J LoopBaan Er valt weer wat te vervoeren www.schiedam.nl Hoe groot is mijn land? We blijven meer thuis Een handleiding? Die heb ik niet nodig! Gemeenteberichten Er was gewoon niets te vervoeren Geen bericht Omzet detailhandel daalt Schone schepen Een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Oost De gemeente Schiedam is bezig met het actualiseren van de bestemmingplannen. Een van de nieuwe bestemmingsplan- nen betreft het gebied Oost. Bestemmingsplannen die voor Oost van kracht zijn, zijn deels verouderd. Dit moet in over- eenstemming worden gebracht met de huidige regels (beleid) van de gemeente. Het betreft een gebied met voornamelijk een woonfunctie dat in de vooroorlogse periode is gebouwd en grenst atTn het centrum van Schiedam en de Rotterdamse wijk Oud Mathenesse. Aan de zuidkant wordt het plangebied begrensd door de Rotterdam- sedijk, aan de oostkant door de Hogenbanweg en aan de noord- kant door de Horvathweg. Aan de westkant wordt de plangrens gevormd door de Singel en de achterzijde van de bebouwing aan de Broersvest. Op de afbeelding hiernaast is de begrenzing van het plangebied weergegeven. Wat betreft de bebouwing aan de Dieselstraat en Dr. Zamen- hofstraat is er funderingsproblematiek. Het voornemen bestaat om hiervoor een voorkeursrecht te vestigen op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten. Hiervoor is een nieuw plano- logische regiem nodig wat in een later stadium zal worden opge- steld. Dus het betreffende gebied is daarmee niet meegenomen in het nieuwe bestemmingsplan. INFORMATIEBIJEENKOMST: Voorontwerp bestemmingsplan Oost 2 februari 2010 Wij vinden het belangrijk om in een zo vroeg mogelijk stadium na te gaan bij bewoners/bedrijven of de huidige situatie goed is opgenomen in het nieuwe bestemmingsplan. Het gaat erom of het gebruik van alle grond goed is opgenomen in het bestem mingsplan, maar ook of de bebouwing juist is aangegeven. Tijdens de informatieavond kunt u bij medewerkers van de gemeente door middel van een reactieformulier aangeven dat de plankaart of regels naar uw idee onjuist zijn. Het is uitdruk- kelijk niet de bedoeling van dit bestemmingsplan om nieuwe plannen bij de gemeente in te dienen. Het gaat met name om het goed vastleggen van de bestaande situatie. De informatiebijeenkomst is een inloopavond. Dit houdt in dat u tussen 18.30 uur en 20.30 uur welkom bent. Lokatie: Bewonersvereniging Schiedam-Oost, Boerhaavelaan 79, 3112 LD SCHIEDAM Europese subsidie voor boeren is vaak gebaseerd op de grootte van hun land. Op last van de EU is het ministerie be- gonnen met het opnieuw bepalen van de percelengrootte. Dat gebeurt aan de hand van luchtfoto's en kadastrale gege- vens. Voor de helft van de percelen is nu de registratie inge- voerd. Houtwallen en sloten tellen niet mee en dan blijkt dat percelen gemiddeld 2,6% kleiner zijn. In waterrijke gebieden met veel sloten kan dat percentage hoger uitpakken. De boe ren krijgen nu de gelegenheid om de perceelregistratie zelf controleren. De economische crisis heeft ook gevolgen voor de vrijetijds- industrie; er is een verschuiving zichtbaar van vrijetijdsacti- viteiten buitenshuis naar binnenshuis. We besteden steeds meer tijd aan tv-kijken, lezen, internetten en gamen. Daar- door blijft er minder tijd over om activiteiten buiten de deur te ondernemen. Vorig jaar werden bijna 3,57 miljard vrij- etijdsactiviteiten buitenshuis ondernomen. Dat waren er 12 procent minder in vergelijking tot 2006, heeft NBTC-Nipo Research vastgesteld. Het ziet er naar uit dat met de lichte groei van de econo mic de bedrijvigheid in ons land" en in de hele wereld weer wat toeneemt en dat is voor iedereen, maar vooral ook voor de transportsector goed nieuws. Zij waren de eerste die de echte klappen kregen toen de Het afgelopen jaar was de volumedaling in het spoorver- voer met 13,1 procent het grootst, op de voet gevolgd door