NTTB en ttv Scyedam tegenover elkaar Harga heeft nog kans degradatie te ontlopen Refoba ondanks winst gedegradeerd Nipte winst VST Schaap naar SVVSMC De Boer bondscoach Sportflitsen Beker voor De Ketel Cyclocrosstitel Luke Verburg Excelsior'20 zoekt A-trainer Beukers succesvol voor Tretpunt fj Tafeltennisclub Scyedam ligt in de clinch met de tafelten- nisbond. De Schiedamse club vindt dat de NTTB hen hindert met het jeugdbeleid. Scyedam heeft met Britt Eer- land en Koen Hageraats 2 toptalenten in huis. Hoofd- trainer Luc Janssen zegt dat deze talenten door de bond in de wielen worden gere- den. Routinier Nermin Sma- jic stapte over naar het 2e team en gunde daarmee Ha geraats zijn basisplaats in het te. Daarnaast biedt de keuze van Smajic de kans aan Britt Eerland om spelen in het 2e team (dat nu uit 4 spelers bestaat) te combine- ren met een internationaal wedstrijdprogramma. De NTTB heeft echter besloten dat Nermin Smajic door zijn beslissing lager te spelen niet mag invallen in het te team. De NTTB staat op het stand- punt dat Smajic op basis van zijn speelsterkte in het te team hoort. Scyedam ziet zich door het invalverbod ge- dwarsboomd in haar talent- ontwikkelingsplan en wil een arbitragezaak starten tegen de bond. Hageraats mist door zijn internationale pro- gramma namelijk 00k com- petitiewedst rij den Ondanks de 5-3 winst op hekkensluiter Maassluis zijn de badmintonners van Refo ba gedegradeerd. Het vijftal Kegel, Van Reij, Van Haren, Van Dorp en Elderkamp sprak de ambitie uit om na volgend seizoen in de 4e di- visie terug te keren. De dammers van Van Stigt Thans hebben het lastige Witte van Moort geklopt, 11- 9. De Schiedammers toon- den veerkracht na het verlies van Heusdens en Van den Akker. VST staat puntgelijk met VBI, 14 uit 8, maar mag zich koploper noemen op ba sis van bordpunten. Frans Schaap vervangt bij SVVSMC de vertrekkende Henk Salari. Schiedammer Schaap is momenteel trainer van w Moordrecht. Speler Michel de Boer van Scyedam is deze zomer op het EJK tafeltennis bonds- coach van de Nederlandse junioren. De Boer is al trai ner van afdeling West, Ta- verzo en Avanti. Hoewel de talentvolle ijshockeyer een vaste waarde voor Oranje is, wil Jordy van Oorschot er niet op voor- hand van uitgaan dat de bondscoach voor hem een plaats inruimt op het WK. „De selectie is nog niet bekend maar ik ben graag bij dit WK in eigen land." Gunstig voorteken is dat Van Oorschot bij de Nederlandse selectie zit die 6 februari in oefenwedstrijd speelt tegen een All Stars team uit de eredivisie. Als 5-jarig jongetje begon Van Oorschot in Rotterdam met streethockey (hockey op inline ska tes). Zijn coach nam hem mee naar Leiden voor een kennismaking met ijshockey. Vanaf dat moment was hij verkocht. Jordy van Oorschot speel- de daarna meerdere keren voor Den Haag maar 00k in Zoetermeer. De af- gelopen jaren was hij actief in Am sterdam en dit seizoen keerde hij te rug bij eredivisie landskampioen HYS The Hague. JDf Van Oorschot na dit seizoen nog actief is bij HYS weet hij nog niet. „Ik heb het naar mijn zin in Den Haag. Ik leer veel van de buitenlandse toppers en kan op ni veau spelen en trainen. Maar ik kijk per seizoen bij welke club de coach zit waar ik het meest kan leren en waar ik kans maak op voldoende speeltijd." Jordy van Oorschot vindt het belangrijk hij een technische vorm van ijshockey kan spelen. „Ik speel niet op fysieke kracht speelt maar graag de ijshockeyende oplos- sing zoekt. Gelukkig houdt Gary Pri or, de nieuwe coach van HYS, van die technische vorm van ijshockey." Net als veel Nederlandse topijshockeyers zou Van Oorschot graag naar het buitenland gaan. „Maar alleen als ik daar op topniveau kan spelen. Ik ga niet op een lager niveau spelen dan in Nederland." Van Oorschot noemt de komende 2 tot 3 jaar daarbij cru- ciaal. „Ik moet nu op technische vlak de laatste stappen maken naar de in ternationale top." Poolclub De Ketel heeft de KNBB districtsbeker gewon- nen. In de finale versloegen Schiedammers Erik Oor- twijn, John Breur, John Kiela, Martin Hazewinkel en Bas Verwijmeren, na een 