H H h I i h H ii Meer bewegen in 2010 Subsidie voor groene daken Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Uliiiill'™ gemeente Schiedam Met het ondertekenen van de Verklaring Impuls Nationaal Actieplan Sport en Bewegen heeft het college van B&W op woensdag 15 december 2009 besloten de sub- sidie Nationaal Actieplan Sport en Bewegen aan te vragen. De subsi- die loopt van 2010 tot 2014 en is met name bedoeld om de inactieve bur ger van Schiedam te verleiden meer te bewegen. Met de subsidie zal de gemeente meer aandacht besteden aan doelgroepen zoals vrouwen en senioren. In 2009 heeft Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam, op basis van het huidige sportbeleid 'Een Leven Lang Sporten en Bewegen', een aan- tal succesvolle beweeginterventies ontwikkeld. Voorbeelden hiervan zijn het Lady Fit project (Nieuwland en Groenoord) om vrouwen aan het bewegen te krijgen en het Senioren Fit project (Groenoord), waarbij de nadruk ligt op het gezond ouder worden. Bij beide projecten is de samenwerking gezocht met onder andere de lokale sportaanbieders, fy- siotherapie, huisartsen en dietisten. Met de subsidie NASB kunnen deze projecten in 2010 worden gei'ntensi- veerd. Het Senioren Fit project zal op tien locaties verspreid over heel Schiedam worden aangeboden en ook het Lady Fit project zal worden uitgebreid naar andere wijken. Naast deze twee projecten staan in 2010 succesvolle beweeginterventies als het Lekker Fit programma en Club Extra voor het basisonderwijs, Beweegkriebels voor 0-4 jarigen, het project 'Dubbel 30' voor het voort- gezet onderwijs en het project Start to Run in de planning. Met het ondertekenen van de Verkla ring Impuls NASB heeft Schiedam de kans gegrepen om het sportbeleid een extra financiele impuls te ge- ven. Meer informatie over de sub sidie NASB en het sportaanbod is te vinden op de website van Sport en Recreatie: www.schiedam.nl/ sportenrecreatie. De Gemeente Schiedam wil haar inwoners stimuleren om 'groene da- ken aan te leggen en heeft hiervoor een subsidie in het leven geroepen. De subsidie regeling geldt voor parti- culieren, bedrijven en woningcorpo- raties en is bedoeld om bij te dragen aan een duurzaam stadsmilieu. Een groen dak is een dak dat be- dekt is met vegetatie en begroeiing. Er zijn verschillende typen groene daken, namelijk extensieve en inten- sieve groene daken. Wanneer groene daken op grote schaal worden toe- gepast dragen ze bij aan een duur- zame en gezonde stad. Groene daken vangen regenwater op en voeren het vertraagd af. Hierdoor wordt het ri- ool minder belast als het hard regent. Groene daken nemen stofdeeltjes op uit de atmosfeer en vormen een buf fer tegen luchtvervuiling. Een be- plant dak isoleert het pand eronder. Hiermee leveren groene daken een bijdrage aan de vermindering van energieverbruik en C02-uitstoot. Daardoor vermindert de opwarming van de stad en verbetert de lucht- kwaliteit. En natuurlijk wordt de stad groener, waardoor er meer kansen komen voor flora en fauna en de leefbaarheid verbetert. De subsidie bedraagt 25,- per m2 aangelegd groendak, minimaal 40 m2 en maximaal 100 m2. Wilt u meer weten over de subsidieregel groene daken ga dan naar www. Schiedam.nl. Ook kunt u bellen naar 010-219 17 98 of mailen naar r.v.huis@schiedam.nl Verleende exploitatievergunning cafe 'Buiten Gewoon', Hoofdstraat 131, 3114 CG Schiedam Door de burgemeester is een vergunning verleend als bedoeld in artikel 2.3.2 van de Algemene Plaat- selijke Verordening Schiedam ten behoeve van de on- gewijzigde overname van een horecabedrijf te weten cafe Buiten Gewoon, gevestigd in het pand met adres Hoofdstraat 131, 3114 CG te Schiedam. Een afschrift van bovengenoemde exploitatievergunning ligt vanaf woensdag 6 januari 2010, zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na de dag van bekendmaking van de beschikking, hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Het bezwaarschrift dient te worden gestuurd aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 19 januari 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Verslag van de vorige vergadering - Mededelingen vanuit de gemeente stand van zaken langlopende kwesties - Wensen met betrekking tot inzet wijkbudget in 2010, nieuwe aanvragen Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats- Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- vinden op: Datum: Locatie: Aanvang: Donderdag 7 januari 2010 Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - Stand van zaken Vouchers - Verslag van de vorige vergadering manager, de heer Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens worden bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die een of meer kamers verhuren- zijn verplicht over een zogenaamde ont- trekkingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? -Een huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief- jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 31 december 2009 Adres: Professor Kamerling Onneslaan 134 A, 3112 VL voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Adres: Professor Kamerling Onneslaan 134 B 2, 3112 VL voor het omzet ten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Adres: Snelliussingel 28 C, 3112 RB, voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vijf (5) onzelfstandige woonruimten met totaal zes (6) slaapplaatsen. Toelichting: Bovengenoemde vergunningen zijn alien verleend op grand van overgangs- recht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit kamerverhuur gemeente Schiedam. Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuur- bedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepas- sing zijn. N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aanvraag exploitatievergunning Restaurant Partycenter Parckhoeve, Prinses Beatrixpark 1, 3121 KJ Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam exploitatiever gunning) ten behoeve van de overname van het restaurant partycenter Parckhoeve gevestigd Prinses Beatrixpark 1, 3121 KJ Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn zondag t/m don derdag van 08.00 uur tot 01.00 uur en vrijdag en zaterdag van 08.00 uur tot 02.00 uur. Het aangevraagde terras zal worden geplaatst achter het pand (aan de wa- terkant) rti bestaan uit 35 tafels en 140 stoelen en voor het pand (4 picknick tafels). De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn zondag t/m za terdag van 08.00 uur tot 01.00 uur. Vanaf 6 januari 2010 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Prinses Beatrixpark 1'.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6