Tentoonstelling over de burcht dankzij stage Mededeling Stadswinkel Gratis reizen voor 65-plussers met een minimuminkomen in 2010 Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam Wethouder van cultuur Menno Sil- jee opende op woensdag 13 janu- ari de tentoonstelling "Het huis dat Aleida bouwdein de tentoon- stellingsruimte van het Gemeente- archief in de Stadswinkel. Twaalf leerlingen van scholengemeen- schap Schravenlant hebben deze tentoonstelling in november 2009 in het kader van een vijfdaagse maat- schappelijke stage gemaakt. De ex- positie is tot 12 maart 2010 gratis te bezichtigen in de Stadswinkel. I Uit handen van wethouder Siljee ontvingen de leerlingen een getuig- schrift. Foto's: Jan van der Ploeg Maandag 1 februari 2010 is de Stadswinkel gesloten. De verdere openingstiji Onze excuses voor eventueel ongemak! maandag 12.0 Voor het aan\ ragen van een paspoort of rijbew ih kunt n een atspraak maken via telefoonnummer 010-2191888. De verdere openingstijden van de Stadvvinkel zijn: maandag 12.00-16.00 uur dinsdag" 08.00-16.00 uur woensdag 08.00-16.00 uur donderdag 08.00-20.00 uur vrijdag 08.00-16.00 uur Voor de persoonlijke chipkaart heeft u ook een pasfoto nodig. Foto: Jan van Kampenhout als u als u als u inwo- De gemeente Schiedam biedt 65- plussers met een minimuminkomen in 2010 de gelegenheid om gratis te reizen met het openbaar vervoer van de RET. Een deel van de men- sen die in aanmerking komen voor gratis openbaar vervoer, is bij de gemeente bekend. Deze Schiedam- mers ontvangen thuis een brief. Op vertoon van deze brief kan bij de RET een gratis openbaar ver- voerabonnement op een persoonlijke OV-chipkaart gezet worden. Voor mensen die nog geen persoonlijke OV-chipkaart hebben, kan een per soonlijke OV-chipkaart met gratis openbaar vervoer abonnement wor den aangevraagd. Hulp van RET In de RET Servicewinkel aan de Coolsingel 14 in Rotterdam is extra personeel en wachtruimte aanwezig om de Schiedammers te helpen bij het invullen van het benodigde RET- formulier. De RET raadt mensen die de brief hebben ontvangen daarom aan naar de RET Servicewinkel toe te komen, of het informatienummer van de RET te bellen: 0900 -500 60 10. Wie heeft er nog nieer recht op gratis openbaar vervoer? Niet alle mensen, die recht hebben op gratis openbaar vervoer zijn bij de gemeente bekend. Deze Schiedam mers kunnen zelf gratis openbaar vervoer aanvragen. U hebt recht op gratis reizen indien: U vo6r 1 februari 2010, 65 jaar of ouder bent, en u een inkomen heeft dat niet hoger is dan 120 van de bijstandsnorm. Op jaarbasis mag het inkomen niet hoger zijn dan: 19.699,34 netto per jaar gehuwd bent 14.322,82 netto per jaar alleenstaand bent 18.036,86 netto per jaar alleenstaand bent met een nend kind jonger dan 18 jaar. Let op: met inkomen wordt het bedrag bedoeld dat u en uw even- tuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en eventuele inkomsten uit arbeid. Ook de vakantietoeslag wordt bij uw inkomen geteld. Voldoet u aan bovenstaande criteria? Dan kunt u het gratis openbaar vervoer tot 31 januari 2010 aanvragen bij de gemeente. U kunt het aanvraagformulier vinden op www.schiedam.nl of aan vragen bij de Formulierenbrigade. De Formulierenbrigade neemt uw aanvraag in behandeling en biedt gratis hulp bij het invullen van het formulier. Wanneer u dat wilt, kan gelijk worden nagegaan of er ook andere regelingen zijn waar u moge- lijk recht op hebt. Uw aanvraagformulier wOrdt daarna beoordeeld door de gemeente. Daar- voor heeft de Formulierenbrigade gegevens nodig waaruit blijkt wat uw volledige inkomen is. Als bewijs- stukken kunt u kopieen meenemen van de meest recente bankafschrif- ten waaruit blijkt wat u en uw even tuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en andere inkomsten. Wanneer blijkt dat u recht heeft op gratis openbaar vervoer, dan ont vangt u een