Podium j Vrouwen van de The Sopranos op het podium nieuwe Luxor [UH7IN Dennis Kolen wil muziek maken die de wereld verrijkt Kort International Film Festival Rotterdam i van start Gerenommeerde galeries laten zich zien in de Cruise Terminal en LP II Muziek IN KUMCKUMfYI luitr Vandaag start de 39e editie van het International Film Festival Rotterdam, een van j de grootste culturele evene- I menten van Nederland. Tot 7 februari wordt Rotterdam omgetoverd tot de film- hoofdstad van Nederland. In de komende tijd zullen hon- derden films worden ver- toond. Verder kun je je in de stad j volop vermaken met ten- i toonstellingen, live perfor- i mances, talk shows en after- party's. Het festival biedt ie- dereen, van jongeren tot se- nioren, van kunstliefhebbers j tot trendy uitgaanspubliek, een gevarieerd en boeiend i programma. j Uit heel Nederland reizen bezoekers naar Rotterdam i voor een of meerdere festi- i valdagen. Het zeer diverse i filmprogramma, de aanwe- zigheid van een omvangrijk festivalpubliek en ongeveer 2500 buitenlandse filmpro- fessionals (regisseurs, film- producenten, journalisten) j maken Rotterdam van 27 ja- nuari tot 7 februari tot de in- ternationale filmhoofdstad. i Kijk voor meer informatie op www.filmfestivalrotterdam.c I om. Een kunstbeurs staat er niet zomaar. Die moet zich eerst bewijzen, een re- putatie opbouwen. Bij Art Rotter dam duurde dit tien jaar. „Verleden jaar dacht ik voor het eerst: 'we zijn er, we staan boven op de berg.' Er was een flinke toename in het aantal kunstverzamelaars dat Art Rotter dam bezocht. De hotels in de stad za- ten vol," zegt Fons Hof. Hij is vanaf het begin medeorganisator van de beurs. De eerste editie van Art Rotterdam vond plaats in het jaar 2000. De eer ste jaren werd gezocht naar de vorm. Zo was op de eerste beurzen nog plek voor design, crafts en etnografica. Vanaf 2004 ligt de focus op actuele kunst. „Toen begon er een periode van uitbouwen", vertelt Hof. „Ik heb er in die jaren flink aan moeten trek- ken, vooral aan de buitenlandse gale ries." Verleden jaar werd Art Rotterdam voor de tiende keer georganiseerd. Hof had toen voor het eerst het ge- voel dat de beurs 00k internationaal zijn plek had gevonden. Galeries uit heel de wereld waren al vertegen- woordigd op Art Rotterdam, maar nu volgde 00k de verzamelaars. „Ze kwamen echt overal vandaan. Maar 00k inkopers van musea en geren ommeerde bedrijfskunstcollecties waren vollop aanwezig." Ook werd in 2009 Object Rotterdam in het leven geroepen. Deze beurs toont de in kleine oplage geprodu- ceerde objecten uit de wereld van ac- tueel design, crafts en sieraden. „Het is een goede aanvulling op Art Rot terdam. Je merkt dat er vraag is naar design producten die buiten de in- dustrie om worden gemaakt." Last van de economische crisis lijkt Art Rotterdam niet te hebben. „We merken het niet in het aantal bezoe kers of de verkoopcijfers. Er zijn wel galeries die niet komen omdat ze het hoofd amper boven water kunnen houden. Maar daar staat tegenover dat andere galeriehouders in plaats van New York of Miami kiezen voor Rotterdam." In de Cruise Terminal zijn volgend weekend zeventig internationale ga leries te vinden. In LPII staan twintig internationale deelnemers. Daar- naast zijn er tal activiteiten te bezoe- ken in de stad. Op de beurs zijn er performances en de prestigieuze illy prize wordt uitgereikt. Veel verwacht Hof van South Tour 2010. Op zater- dagavond 6 februari kunnen bezoe kers vanuit Stichting B.A.D. een toer maken naar twintig kunstenaarsini- tiatieven die in Rotterdam Zuid zijn gevestigd. „Er is nu zoveel randpro- grammering dat het eigenlijk een klein festival is geworden." www.artrotterdam.nl. The Sopranos zijn de vrou- welijke evenknie van 3 Bari- tons en The Ten Tenors. Acht prachtige vrouwen, stijlvol gekleed in glitteijur- ken zingen de mooiste num mers en aria's uit musicals, popmuziek en opera; van een Judy Garland medley tot fragmenten uit Madama Butterfly, van West Side Sto ry tot Carmen en een opzwe- pende medley van ABBA. Maandag 8 februari zijn ze te zien in het oude Luxor Theater. The Sopranos pre senteren de nummers op verrassende en geheel eigen wijze, en brengen hiermee een hommage aan de groot ste diva's aller tijden. Muzi- kaal worden ze ondersteund door de achtkoppige, geheel vrouwelijke, band The Glam- rocks. Het concert van The Sopranos staat op 8 februari in het Oude Luxor Theater. De voorstelling begint om 20.00 uur. LmS wwv oude Luxor Theater Onlangs verscheen de vierde cd van- Dennis Kolen. Zelf noemt de Rotterdamse zan- ger dit album het beste wat hij ooit gemaakt heeft. 