Dicht bi huis 1 1 1* Total sponsor Mazda MaX5 Cup "T i Nieuwe voetstappen in het spoor van Schiedams jenever-verleden Jazeker 2010 Plassen en poepen zoals het moet Activiteiten SWS Schiedam Het komt steeds vaker voor dat kinderen wel zindelijk zijn maar toch regelmatig urine- of ontlastingverlies hebben. Veel kinderen heb- ben daardoor veel schaamte en vermindering van het zelfvertrouwen. Ook kan het leiden tot pestgedrag van an- deren. Het probleem is vaak simpel te verhelpen. Daarom orga- niseert het Vlietland Zieken- huis samen met kinderarts Mw. N.J. Langendoen en bekkenfysiotherapeut Mw. E.W. Geerdes-Klaassen voor alle ouders die dit probleem herkennen of er meer infor- matie over willen een voor- lichtingsavond. Tijdens deze avond wordt onder andere hun boekje ge- presenteerd: 'Leer nu plas sen en poepen zoals het moet, dan gaat het de rest van je leven goed'. De voorlichtingsavond vindt plaats op woensdag 27 janu ari van 20.00 tot 21.30 uur in het auditorium van het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. De toegang is gratis, maar het aantal plaatsen is be- perkt. Wie erbioj wil zijn, kan zich tot uiterlijk 26 janu ari aanmelden bij het Patien- ten Service Bureau Vlietland Ziekenhuis, maandag tot en met vrijdag, tussen 9.00 en 16.00 uur, telefoon 010 - 8930082. Het was vrijdag de gehele dag een drukte van belang rond de oude Korenbeurs. De leerlingen van osg Schra- venlant hadden er goede zin en plezier in om het eeuwen- oude spoor van de Koren beurs naar het Zakkendra- gershuisje verder uit te slij- ten. Na een bezoek aan branderij de Tweeling zetten de leer lingen buiten op straat hun eigen voetstappen in de spo- ren van Schiedams jenever- verleden. Het leek wel alsof het de gewoonste zaak van de wereld was dat er op een koude winterdag in januari zo'n leven en activiteit was rond de Korenbeurs. De entourage van het oude Schiedam is er immers van- zelfsprekend voor en de win- kelende burgerij nam er ei- genlijk net zo vanzelfspre- kend notie van dat de jonge- ren zich met kapzak op in het zweet werkten. De docenten Nanda en Ver- kaik hadden geen 'kind' aan hun leerlingen, die zich deze dag de wiskunde en geschie- denis al praktizerend eigen maakten. De scholieren maakten al- doende zelf een succes van hun schooldag met gesloten boeken. Als slepers, schep pers en sjouwers hadden ze hun taak naar oude gewoon- te rond de smakbak verdeeld en ze stroopten de hele dag met frisse zin de mouwen op. Onder begeleiding van hoofdzakkendragers Jan Willem en Leo werd het graan lustig in de zakken ge- schept en in hoog tempo werden de voile zakken op de rug genomen en naar de beurs gelopen. Hier werden de zakken op de sleden gestouwd, welke daarna helling af en op naar het beurtschip werden ver- sleept, onder motiverende begeleiding van Deken Leen van Andel. Na gedane arbeid is het ook in Schiedam de gewoonte om even uit te blazen, waarvoor men uiteraard naar het Bor- relmuseum van Jeneverie't Spul op de Hoogstraat ging. Hier werden door jenever- specialist en oud brander Rob van Klarenbeek de ge- kruide geheimen van de je- never uit de doeken gedaan. Peter de Jong Op zaterdag 23 januari orga- niseert SWS Wijkcentrum Dreesplein van 20.00 tot 23.30 uur een dansavond. Kosten: 1,50. Op zaterdag 23 januari orga- niseert SWS Wijkcentrum De Erker van 19.30 tot 00.00 uur een Line Dance avond. Kosten: 2,50. Op zaterdag 23 januari orga- niseert SWS Wijkcentrum Oost in samenwerking met Gerrit van Oorschot de workshop familie opstellin- gen. Kosten: 60 voor een geheel verzorgde dag van 10:00 tot 16:00 uur. Meer informatie bij Miranda Geer- vliet, tel. 06-13529209. Op zaterdag 23 januari orga- niseert SWS Wijkcentrum Oost in samenwerking met Maijanne Rietvelt de works hop ontmoet de windrichtin- gen. Kosten: 60 voor een geheel verzorgde dag van 10:00 tot 16:00 uur. Meer informatie bij Miranda Geer- vliet, tel. 06-13529209. Op dinsdag 