Podium journaal W fuiirlN ROTTERDAM Zeeleeuwen en een vliegende raket tijdens Kerstcircus Ahoy Woezel en Pip tijdens de kerstvakantie in theater Dieren met humor en halsbrekende toeren in Kerstcircus Ahoy Nationale Nieuwjaarsnacht voor derde keer aan Maas gevierd W Kerstcircus Ook dit jaar wordt de Natio- nale Nieuwjaarsnacht in Rotterdam gevierd. Voor de derde keer wordt aan de Rot- terdamse Maas op 31 decem- ber het oude jaar knallend afgesloten. Feestvierders kunnen rekenen op veel dj's en andere optredens. Hoog- tepunt wordt het nationale vuurwerk van Nederland, dat boven de Maas wordt af- gestoken. Er worden ruim 20.000 bezoekers verwacht om het jaar uit te luiden. Naast het vuurwerk kan er natuurlijk ook veel gefeest worden. Daarvoor zorgen een rits van artiesten wel voor. Zo treden Fedde Le Grand, DI-RECT, Roog, Esmee Denters, Lucien Foort, Waylon, Jeroenski, Dio, Baggi Begovic en Ro nald Molendijk op. Zij doen dit op een zestig meter breed podium op de Maas. Speciaal wordt ook het op- treden Ferry Corsten. De Rotterdamse dj zal live van- uit Texas draaien. Zijn set zal via de satelliet worden ver- zonden worden. Via een groot scherm zal het publiek Corsten kunnen zien draai en. Bezoekers zijn op 31 de- cember vanaf 19.00 uur van welkom op de derde editie van de Nationale Nieuw jaarsnacht. Kijk voor meer informatie over het vuur werk en de complete lijst van artiesten op www.nieuw jaarsnacht. nl. Via de site kunnen ook kaarten voor de Nationale Nieuwjaarsnacht worden gekocht. De populaire hondjes uit de boekjes van Guusje Neder- horst zijn voor het eerst te zien in het theater. Woezel en Pip in de tovertuin is een muzikale poppentheater- show en ook geschikt voor de allerkleinsten. In de kerstva kantie, op zaterdag 2 en zon- dag 3 januari is de voorstel- ling te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Alle kitidjes zich voor de voorstel- ling laten schminken als Woezel en Pip. Woezel is een jongenshondje met een stoere blaf en grote flaporen, maar met een heel klein hartje. Pip is zijn lieve, vrolijke hartsvriendinnetje. Samen beleven zij allerlei avonturen in de tovertuin. In deze magische tuin wonen Woezel en Pip samen met hun bekende vriendjes; Tan- te Perenboom, een prachtige perenboom vol sappige peer- tjes; De Wijze Varen, vol wij- ze gedachten en goede raad; De Zingende Tulpjes, altijd in voor een liedje en een lol- letje; en natuurlijk straalt Het Zonnetje boven de to vertuin. Deze vrolijke voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 2 jaar en zit boordevol be kende liedjes uit de Woezel en Pip boekjes. Om de voor- stellingen tot een extra groot feest te maken, is het moge- lijk om vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling in de foyer een echte Woezel en Pip te laten schminken. Dan zit de hele zaal vol met kleine vrolijke hondjes. Bo- vendien is er, zoals als bij al le kindervoorstellingen in het oude Luxor Theater, voor alle kindjes gratis limonade. Een prachtige voorstelling voor het hele gezin. