Nieuws GEEN RUIMINGEN 'DEM1ANJUK ISTEZIEK' POLITICI NIET NAARTURKUE A0W-PLAN NAAR KAMER H0F:H0GERE STRAFFEN ooo Vooreennieuwemissie in Afghanistan haaIt minister Maxime Verhagen alles uitde kast.Alsofhij een tweedehandsauto moetslijten. Uruzgan Na oproep Obama trekt minister weer eens aan de bel m m V W^OOOWeekblad 20 MaasstadPers December20og Dierentuinen Proces stilgelegd Na weigeren Wilders Ondanks kritiek RvS Geweld hulpverleners Advertentievak op aanvraag GRATIS, MAAR NIET G0EDK00P www.maasstadspers.nl Verhagen kan zo de sales in Dirk |acob Nieuwboer DEN HAAG Maxime Verhagen moet een product verkopen waar niemand zin in heeft. Als een colporteur die een onwillige klant iets moet aansmeren. Een meerderheid van de Nederlanders wil wegen zijn coalitiepartners PvdA en Christenllnie hebben hem al een paar keer de deur gewezen. Maar de minister van Buitenlandse Zaken is onvermoeibaar als het om Uruzgan gaat. Gesteund door Barack Obama ruikt hij weer een kansje om de mis- sie in de Afghaanse provincie te ver- lengen. Als hij klaar is in de politiek kan htj zo aan de slag als verkoper van tweedehandsauto's of als tele- marketeer. Hun trues heeft hij al uit- stekend onder de knie. 1Ongevraagd nieuw spul Het is streng verboden en je kunt er in Nederland een boete van maximaal 450.000 euro voor krijgen, maar dat houdt sluwe verkopers niet tegen. )e koopt een keer een product van ze en een paar maanden later sturen ze doodleuk weer een pakketje waar je helemaal niet om hebt gevraagd. De missie in Uruzgan lijkt op zo'n ongewenst pakketje. Eerst ging het om twee jaar, toen kwam er nog twee jaar bi jEn dan zou het echt over zijn. Maar het volgende pakketje zit er alweer aan te komen. 'NL zal bi j Afghanistan betrokken blijven', twit- terde Verhagen gisteren, 'op welke manier daarover beslissen we in het kabinet.' 2. Wijziging van voorwaarden Echt, zat er een gratis onderhouds- beurt bij? Het spijt me, maar die voorwaarden zijn inmiddels gewij- zigd. Het kost Verhagen weinigmoei- te om zo'n vergeetachtige autohan- delaar na te doen. 'Ik zeg hier klip-en-klaar dat Nederland na au- gustus 2010 geen bi jdrage zal leveren aan de NAVO-Taskforce Uruzgan', zei hij tijdens een debat eind 2007. 'Het zal evenmin een bijdrage leve ren aan de ISAF-missie in Uruzgan.' Maar twee jaar later geldt die 'ver- koopvoorwaarde' niet meer. 'Er is een economische crisis. Er is iets in Afghanistan aan de hand. Er is een andere regering in de VS Moet je zeggen: alles wat wij twee jaar gele- den gezegd hebben, blijftzo?' 3. Vragen stellen Een goede verkoper stelt veel vragen. Het begint al met 'Waarmee kan ik u van dienstzijn?' en daarna houdt het 'U zou zich af vragen of u de beste kwaliteit wilt.' gerardtil/hollandse niet meer op. Topverkopers geven klanten het gevoel dat ze zelf beslis sen, maar duwen ze vragenderwijs in de gewenste richting. 'U zou zich af moeten vragen of u de beste kwaliteit wilt', zeggen ze dan, voordat je toch met die dure breedbeeld-tv naar bui- ten loopt. 'De vraag is of wij alles op anderen kunnen afschuiven', zo luidt de variant van Verhagen. Met duwin de juiste richting: 'Wij zeggen niet: laat de rest dan maar alles doen, wij hebben daargeen pakkie an.' 4. Dreigen Gaat het niet zo goed met de verkoop dan zijn er hardere middelen nodig. Emotionele chantage, een beetje bang maken. 