Sport Refoba heeft punten hard nodig Goed uiteinde korfballers Oranje Nassau Stewart keert terug bij Hermes 90 jaar Veteranenbowling Sportflitsen Promotiekansen HZPS verkeken Zilver op sprang Bestuurswisselingen Excelsior'20 Damtoppers in 2010 week 52 93 Vanwege het overlijden van Rene Weber werd voor aanvang van de thuiswedstrijden van hv Ventura een minuut stilte in acht genomen en de mannen- en vrouwenselecties speel- den met rouwbanden. De vrouwen van Ventura stonden tegenover laag- vlieger in de regioklasse C, Schiplui- den en gingen in de Margriethal niet tot het uiterste. A1 bij rust was de wedstrijd gespeeld, 14-3. Na de pau- ze gunden Frans Ekel en Ineke van der Woude 00k de reservespelers meer speeltijd waardoor de thuis- club wat rommeliger en minder slag- vaardig acteerde. De overwinning kwam anderszins absoluut niet in gevaar. Schipluiden hield zich wel wat beter staande en 'beperkte' de nederlaag tot 29-12. Wie kampioen wil worden, moet 00k van de klein- tjes winnen. Dat bleek later ondub- belzinnig toen de uitslag van koplo- per Van der Voort/Quintus 3 bekend werd. De ploeg uit Kwintsheul ver- slikte zich bij Hercules, 25-24, waar- mee de eenvoudige winst Ventura als extraatje 00k nog de gedeelde kop- positie opleverde. Naast Ventura en Quintus 3 heeft 00k ROAC16 punten uit 10 wedstrijden. Ook de mannen van Ventura boekten een overwin ning. De Schiedammers versloegen Wings, 37-31. Bij de start leek de winst niet vanzelfsprekend voor Ja- wasport/Ventura. Wings nam een ruime voorsprong. Niet omdat zij goed speel^le maar de thuisclub was domweg niet bij de les. De ploeg van coach Rafael Loch speelde erg slor- dig. Kort voor rust kreeg Ventura meer controle over de wedstrijd. Op een hoger tempo spelend werd stuk- je bij beetje de achterstand ver- kleind. Bij rust was het 16-17. Na de pauze hield Ventura het overwicht en sloeg een gaatje. Dit zorgde voor het zelfvertrouwen om de winst uit- eindelijk redelijk soepel in eigen huis te houden. De positie op de ranglijst is er de afgelopen 2 competitie- wedstrijden niet op verbe- terd voor Refoba. Vorige week werden nog 2 punten gesprokkeld in de met 6-2 verloren wedstrijd tegen kampioenskandidaat Zigo maar afgelopen zaterdag te gen koploper Orbiton bleven de Vlaardingse badminton- ners helemaal met lege han- Hartje winter zijn de cricke ters van Hermes DVS al met hun hoofd bij de zomer. De Schiedamse vereniging koos John Beijer als 'nieuwe' voorzitter van het cricketbe- stuur. Ook is het contract verlengd met speler/coach van de mannenselectie Sha- nan Luke Stewart. Gavin McRae traint de vrouwen. den, 8-0. De Refobeanen be- leefden in Leidschendam so- wieso geen leuke middag. De wedstrijd werd ontsierd door veel verbaal geweld van de trainer van Orbiton. De 8-0 was ook wel wat geflatteerd. De dubbelspelen gingen re- latief eenvoudig naar Orbi ton maar in het enkelspel had Marco van Dorp zeker kansen op de winst maar in de beslissende 3e set liet de Excelsior'20 wordt in 2010 90. Al op 3 januari wordt een voorschot genomen op het feest dat 12 en 13 juni ge- pland staat. Op 3 januari vanaf 15.00 uur spelen de ooit succesvolle selecties van 1998/1999 en 2004/2005 tegen elkaar. De ene selectie werd kampioen in de 4e klasse en de ander promo- veerde naar de hoofdklasse. 9 bowlingtoernooien voor veteranen, waaronder het Schiedamse toernooi Chand ra bowling, hebben zich ver- enigd tot de International Seniors Bowling Tour 2010. De ISBT krijgt een officiele status bij de Europese bow- lingfederatie. De ETBF ge- bruikt de wedstrijdreeks als proeftuin. Vlaardinger zich teveel uit zijn spel halen door de Orbi- ton-coach. In de mixdubbels kreeg het duo Van Dorp/Van Reij ook kansen op de winst maar in de 3e set, 16-21, ging de partij alsnog verloren. Refoba speelt nu op 9 janu ari om 13.00 uur in de West- wijkhal tegen Schollevaar. Punten halen is dan cruciaal om in de landelijke 4e divisie te blijven. De schakers van Het Zwarte Paard Schiedam openden sterk tegen koploper Rokado. Frans Groeneweg versloeg een tegenstander met een veel hogere rating. Ton der