De raadscommissies www.schiedam.nl Gemeenteberichten AGENDA Maandag 25 januari 2010 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur Voorzitter: dhr. H. van der Hoeven Secretaris: dhr. J. Pegtel, tel. 010-2191045 E-mail: j.pegtel@schiedam.nl Dinsdag 26 januari 2010 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Voorzitter: dhr. H. Hofland Secretaris: dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2191042 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 27 januari 2010 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Voorzitter: dhr. E.M. Gloudi Secretaris: dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2191042 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Tijdens de commissievergaderingen komen onder andere aan de orde: Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 25 januari 2010 Burgerinitiatief sportpark Kethel (VR 1/2010) Een burgerinitiatief is een voorstel van bijvoorbeeld een inwoner van Schiedam om een onderwerp als afzonderlijk punt op de agenda van de vergadering van de raad te plaatsen. Dit burgerinitiatief, dat door de indieners de titel "Eerst alle opties op tafel en pas daarna besluiten over Sportpark Kethel" is genoemd, is op 17 de- cember 2009 ingediend. In de komende raadsvergadering besluit de raad of het burgerinitia tief op de agenda van de gemeen- teraad zal worden geplaatst. Het voorstel zelf wordt dan dus nog niet besproken. Er zijn namelijk enkele vereisten aan het indienen van een burgerinitiatief verbon- den waaraan moet worden voldaan voordat het op de agenda van de raad kan worden geplaatst. Deze zijn opgenomen in de gemeente- lijke Verordening Burgerinitiatief (VR 2002/048). Deze verordening is in het BIS opgenomen. Het BIS is via de website van de gemeente (www.schiedam.nl) bereikbaar. Indien de raad het verzoek toewijst, dan wordt het burgerinitiatief voor de eerstvolgende vergadering van de raad op de agenda geplaatst. Stedenband (VR 2/2010) Het college stelt voor om de part- nerstedenbanden met Esslingen, Vienne, Udine, Neath Port Talbot, Velenje en Piotrow Trybunalski te beeindigen. Het college is van mening dat het nut van uitwisse- lingen, waarmee in 1964 is gestart, te beperkt is geworden. Het college ziet meer mogelijkheden in zaken die van inhoudelijk nut voor Schie dam getuigen en zal zich in de toekomst dan ook daar op richten. Evaluatie jaarwisseling 2009-2010 Op verzoek van het raadslid de heer M.G.L. Dingenouts (PvdA) wordt dit onderwerp besproken. Van belang hierbij is de brief van de burgemeester van 4 januari 2010 met als onderwerp "verloop oud en nieuw". Deze brief is in het BIS opgenomen. Visie Cultuureducatie Gemeente Schiedam 2010-2014 (VR 4/2010) In de door de commissie te be- spreken visie wordt een verbinding gezocht met de wen sen van het onderwijs en de culturele instel- lingen. Hierin is gekozen voor de lijn dat alle kinderen en jongeren (tot en met 18 jaar) die onderwijs genieten (m.u.v. het MBO) in de gelegenheid worden gesteld zich breed te orienteren op alle ter- reinen van cultuureducatie. Voor 2010 is een bedrag nodig van 347.648,-. Dit is inclusief onder andere uitbreiding van het aanbod. Alle ingediende readies op de con- ceptvisie, ook die zijn binnengeko- men na de door het college gehan- teerde sluitingsdatum zijn met de agendastukken meegestuurd. Begroting 2010 van de Stichtin- gen voor openbaar onderwijs in Schiedam (VR 5/2010) De gemeenteraad moet jaarlijks de begroting van de stichting Primo en de Stichting Openbaar Voort- gezet Onderwijs Schiedam goed- keuren. Ten tijde van het opmaken van de agenda was het college nog in onderhandeling met de stichting Primo over haar begroting. Na dit overleg komt er eventueel een gewijzigd raads voorstel. Brede school VMBO, voortzet- ting 2010-2013 (VR 6/2010) Het voorstel betreft het voortzet- ten van de Brede schoolontwik- keling op de OSG Schiedam en Life college (voorheen het Lentiz Schievestecollege) en het subsidi- eren van deze scholen om aanvul- lende activiteiten aan leerlingen, hun ouders en buurtbewoners aan te bieden. Voortgang bevorderen van integratie en tegengaan van segregatie in het basisonderwijs (VR 7/2010) In het uitvoeringsplan "Bevorde ren van integratie en tegengaan van segregatie in het basison derwijs" is opgenomen dat aan de gemeenteraad jaarlijks een (voortgangs)rapportage wordt aan- geboden. Op basis van deze rap- portage wordt de gemeenteraad nu voorgesteld het beleid voort te zetten met enkele aanpassingen om op onderdelen een versnelling in de uitvoering van maatregelen te bewerkstelligen. 