'Dutchboy', dat de breuk met zijn vriendin als rode draad heeft, is tevens zijn meest persoonlijke album. Momen- teel is hij bezig met een theatertour en het buiten land lonkt. „Kunst is eigenwijs", stelt Dennis Kolen aan het begin van het gesprek over zijn nieuwe album 'Dutchboy'. Even daarvoor heeft hij ver- teld dat hij platenmaat- schappij V2 voor dit album heeft verlaten, omdat zij din- gen wilden veranderen aan het hoesontwerp. „Dit is mijn meest persoonlijke plaat en die moest helemaal worden zoals ik dat voor ogen had." En dus verscheen de plaat op een ander, klei- ner label. Deze instelling is kenmer- kend voor hem. Zo werd zijn voorlaatste album vol Ameri cana geprezen door critici en publiek. Je zou denken dat hij hier op zijn nieuwe cd op voortborduurt. Echter: „Ik vind het moeilijk om voort te borduren op iets dat succes- vol is, omdat ik bepaalde ideeen in mijn hoofd heb die ik meteen wil uitvoeren. Mis- schien niet slim, maar wel de manier waarop ik wil wer- ken." 'Dutchboy' is een album met twaalf prachtige popliedjes. De cd ontstond nadat zijn re- latie met zangeres Wies was beeindigd. „Die hele relatie zit erin. De plaat is ontstaan door pijn, om dingen een plek te geven. Ik moest dit maken, met mezelf als pro ducer en helemaal zoals ik dat wilde." In de regio mag hij op veel bijval rekenen. Zijn singles zijn veelal hoog te vinden in de Rijnmond 30. ./Immigra tion Song' reikte zelfs tot nummer drie. Kennelijk zijn er dus veel mensen die op mijn plaat stemmen." Lan- delijk gaat het langzamer. „Nadeel blijft dat je door een dikke laag van gevestigde na men heen moet die allemaal hun nieuwe platen onder de aandacht brengen." Hij maakt zich er niet druk meer over. „Als veel mensen het album kopen is dat mee- genomen, maar het is geen doel op zich. Het zou te gek zijn om een hit te scoren, ze- ker voor mijn bankrekening, maar ik ben niet echt bezig met roem en geld. Ik wil mu ziek maken die de wereld verrijkt. Muziek die puur is en oprecht. Dat mensen dat waarderen merken we tij dens de theatertour. Daar verkopen we veel cd's." Ook lonkt het buitenland. Begin 2008 nam hij een aan tal songs van zijn eerste drie cd's opnieuw op met een Duitse producer. Hij hielp eerder New Yorker Eugene Ruffolo aan een succesplaat in Duitsland. „Ik moest wel de regie uit handen geven. Ik heb daar lang over nage- dacht en er een week niet van geslapen. Maar als je je markt wilt verbreden, moet je soms concessies doen..." Hij lacht als hij beseft hoe vreemd dit uit zijn mond klinkt. „Ik zie die Duitse cd als een product en 'Dutch boy' als kunstwerk. Ik heb het afgewogen en besloten dat het doel in dit geval de middelen heiligt. Of het gaat werken, moeten we afwach- ten. Het is in elk geval een mooie kans. Ik ga er echt voor, maar maak mezelf geen illusies. Belangrijker vind ik dat ik in 2020 nog steeds cd's maak waar ik he lemaal achter sta." Maasstad Weekbladen TX 27 januari 2010 97 ROTTERDAM) Hedendaagse kunst op de Kop van Zuid Hedendaagse kunst en autonoom design vinden elkaar van 4 tot en met 7 februari op de Wilhelminakade in Rotterdam. De Cruise Terminal is vrijgemaakt voor Art Rotterdam en in LPII vindt Object Rotterdam plaats. Het aanbod is gevarieerd, 00k in prijs „Je hoeft geen miljonair te zijn om kunst te verzamelen." Tijdens Art Rotterdam en Object Rotterdam presenteren zich galeries uit binnen- en buitenland op de Kop van Zuid. ROTTERDAM) The Sopranos zingen de mooiste nummers en aria's uit musicals, popmuziek en opera's. ROTTERDAM) 010 484 33 33 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-za 29-30/1 20.00u Groot Niet Te Vermijden Long Way Home Instrumenten, typetjes en heel veel humor di 2/2 20.00u The Havana Lounge Tour Live from Buena Vista met de muzikale top van Cuba! wo-do 3-4/2 20.00u Guus Meeuwis NW8 Na zijn grote stadions, nu weer klein en mtiem met nieuwe nummers 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. Do-zo 28/1 -7/2 39th International Fflmfestival Rotterdam meer info: www.filmfestivdroltefdam com Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). UPC VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Dennis Kolen: „Nadeel blijft dat je door een dikke laag van gevestigde namen heen moet die alle- maal hun nieuwe platen onder de aandacht brengen."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 19