Gemeenteberichte Beloofd wint horecaprijs 2009 Wethouder Haan: geen bordjes in de stad, wel zestien miljoen euro Subsidie voor groene daken Lost in Space Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl -H .1 flip 'ffi Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? gemeente Schiedam .jKi Cafe/Restaurant/Lounge Beloofd heeft de prijs voor de Meest Mar- kante Horecaonderneming 2009 gewonnen. Beloofd neemt de Proosje wisselbokaal over van cafe Sjiek dat vorig jaar won. De on- afhankelijke jury die ieder jaar wisselt, bestond dit jaar uit burge- meester Verver-Aartsen, Arie Ville- rius namens het Centrummanage- ment, binnenstadsmanager Marco Westland, kunstenaar Connie Paap en culinair journalist Martijn Ver- waaijen. I Foto: Jan van der Ploeg "Er zullen veel dingen in Schie dam gebeuren, waar geen Betaald- met-ISV-geld-bordje aan hangt. Het gaat namelijk om een impuls, een stimuleringsbijdrage van het Rijk. Er zal ook door anderen veel geld moeten worden opgebracht om alle plannen te kunnen uitvoeren". Wethouder Yorick Haan licht toe hoe de vork in de steel zit met de zestien miljoen euro, die Schiedam voor het verbeteren van de stad ontvangt. Eens in de vijf jaar kunnen gemeen- ten geld aanvragen uit het Investe- ringsbudget stedelijke vernieuwing (1SV). Het 1SV maakt onderdeel uit van het grotestedenbeleid, het beleid dat speciaal voor de 31 grote(re) ste- den is ontwikkeld. Deze gemeenten krijgen het geld rechtstreeks van het rijk, dat hiermee de kwaliteit van de woningen, de leefomgeving en het milieu in de steden wil bevorderen. Wethouder Haan:"Blijkbaar is deze werkwijze zo goed bevallen, dat er nu een derde periode is afgespro- ken voor het beschikbaar stellen van nieuwe budgetten. Alleen werd an- derhalf jaar geleden duidelijk, dat het rijk minder geld zou geven en dat de gemeenten steeds meer zelf moe ten doen om steden te vernieuwen. Er is toen gezegd: we zullen nog wel een derde periode 1SV doen, maar we halveren het budget." "Schiedam heeft in de afgelopen vijf jaar achttien miljoen euro gekre- gen, dus een kleine vier miljoen per jaar. Daar is van alles mee gebeurd. We hebben extra gei'nvesteerd in woningbouwprojecten, in infrastruc- tuur, in groen. In wijken als Nieuw- land en Groenoord is veel ISV-geld gei'nvesteerd in het verbeteren van de openbare ruimte. Op hele korte termijn starten nog de werkzaamheden voor het opknappen van de kop van de Plantage en het herinrichten van een deel van het park aan de Maasboulevard. Er is - dat is ook de moeite waard om te noemen - een hoop geld vanuit het ISV in de particuliere woningver- betering gestoken door het mogelijk maken van laagrentende leningen." "Maar toen vanuit Den Haag de boodschap kwam, dat we maar de helft van die achttien miljoen zouden krijgen, was het wel even schrikken. Toen heb ik een pleitbrief geschreven aan minister Van der Laan. Die brief is mede ondertekend door mijn Rot- terdamse collega Hamit Karakus en de voorzitter van de commissie Wo- nen van de Stadsregio, Koos Karssen. Ik heb ervoor gepleit om niet dras- tisch te snijden in dat budget omdat we er zoveel goede dingen van kun nen doen. Dat heeft er uiteindelijk toe geleid dat we dertien miljoen krijgen. Dat is vier miljoen meer dan we ver- wacht hadden! Als extra verrassing hebben we nog 2,9 miljoen gekregen uit een potje voor bodemsanering. Dat zat in het verleden overigens ook bij de ISV gelden. Hierdoor komen we in totaal voor Schiedam op zo'n kleine zestien miljoen. En dat is heel prettig," aldus Haan" Na een drukke periode van voor- bereiding, waarbij alle collegeleden betrokken waren, ligt er inmiddels een blauwdruk voor het investeren in tal van projecten op tafel. Hierbij gaat het om forse bedragen voor (bijvoorbeeld) het verbeteren van de kwaliteit van de woonomgeving, de infrastructuur, de ontsluiting en verlichting in de Binnenstad, Oost, Nieuwland en Schieveste en om het verbeteren van het groen in de stad, met name het Beatrixpark en het wijkpark Spaland. Op de waslijst staat ook de