Gebak voor 100-jarige Poezie krijgt extra impuls Theatrale wijkwandeling door Spaland Informatie plaatsingsplan afval- containers De Plantage ter inzage Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl met Gedichtendag en Stadsdichter gemeente Schiedam Wethouder Maarten Groene bezocht op 13 januari mevrouw Paap-Lauret die haar lOOste verjaardag vierde. In het 'Bruine cafin verzorgings- tehuis DrieMaasStede werd zij omringd door familie en mede- bewoners. Mevrouw Paap heeft het erg naar haar zin in de DrieMaas Stede en zingt nog elke woensdag graag mee met het zangkoor van het verzorgingstehuis. Wethouder Maarten Groene kwam namens het gemeentebestuur- de felicitaties overbrengen en dat niet alleen: voor familie en medebewo- ners bracht hij gebak mee! Foto: Roger van der Kraan De Gedichtendag 2010 belooft een extra impuls te geven aan de poezie in Schiedam. Op het Poeziefeest van 28 januari worden niet alleen de prijzen uitgereikt van de lo- kale gedichtenwedstrijd, maar zal wethouder Menno Siljee de eerste Schiedamse stadsdichter officieel installeren. Wie de nieuwe rol mag gaan vervul- len houden de organisatoren van het Poeziefeest nog even onder de pet. Het programma van de verrassende avond ziet er in elk geval veelbe- lovend uit. In het kader van het thema van de wedstrijd 'Over de grens' is de Nijmeegse dichter Jaap Robben uitgenodigd om in Bibliotheek Stadserf op te treden. Robben geniet landelijke bekendheid als veelzijdig kunstenaar. Naast Jaap Robben staan op het programma Manuel Schiesser, Bram Uil en SAGE. Saskia van Herwij- nen van SAGE zal de Schiedamse poezieavond presenteren. Bram Uil neemt het uitreiken van de prijzen voor zijn rekening. De zangers van het Drinkgelach, die regelmatig in het Jenevermuseum optreden, zorgen voor vrolijke muzikale omlijsting. Natuurlijk krijgt een aantal deelne- mers aan de gedichtenwedstrijd de kans om de eigen inzending voor te dragen. De toegang tot de Gedichtendag is gratis. Aanvang 19.30 uur. Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam. In de wijk Spaland vindt zater- dag 23 januari 2010 een theatrale wijkwandeling plaats waaraan ie- dereen gratis kan deelnemen. De wandeling start om 17.00 uur op de hoek De Akkers - Slimme Watering met gepofte kastanjes en gliihwein en voert via de bruggetjes, en langs een aantal kenmerkende plekken, in anderhalf uur naar het eindpunt van de tram aan de Harreweg. Wijkbewoonster en cultureel onder- nemer Annette Kreijkamp (Theater Minimus) heeft de theateracts die op onverwachte plekken en momenten opduiken, en die allemaal een link met de wijk hebben, bedacht en ge- regisseerd. Daarnaast zijn eroptredens van trom- melaars, is er een show van-vuur- spuwers en draagt Werner Spaland gedichten voor. Warme chocolade- melk, gepofte kastanjes, gliihwein en erwtensoep mogen niet ontbreken. De wijkwandeling is een initiatief van cultuurscout Ineke Hagen die op deze manier kennis wil maken met de wijkbewoners. Hiervoor neemt ze ook haar mobiele cultuurkiosk mee. - 17.00 uur start met gepofte kastanjes en gliihwein (verzorgd door Jennifer's Kitchen), hoek De Akkers - Slimme Watering - Via een aantal wandel- en fiets- bruggen en markante plekken, zoals De Groene Raat, gaat de wandeling langs: - 4 theateracts (een wijkbewoonster, een werkster, een wipkippenexpert en een gepensioneerd geschiede nisleraar) - vuurspuwers Stuff en Bram - een optreden van Het Drumstel (trommelaars) - dichters Werner Spaland (Gerrit van Schuppen) en George Vahl - 18.30 uur afsluiting met erwten soep en pompoensoep bij de cul tuurkiosk op de Slimme Watering - Onderweg wordt er warme choco- lademelk geschonken en kunnen wijkbewoners een wensballon op laten met een wens voor Spaland. Voor een schonere woon- en leef- omgeving, wenst de gemeente Schiedam zo veel als mogelijk het restafval via containers in te zamelen. Hiermee wordt een wel- kome bijdrage geleverd in de strijd tegen zwerfvuil- en meeuwenover- last. In de afgelopen jaren zijn de wijken NieuwlandGroenoord, West en Oost voorzien van onder- grondse- en bovengrondse afval- containers. Het eerstvolgende stadsdeel is De Plantage. Bij het opstellen van het plaatsings plan is rekening worden gehouden met criteria als; woningtypen; loop- afstanden; aantal bewoners; en on- dergronds aanwezige kabels en lei- dingen. Uiteraard is het specifieke karakter van 'het oudste stadspark van Nederland' meegewogen. Om de omwonenden van De Planta ge te informeren over de containers, ligt het plaatsingsplan vanaf woens dag 20 januari t/m dinsdag 2 maart 2010 ter inzage bij de balie Bouwen en Milieu in de Stadswinkel. Digi- taal kan het plan bekeken worden via de website van de gemeente Schiedam: www.schiedam.nl/con- tainers. Aansluitend wordt een in- loopavond georganiseerd. Hierover worden de omwonenden schriftelijk op de hoogte gesteld. De Stadswinkel (Stadserf 1) is ge- opend op maandag van 12.00 -16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en op don- derdag van 08.00 tot 20.00 uur. Voor vragen en opmerkingen over dit on- derwerp kunt u contact opnemen met de heer W. Urgert (projectleider gemeente Schiedam) via telefoon- nummer 010 - 219 1878 of per e-mail via w.urgert@schiedam.nl Wet Bodembescherming Beschikking (Broersveld 142-144) Onderwerp Op grond van artikel 4 en 13 van het Besluit uniforme saneringen hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van 'Van de Tempel Bouw Ontwikkeling' voor de locatie Broersveld 142-144 (postcode 3111 LK), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie B nummer 2448 (geheel) en 3610 (gedeeltelijk) een meldingsformulier evaluatieverslag sanering im- mobiel ontvangen met het verzoek hiermee in te stemmen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan- leiding van de melding hebben besloten: instemming te verlenen aan het saneringsverslag; - het opstellen van een nazorgplan niet noodzakelijk is; - de locatie een gebruiksbeperking kent, inhoudende het instandhouden van de aangebrachte isolatielaag. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 20 januari 2010 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaaf te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indie- nen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaar schrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een af- schrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060601251 Verkiezingen Gemeenteraad ZITTING VAN HET HOOFDSTEMBUREAU INZAKE BESLIS- SING GELDIGHEID INGELEVERDE KANDIDATENLIJSTEN De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op 3 maart 2010 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schiedam maakt, inge volge artikel 1 4 van de Kieswet, bekend dat dit bureau op 22 januari 2010 om 16.00 uur, in een openbare zitting in Lunchkamer 1 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam zal beslissen over: - de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; - het handhaven van de.daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Schiedam 15 januari 2010 De voorzitter voornoemd, W.M. Verver-Aartsen Programma:

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 4