Kinderen knokte zich naar winst in een verloren stelling en Jan Zoorob zag zijn betere stelling doodlopen in remi se. De overige schakers verloren waardoor de match als nog verloren ging en de kansen op promotie voor HZPS verkeken lijken. Turner Darren Mikoen (2e divisie) heeft een 2e plaats gehaald op sprang tijdens de toestelfinales van het rayon Voorne Putten. Dave Maurits (3e divisie) turnde ge- waagd en werd 5e op rek. Schiedammer Gino Sarris turn de in rayon Delfland en blonk uit op ringen en voltige. Koos Gouka en Hans Heijster zijn toegetreden tot het hoofdbestuur van Excelsior'20. Gouka en Heijster ver- vangen Eric Holierhoek en Rob Buckers. De ledenverga- dering benoemde daarnaast vrijwilligers Wim Stegman en Theo van Deventer tot leden van verdienste. De dammers van Van Stigt Thans heropenen 9 januari de competitie thuis tegen Damcombinatie Fryslan. Op pa pier een makkie. De 2 speelronden daarna zijn echter cruciaal voor de strijd om te titel. Witte van Moort (uit) en Orfam Telecom Twente (thuis) .staan te boek als top pers. De korfballers van Oranje Nassau werden de laatste weken niet verwend met goede resultaten maar de laatste wedstrijd van 2009 heeft de Vlaardingse korfbal lers op de valreep wat opge- monterd. Door de winst op het ook niet goed draaiende Valto hebben de Vlaardingers zich opgericht tot een plekje in de middenmoot van de 2e klas se G. Oranje Nassau staat nu 4e met 6 punten. Tegen Val to ging het lang gelijk op. Oranje Nassau verspeelde door een mindere start in de 2e helft een 5-8 voorsprong. Valto draaide de rollen zelfs om, 13-12. Het slot was weer aan Oranje Nassau dat 3X scoorde en 2 belangrijke punten veiligstelde, 14-15. Stadgenoot kv Vlaardingen heeft een minder gezellig jaarwisseling in het vooruit- zicht. De ploeg van trainer Van der Stelt wist zich na de afstraffing vorig week door Rapid niet op te richten in de thuiswedstrijd tegen Refleks. De Vlaardingers vochten zich nog wel terug na een snelle 2-7 achterstand. Na de pauze werd het zelfs 9-10 maar toen vond Refleks het welletjes en zette aan voor een eindsprint, 11-16. KW zakt door de 2e nederlaag op rij naar de 5e plaats op de ranglijst. De Schiedamse Harga moet ook onder nieuwe coach Bram Rog nog wachten op de le punten. Harga bleef voor rust in de snoor van Movado maar zag de nummer 2 van de ranglijst daarna snel af- stand nemen, 17-21. Door de nieuwe nederlaag moet er een klein wondertje gebeu- ren om Harga in de 2e klasse te houden. Het Vlaardingse Spirit moest het zaterdag met een puntje doen. Na de beroerde wed strijd tegen SEV ging het te- een Nikantes een stuk beter. Spirit gaf wel een 0-3 voor sprong uit handen maar daarna hielden beide ploe- gen elkaar exact in even- wicht, 9-9. Spirit blijft daar- mee 5e. ODI boekte in de re serve $e klasse C wederom een oVerwinning. De Schie dammers namen in de 2e helft afstand van Thor 3, 15- 10, en ODI komt door de winst on de ie nlaats. 8 )c 1 3 Maasstad Weekbladen WX Ventura in mineur ondanks winst Zowel de mannen als vrouwen van hv Ventura wonnen zaterdag. De hand- balvrouwen kwamen zelf naast koplo- per QuintUs 3 dat verloor van Hercu les. Toch was er bij de Schiedamse handballers nauwelijks vreugde. Ven tura verloor vorige week onverwacht een gerespecteerd vrijwilliger. Be- stuurder en scheidsrechter Rene Web er overleed op 50-jarige leeftijd. SCHIEDAM> De vrouwenhandballers van Ventura versloegen freewheelend Schipluiden, 29-12. Foto: Roger van der Kraan Robin Bastiaan uit Purmerend heeft zondag het NK kader 38/2 gewonnen dat werd ge speeld in cafe biljart 't Oogh van Vlaerdingh. Thuisspeler Shane Hilgers legde beslag op de 2e plaats. Ondanks het win- terweer kon het toernooi zon- der grote problemen worden afgewerkt. Alleen Rowan Boe- rakker uit Nijmegen bleef thuis omdat zijn vader het onverant- woord vond de reis te wagen. Foto: Roger van der Kraan VLAARDINGEN> REGIO> De korfballers van ssc Harga wachten dit zaalseizoen nog altijd op de 1e punten. Zondag werd ook van Movado verloren, 17-21. Archieffoto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19