xo %>HOr r i93 Oranje Nassau waakt voor onderschatting Alleen Michel de Boer staat zijn mannetje Juventus eenvoudig langs Cady'73 Bravenboer weg Timmers komt Korpel op de bank Sportflitsen Degradatie lijkt onafwendbaar ZVVIaardingen zakt naar plaats 2 Schiedammers naar NK veldrijden Dertigste Groot Vlaardingen judotoernooi De basketballers van Juven tus zijn de 2e competitiehelft sterk gestart. Na een wat nerveuze start werd zaterdag in hoog tempo korte metten gemaakt met Cady'73, 84- 36. Andre Metselaar scoorde 22x voor de Schiedammers. VFC en trainer Marco Bra venboer gaan na dit seizoen uit elkaar. De beslissing wekt weinig verbazing daar de Vlaardingers hekkensluiter zijn in de 3e klasse. Ron Timmers wordt de op- volger van trainer Peter Wubben bij Zwaluwen. Tim mers was eerder coach bij Leonidas/zo, Groote Lindt, Rijsoord en Nieuwerkerk. Hij geldt als prestatiegericht en heeft oog voor de jeugd- opleiding. Soft- en honkbalclub Schie dam heeft Astrid Korpel en Anita van Walsum bereid ge- vonden om de vrouwensoft- ballers te coachen. Speelster Korpel combineert die coachende rol met een posi- tie in het veld. De korfballers van Oranje Nassau trapten in de West- wijkhal niet in de val van on derschatting. Coach Verbaas waarschuwde vooraf de wed- strijd tegen het puntloze All Ready niet te lichtvaardig op te vatten en dat bleek niet overbodig want het duurde lang voordat de Vlaardingers de Zeeuwen afstand namen, 14-11. Na een mindere reeks pakte kv Vlaardingen tegen hekkensluiter KZ De Danal- den 00k belangrijke punten. In de 2e helft walsten de Vlaardingers over de Leide- naren heen, 12-17. Bij ssc Harga pakte de belangrijke punten niet. De Schiedam mers misten Kim van Dijk (gebroken vinger) en Rick Pappers (niet fit) node. Door de nederlaag bij ACKC, 17- 12, lijkt degradatie uit de 2e klasse onafwendbaar. Spirit speelde tegen koploper Ree- wijk na 5 minuten een verlo- ren wedstrijd. Een Vlaar- dingse speler kreeg 'rood' en Spirit vervolgens met een man minder want coach Jo- landa van der Velde had geen reserves achter de hand, 19-4. Het Schiedamse ODI piekte tegen koploper Maassluis 5 maar greep toch nipt naast de winst, 11-10. Organisator Willem Putter vertelt dat hij rekende op 1500 starts. „Door de grote belangstelling hebben wij het programma opgerekt maar nog altijd is het aantal inschrijvingen groter dan wij kunnen toelaten." Door de limitering komen veel zwemmers minder vaak in actie dan zij willen en dat zorgt her en der voor scheve gezichten. „Gelukkig zijn daarvoor sluitende regels opgesteld. Wie onvoldoende punten heeft kan niet starten. Het is helaas niet an- ders. Dat geldt 00k voor deelnemers van onze eigen club." Het organisa- tieteam heeft in korte tijd het zwem- evenement op de rails gezet. „Oor- spronkelijk was het toegezegd aan Krimpen maar daar lag de gemeente dwars. Omdat wij dit NK in 2011 wil- den organiseren, keek de KNZB naar ons. Organiseren zit mij in het bloed, in mijn werk doe ik niet anders, dus ik zag het als een extra uitdaging de klus in korte tijd alsnog te klaren." Willem Putter stak er menig uurtje in om iedereen binnen de ZWlaar- dingen te enthousiasmeren en vond veel vrijwilligers bereid het evene- ment mede te trekken. Putter is vol vertrouwen over een vlekkeloos ver- loop aankomend weekeinde. „Alles is tot in de puntjes uitgewerkt en als een soort octopus probeer ik overal binnen de organisatie vinger aan de pols te houden. Wat mij alleen enige zorg baart, is het aantal deelnemers. Het wordt dringen in het zwembad als iedereen tegelijk binnen is. Daar- om hoop ik op goed weer zodat men- sen tussen door de stad in kunnen. Op veel publiek zitten wij eerlijk ge- zegd 00k niet te wachten", bekent de Vlaardinger. Putter wil met het orga niseren van het NK een traditie bin nen het Vlaardingse zwemmen voortzetten. „Vroeger had je hier wedstrijden om de Haringtrofee. Als dit NK slaagt, willen wij in 2012 nog een NK-naar Vlaardingen halen." Na een seizoen vol blessureleed lijkt degradatie voor de badmintonners van Refoba onafwendbaar. Zaterdag ver- loren de