brief van de gemeente. Hiermee kunt u naar de RET Ser vicewinkel om uw gratis openbaar veryoerabonnement op uw persoon lijke OV-chipkaart te laten zetten. Wanneer u nog geen persoonlijke OV-chipkaart heeft, kunt deze tevens direct aanvragen. Formulierenbrigade De Formulierenbrigade houdt diver se spreekuren. Meer hierover kunt u vinden in het aparte kader over de Formulierenbrigade. Waar gratis reizen? Tussen 1 januari 2010 en 31 decem- ber 2010 kunnen Schiedamse 65 plussers met een minimum- inkomen gratis reizen in de Q-buzz lijnen 126 en 137 en alle trams, metro's en bussen van de RET (uitgezonderd RandstadRail, BOBbus, Nachtnet en Fast Ferry). Op doordeweekse dagen kunnen zij vanaf 9.00 uur gratis reizen en in het weekend en op feest dagen kan dit ook v6or 9.00 uur ochtends. Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking (Fokkerstraat 550) Onderwerp Op grond van artikel 39d van de Wet bodembescherming hebben burge- meester en wethouders van de gemeente Schiedam van N.V. Irado voor de locatie Fokkerstraat 550 (postcode 3125 BE), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie 1 nummers 6185, 6186, 6187 (geheel) en 5843 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met een nazorgplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan- leiding van de melding voornemens zijn te besluiten: - in te stemmen met het nazorgplan; - dat de resultaten van de eerste monitoring uiterlijk 31 maart 2010 aan het bevoegd geza'g moeten worden overgelegd; - dat N.V. Irado verantwoordelijk is voor het uitvoeren van het nazorgplan; - dat de locatie als gevolg van het achterblijven van een restverontreiniging de volgende gebruiksbeperkingen kent: o het melden van wijzigingen in het gebruik van de bodem of (graaf)werkzaamheden die de contactmogelijkheden met de verontrei- niging doen toertemen aan het College van Burgemeester en wethouders van Schiedam; o het in stand houden, onderhouden, alsmede waar nodig het herstellen van de aangebrachte saneringsmaatregel. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 20 januari 2010 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De ontwerpbeschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de ge meente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Vrijstellingsprocedure artikel 19 lid 2 Wro, project Tuinlaan 76-78 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een ver zoek tot vrijstelling van de bestemming is aangevraagd voor: Het verlenen van een vrijstelling van de bestemming "Bedrijfsdoelein- den" ten behoeve van het realiseren van een logiesfunctie. De locatie ligt aan de Tuinlaan 76-78 nabij de Buitenhaven waarop het be- stemmingsplan "Binnenstad 2003" van toepassing is. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad op 16 februari 2004 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 3 oktober 2004. De percelen hebben hierin de bestemming "Bedrijfsdoeleinden" gekregen. Het verlenen van vrijstel ling van de huidige bestemming voor de logiesfunctie kan door middel van het volgen van een vrijstellingsprocedure waarin de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorziet. Ingevolge artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn Burge meester en wethouders bevoegd vrijstelling van de voorschriften van het plan te verlenen na het volgen van de hiervoor bedoelde procedure. Het voornemen tot toepassing van de vrijstellingsbevoegdheid ligt gedurende 6 weken, met ingang van donderdag 21 januari 2010 tot en met woensdag 3 maart 2010, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stads winkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk en mondeling zienswijzen tegen het voornemen indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwik- keling, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. iliiiii

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6