I s I Giro d'ltalia komt naar Schiedam! Karel Leeuwangh loopt honderdste marathon Markt verplaatst Start werkzaamheden Kerklaan Presentatie interviews Schiedam-Oost Mogelijke lichte geuroverlast door opstart MaasStroom Energiecentrale Openingstijden Gemeentearchief www.schiedam.nl Gemeenteberichten ctt De Giro d'ltalia (Ronde van Italie) komt naar Schiedam. Tijdens de derde etappe van dit internationaal vermaarde wielersportevenement op maandag 10 mei komt het peloton door Schiedam gereden, op weg van Amsterdam naar finishplaats Middelburg. In ongeveer 160 landen zijn televisiekijkers hier getuige van. Burgemeester Verver was aanwezig bij de bekendmaking van de route afgelopen vrijdag in Middelburg. Daar werd zij onder meer ontvangen door burgemeester Schouwenaar van Mid delburg. Burgemeester Verver heeft zich de afgelopen maanden nadrukkelijk inge- spannen om de ronde naar Schiedam te halen en is blij met de doorkomst van de Giro. "Na de Nationale intocht van Sinterklaas is het ons opnieuw gelukt een dergelijk groot evenement naar onze stad te halen. Schiedam is een echte sportstad. De doorkomst van een van de grootste wielerrondes ter wereld past daar dan ook perfect bij. In de komende tijd zullen wij verder uitwerken hoe wij de doorkomst precies vorm gaan geven." De Giro is samen met de ronde van Frankrijk (Tour de France) en de ronde van Spanje (Vuelta) een van de drie belangrijkste wielerkoersen van de we reld. Net als de andere twee grote rondes duurt de Giro d'ltalia 23 dagen. In die periode worden 21 etappes gereden. Ongeveer 22 teams met in totaal 200 renners nemen deel aan de toer. De Giro d'ltalia wordt in circa 160 landen op tv uitgezonden. De tour werd voor het eerst in 1909 verreden en bestaat dit jaardus lOOjaar. Birod Foto: Jan van der Ploeg Foto: Jan van der Ploeg De 70-jarige Karel Leeuwangh heeft afgelopen zondag zijn lOOe marathon gelopen. Met de Schie- damse vlag en onder begeleiding van zijn kleinkinderen met een groot spandoek passeerde Karel de finish in 3 uur en 29 minuten. Op Karel kan men rekenen: hij had van tevoren een tijd van 3 en 30 minuten aangegeven. Alleen hieruit spreekt al de ervaring waarmee deze Nederlands recordhouder met zijn sport omgaat. Het was een schitte- rende dag te lopen, hoewel het koud was in Spijkenisse. Aan de finish kreeg hij de felicitaties van de vele aanwezigen en medelopers. Van een afvaardiging van Sport en Recreatie ontving deze ambassadeur van de sport van de gemeente Schiedam een grote bloementuil. Foto: Jan van der Ploeg I.v.m. de kerst is de markt in het centrum van vrijdag 25 december verplaatst naar woensdag 23 december 2009. Op maandag 30 november zijn de werkzaamheden (rioolreparatie en herbestrating) in de Kerklaan ter hoogte van de huisnummers 2 t/m 42 gestart. In het overige deel van de Kerklaan wordt het riool on- dergronds gerenoveerd. Hierdoor is het mogelijk om de straat vanaf nr. 30-32 tot aan de Olivier van Noort- straat. dicht te laten. De volgende werkzaamheden worden uitgevoerd: 1herbestraten trottoir van de Kerklaan vanaf huisnr. 32 tot aan de kruising met de Koekoekslaan 2. herbestraten Kerklaan voor huis nr. 16 t/m 26 3. herbestraten en herinrichten Kerklaan van Schiedamseweg tot aan huisnr. 32 4. verplaatsen verkeersdrempel voor Kerklaan huisnr. 32 richting Kerklaan huisnr. 19 5. realisatie laad- en losplaats voor Kerklaan huisnr. 5 t/m 7 - laden en lossen van maandag t/m vrij dag van 07.00 tot 16.00 uur, daar- buiten te gebruiken als reguliere parkeerplaats 6. herplanten van de bomen op de Kerklaan ter hoogte van huisnr. 