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via 010 - 484 33 33. ROTTERDAM> Voor de 39c keer staat het grootste kerstcircus van Ne derland dezer dagen in Ahoy. Tot en met 30 december pre- senteren dertien internatio- nale acts zich aan het publiek in het voor de gelegenheid opgebouwde Ahoy Theater. Producent Fernand Banning presenteert onder meer twee wereldprimeurs en zes acts die voor het eerst in Neder land te zien zijn. De producent van Kerstcir cus Ahoy is altijd benieuwd naar wat het publiek wil zien. Afgaande op enquetes blij- ken vooral dieren populair. Daarom zitten er ook in deze 39e editie weer veel dieren- nummers. Suzanne Berdino studeerde voor Kerstcircus Ahoy zelfs een geheel nieuw dressuurnummer in met paarden, dromedarissen, ze bra's en alpaca's. Producent Fernand Banning boekt niet zomaar een act voor zijn show. Hij wil het beste wat hij kan vinden. En daar doet hij moeite voor. Banning reist de wereld over om vernieuwde circusoptre- dens te zien. Als het hem be- valt wat hij ziet, boekt Ban ning de act. Zo stelen dit jaar de vier zee- leeuwen van Petra en Roland Duss de show. Naast allerlei kunstjes, blijken deze zeedie- ren tevens over de nodige humor te beschikken. En ze krijgen altijd applaus, in elk geval van zichzelf. Ook het paard van Rosi Hochegger heeft humor. Dit paard maakt het haar baasje lastig met behoorlijk eigenwijs ge- drag. Het paard heeft name- lijk geen zin om te springen en doet liever een dutje. Ook de roofdieren ontbreken niet. De Frans dompteur Kid Bauer heeft acht leeuwen en tijgers die hij kunsten laat vertonen. Ronduit spectaculair is de act van The Garcia's. Zij han- gen aan een ronddraaiende raket in Ahoy en halen hals- brekende toeren uit. Duo Serjo heeft helemaal niets nodig voor hun even specta- culaire als indrukwekkend nummer, een combinatie van kunstturnen en spierbe- heersing. Het Chinese Tai An Troupe verzorgt voor de pau- ze een jongleuract met hoed- jes en in het tweede deel van de show een acrobatiekact, waarbij zij door opgestapel- de ringen springen. Bijzonder ook is de afsluiten- de act, B-town All Stars. De ze breakdansers zijn voor het eerst te zien in Kerstcircus Ahoy. „Wij spelen met deze breakdance-act in op een hy pe", zegt Fernand Banning. „We willen blijven vernieu- wen en meegaan met de wensen van het publiek. De kunst is echter om juist die elementen toe te voegen die het klassieke, nostalgische circus geen geweld aandoen. Wat de B-town All Stars doen is pure acrobatiek en een absolute verrijking voor ons circus." Kerstcircus Ahoy is nog tot en met 30 december te zien. Kaarten zijn verkrijgbaar via de kassa van Ahoy en de be kende voorverkoopadressen, telefonisch via 0900- 2352469 of via internet: www.kerstcircus.nl. Lmm—J WWW.UiTBURO.NL/ROTTERDAM BURO Theater Maatwerk nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Maasstad Weekbladen TX 22 decmber 2009 97 R0TTERDAM> ROTTERDAM) Het paard van Rosi Hochegger heeft geen zin om kunstjes te doen, maar krijgt wel de lachers op haar hand. Foto: Ahoy Woezel en Pip staan in het nieuwe jaar in het oude Luxor Theater. 010 276 30 39 www.theatermaatwerk.nl Willem Buytewechstraat 42, 3024 BN te Rotterdam. Diner mogelijkheid bij restaurant Camaron. wo-za 16/12-10/01 20.30u Zo Maar Een Dag 10/ 6 (kinderen tot 12 jaar) (zo 15u) 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do 24/12 19u De Notenkraker Het kerstballet bij uitstek, op muziek van Tsjaikovski vr-zo25/12-3/1 14/19/20u Ja Zuster, Nee Zuster Vrolijke familiemusical! Kinderen slechts €15 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. zo 27/12 15u Setfl Gaaikema Als was het de eerste keer Na 50 jaar op de planken nog steeds even scherp ma-di 28-29/12 20u Mike Thomas Sex, drugs hoogSarok 'Ontsporende idiotie bij Mike en Thomas' (NRC) wo 30/12 20u "Eric Koller Hippopotomonstrosesquippedaliofobie Incl. 45 min bonusmateriaal! Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Het oude jaar wordt in stijl afgesloten met het nationale vuur werk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23