'Verslaving Meester', kader nota regionaal verslavingsbeleid 2010-2013 Nieuwe Waterweg Noord (VR 9/2009) De gemeente Vlaardingen is aan- gewezen als centrumgemeente voor het verslavingsbeleid (een onderdeel van de Wet maatschap- pelijke ondersteuning) en in die hoedanigheid verantwoordelijk voor het, in samenwerking met Maassluis en Schiedam, opstellen van deze kadernota. De nota is in 2009 al besproken in de subcom- missie Wmo (deze is door de com missie Samenleving en Bestuur ingesteld). Ten aanzien van de fi nanciering wordt door het college voorgesteld om nog met Vlaardin gen nadere afspraken te maken. Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 26 januari 2010 Gladheidsbestrijding Op verzoek van de heer M. Hout- kamp, raadslid voor D66, wordt dit onderwerp geagendeerd. De fractie van Leefbaar Schiedam/ Fractie de Ron heeft raadsvragen gesteld. De fractie van de Partij van de Arbeid heeft op 6 januari 2010 een brief over dit onderwerp aan het college van burgemeester en wethouders gezonden. De stuk- ken zijn in het BIS te vinden. Nota bodembeheer Deze nota is een nadere uitwerking van het Besluit bodemkwaliteit, dat op 1 juli 2008 in werking is getreden. In de Nota bodembeheer is een Bodemkwaliteitskaart opgenomen, die de gemiddelde bodemkwaliteit van deelgebieden beschrijft en te- vens wordt gebruikt om de mo gelijkheden voor hergebruik van grond vast te stellen. De nota wordt ter vaststelling aan de gemeenteraad aangeboden. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Bomenstructuurplan Het eerste deel van de Bomennota Schiedam, het .Bomenbeleidsplan, is in de vergadering van de ge meenteraad van 6 november 2008 vastgesteld. Het tweede deel van de Bomen nota Schiedam, het Bomenstruc tuurplan, geeft richtlijnen voor de gewenste bomenstructuur in de stad tot op wijkniveau. Het Bomenstructuurplan wordt ter vaststelling aan de gemeenteraad aangeboden. De commissie advi seert daarover aan de gemeente- raad. Nota's van uitgangspunten Zuid en West In de vergadering van de commis sie ROB van 1/2 juli 2008 heeft de portefeuillehouder de commissie toegezegd, dat het college eerst de uitgangspunten voor bestemmings- plannen aan de commissie voorlegt voor een eerste beoordeling. De burgers worden bij de ver- volgstap, het concept voorontwerp van een bestemmingsplan, in de gelegenheid gesteld hun mening te uiten. De nota's worden ter beoordeling aan de commissie voorgelegd. Ontwikkelingsvisie Prinses Beatrixpark Voor het Prinses Beatrixpark is een ontwikkelingsvisie opgesteld. Hierin worden de kaders aangege- ven waarbinnen revitalisering van het park gaat plaatsvinden met als doel het park te ontwikkelen tot een park, dat veilig en attractief is voor Schiedammers en voor bezoekers uit de omgeving. De ontwikkelingsvisie is tevens aan de'orde gekomen in het pro- gramma van Het Stadserf van 18 januari 2010. De ontwikkelingsvisie wordt aan de gemeenteraad ter besluitvor- ming voorgelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeen teraad. Herontwikkeling terrein voor- malig Vlietlandziekenhuis In de vergadering van de commis sie ROB d.d. 7 april 2009 is een advies over de invullirig van de Iocaties van het voormalig Vliet landziekenhuis en het vervolgpro- ces besproken. Het thans voorliggend concept stedenbouwkundig plan, het pro- gramma van eisen en het beeld- kwaliteitskader dienen als basis voor de verdere planuitwerking. Het voorstel wordt ter besluitvor- ming aan de gemeenteraad voor gelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Wet voorkeursrecht gemeenten Buurt 15 In een vergadering van de gemeen teraad van 10 juli 2008 heeft de gemeenteraad ingestemd met de aankoop van de woningen Dalton- straat 2 en 22 om een eerste stap te zetten tot herontwikkeling van het gebied over te gaan. Om de herontwikkeling van dit gebied verder vorm te geven wordt voorgesteld om de Wet voorkeurs recht gemeenten van toepassing te verklaren op de bij dit voorstel behorende tekening aangegeven percelen. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voor gelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 27 januari 2010 Nota Grondbeleid 2010-2014 'Opmaat tot een kansrijk ver- nieuwend Schiedam' In een vergadering van de com missie ROB d.d. 1 december 2009 is dit agendapunt afgevoerd om eerst een informatieavond voor de leden van de gemeenteraad te or- ganiseren. Deze informatieavond heeft inmiddels plaatsgevonden op 19 januari 2010. In een Nota Grondbeleid geeft de gemeenteraad kaders aan waarbin nen het college (en de ambtelijke organisatie) het grondbeleid kun- nen uitvoeren. Volgens de "Financiele verorde ning Schiedam 2009" biedt het college de gemeenteraad ten min- ste eens in de vier jaar een (bijge- stelde) nota grondbeleid aan. De thans voorliggende nota gaat uit van actief en passief beleid-, dat wordt omschreven als: "Uitgaande van de locatie, de eigendomssitu- atie, het programma, de kwalita- tieve eisen en de financien wordt daar waar toereikend een passief (faciliteren) grondbeleid toegepast en daar waar nodig en mogelijk actief beleid toegepast. Met toe reikend wordt bedoeld conform de eisen en de wensen van de gemeente". In de nota wordt ingegaan op de tekorten op de grondexploi- taties waar de gemeente mee is geconfronteerd, met name wordt aandacht besteed aan het risico- management en het weerstands- vermogen en op de mogelijkheden, die de gewijzigde Wet ruimtelijke ordening (Wro) biedt om regie te voeren over toekomstige locatie- ontwikkelingen door de gemeente en particulieren. Het raadsvoorstel bevat ook be- palingen om het op 5 juni 2008 vastgestelde erfpachtbeleid voort te zetten. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voor gelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Historische Collectie Schiedam Het ontsluiten van de historische collectie van Schiedam is al ge- ruime tijd onderwerp van discussie in en buiten de gemeenteraad van Schiedam. In principe is het Jenevermuseum aan de Lange Haven als locatie voor een permanente ontsluiting aangewezen, maar door diverse ontwikkelingen in het gebied Je- nevermuseum/Stedelijk Museum/ Lange Haven is het pand Hoog- straat 91 als nieuwe locatie naar voren gekomen. Naar de exploitatie en de beheer- mogelijkheden van dit pand is een haalbaarheidsstudie uitgevoerd. Deze haalbaarheidsstudie dient als basis om een'vervolgtraject in te zetten. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voor gelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Kadernota Beeldende Kunst in de openbare ruimte In Schiedam heeft beeldende kunst in het algemeen en beeldende kunst in de openbare ruimte in het bijzonder veel aandacht gekregen. Het ontbreken van een leidraad, die richting kan geven aan beleid en uitvoering van kunstprojecten in de openbare ruimte. In de thans voorliggende kadernota "Ruimte voor beeldende kunst in Schiedam; Waar kunst in de open- bare ruimte iets toevoegt" wordt hierin voorzien. De nota wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voor gelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Deze openbare commissievergade ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen-het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. 20 januari 2010 nummer 3 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (OlO) 246 55 55 Fax: (01Q) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswtnkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7