5 tot 19 - met uitzondering van de boom voor huisnr. 7 wegens de re alisatie van een laad- en losplaats Tot de kerstdagen (vrijdag 18 decem ber) wordt het eerste deel gereali- seerd. Na de jaarwisseling (4januari) wordt het project weer opgepakt en verder afgerond. Volgens planning wordt de Kerklaan opgeleverd in de laatste week van februari. Onvoor- ziene (weers)omstandigheden kun- nen leiden tot een aanpassing van deze planning. Het verkeer wordt na de jaarwisseling met behulp van be- bording omgeleid. Voor de bevoor- rading van de bedrijven worden in overleg maatregelen getroffen. Voor voetgangers worden loopschotten geplaatst om de bereikbaarheid van de woningen en bedrijven te garan- deren. Mocht u nog vragen hebben over dit project dan kunt u contact op- nemen met de heer D. Boer (pro- jectleider gemeente Schiedam) via telefoonnummer 010 - 219 1672 06- 51407354 of via email per d.boer@ schiedam.nl. Leerlingen uit de hoogste klas van het VWO van Scholengemeenschap Schravenlant hebben verschillende ouderen uit Schiedam-Oost geinter- viewd en hun verhalen uitgeschreven. Dit project is mogelijk gemaakt door een voucher. Op donderdag 10 december werden de cijfers in de bedrijfskantine van het Stadskantoor aan het Stadserf aan de leerlingen bekendgemaakt. Hierbij waren behalve alle deelnemers ook wethouders Daskalakis en Groene (foto) bij aanwezig- Siemens bouwt in opdracht van MaasStroom Energie CV een aard- gasgestookte energiecentrale op de Vondelingenplaat in Rotterdam. De energiecentrale bestaat uit een gas- turbine gekoppeld aan een Stoomke- tel en een stoomturbine. De stoom- ketel bestaat onder meer uit een groot aantal pijpen waardoor het water loopt dat in stoom wordt om- gezet. Deze pijpen zijn om roestvorming tegen te gaan, voorzien van een anti- corrosie laag. Tijdens het opstarten van de energiecentrale wordt deze laag verwarmd. Hierdoor verbrandt een deel van de coating. Dit is te vergelijken met het inbranden van een kachel of CV-ketel. Om moge lijke overlast te beperken wordt er 's nachts opgestart. Siemens en MaasStroom Ener gie hebben de effecten hiervan op verzoek van DCMR Milieudienst Rijnmond nader onderzocht. Uit het onderzoek blijkt: Dat tijdens de opstart een zeer kleine kans is op geuroverlast, als gevolg van het verbranden van de anti-corrosielaag. Dit gebeurt al leen tijdens het opstarten voor de periode van een uur, daarna niet meer. Tijdens het opstarten vormt er zichtbare rook, dit is deels waterdamp en deels rook van de coating. Daarnaast is onderzoek gedaan naar de gezondheidsrisico's. Hier uit is gebleken dat het zeer on- waarschijnlijk is dat de opstart van de installatie tot een zodanige emissie van stoffen zal leiden dat er een gezondheidsrisico voor de bevolking bestaat. Mocht u toch overlast ervaren dan kunt u dit aangeven bij de DCMR Mi lieudienst. Kijk op www.DCMR.nl hoe u dit kunt doen. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met: de heer M. Roozenburg, HSE Engineer, via telefoonnummer 010 - 295 2058 of per e-mail: MRoozenburg@intergen. com. Met iugang rati maandag 4 janaari 2010 is de De nieuwe openingstijden zijn d i: studiezxial van het het Gemeentearchief Schiedam op - maandag 13.00 - 17.00 uur maandagen vanaf 13.00 uur geopend. - dinsdag t/m vrijdag 09.00 nr. 16 december 2009 nummer 50Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (OlO) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7