'U kunt dit alarm na- tuurlijk niet kopen, maar uw buren hebben er wel een. Drie keer raden bij wie ze straks inbreken.' Zo kan Verhagen Nederlanders waarschu- wen voor de gevolgen als we weggaan uit Uruzgan. Als iedereen weg zou gaan uit Afghanistan, aldus de minis ter in een recent debat, 'dan is Afgha nistan binnen de kortste keren weer een vrijplaats voor terroristen. De zorg voor veiligheid in Afghanistan en daarmee ook Nederland kun je niet zomaar af schuiven op anderen.' 5. Derden inschakelen Verkopers hebben net als politici geen al te beste reputatie. Daarom is het handig om betrouwbare derden in te schakelen. Op koelkasten en stofzuigers staat niet voor niets dat ze 'De Beste Reus' zijn van de Consu- mentenbond. Iedere keer als Neder land de missie in Afghanistan wil verlengen komen die hulptroepen ook automatisch te voorschijn. Gis teren speeldevoormaligopperbevel- hebber Dick Berli jn voor Consumen- tenbond. 'Het zou een zeer slecht signaal zijn, als Nederland op dit moment als enig land zegt 'We weten wat er moet gebeuren, maar we doen nu even niet meer mee." 6. Blijven terugkomen De kracht van iedere deurverkoper. Blijven aanbellen. Tot de bewoner er gekvan wordt. Honderd keerweiger je en honderd keer komt-ie terug. Tot je toehapt. Uit medelijden, of uit be- wondering voor het uithoudingsver- mogen. Soms houdt Verhagen zich een paarwekenkoest, maarlanghoef je nooit te wachten op een volgende oproep, waarschuwing of hint om vooral in Afghanistan te blijven. Via de radio, in de Kamer en vooral via Twitter. 'NL doet het zijne maar dat doen onze bondgenoten ook', was maar een van de vele tweets die hij gisteren de wereld instuurde. 'Ieder een zal verantwoordelijkheid moe ten nemen.'stuurde. 'Iedereen zal verantwoordelijkheid moeten nemen'O MaasstadPers De Nederlandse Vereniging van Dierentuinen verwacht niet dat dieren moeten worden afgemaakt door de dreiging van de Q-koorts. Volgens een woordvoerster zijn de dieren al langgeleden ingeent. Ze verwacht dat ze de dans ontsprin- gen. Veel dierentuinen hebben een kinderboerderij waargeiten en schapen rondlopen. Het proces tegen John Demjanjuk in Munchen is tot 21 december stilge legd. Demjanjuk, die wordt be- schuldigd van medeplichtigheid aan de moord op 27.900 Joden in con- centratiekampSobibor, is volgens zijn arts te ziek om bij de zittingen aanwezigte zijn. Hij heeft last van zijn ledematen en hoofdpijn. Vol gens zijn arts bestaat er infectiege- vaar bij vervoer. De Tweede Kamer heeft een ge- pland bezoek aan Turkije geannu- leerd. De reden is dat de Turkse re gering weigert de Kamerleden te ontmoeten, omdat PVV-leider Geert Wilders deel zou uitmaken van de delegatie. De parlementariers vin- den echter dat het niet aan het ont- vangende land is om de samenstel- ling van de delegatie te bepalen. Minister Donner en staatssecretaris Klijnsma (Sociale Zaken) hebben hun wetsvoorstel voor verhoging van de AOW-leeftijd naar de Twee de Kamer gestuurd, ondanks kritiek van de Raad van State. Deze is wel- iswaarvoorde verhoging, maar heeft kritiek op de manier waarop. Ook vindt de Raad dat eerder be- gonnen moet worden met de uit- voering. Het Amsterdamse gerechtshof heeft gisteren hogere straffen dan eerder de politierechteropgelegd aan verdachten van geweld tegen personen met een publieke functie. Daarbij gaat het om politieagenten, ambulancepersoneel, parkeercon- troleurs en straatcoaches. Het hof vindt in tegenstelling tot de poli- tierechter dat daders van dit soort geweld een 'aanzienlij- ke verhoging van de straf moeten krijgen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 20