Vlaardingers (zonder de geblesseerde Ralph El- derkamp) van De Ritte. Refoba moet nu een gat van 4 punten overbruggen naar de veilige 6e plek. Zaterdag is de slotwedstrijd tegen hekkensluiter be Maassluis (13.00 uur, Westwijkhal). De zwemmers van ZVVIaardingen hebben in de ZRO zwemcompetitie de le plaats aan MNC (Dordrecht) moe- ten laten. De Vlaardingers zijn nu 2e voor Poseidon (Rid- derkerk). le plaatsen werden voor ZW behaald door Ti- mo Dinkelberg, Bart Dunweg, Celine Hoogendijk en op de 4x50m wisselslagestafette. Drie Schiedamse cyclocross-talenten zijn zaterdag actief op het NK jeugd in Lieshout. Bij de 9-jarige jongens geldt Luke Verburg als een favoriet voor de winst. Casper van Uden is een gevaarlijke outsider. Bij de 12-jarige jongens is Jeffrey Huisman iemand om altijd rekening mee te houden. Het internationale judotoernooi in Vlaardingen viert 30 en 31 januari de 3oe veijaardag. Voor het jubileum zijn prijzen ontworpen door kunstenaar Dike Hof. Deze klei- noden kunnen echter pas volgend jaar voor het eerst worden uitgereikt. De mannentafeltennissers zijn de vooijaarscompetitie in de eredivisie begonnen met een afgetekende 2-5 ne derlaag. Wijzenbeek/Westa uit Wessem was zaterdag een maatje te groot voor de Schiedammers. Alleen kopman Michel de Boer deed van zich spreken door in zijn enkelspelen Martijn de Vries en Daan Sliepen kansloos te laten. Met De Boer die in de voor- jaarscompetitie maar een keer verloor en onlangs de 'masters' won, wordt inmid- dels rekening gehouden door de concurrentie maar dat weerhield hem er niet van zonder noemenswaardige problemen de voile winst te halen. Buiten De Boer bood ttv Scy- edam echter weinig weer- stand tegen Westa. Vooral het 14-jarige talent Koen Ha- geraats liet zich van zijn stuk brengen door een kansloze nederlaag tegen de Wessem- se Chinees Qiang Liu. Door zijn boosheid liet hij de dub- belspel met Michel de Boer over aan teammaat Rene Waterreus. En 00k in zijn 2e wedstrijd tegen Martijn de Vries liet Hageraats al snel de moed zakken. Ook Water reus kwam niet tot winst te gen Dan Sliepen en Qiang Liu. Al opende hij tegen Slie pen nog wel met een voor- sprong tegen de Westa-kop- man. In het dubbelspel toon- den Waterreus en De Boer vechtlust tegen Liu en Slie pen maar dat bleek zelfs niet voldoende voor een game. Duidelijk is dat de mannen van ttv Scyedam voor een lastige opgave staan in de najaarscompetitie. Vanwege het goede debuut in de eredi visie (de Schiedammers ein- digden dit najaar als 5e) ver- wacht de aanhang minimaal een zelfde prestatie van het vlaggenschip. De technische staf waarschuwt echter voor teveel optimisme. „Door de versterkingen van de concur rentie en de extra prestatie- druk, is het behalen van de play-offs een grote uitda ging." Scyedam speelt dit seizoen niet meer met routi- nier Nermin Smajic in de ba sis. Hij is ook trainer binnen de Schiedamse club maakt daardoor niet meer de beno- digde trainingsuren. Maasstad Weekbladen [J20 januari 2010 «T^ Softbalvrouwen uit Europa en Amerika kwamen dit weekein- de naar Schiedam voor de In door Softball Cup in de Mar- griethal. Nederland zette daar 3 nationale teams tegenover en deze bleken een maatje te groot voor de van ver gehaalde concurrentie. Oranje werd 1, 2 en 3. In de finale versloeg 'NL team Orange' de collega's van 'NL Team Blue', 5-0. Best of de rest werd Joudrs Praha met 4. REGIO> 523 masters op het startblok Zwembad De Kulk is van 22 tot 24 ja nuari het domein van de oudere zwem- mer. 20-plussers gaan te water maar 00k 75-plussers. Oudste deelneemster is Annie de Vos (79). Het aantal in- schrijvingen voor het open NK masters is enorm. 523 zwemmers zorgen voor maar liefst 1779 starts op de door ZV- Vlaardingen (binnenkort ZVVS) ge- adopteerde titelstrijd. VLAARDINGEN> Willem Putter haalde het open NK masters naar Vlaardingen. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM> Het 14-jarige talent Koen Hageraats liet zich zaterdag van zijn stuk brengen door een kansloze ne derlaag tegen Qiang Liu. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 17