Lezersservice nTm stad B-PROOF: onderzoek naar preventie botbreuken Liefde is... een Rotterdampas krijgen! THE HAVANA LOUNGE TOUR Win kaarten voor Omniversum! L Unieke lezersaanbieding DE TOP VAN CUBA IN HET NIEUWE LUXOR THEATER 1FY I I I L 0909 - 50 50 344 weekbladen Kom op dinsdag 2 februari met €7,50 korting per kaart naar dit concert. LUXOR Het Erasmus MC is bezig met een onderzoek naar de relatie tussen botgezondheid van oudere mensen en de in- name van vitamine B12 en foliumzuur. Het onderzoek wordt uitgevoerd in samen- werking met het VU Medisch Centrum Amsterdam en de Wageningen Universiteit. Vrijwilligers die deelnemen ontvangen twee jaar lang gratis vitaminesupplemen- ten. Er zijn sterke aanwijzingen dat er een verband bestaat tussen een tekort aan vitami ne B12 en foliumzuur en de botgezondheid van mensen van 65 jaar en ouder. Met het B-PROOF-onderzoek willen de onderzoekers nagaan of de dagelijkse inname van een tablet met vitamine B12 en foliumzuur bijdraagt aan de preventie van botbreu ken. Honderden vrijwilligers werken al aan het onderzoek mee. Ook uw hulp is belangrijk. Bent u bereid een bijdrage te leveren aan de verbetering van uw botgezondheid en die van anderen? Meldt u dan aan als vrijwilliger en draag uw steentje bij aan deze stu- die. U helpt tevens mee om toekomstige gezondheidsad- viezen te verbeteren. Het Erasmus MC zoekt in Baren- drecht deelnemers van 65 jaar of ouder. Medicijnge- bruik is geen bezwaar. Ook als u behandeld wordt voor osteoporose is uw hulp van harte welkom. Het B-PROOF-team van het Erasmus MC verstrekt u twee jaar lang gratis vitami- nesupplementen, die u iede- re dag inneemt. U houdt dit bij op een kalender. Voor en na de studie doen de teamle- den enkele metingen. Zij stellen uw lengte en gewicht vast, nemen bloed bij u af en zullen enkele vragenlijsten met u doornemen. Dit ge- beurt zo veel mogelijk bij u thuis of bij u in de buurt. Eventuele reiskosten worden vergoed. Vanzelfsprekend hebben de vitaminesupple- menten geen schadelijke bij- werkingen. Alle 65-plussers ontvangen voor 17 februari een folder over B-PROOF in de brie- venbus. Mocht u dan niets hebben ontvangen, of als u nu al vragen heeft, dan kunt u contact opnemen met het B-PROOF team van Erasmus MC, Anke Enneman of Su zanne van Dijk, telefoon 06- 31070148 of b.proof@eras- musmc.nl. De opening van het nieuwe pasjaar van Rotterdampas valt dit jaar op een bijzonde- re dag: Valentijnsdag op zon- dag 14 februari. De grootste en leukste kortingspas van Rotterdam en regio viert dat met een liefdevolle actie en geeft maar liefst 14 gratis passen weg. Want liefde is...een Rotterdampas krij gen! Wie is jouw grote liefde? Je partner of kind, moeder of vader? Of je huisdier? Maar misschien ben je wel verliefd op Bokito, de Erasmusbrug, jouw fiets of speciale sne akers. Het enige wat je moet doen is deze zin afmaken: Mijn grote liefde is., omdat Stuur je inzending (je mag natuurlijk ook fotograferen, knutselen of schilderen) met je naam, adres, leeftijd en te- lefoonnummer voor 5 febru ari 2010 naar Rotterdampas via info@rotterdampas.nl of Postbus 1024, 3000 BA Rot terdam, o.v.v. 'liefde'. Uit alle inzendingen kiest Rotterdampas 14 winnaars. Zij krijgen op zondag 14 fe bruari de pas cadeau tijdens een romantisch vip Valen- tijns ontbijt. De Rotterdampas 2010 is vanaf 15 februari weer te koop op 40 verkooppunten in Rotterdam en de regio. Iedereen kan een Rotter dampas kopen en daarmee de leukste dingen doen bij meer dan 500 attracties. Bij- voorbeeld gratis naar musea en naar topattracties zoals Euromast, Spido, Plaswijck- park en Pathe. Maar ook een gratis ijsje, een potje laserga- me of midgetgolf, fikse kor tingen bij Diergaarde Blij- dorp en supervoordelig spor- ten. Dat wordt een jaar lang genieten! GOED DOEL puzzel O.rtfStfVERSUM Zo doet u mee! E Maasstad Weekbladen TX 20 januari 2010 96 De wijk Buena Vista vart de Cubaanse hoofdstad Havana, vooral bekend door de ontroerende film Buena Vista Social Club, vormt het centrum van de Cubaanse muziektraditie. De show The Havana Lounge is een afspiegeling van die wijk, met veel muziekstijlen, bekende sterren en een nieuwe genera- tie Cubaanse muzikanten. Op dinsdag 2 februari is The Havana Lounge te zien in het nieuwe Luxor Theater te Rotterdam. Op het podium staan ondermeer Julio Alberto Fernandez, Yanko Pisaco en Julienne Oviedo Sanchez, bekend van de film over de Buena Vista Social Club. Van de Afro Cuban All Stars komt zan- geres Teresa Garcia Caturla. Van Rhythms del Mundo Tomas "El Panga" Rmos. En op piano uit de legenda- rische Havaanse club Tropicana: Rodolfo "Peruchin" Argudin. Gezamenlijk zorgen zij voor een zonnig Cubaans feestje in ons koude kikkerland. Reserveer o.v.v. 'Cuba' bij de kassa van het Luxor Theater 010 - 484 33 33 (elke dag van 12.00 -18.00 uur) Deze korting is geldig op Stalles en Balkon 1 en niet i.c.m. andere kortingen en passen. ROTTERDAM) weekbladen toiletartikel laboratorium zeezoogdier brandstof hen beroep delegatie allerlei mestvocht lichtbron ontkenning 1 rookgerei 5 lanqspeel- piaat met ingang van zeezwaluw vangtouw voegwoord noordnoord oost bijwoord oevergewas 2 dee! van de voet knul ziirivier van de Donau smalle opening scheeps- leuning 7 roe sneeuwhut notltieboekje inwendig orgaan opiossing aanwijzend vnw. huisdier 8 zie aldaar mobiele eenheid vuilnisbelt 3 altijd 4 onder- grondse sluw persoon Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344 Het grootbeeldfilmtheater Omniversum laat u kennis maken met IMAX-films. Films die tot 500 keer vergroot worden om op de reuzenkoepel geprojecteerd te kunnen worden, waardoor u als het ware in de film zit. Belangrijke thema's als cultuur, natuur, wetenschap, muziek, geschiedenis en entertainment worden door een unieke projectietechniek weegegeven; een multimediale ervaring om nooit te vergeten. U gaat met vier personen genieten van deze indrukwekkende belevenis Kijk voor meer informatie op www.omniversum.nl 10 x waarde €39,- Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 48 is: pannenset. Een kookworkshop voor twee personen bij Home Center of the Brands is gewonnen: Fam. A. van Gulik, Nieuw-Beijerland; Fam. P. Barendregt, Rhoon; Fam. C. Voorsluijs, Rotterdam; Fam. J. Smit, Vlaardingen. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 13 t/m dinsdag 19 januari 2010 doorgeven via (70 ct. p.m.). Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. ©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21