26 januari orga nised! SWS Wijkcentrum Oost een computercursus voor senioren. U leert om- gaan met de verschillende mogelijkheden die de com puter u biedt. De cursus wordt u aangeboden van 13.00 tot 14.30 uur. Kosten: 40 voor acht lessen. Kijk voor meer informatie op ww.swswelzijn.nl Total Nederland is in het nieuwe raceseizoen de hoofdsponsor van de Maz da MaXs Cup. Die heet voortaan 'Total Mazda MaXs Cup'. Er is een contract getekend voor een jaar met een optie op nog een jaar. Alle auto's in het kampioenschap wor- den voorzien van uitingen van de nieuwe hoofdspon sor op voorruit, zijkant en achterzijde. Total ondersteunt het kampioenschap tevens met haar producten in de vorm van brandstof en smeer- middelen. In de MaXs Cup wordt gereden met de pop ulate Mazda MX5. Mini- maal veertien auto's ne- men dit jaar deel aan de MaXs Cup. m m V^OOOWeekblad Wat heeft Marco Pastors met MaasstadPers? Lees het vanaf 3 februari a.s. I Maasstad Weekbladen WX 20 januari 2010 85 SCHIEDAM> Erfgoedspoor leuk om te volgen SCHIEDAM> Als slepers, scheppers en sjouwers hadden de leerlingen hun taak rond de smakbak verdeeld en ze stroopten de hele dag met frisse zin de mouwen op. foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM> Cees Rtsseeuw Schiedam Hypotheek adviseur de Column van Cees Risseeuw Maasstad Per s GRATIS. MAAR NIET G0EDK00P De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 www.hypotheker.nl Hehe, 2009 is voorbij. Een jaar waar velen van u denk ik toch met gemengde gevoelens aan terug zullen denken. Een jaar waarin veel gebeurd is, maar ook waar veel niet is gebeurd. Over de economische crisis zullen we het niet meer hebben, daar is al zoveel over gezegd en geschreven! Uiteraard wil ik u nog wel heel graag alle goeds voor 2010 toewensen. Laten we ons best doen om er een mooi jaar van te maken waar we over 12 maanden tevreden op kunnen terugkijken. Inmiddels heeft de Mexicaanse griep ons land verlaten, net zoals de econo mische crisis. De Q-koorts is beteugeld (hoewel... Ik hoorde van de mensen van Q-makelaars dat zij het nog nooit zo druk hebben gehad, dus...). Alle ingredienten zijn dus aanwezig om met een frisse wind van start te gaan. En die frisse wind is buiten al opgestoken, want het is volgens mij lang geleden dat het zo koud was en er zoveel sneeuw was in Nederland. De schaatskoorts (nee, geen Q-) steekt op en we hopen op allerlei tochten. Zo is Nederland toch weer zo mooi vind ik zelf. Als de winter in Nederland is willen we allemaal zo graag. Sneeuw en ijspret, met heerlijke ouderwetse taferelen. Molentochten in de Alblasserwaard, koek- en zopietenten met warme chocolade- melk. En iedereen heeft plezier. Jammer dat die eensgezindheid en typisch Hollandse taferelen niet standaard zo zijn. Want zo zou het eigenlijk altijd moeten zijn. Misschien bedoelde HM Koningin Beatrix dat wel in haar kersttoespraak, waar toch wat ophef over was. Hoe dan ook, ik ben klaar met 2009 en klaar voor 2010. We gaan er weer volop tegenaan. We hebben er zin in. Het mindere jaar laten we achter ons, de vooruitzichten zijn weer beter. De aandelenmarkten, de barometer voor onze eco nomische toekomst zegt ons duidelijk dat het weer beter gaat. We kunnen weer vooruit kijken, en dat gaan we ook doen. Wat geweest is, is voorbij. Ik waag me niet meer aan voorspellingen. Dat doen zoveel anderen al voor mij. Maar laten we positief het nieuwe jaar in gaan, en allemaal ons best doen om er wat van te maken, dan kunnen we onszelf achteraf niets verwijten. In 2010 zal de huizenmarkt weer wat aantrekken, de prijzen niet verder meer dalen, de hypotheekrente stabiel blijven en de renteaftrek blijven. Zo, heb ik toch een paar voorspellingen gedaan. Hoewel, voorspellingen... dit zijn bijna zekerheden! Ook in 2010 kunt u weer op ons rekenen. Ons team staat weer klaar voor u. PR00ST, op het nieuwe jaar. U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11