Gemeentebericht H I I I Gemeentearchief koopt twee stadsgezichten van Herman Paradies Raadleden in de schoolbanken De gemeente wil iets van u weten! Ga naar www.schiedam.nl en lees de poll. I i I gemeente Schiedam ctt Eind november heeft het Gemeen tearchief op een veiling van Vendu Notarishuis twee aquarellen van Herman Paradies verworven. Het eerste stadsgezicht toont de achter- zijde van huizen aan de Gedempte Broersvest en het Koolas aan de noordzijde van de Broersvest. De Noordvestsingel met het voetbalveld en de tribune van Hermes-DVS vor- men het onderwerp van het tweede stadsgezicht. De tekeningen van 48 x 69 cm zijn waarschijnlijk tussen 1945 en 1950 gemaakt. De twee aquarellen brengen het to- taal aantal werken van Paradies in bezit van het Gemeentearchief op veertien. Deze laten een deel van Schiedam zien, dat nu niet meer bestaat. De huizen aan de Gedempte Broersvest bijvoorbeeld. Deze zijn gesloopt en vervangen door een bre- dere weg richting de Proveniersbrug. De voetbalvelden van Hermes-DVS I De Konijnenbuurt met het voetbalveld van Hermes-DVS. Collectie: Gemeentearchief Schiedam, beeldnummer. 62213. I De achterzijde van de huizen aan de Gedempte Broersvest, het Koolas aan de noordelijke zijde van de Broersvest. Collectie: Gemeentearchief Schiedam, beeldnummer 62215. aan de Noordvestsingel zijn ver- plaatst naar Sportpark Harga en op de vrijgekomen ruimte verrezen nieuwe woningen. In de kleine huizen aan de Konijnenbuurt, eveneens gelegen aan de Noordvestsingel, woonden vooral arme brandersknechten. Eind jaren 1950 zijn de woningen gesloopt. Herman Cornelis Adolf Paradies (Rotterdam 1883 - Schiedam 1966) verhuisde na het bombardement van Rotterdam in 1940 naar Schiedam. Van zijn woning in Rotterdam was weinig meer over. Bovendien was zijn vrouw een Schiedamse. In zijn nieuwe woonplaats schilderde Pa radies hoofdzakelijk stadsgezichten. Zijn interesse ging vooral uit naar de Brandersbuurt en het verpauperde stadscentrum. Paradijs is overigens altijd een 'amateurschilder' geble- ven, een hobby die hij uitoefende naast zijn baan als stukadoor en decoratieschilder voor schepen van Wilton-Fijenoord. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde ver- dieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor- matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Een delegatie uit de gemeenteraad heeft vrijdag 11 december 2009 een start gemaakt met het bezoeken van Schiedamse scholen. Hiermee werd gehoor gegeven aan een aanbeve- ling van de maatschappelijke verken- ningscommissie naar het Schiedamse jeugdbeleid. Het doel van de bezoe ken is om een toelichting te geven over hoe een gemeente is georgani- seerd en welke rol de gemeenteraad daar in heeft. Maar de raadsleden willen ook graag met de leerlingen een gesprek aangaan over wat de scholieren belangrijk vinden. Als eerste werd groep 8 van de Sint Bernardusschool aan de Bosboom- laan bezocht. De leerlingen heb- ben al in groep 6 een eigen partij mogen oprichten om door middel van verkiezingen een leerlingenraad samen te stellen. De leerlingenraad mag met de leraren vergaderen over bijvoorbeeld de opzet van het Sin- terklaasfeest. De raadsleden zien in deze opzet een gelijkenis met de ge meente. Niet alleen voor wat de ver kiezingen betreft, die in maart a.s. voor de gemeente gaan plaatsvinden, maar ook het vergaderen: het maken van keuzes. Dit bracht het gesprek op de taak van een gemeente. Want wat doet een gemeente, wie is er de baas en waar haalt de gemeente het geld vandaan? Een van de zaken waar een gemeente voor zorgt zijn speelplaatsen. Maar de leerlingen weten ook dat daar zaken, waaronder de prullenbakken, kapot gemaakt worden en wat doe je daar dan aan? De raadsleden geven aan dat deze onderwerpen niet altijd worden voorgelegd aan de gemeente raad. Deze kunnen bijvoorbeeld wel in het wijkoverleg besproken worden. De raadsleden zijn verheugd over het feit dat het overgrote deel van de leerlingen aan sport doet. Enkele leerlingen gaan ook wel eens naar een wijkcentrum. De bijeenkomst werd afgesloten met een optreden van het school koor, dat bij de raads leden erg in de smaak viel. Het sporten vindt ook aftrek bij de -leerlingen die deel uitmaken van de kinderraad van De Klinker in Woudhoek, de tweede school die door raadsleden is bezocht. Ook hier werd gesproken over de rol van de gemeenteraad in de gemeente, maar de aandacht werd door de leerlingen ook gevestigd op zaken die naar hun mening verbeterd kunnen wor den. Zoals het sportveldje vlakbij de school: bij een van de basketbalnet- ten liggen wel tegels maar bij de andere niet. Een "echte" wedstrijd kun je dan niet spelen. Op het gras- veldje dat er direct naast ligt staat het gras te hoog, en er staat vaak te veel water, daar kun je dan ook niet spelen. Ja, op het kunstgrasveldje wel, maar daar willen dan weer te veel kinderen tegelijk gebruik van mjrljeiji, (omdat dat bij de andere veld- jes niet kan! Rond de school ligt ook veel hondenpoep, wat het spelen daar er ook niet aantrekkelijk op maakt. De kinderraad heeft ook een brief geschreven naar de DSR of er geen spiegels