I Dicht bij huis De Baldakijnen Project Lady Fit is een succes 324.000 v.o.n J Leer video bewerken bij Bibliotheek Op de lange termijn, in een periode van tien tot vijftien jaar, moet het gebied als een open ruimte worden inge- richt, met een horecaplein en veel groen. De Koemarkt moet een uitnodigende en tree van de stad worden en de poort naar de Hoogstraat. Begin volgend jaar wordt al begonnen met de eerste ver- beteringen aan het plein. In deze eerste fase van de plan- nen wordt de verhoging die nu nog op de Koemarkt ligt weggehaald. Dit stuk wordt herbestraat met een donker soort steen waardoor een duidelijk terrasgebied zicht- baar wordt. Ook de entree vanaf de Koe markt naar winkelcentrum De Nieuwe Passage wordt aangepakt. Er wordt een dui- delijkere ingang gecreeerd waardoor ook een beter aansluiting van de Koemark met de Broersvest wordt ge maakt. De ontwikkelingen op c Koemarkt staan niet alleen De gemeente is intensief be zig om de kwaliteit van c hele binnenstad te vergro ten. Wethouder Siljee: „De Koe markt is een gebied dat o een markante plaats in c stad ligt en toegang geeft to de rest van de binnenstac Het is het eerste visitekaart dat je tegenkomt als je vana het zuiden de stad binnen komt. Dat moet in orde zi en uitnodigen tot een verbl en het verder verkennen va de stad. Het aanpakken va de Koemarkt past prima bi; de kwaliteitsslagen die we andere plekken in het ce trum al maken." Het project Lady Fit van Sport en Recreatie, gemeen te Schiedam, is het afgelopen jaar een succes geworden. Het project heeft als doel om Schiedamse vrouwen tussen de 20 55 jaar meer aan het bewegen te krijgen en aan- dacht te schenken aan ge- zonde voeding. De deelne- mers sporten onder begelei- ding van een vrouwelijke in- structrice. Daarnaast moet de sport een sociale ontmoe- tingsplaats voor vrouwen worden. Tot nu toe is dit pro ject actief in de wijken Groe- noord en Nieuwland. Het is de bedoeling om Lady Fit in 2010 uit te breiden naar an dere wijken in de stad. Afge lopen week is Lady Fit als af- sluiting van de cursus voe ding en sport met 50 dames naar het Corpus museum in Leiden geweest. Tijdens deze cursus kregen de deelnemers uitleg over voeding, werd er gemeten en gewogen in com- binatie met actief sporten. In januari start deze cursus op- nieuw in de wijk Groenoord en Nieuwland. Meer infor- matie is te vinden op www.schiedam.nl Met je telefoon of camera een filmpje gemaakt. En wat dan? Wat kun je er verder mee? Met het gratis pro- gramma Windows Movie Maker zijn filmpjes eenvou- dig te maken. Maar hoe werkt dit programma? Dins- dag 9 februari 2010 geeft Norbert Boeren uitleg over dit programma. De avond begint om 19.30 uur in Bibli otheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam. Entree €7,50 (in ch werkboekje), met Ontdek Schiedam.nu - of Biblio theek Waterwegpas €2,50 korting. Kaarten zijn te koop via het Theater aan de Schie (010-2467467) of aan de zaal. Windows Movie Maker is een gratis programma voor videobewerking. Met Movie Maker kun je op een leuke en eenvoudige manier op de computer videofilms maken en bewerken. Je kunt de beelden importeren vanaf een videocamera of vanuit een bestand. Je kunt in de opnamen knippen en plak- ken, je kunt effecten, mu- ziek, ingesproken tekst en ti- tels invoegen en de films de- len via het web, e-mail of via een cd. Je kunt ook van je foto's een diavoorstelling maken. Tij dens deze les videobewer king worden de beginselen van dit programma op een groot scherm uitgelegd. Modelwoning nu te bezichtigen Nog enkele woningen te koop 5 of 6-kamerwoning 4 etages grote garage annex berging of studio grote badkamer en mogelijk extra doucheruimte enorm dakterras aan de living uitzicht op speelvetd voor grote gezinnen of werken aan huis rn aasstad WeeKWaden XQ 22 december 2009 84 Koemarkt Ondergaat facelift De komende jaren ondergaat de Koemarkt een facelift. He plein vormt een belangrijke entree tot de binnenstad en de ge meente wil op deze manier de aantrekkelijkheid ervan verho gen. Niet alleen de kerstboom heeft mooie lichtjes, sommige bewoners versieren hun hele huis. En waar de een het bescheiden houdt, gaat de ander volledig door het lint met snoertjes lichtjes en lichtobjecten aan de gevel. Met Kerst zijn er geen regels of etiquette met versieren, alles mag! De Gorzen heeft wat dat betreft een lange traditie, hier denkt men even niet aan kli- maatbeheersing, gezelligheid is alles dat telt! Een dame die er ieder jaar weer een oogstrelend feest van weet te maken is mevrouw Levering uit de Steenstraat, dit jaar heeft zij er een waar wintersprookje van weten te maken waar het ijzig koud lijkt te zijn met het blauwe licht. SCHIEDAM> SCHIEDAM> Anke Bodewes Makelaardij 010 246 44 44 i-i www.ankebouevves.nl Qoms Makelaars 010 273 01 02 www.ooms.nl Op de hoek van de Burg. Van Haarenlaan, Burg. Knappertlaan en Vlaardingerdijk, is de afgelopen jaren de mooie nieuwe buurt Het Toernooivetd gebouwd. Met veel eengezins- woningen, tuinen en speetruimte. Op loop- en fietsafstand van gezellige winkels, mooi natuurgebied, scholen en openbaar vervoer. En met een supersnelle verbinding naar de A20 en A4. Van de 12 grote Baldakijnwoningen zijn er nog een paar te koop. U kunt hiervoor gebruik maken van een dubbele woonlastenverzekering. Piii mm Hratt Qj fBliiiipi a****, a*m*4 IJ 'wk

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9