Van der Wilde kansrijk voor 2e crosstitel Dick Jaspers in Vlaardingen Wubben weg Verbeek weg Scheurs blijft Sportflitsen Spirit houdt voorsprong vast Open NK masters in De Kulk Verrassende winnaars voetbalquiz Koperen Kethellapper voor kantineduo Het Vlaardingse eredivisie driebandenteam MCR Me- taalconservering speelt za- terdag 9 januari tegen Van Donge de Roo met de in- ternationale toppers Dick Jaspers en Torbjorn Blom- dahl. Het duel start om 17.00 uur in cafe biljart't Oogh van Vlaerdingh aan de le Van Leyden Gaelstraat. Trainer Peter Wubben ver- trekt na dit seizoen bij Zwa- luwen. Na 2 seizoenen blijkt dat de ambities van trainer en voetbalclub te ver uiteen lopen. Hoewel de resultaten en de chemie met de groep uitste- kend zijn vertrekken trainer Robert Verbeek en assistent Ben Riiter na dit" seizoen bij Deltasport. De Vlaardingse club kan niet aan de eisen van het duo voldoen. WK-trainer Rien Scheurs blijft een jaar langer bij de Schiedamse voetbalclub. WK roemt de manier waar- op Scheurs met eigen jeugd naar de top wil gaan. De le RunningPoint veld- loopcompetitie beleeft 9 ja nuari de 3e en laatste wed- strijd. In de nieuwe competi- tie van av Fortuna met veld- lopen in de Broekpolder worden zaterdag de eindprij- zen verdeeld. Grote kans- hebber bij de mannen op de lange afstand is Vlaardinger Ramon van der Wilde. De triatleet is momenteel de man in vorm met eerdere overwinningen in het crosscircuit van av Waterweg in Maassluis en de winst op oudejaarsdag in de Pannen- koekenloop op de atletiek- baan van Polderpoort. Bij de vrouwen is Monique Leent- vaar-Kooij met winst in de 2e eerdere crosses de te kloppen atlete. De slotwed- strijd start om 13.00 uur in de Broekpolder nabij kan- overeniging Natsec. De af- standen zijn 6 en 12 km. De jeugd loopt 1,5 of 3 km. De laatste afstand staat 00k open voor beginnende lo- pers. Het parkoers gaat door open bebost terrein dat zo- veel mogelijk met gras is be- dekt. Inschrijven kan zater dag vanaf 11.30 uur in de sporthal van Polderpoort aan de Watersportweg 11 in Vlaardingen. De 2-0 winst was geen grote verras- sing want de selectie 2004/2005 promoveerde naar de hoofdklasse terwijl de andere oudere ploeg kam- pioen werd in de 4e klasse. Daar- naast miste 1998/1999 haar meest beeldbepalende speler. PSV-spits Danny Koevermans kreeg van zijn club geen toestemming voor het pretpartijtje. Een verzekeringskwes- tie. Maar Koevermans die toch regel- matig zijn neus laat zien bij de Schie damse club ontbrak jammerlijk hele- maal op het appel. De voetbalprof vierde vakantie. Het wekte wel enige verbazing dat de beide ploegen op het hard bevroren veld mochten aan- treden. Organisator Remco Zuijdam vertelt dat het veld er zaterdag goed uitzag en dat toen reeds werd beslo ten te spelen. „En zondag leek het 00k te doen maar toen de zon weg ging en het veld harder werd, was het glibberen. Een echte serieuze wed- strijd had natuurlijk afgelast gewor- den." Van echt voetbal was dan 00k geen sprake maar daar ging het na tuurlijk 00k niet om. Zuijdam: „De bekende gezichten van weleer waren het mooiste om te zien voor spelers en publiek. Gelukkig zijn wij er zon- der kleerscheuren afgekomen want ons le, waarvan er 00k enkele mee- speelden, moet nog wel voor de ti- tel/promotie gaan." Aansluitend hield Excelsior'20 haar nieuwjaars- receptie. Daar werd duidelijk dat trainer Rene Verhagen, vanwege de goede huidige resultaten, zijn con tract met een jaar heeft verlengd bij de 2e klasser. Het 90-jarig jubileum- programma krijgt nu een vervolg met een nederlaagserie voor A- en B- junioren; te beginnen op 18 januari. Nieuwtje in het jubileumfeest is dat 20 juni de Schiedamse cricketderby wordt gespeeld. De wedstrijd Excel- sior'20-Hermes DVS vormt de offi- ciele opening van het graswicket op Thurlede. De korfballers van Spirit hebben zaterdag met succes een minimale voorsprong verdedigd tegen Thor. Het bevrij- dende fluitsignaal kwam bij 15-14. In de slotminuten hielden de Vlaardingers deze