geplaatst kunnen worden in de kleedkamers van de gymzaal waar de school gebruik van maakt. De raadsleden zijn benieuwd naar de reactie die ze gaan krijgen. Een van de leerlingen vraagt ook aandacht voor de veiligheid rond de school en wil graag voorstellen een zebrapad aan te leggen op een plek waar veel leerlingen de straat over- steken. De raadsleden zullen via de griffie vragen dit bij de wethouder aan te kaarten. Ook wordt de situ- atie bij de oversteekplaatsen op de Slimme Watering aangekaart: daar wordt soms wel «rg hard gereden. Veel leerlingen maken ook gebruik van de bibliotheek aan het Bachplein en zouden het erg vinden als deze zou verdwijnen. De beide bezoeken hebben de raads leden een goed beeld opgeleverd wat er onder de leerlingen leeft. Ze kijken nu al uit naar de bezoeken aan andere scholen die gepland staan in januari en februari van het komende jaar! Wilt u reageren op dit bericht of bent u leerkracht en wilt u ook graag raads leden op bezoek, neem dan contact op met Jaap Pegtel van de griffie van de Gemeente Schiedam, bereikbaar on der telefoonnummer 010-219 1045. Conce Op 15 december jl. heeft het college van burgemeester en wethouders de concept-beleidsnota "Naar een integraal hondenbeleid; een beleid op hoofdlijnen" voor inspraak vrijgegeven. Gedurende zes weken na datum van deze publicatie vanI6 december 2009 tot 27 januari 2009) ligt de beleidsnota ter inzage in de Stadswinkel, balie Bouwen, wonen en milieu. Tijdens deze periode kunnen inwoners van Schiedam en belangheb- benden hun zienswijze(n) mondeling of schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders, t.a.v. mevr. R. Beulen, afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Korte inhoud van de beleidsnota In de beleidsnota wordt aangegeven hoe de gemeente in de toekomst het probleem van loslopende honden en de hondenpoep wil aanpakken. Het doel is een integraal eenduidig hondenbeleid voor de hele gemeente te formule- ren, dat uitvoerbaar en handhaafbaar is en een groot draagvlak heeft bij de hondenbezitters en overig inwoners. Het uitgangspunt van het beleid is het creeren van een goede balans in regelgeving, voorzieningen, communicatie en handhaving. De beleidsvoornemens op een rij: - De verantwoordelijkheid voor het gedrag van de hond en het opruimen van de hondenpoep ligt bij de hondeneigenaar. De gemeente faciliteert dit door het treffen van voorzieningen. - In de hele gemeente geldt een opruimplicht en een aanlijnplicht. Uitge- zonderd hiervan zijn de door het college van burgemeester en wethouders aangewezen losloopgebieden en uitlaatplaatsen en hondentoiletten. - Daarnaast zijn er nog gebieden waar honden niet mogen komen, ook niet aangelijnd. Het gaat hierbij om kinderspeelplaatsen, zandbakken, speel- en ligweiden, barbecueplekken etc. - Verder dient de hondeneigenaar/-uitlater een deugdelijk opruimmiddel bij zich te dragen en dient de hond een identiteitskenmerk van de eigenaar te dragen. - De gemeente zal dit faciliteren door onder andere het aanwijzen van los loopgebieden, uitlaatgebieden, het aanleggen van hondentoiletten en het plaatsen van hondenpoepafvalbakken. Het aantal voorzieningen wordt flink uitgebreid. Eenmalig zullen de hondenbezitters een opruimmiddel ontvangen. - De locaties van de nieuwe hondentoiletten zullen in samenwerking met de wijkbewoners worden bepaald. - Alle verbodsborden voor honden in de gemeente zullen in principe verwij- derd worden. Het laten liggen van hondenpoep is immers overal verboden, behoudens in de aangewezen gebieden. Geen bord betekent dus oprui men. - Er zal een voorlichtingscampagne worden gehouden, waarvan onder an dere een folder met de regels en een kaart met de voorzieningen deel zullen uitmaken. - Ten behoeve van de handhaving specifiek voor het hondenbeleid zal de afdeling Toezicht en handhaving worden uitgebreid. Na de inspraakprocedure en de vaststelling van het beleid op hoofdlijnen door de raad, zal de uitvoering starten. Over de uitvoering zullen de inwoners van de gemeente regelmatige geinformeerd worden. Ontheffing Geluidhinder Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op donderdag 10 april 2010 hebben besloten aan Kuiper en Burger advies en ingenieursbureau ont heffing te verlenen van het verbod toestellen of geluidsapparaten in werking te hebben voor of handelingen te (laten) verrichten waardoor voor omwo- nenden of de omgeving geluidhinder wordt veroorzaakt (artikel 4.1.5. APV) voor een periode van 6 februari 2010 tot en met 6 februari 2012 en geldt in verschillende gebieden in Schiedam. Ten behoeve van slijpwerkzaamheden op en aan het spoor in de gemeente Schiedam gelegen treinrails. Het besluit kan gedurende de bezwaartermijn worden ingezien bij het Ge- meentelijke Informatie Punt aan het Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarnaast kunnen be langhebbenden - indien de behandeling van de bezwaren onverwijlde spoed vereist - bij de Voorzieningenrechter van de Sector bestuursrecht een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. -dft!- .1 r c i Sji3ET f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6