Lezersservice lnhhy stad €5,- KORTING Roze lintje voor IJsselland Ziekenhuis Na twee jaar nieuwe impuls campagne Werkfruit Win een weekend of midweek op Landal! Unieke lezersaanbieding L L I I I 0909 - 50 50 344 NJO SYMFONIEORKEST BRENGT MAHLERS ZEVENDE weekbladen SPECIAAL ¥0011 LiZERS MAASSTAD: Het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJssel werkt bij het opsporen van borst- kanker sinds enkele maan- den met een nieuw, zeer ge- avanceerd mammografieap- paraat en een eveneens nieu- we biopsietafel. Het Capelse ziekenhuis beschikt als een van de eerste ziekenhuizen in Nederland over deze ap- paratuur. De waardering voor de borstkankerzorg in het IJsselland Ziekenhuis blijkt landelijk uit het roze lintje dat de borstkankerver- eniging Nederland op 6 ja nuari aan het ziekenhuis heeft toegekend. Voor de pa- tienten biedt de nieuwe ap- paratuur grote voordelen: het onderzoeks- en behan- deltraject is aanzienlijk be- kort en minder belastend. Bovendien kan snel duide- lijkheid over de diagnose worden gegeven, zodat de patient minder onzekerheid en spanning ervaart in deze toch al stressvolle periode. In de onderzoekskamer heeft de radioloog de beschikking over volledig gedigitaliseer- de apparatuur. De borst wordt op de traditionele ma- nier onderzocht, maar de nieuwe mammograaf geeft veel duidelijker informatie: ook zeer minimale afwijkin- gen worden hiermee opge- spoord. Als uit de mammo- grafie en de eventuele echo- grafie blijkt dat extra onder- zoek nodig is, kan een punc- tie of een biopsie volgen. Bij een punctie worden cellen opgezogen; bij een biopsie wordt verdacht weefsel weg- genomen. Bij zeer kleine of niet voelbare borstafwijkin- gen ligt de patient op de nieuwe biopsie tafel comfor- tabel op de buik en kan de radioloog het onderzoek op- timaal uitvoeren. Dankzij de nieuwe apparatuur wordt een grotere hoeveelheid weefsel verkregen, zodat er meer zekerheid is over de kwaad- of goedaardigheid van de afwijking. Anders dan vroeger is een maal prikken vrijwel altijd voldoende om- dat de radioloog exact ziet waar de afwijking zich be- vindt. Voor de patient is dat vanzelfsprekend bijzonder prettig. Een bijkomend voordeel is dat door middel van deze methode goedaardige weef- selknobbeltjes bij jonge vrouwen via een vacuum zuigtechniek ook met een minimale snede meteen ver- wijderd kunnen worden. Dat zorgt voor minder stress bij deze patienten. Twee jaar na de aftrap door Paul Rosenmoller van het convenant overgewicht, krijgt de landelijke campag ne Werkfruit een nieuwe im puls. Dit meldt www.werk- fruitonline.nl, centraal infor- matiepunt voor de campag ne. Zo zullen er vanaf januari op 200 NS stations in totaal ruim 1200 werkfruit-posters komen te hangen, is er een promotieteam dat werkfruit actief onder de aandacht zal brengen en is de website www.werkfruitonline.nl ge- heel vernieuwd. "We hebben er lang op moeten wachten." Aldus Sieger Koeman, pro- jectleider werkfruit en direc- teur van leverancier www.degroenetas.nl. Werkfruit, ook bekend als "fruit op het werk", "bedrijfs- fruit" of "kantoorfruit", is het gratis beschikbaar stellen van fruit aan werknemers, om zo de gezondheid te be- vorderen. Uit onderzoek is gebleken dat managers faci- litaire zaken, P&O en HRM wel interesse hebben in werkfruit, maar het door de economische crisis in 2009 geen prioriteit hebben gege ven. Het geplande media- offensief moet hier verande- ring in brengen. "Werkfruit is immers geen kostenpost, maar een kostenbesparing", aldus Koeman. "Werkfruit aanbieden is niet meer vanzelfsprekend voor bedrijven", aldus www.fruit- mandshop.nl, ook een lande lijk opererende leverancier van werkfruit. "Toch hebben wij onze klanten weten vast te houden, een teken dat werkfruit voor onze klanten een meerwaarde heeft. Met name als preventief middel tegen ziekteverzuim." De fruitmandleveranciers hebben goede hoop voor de toekomst: "De economische crisis lijkt over zijn diepte- punt heen en gezonde voe- ding staat meer in de belang- stelling dan ooit tevoren", al dus Koeman. "Wij verwach- ten dat de doelstelling van de campagne om voor het jaar 2011 ruim 3000 MKB bedrij ven werkfruit te laten aan bieden ruimschoots gehaald zal worden. Op dit rrfoment zijn ongeveer 2000 bedrij ven geregistreerd." Voor meer informatie: www.werkfruitonline.nl, www.degroenetas.nl en www. fruit ma ndshop.nl puzzel Landal Zo doet u mee! 1 Maasstad Weekbladen TX 13 januari 2010 96 Groot talent bevolkt onze conservatoria en andere muziek- opleidingen. Een deel daarvan laat zich jaarlijks horen in het NJO Symfonieorkest. Het NJO, voortieen Nationaal Jeugd Orkest, stelt deze getalenteerde toekomstige beroeps- musici in de gelegenheid zich onder leiding van hoog- gekwalificeerde coaches en dirigenten te bekwamen in samenspei. Voor de traditionele wintertournee van 2010 heeft het orkest gekozen voor de overweldigende Zevende Symfonie van Mahler. Het concert begint intiem met liederen van Berlioz. De internationaal befaamde dirigent Ludovic Morlot begeleidt de jonge talenten. De Doelen donderdag 21 januari 2010 20.15 uur Reserveren? Lezers van Maasstad bezoeken dit concert slechts voor 22,- i.p.v. 27,- per persoon. Profiteer nu van deze aanbieding doorte bellen met de Doelen Kassa 010-2171717 o.v.v. "Maasstad lezersactie". poststuk wedstrijd- beker arbeidstijd verkorting rivier in Rusland Europese hoofdstad kip bewijs- voering over- handigen Europese taal stijl stempel houtsoort ligplaats voor schepen de mensen klant treffen 6 Frans lidwoord uitproberen aangaande school- meester beroering plaats in Duitsland vlug 2 dop op een zuigfles kansspel 3 eruitzien imperiaal streek 1 een weinig vluchtige stof ik (Latijn) Oude Testament karaat pook 5 waanzin 7 graveren 4 drijvende aanlegsteiger Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344 Op circa 13 km van Dokkum en vlakbij een watersportcentrum ligt Landal Esonstad. Geheel opgetrokken in Oud-Friese stijl ademt het park de sfeer uit van vervlogen tijden. Het park is voorzien van een overdekt zwembad met apart peuterbad en whirlpool, een Turks stoombad, sauna en zonnebank. De omgeving leent zich uitstekend voor het maken van prachtige fiets- en wandeltochten door het Nationaal Park Lauwersmeer. U verblijft een midweek of weekend in een zespersoons, luxe woning (uitgezonderd de schoolvakanties en feestdagenperioden). Kijk voor meer informatie op www.landal.nl of bel 0900-8842 (€0.20 p.m.) Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 47 is: lederhosen. Een weekend naar Center Pares Hochsauerland in Duitsland is gewonnen door: R. Kleinlugtebeld, Heenvliet. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 6 t/m dinsdag 12 januari 2010 doorgeven via (70 ct. p.m.). Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd-wordenPrijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. ©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15