Maasstad Sport FRIEZEN GEVREESD HULPVOOR ADELAAR RAZENDE RUTJES Ron Vlaaristerugna twee jaarblessureleed.Metde weekgroeit hetvertrouwen. COLUMN Voor het eerst zonder Bahia Vlaar maakt een grote kans om naar het WKtegaan.' Voile maan Ze hadden Mart Smeets ontdooid, de ogen van Ria Visser spraken boekdelen.' Boycot OOO Feyenoord Sparta Sparta Talent Game, set match MaasstadPers December 2009 Muurvalt uit elkaar Van de sportredactie ROTTERDAM Dat Feyenoord weinig te- gentreffers krijgt (15), geeft aan dat Ron Vlaar en Andre Bahia de zaakjes achterin goed op orde hebben. Tegen sc Hee- renveen is de Braziliaan er echter niet bij vanwege een schorsing. Hetisdeeerstekeer dat de Muur van Feyenoord uit elkaar valt dit seizoen. Geen probleem, zegt Vlaar. Kevin Hofland kan daar pri ma spelen. Hij heeft ervaring genoeg. Onze selectie is breed genoeg om dat op te vangen." Maar, zo bevestigt Vlaar, met Bahia kan hij tegenwoordig lezen en schrijven. In negen van de zestien duels hield Fey enoord de nul. Tegenstanders die richting het Rotterdamse doel willen, moeten eerst langs de muur die bestaat uit een 24-jarige uit de kluiten ge- wassen Noord-Hollander, bij- genaamd Big Ron en een Bra ziliaan, die tegenwoordig als De Rots van Rio door het leven gaat. 'Hier waken wij, betre- den op eigen risico', is de veel- zeggende tekst op een span- doekinDeKuip. Vlaar is na twee jaar van blessureleed enorm sterk te- ruggekomen. Trainer Mario Been durfde aan het begin van dit seizoen niet te dromen dat de tweevoudig international nu al zo'n belangrijke pion zou zijn, maar vanaf dag een staat Vlaar paraat. Been ziet in hem zelfs een van de toekom- stige leiders van Feyenoord. Bahia is de laatste jaren veran- derd van een bleue verdediger in een mannetjesputter, tegen- over wie de eredivisiespitsen niet graag staan. Samen zijn de verdedigers uitgegroeid tot het granieten afweersysteem van Feyenoord. Dat we zo vaak de" nul hebben gehou- den, is natuurlijk een verdien- ste van het hele team, maar in het bi jzonder van Vlaar en Ba hia", zegt Been, die hun na- men iedere week als eerste op het bord zet. „Elke wedstrijd krijgen wij meervertrouwen", zegt Bahia. ,,We houden vaak de nul en dat is natuurlijk lekker voor een verdediger. Ron en ik heb ben vaak aan een blik genoeg. Dan kijken we even naar el- Jon Dahl Tomasson kaar en weet ik dat ik de spits moet overpakken, bijvoor- beeld. Ik denk dat Ron een grote kans maakt op Oranje. Hij mist nooit een training of een wedstrijd, verzorgt zijn li- chaam goed en is altijd met het spelletje bezig." Jon Dahl Tomasson onder- kent dat het lekker voetballen is met de wetenschap dat de verdediging weinig weggeeft. ,,Maar het verdedigen begint natuurlijk wel voorin, he. Daarmee wil ik de prestaties van Andre en Ron niet te kort doen, hoor. Vooral voor Ron vind ik het heel mooi wat hij nu presteert na die twee kutja- ren die hij heeft gehad. Als hij zo doorgaat, zie ik hem wel bij Oranje komen. Ik denk zelfs dat hij een grote kans maakt om naar het WK te gaan O ,:K- :V Ron Vlaar viert met Jon Dahl Tomasson de 3-1 tegen FC Groningen. John de pater Hoewel sc Heerenveen dit seizoen nietfantastisch draait, zullen de spelers van Feyenoord niet helemaal re laxed in de bus stappen naar Friesland. De Rotterdammers hebben al tien duels niet ge- wonnen in het Abe Lenstra stadion. De laatste keer dat Feyenoord drie punten mee- nam, was op 11 September 1998. Flet werd 0-1 door een goal van Tininho. Jon Dahl Tomasson, zaterdag present, stond destijds voor de Rot terdammers al op het veld. Edwin van Bueren speelt te gen FC Groningen waar- schijnlijk