Achtergrond Ook koffiehuisschilderij en wajangpop zijn islam Twee halen een betalen ooo en bij een paar 30% korting Auto's Het geld van Vladimir Antonov is niet overal welkom Koffietafelhoek Islam in beeld 5jc Advies HEMA Schiebroek gaat over 1 week open Op de gehele wintercollectie: Broersvest 115B 3111 EE Schiedam www.botiboots.nl miMGRFPARATIE EN STOMERU Voor at uw kledingreparaties en Gordijnen en Vitrage Sprei en kussenslopen Bankstel bekleden Stomerij (ook suede) Wasserij Strijkerij T 010-421 38 48 06-413 64 940 Vanafdonderdag 3 december kun je bij de nieuwe HEMA op de Peppelweg 113 terecht voor handige, lekkere en leuke artikelen 63x96 MaasstadPers December20og Rus wil na Spyker ook Saab redden Het immer verlieslatende Spyker zou Saab willen overnemen. Daar- voor is wel de dikke portemonnee nodig van Vladimir Antonov, een Russische bankier met vlekjes. Mathijs Rotteveel ROTTERDAM Britse bankiers hebben geen reputa- tie van brave koorknaapjes hoog te houdenMaar toen de Russische ban kier en miljardair Vladimir Antonov in Engeland een filiaal van zijn Sno- ras Bank wilde openen, ging dat ook de Britse financiele autoriteit te ver. De Financial Services Authority (FSA) weigerde de vergunning, omdat de bank bij zijn aanvraag de toezicht- houderkeerop keervan 'misleidende en incomplete' informatie voorzag. Ook bestuursvoorzitter en groot- aandeelhouder Vladimir Antonov zelf hield zich volgens de FSA niet aan de regels. 'Deze fouten zijn geen gei'soleerde gevallen, maar voorbeel- den van een structured patroon bij alle door meneer Antonov gecontro- leerde bedrijven', aldus de FSA. Dat Alexander Snoras - vader van Vladi mir en commissaris bij de bank - on- langs in Moskou op straat werd neer- geschoten, zal niet in het voordeel van Snoras hebben gewerkt. Jongensspeeltje Bij Spyker zijn ze minder kritisch. Dat is niet gek: de autobouwer uit Zee- wolde stapelt sinds zijn oprichting miljoenenverlies op miljoenenver- lies en de kapitaalinjecties van aan- deelhouders zijn onontbeerlijk om het bedrijf in leven te houden. In de jonge jaren van Spyker kwamen ze nog van Nederlandse investeerders als John de Mol, Ian Mol en Marcel Boekhoorn. De laatste jaren moet bestuurs- vooizitter Victor Muller steeds verder van huis om zijn geldverslindende jongensspeeltje te financieren. Giste- ren kon hij zijn investeerders ook weer eens leuk nieuws brengen. Spy ker voert namelijk gesprekken met Bij Spyker waren ze niet kritisch toen Vladimir Antonov zich meldde. Nu zou de Russische miljardair ook op het bijna failliete Saab uit zijn. eigenaar General Motors (GM) over de overname van het Zweedse auto- bedrijf Saab. 'Samen met onze part ner Converse Group (het bedrijf van Antonov, red.)', zegt Muller telefo- nisch vanuit Los Angeles waar hij een autoshow bijwoont. 'Verder kan ik niks zeggen over de gesprekken met GM, behalve dat ik niet ga verhuizen naarZweden.' Dat ook de Chinezen van Beijing Auto nog in de race zouden zijn voor Saab, zegt Mul ler niks. 'Ik weet alleen dat GM met samengeknepen billen zit te onderhandelen, want als ze geen koper vinden gaat Saab binnen een maand failliet.' Dat is iets waar Antonov wel raad mee weet. Het lijkt verdacht veel op Spyker. O Marinus Bolkplein 24 - 3067 AK Rotterdam Winkel Centrum't Lage Land Rotterdamseweg 37 - 2922 AN Krimpen a/d IJssel Telefoon: 0180-514556 Verrukkelijke edelkitsch en daem- benemende gravures: de schatka- mers van het Tropemuseum tonen de islam in al zijn gedaanten. Dirk Koppes ROTTERDAM De koranvertaling van Kader Abdol- lah is in de boekwinkels niet aan te slepen. Dearmemanwordtvoorelke denkbare leesclub en bibliotheekge- vraagd. Het bewijst de honger naar meer kennis over de islam bij het Ne derlandse publiek. Conservator Mirjam Shatanawi van het AmsterdamseTropenmuse- um bestrijdt de vooroordelen overde islam op een andere manier: met een fraai koffietafelboek. Islam in beeld- maaktwaarwatdetitel belooft. Het is een heerlijk kijkboek geworden met platen uit heden en verleden. Van Turkse schoolplaten die de hervor- mingen van Atatiirk verheerli jken tot koffiehuisschilderijen die de profeet Mohammed in voile glorie afbeel- den. Islam in beeld bewijst dat het verbod op mensenafbeeldingen niet altijd even streng wordt nageleefd. Wie zowel Indonesia, India als Iran in kort bestek wil behandelen, ontkomt er niet aan van de hak op de tak te springen. Maar Shatanawi ver- rast de lezer/kijker voortdurend, zo- als met Indonesische wajangpoppen ofmetlndiaseprentenvan Buraq, het rijdier van de profeet, dat steeds meer op een hindoegod gaat lijken. O Voedingscentrum: 'Eet twee keer in de week vis en eet ook eens Oeen ei als vleesvervanger. Wissel kip-, rund- en varkensvlees af, denk ook eens aan tahoe, tempeh en vegetarische burgers.' 0peninqsti|denmaandag van '3.0°'°)1800 1/16 pagina staand mm m Boot voor jonge voectn 1/16 pagina staand 63x96 I 1/8 pagina staand 63x194

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 19