bouw van het jongeren- centrum in Noord en het verbeteren van de wijkeconomie. Hierbij wordt gedacht aan het stimuleren van klei ne bedrijfjes in de wijken, waardoor het wonen en werken weer dichter bij elkaar komen te staan. De wethouder vervolgt; "Maar die zestien miljoen is eigenlijk slechts een klein deel van de totale inves- tering, die nodig is om alle plannen te realiseren. Andere partijen zoals Woonplus en particulieren investe ren maar liefst 192 miljoen. Dat geld is vooral bedoeld voor de renovatie van woningen en voor de aankoop en nieuwbouw van huur- en koopwo- ningen. Het vereist een goede samen- werking en die is gelukkig aanwezig. Ook de gemeenteraad staat bijzonder positief tegenover de plannen. In de commissie hebben we het onderwerp besproken en donderdag 17 decem- ber neemt de gemeenteraad een be- sluit. Dat wordt een hamerstuk. De Gemeente Schiedam wil haar in- woners stimuleren om 'groene daken' aan te leggen en heeft hiervoor een subsidie in het leven geroepen. De subsidie regeling geldt voor particu lieren, bedrijven en woningcorpora- ties en is bedoeld om bij te dragen aan een duurzaam stadsmilieu. Een groen dak is een dak dat bedekt is met vegetatie en begroeiing. Er zijn verschillende typen groene daken, namelijk extensieve en intensieve groene daken. Wanneer groene da- ken op grote schaal worden toegepast dragen ze bij aan een duurzame en gezonde stad. Groene daken vangen regenwater op en voeren het vertraagd af. Hierdoor wordt het riool minder belast als het hard regent. Groene daken nemen stofdeeltjes op uit de atmosfeer en vormen een buffer tegen luchtvervuiling. Een beplant dak iso- leert het pand eronder. Hiermee leve- ren groene daken een bijdrage aan de vermindering van energieverbruik en C02-uitstoot. Daardoor vermindert de opwarming van de stad en verbe- tert de luchtkwaliteit. En natuurlijk wordt de stad groener. waardoor er meer kansen komen voor flora en fauna en de leefbaarheid verbetert. De subsidie bedraagt 25,- per m2 aangelegd groendak, minimaal 40 m2 en maximaal 100 nr Wilt u meer weten over de subsidie- regel groene daken ga dan naar www.Schiedam.nl Ook kunt u bellen naar 010-2191798 of mailen naar r.v.huis@schiedam.nl Ontheffing Sluitingstijd Horeca tijdens de jaarwisseling 2009/2010 Het college van burgemeester en wethouders heeft de jaarwisseling (1 ja- nuari 2010) aangewezen als collectieve festiviteit in de zin van artikel 4.1.2 van de APV Schiedam. Dit houdt in, dat horecabedrijven in de gemeente Schiedam zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen, die voor een horecabedrijf van toepassing zijn. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, vierde lid, onder d van de APV Schiedam een alge- mene ontheffing van het sluitingsuur voor de horecabedrijven in de gemeente Schiedam. De ontheffing, geldt voor alle horecabedrijven in de gemeente Schiedam, met uitzondering van de cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops), deze horecabedrijven mogen in de nacht van 31 december 2009 op 1 januari 2010 open blijven tot 04.00 uur. De ontheffing geldt niet voor de terrassen. Vanaf 16 december 2009 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belang- hebbenden hiertegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam De cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops) in Schiedam, dienen zich grond van artikel 2.3.9 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 te houden aan de tijden zoals vermeld in de exploitatiever- gunning. Wethouder Menno Siljee heeft afgelopen donderdag 10 december in S-town labs (gevestigd in de gemeentelijke panden aan de Hoogstraat 94/96) het project Lost in Space geopend, waarbij zes kunstenaars uit Rotterdam en Den Haag een maand lang de indrukken die zij in Schiedam opdoen gaan omzetten in een kunstwerk, waarbij het hele atelier gebruikt zal worden. I Foto: Jan van der Ploeg Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket opSchiedam.nl Digitaal Loket

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8