het wegvervoer met een daling van 12,6 procent. De binnenvaart liet de kleinste daling zien: 9,7 procent. Vol- gend jaar zal het spoorvervoer naar verwachting met 3,7 procent stijgen, het wegvervoer met 2,3 procent en de binnenvaart met slechts 1,4 procent. financiele crisis oversloeg naar het bedrijfsleven. Als de handel en productie afne- men, is er ook geen behoefte meer aan transport. Menig eigen rijder heeft zijn vracht- wagen figuurlijk aan de wil- gen moeten hangen en de grotere vervoerders moesten zwaar saneren. De binnen- vaartschepen bleven aan de kade en vele schipper heb- ben dat niet 'overleefd'. NEA Transportonderzoek en -opleiding verwacht dat het goederenvervoer zich dit jaar 'voorzichtig zal herstellen'. Maar een herstel naar de si tuatie van voor het crisisjaar 2009 lijkt nog ver weg. De onderzoekers zien een toena- me van 2,1 procent ten 6p- zicht van vorig jaar. Dat is een bescheiden herstel, want in het totaal daalde het ver- voer over de weg, het water en het spoor met bijna 12 procent. De groei in het transport is bovendien nog omgeven door vele onzeker- heden. De handel - ook over de grens - neemt toe, even- als de productie van goede- ren, maar in de bouw is daar- van nog geen sprake. Ook is er veel twijfel over de bereidheid van de consu- menten om weer geld uit te geven. Zolang er nog sprake is van oplopende werkloos- heid en niemand nog zeker is van zijn baan, blijft iedereen zuinig. Het echte herstel zal pas plaatsvinden als het vertrou- wen in de toekomst weer toe neemt en het geld weer gaat rollen. Wie sollicitatie-ervaring heeft, kent het verschijnsel: je stuurt en met zorg opge- stelde sollicitatiebrief en krijgt vervolgens geen enkele reactie. Uit onderzoek van Internet-Id blijkt dat regel- matig voor te komen: Een op de vijf organisatie reageert niet op sollicitaties. Door verschillende typen sollicitanten werden 'myste- rie sollicitaties' verstuurd. De meeste bedrijven re- ageerden overigens wel en vrijwel allemaal binnen tien werkdagen. "Toch kregen we in 1 op de 5 gevallen geen en kele respons," aldus Inter net-Id. "Vooral de branches food en bouw scoorden slecht. Daarnaast viel ons op dat het personage Anouar, man en allochtoon, vaker werd afgewezen dan de an- dere personages." De detailhandel heeft in ok- tober 4,3 procent minder omzet behaald in vergelij king met een jaar geleden. Net als in de voorgaande maanden waren consumen- ten terughoudend met het doen van aankopen. De om zet in de detailhandel staat sinds het begin van 2009 on- der druk. Minder vervuilende schapen gaan in de Rotterdamse haven minder havengeld betalen. Veel mannen vinden het niet nodig om een gebruiksaan- wijzing te raadplegen. Ook niet bij een nieuw apparaat. Dat geldt althans voor onze zuiderburen; het is de vraag of Hollandse mannen zich anders opstellen. De helft van de Belgische mannen leest zelden tot nooit de handleiding na de aankoop van een nieuw toe- stel. Drie op vier vrouwen doet dat wel. Dat blijkt uit een onderzoek van het Zwit- serse technologiebedrijf Lo gitech. Er is ook een verschil tussen mannen en vrouwen wanneer ze informatie verza- melen voor de aanschaf van een nieuw apparaat. Het zijn vooral vrouwen die zich la- ten informeren in de winkel, terwijl mannen liever online informatie verzamelen. Daarbij zegt vier van de tien mannen op eigen intu'itie te vertrouwen. 20 januari 2010 nummer 3 Pagina 6 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (01Q) 473 70 21 E-mail: info@schtedam.nl Informatlenummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelljk Informatlepunt Stadswinkel, Stadserf 1 J Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam Maasstad Weekbladen XO woensdaq 20 januari 2010 16 Ook de binnenvaart trekt weer aan. foto: ed dewaerhew Mannen gaan gelijk aan de slag nder de handleiding te bekijken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9