minieme marge vast door lange aanvallen te spelen en de aanval van het fysiek spe- lende Thor effectief te ontregelen. ZWlaardingen heeft het open NK wedstrijdzwemmen voor veteranen naar zwembad De Kulk in Vlaardingen gehaald. De 'masters' strijden daar van 22 tot 24 januari in het 25-meter bad in de categorieen vanaf 20+. De leef- tijdsklassen lopen steeds met 5 jaar op tot zeker 80+! Roderick Smal en Bas Schreurs hebben het open NK voetbalquiz gewonnen. Een verrassende overwinning want het duo versloeg de 8-voudige winnaars Harry Ha- mer en Willem van Beeren in de jaarlijkse quiz van Ex celsior Maassluis. De Belgen Moyens en De Dekker ein- digden als 2e. De vrijwilligers waarderingsprijs 'Koperen Kethellapper' van WK is dit jaar uitgereikt aan Ans en Jan van de Meer. Zij draaien veelvuldig bardiensten bij de Schie damse club. Nieuw is de WK-jeugdaanmoedingsprijs 2010. De primeur van deze jeugdprijs ging naar de aan- voerder van de kantinecommissie Nick Zandbergen. VLAARDINGEN> De organisatie van de Survi- valrun Vlaardingen beleefde in 2009 pieken en dalen. De wedstrijd zelf waarbij deel- nemende koppels tijdens een 15 kilometer lange run door de Broekpolder vele klim, klauter en andersoortige hindernissen moeten ne- men, werd een mooi succes. De Survivalrun trok 00k veel media-aandacht door de deelname van voormalig Olympisch kampioen judo Mark Huizinga. Maar het outdoor sportevenement ontmoette 00k veel tegen- slag. Reeds opgebouwde hin dernissen werden al voor de wedstrijd vernield of gesto- len. Dieptepunt was een brand na de wedstrijd waar bij de opslag van de organi satie werd getroffen en prak- tisch al het opbouwmateriaal in vlammen opging. Hans van der Have en zijn mannen bleven echter strijdbaar en hebben inmiddels de zaken alweer zodanig op orde om te kunnen aankondigen dat 00k de 9e editie van de Sur vivalrun gewoon doorgang vindt. „We zullen laten zien dat we ons niet uit het 'Broekpolder'-veld laten slaan." De organisatie kreeg bij dat streven steun van de Federatie van de Broekpol der en de gemeente Vlaar dingen die het evenement graag op de agenda wilden houden. De inschrijving voor de wedstrijd die op zondag 6 juni wordt gehouden, is in middels geopend en de bouwploeg is alweer druk aan het experimenteren met mogelijke hindernissen. Ook wordt er reeds naarstig ge- zocht naar vrijwilligers want daarvan zijn er bij dit evene ment erg veel nodig. Nieuw is dat de deelnemers nu al de stemming van de avontuur- lijke run kunnen komen. Parkoersbouwer Hans Beijer heeft een 15-tal hindernissen klaarstaan om in trainingslo- pen te gebruiken. 15 sportie- velingen n'amen zondag deel aan de le trainingsloop die de SurvivalRun Vlaardingen op de agenda zette. „Het is de bedoeling de trainingen elke te zondag van de maand te organiseren." Meer infor- matie over het evenement is te vinden op www.survival- vlaardingen.nl. Maasstad Weekbladen WX [week 1 193 VLAARDINGEN> Voetbalclub Excelsior'20 viert in 2010 de 90e verjaardag. Op 3 januari nam men een voorschot op het feest dat vooral 12 en 13 juni gepland staat. De succesrijke selecties van 1998/1999 en 2004/2005 speelden tegen elkaar een jubileumwedstrijd. De jongste ploeg onder deze Excelsior-formaties won, 2- 0, door treffers van Glenn Ton en Leon Roozen. Voetbalclub Excelsior Maas sluis heeft besloten het jaar- contract met trainer Cor van Hoeven niet te verlengen. Van Hoeven die de functie van hoofdtrainer combineert met die van hoofd jeugdopleiding, is wel een hernieuwd contract als hoofd jeugdopleiding aangebo- den. Gesprekken met onder meer de spelersgroep en het technisch management heb- ben tot dit besluit geleid. Foto: .Patrick Kamper SCHIEDAM> Exelsior'20 speelde een jubileumwedstrijd op een hard bevroren graspiste. Foto: Roger van der Kraan In de Survivalrun Vlaardingse krijgen de deelnemende koppels veel opdrachten voor de kiezen. Archieffoto: Roger van der Kraan pittige maar ook avontuurlljke

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13