'thriller', Hague 5 Still Alive, 3-2. Luke Verburg is zaterdag in Lieshout Nederlands kam- pioen veldrijden geworden bij de 9-jarigen. De Schie dammer leidde van start tot finish. Stadgenoot Casper van Uden werkte zich na een slechte start op naar plaats 5. Bij de 12-jarigen we'rd 3e Schiedammer Jeffrey Huis- man tse. Jeugdtrainer Gokhan Cayir stopt na dit seizoen als jeugd- trainer bij Excelsior'20. Onder zijn leiding promoveerde Ct naar de le klasse en met At doet hij nu mee om de ti- tel. De Schiedamse club moet daarom op zoek naar een vervangende trainer voor At. Interesse? Bel met tech- nisch coordinator Paul de Roos, 06-51089530. De ande- re 5 jeugdtrainers verlengden hun contract wel. Frank Beukers is in het jeugdtoernooi van het eigen Tref- punt ongeslagen gebleven. De schermer van de Vlaar- dingse club was de sterkste bij de benjamins. Clubgenoot Pit Scheer eindigde in dezelfde leeftijdsklasse als 2e. Bij de pupillen/cadetten was er 00k succes voor Trefpunt. Jamie Tirion werd in eigen huis 2e. De korfballers van ssc Harga boekten zaterdag tegen me- dedegradatiekandidaat Vi king de le overwinning van het zaalseizoen, 12-11. Door de winst houdt de ploeg van interim-coach Bram Rog in ieder geval theoretisch kans op lijfsbehoud in de 2e klas se. Harga is hekkensluiter met 3 punten terwijl coucur- renten Viking en ALO 4 en 5 punten sprokkelden. Martin den Hollander, vervanger van de afwezige Rick Pap- pers besliste de wedstrijd met een knap afstandsschot. In de le klasse was kv Vlaar- dingen 00k gebrand op winst. De Vlaardingers ver- toefden net als tegenstander EKVA in de gevarenzone. Dit seizoen degraderen 3 ploe- gen uit le klasse. Dit uit- gangspunt maakte van KW- EKVA een doelpuntrijk spektakelstuk. Beide ploegen hielden elkaar lang in even- wicht. KW stond wel steeds aan de goede kant van de score en boekte een knappe zege, 23-21. Door dit resul- taat neemt KW voorzichtig wat afstand van de degrada- tiezone. Stadgenoot Oranje Nassau hoeft niet direct te vrezen voor degradatie maar moet wel punten blijven ha- len om haar plek in de mid- denmoot te behouden. Za terdag lukte dat niet tegen ti- telkandidaat RWA. De Vlaardingers deden tegen RWA niet meer dan aan- klampen. In Albrandswaard werd nimmer een voor- sprong genomen, 19-14. De 14 tegentreffers van de Vlaardingers telden wel mee in de actie die Oranje Nassau voerde voor Haiti. Elk doel- punt van Oranje Nassau teams leverde een euro op. Na afloop stond de teller op '72' en dus ging dat bedrag naar giro 555. Westwijk- buur Spirit kwam in de 4e klasse een puntendeling overeen met Paal Centraal, 8-8. Door dat resultaat ko- men de Vlaardingers op pre- cies 3 overwinningen, 3 ge- lijkspelen en 3 verliespartij- en. Een tussenstand een middenmoter waardig. ODI dat in de reserve 5e klasse uitkomt, won na een moeiza- me le helft ruim van ZKV 2, 14-6. De Schiedammers hou- den door de winst aanslui- ting bij de kop. I Maasstad Weekbladen WX week 4 93 SCHIEDAM> Op techniek naar internationale top Jordy van Oorschot maakt al geruime tijd deel uit van de Nederlandse ijshoc- keytop. De in Rotterdam geboren en tegenwoordig in Maassluis woonachti- ge speler van landskampioen HYS The Hague maakt sinds de jongste jeugd deel uit van de verschillende Neder landse selecties. Belangrijk doel voor de 22 jarige Van Oorschot is het WK in april in Tilburg. REGIO> Jordy van Oorschot, enige Nederlander in defensie van HYS. Foto Roger van der Kraan REGIO> Door de winst op Viking houdt het Harga van interim-coach Bram Rog in ieder geval theoretisch kans op lijfsbehoud in de 2e klasse, 12-11. Foto: Roger van der Kraan HBSS had tegen RFC 2000 niet veel hinder van het door de druilerige regen natte en zachte veld op sportpark Har ga. De Schiedamse 4e klasser opende de score al na enkele minuten, speelde een heerlijke pot voetbal en behaalde een klinkende overwinning, 6-1. Met 3 treffers was Ron de Jager de topscorer. Ook Stephane Her- tog (penalty), Anton Dijks- hoorn en Robbin van Dalen wa- I'"■■L ,-■»» trefzeker.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13