weer als rechtsback bij Sparta. Door de absentie van Emmanuel Boakye en Nathan Rutjes deed trainer Frans Adelaarvrijdag tegen NAC Breda een beroep op De Glazenwasser. Adelaar: „lk heb tegen hem gezegd: 'Edwin, ik hebje nodig als rechtsback'. Hij had daar nog nooit gestaan, maar zei: 'Trainer, voor het team wil ik overal staan'. Hij deed het prima tegenover Lurling. Die heb ik niet gezien." Nathan Rutjes hoopt nog voor de winterstop zijn ren- tree te maken. De 26-jarige cultheld raakte op 27 novem- ber tegen PSV geblesseerd aan zijn enkelbanden. Een blessure waar normaal ge- sproken zes weken revalida- tietijd voor staat, maar Rut jes herstelt als een razende. „Misschien dat ik voor de winterstop al mijn rentree kan maken. Lopen gaat me al prima af, alleen met de bal kan ik nog niet veel doen", zei hij vrijdag. Het is echter de vraag of trainer Frans Ade laar risico's gaat nemen met zijn pupil. Het was een vTeemd weekend, dat ver- moedelijk te wijten was aan de naderende voile maan. Vrijdagmiddag lag ik met open balkondeuren die de late herfstzon binnen lie- ten, op de bank naar de televi- sie te kijken. Er was schaatsen. Ze hadden Mart Smeets ont- dooid, de ogen van Ria Visser spraken in dezefase van het seizoen al boekdelen en Bart Veldkamp had geen idee wat hij daar deed. "De baan in Heerenveen slaat wit uit", zeiden ze. Buiten was het achttien graden. De televisie bood een tafereel van hallucinerende proporties. Dat werd er niet beter op toen ik naar Belgie zapte. Daar hadden ze 00k iemand of iets ontdooid: de hond van Prins Laurent. De prins wilde op ge- paste wijze afscheid nemen van het al maanden dode dier. Je hoort wel eens iets over doorgefokte hondenrassen, maardoorgefokte konings- huizen mogen erqua bizarge- drag 00k zijn. Toegegeven Ber- ner Sennens zijn lieve honden, althans op de foto. Maar aan iemand die zijn overleden hond laat invriezen om het lijk op Allerheiligen in het herfst- zonnetje te leggen waar het door de hondenbegrafenison- dernemer wordt opgewarmd en opgepimpt opdat het baas- je zijn ontroering de vrije loop kan laten, moet een flinke draad los zitten. Hij is dan 00k voorzitter van iets wat 'Ko- ninklijke Stichting voor het Welzijn van Huisdieren en Wilde Dieren' heet. Huisdieren en wilde dieren? Waarom dan niet gewoon Dieren? Het is een gek koningshuis en dat is het. Misschien heb ik ertoch Never een dat de belasting om- zeilt en op olifanten jaagt. Aan het einde van de bizar- riteiten van de dag zag ik een hockeyblondje met een paar- denstaart die de woordvoer- ster bleek te zijn van een veer- tienjarig meisje dat van de rechter niet mag wegzeilen naar de horizon. Het leek me terecht. Een meisje van veer- tien dat in plaats van ouders een advocaat en een woord- voerster nodig heeft, kan maar beter een goede dokter ne men. Ze heeft ons laten weten dat ze vierentwintig uur lang om de tien minuten de wek- ker gaat zetten om sommen te maken. Zo hoopt ze alsnog het zeegat te mogen uitva- ren. Wedden van niet? O Dit is een voorbeeldcolumn. Vanaf 3 februari kunt u hier een wekelijkse bijdrage van een bekende Rotterdammer verwachten. Reageren? www.maasstadpers.nl De 18-jarige Rotterdammer Jeffrey Bruma, die in de selectie van Chelsea zit, heeft grote kans om bij Oranje te komen. Robin Haase heeft met veel moeite de halve finale gehaald van de REAAl tennis Masters in Rotterdam. Hij won in drie sets van Jasper Smit. Anky van Grunsven heeft besloten het sportgala te boycotten. Dit omdat de verkiezing volgens haar om persoonlijke voorkeuren van sporters draait.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11