de kaart te vinden waarop is aangegeven welke gebieden prioriteit krijgen. Gedurende de wintermaanden kunnen Schiedammers gratis strooizoutzakken afhalen bij het afvalbrengstation van IRADO (Fokkerstraat 550, op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.30 uur, 's zaterdags van 9.00 tot 15.00 uur). Besiuit bodemkwaliteit Nota bodembeheer gemeente Schiedam Onderwerp De gemeente Schiedam heeft het voornemen om de Nota Bodembeheer (hierna: de Nota) te laten vaststellen. De Nota is een nadere uitwerking van het Besiuit bodemkwaliteit. Het Besiuit is per 1 juli 2008 volledig in werking getreden en is de opvolger van het Bouwstoffenbesluit. en de Vrijstellings- regeling Grondverzet en de Regeling klasse-indeling baggerspecie. De in de Nota opgenomen bodemkwaliteitskaarten voldoen aan de Richtlijn voor het opstellen van bodemkwaliteitskaarten. De Nota is afgestemd op beleidsma- tige afspraken binnen het regionaal samenwerkingsverband van gemeenten (bodemplatform Rijnmond). De Nota streeft naar een balans tussen de bescherming van de bodemkwali teit voor mens en milieu enerzijds en anderzijds naar ruimte voor hergebruik, zodat minder grond of bagger naar elders (lees: buiten'Schiedam) hoeft te worden afgevoerd. De Nota anticipeert daarbij, met het oog op te verwachten grondverzet, op ontwikkelingen in de periode 2010-2015 en zal na afloop van deze periode worden geevalueerd. De Nota bevat een bodemfunctiekaart, overzichten van de actuele algemene bodemkwaliteit in deelgebieden, een toepassingskaart, een ontgravingenkaart en een grondstromenplan met een aantal specifieke spelregels voor grondver zet en hergebruik van grond en/of baggerspecie op land in Schiedam. Het gemeentelijk bodembeheersplan uit 2004 dat nog gebaseerd is op het Bouwstoffenbesluit en de Vrijstellingsregeling Grondverzet komt bij het in- werking treden van de Nota te vervallen. Inzage U kunt de Nota en de overige van belang zijnde stukken vanaf 16 december 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaats inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De Nota is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Zienswijze Belanghebbejiden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de Nota zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan bur gemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wet bodembescherming; Besiuit uniforme saneringen (Havenstraat 19) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - Linde Gas Benelux B.V. d.d. 10 december 2009. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Havenstraat 19 (postcode 3115 HC) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie N nummer 420 (gedeeltelijk) bekend onder de code SC060600958 te saneren volgens het Besiuit Uni forme Saneringen categorie immobiel (art 1.2.a). Indien de melding in overeenstemming is met het Besiuit uniforme sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen vijf weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besiuit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besiuit uniforme saneringen moet de saneer- der uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besiuit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsproce- dure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 796. Wbb-code: SC060600958 4 O Integendeel! De informatie van de gemeente is anders dan de werkelijkheid. O Voor zover ik kan nagaan. klopt het allemaal wel zo'n beetje. O Weet ik niet. Ik ga dat niet controleren. De gemeente wil het van u weten! Ga ELKE WEEK naar www.schiedam.nl en vul de Schiedam Poll in! s 1 n k ft

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4