'Liberate vrijheid bedreigt planeef De ijsbaanverhuurder is 'helemaal leeg' fife *KI)I ooo Ook voor jezelf beginnen': Rouvoet Kritiek op seculiere agenda City marketing Gezellig schaatsen 'Wanneer een overheid vrijheid begrenst, leidt dat tot meer vrijheid.' December200g Nieuws Andre Rouvoet nostalgie Wij hebben ze weer gevonden! Echte ouderwetse roodstovende "BREDER0DE"ST00FPEREN kilo 0-99 3 Kom naorde gratis startersavond! Aanmelden verplicht via www.kvk.nl/startersavond Presentatie 'Starten, hoe doe je dat?' Interviews met starters Informatiemarkt GROTE ft LANGE MATEN HERENMODE Tegen inlevering van deze advertentie 15% K0RTING 1/32 pagina Iiggend 63x47 In het volgende jaar open!! 1/32 pagina Iiggend 63x47 I 1/8 pagina Iiggend 130x96 I 1/32 pagina Iiggend Een ijsbaan in de stad brengt saamhorigheid.' hollandse hoogte Nergens ligt sneeuw en ijs, maar elke Nederlandse stad profileert zich als winterparadijs. Camil Driessen ROTTERDAM Winterland Maastricht, Amersfoort Wintertijd, Winter in Leiden, Eind hoven Winterstad en Winter Boule vard Breda zijn nog maar het topje van de ijsberg. Zo ongeveer elke Ne derlandse stad wil dit jaar een winter stad zijn. Bij voorkeur in Anton Pieck- achtige sferen. Waar u ook woont, deze winter botst u geheid tegen een gliihweinstal, ijsbaan of de Coca Cola-kersttruck op. Komend weekend wordt het wel- iswaar 10 graden, maar in de meeste steden is de winter al lang begonnen. In Leiden duurt hij maar liefst van eind oktober tot eind februari. Op zoek naar het ultieme wintergevoel nemen de steden het heft in eigen hand. En dat mag best wat kosten. Amersfoort gooit er voor de eerste editie van Wintertijd anderhalve ton tegenaan. Al zegt citymarketeer Den nis Sille dat het niets kost, omdat het 'bestaand geld' betreft: potjes die bij elkaarzijngestopt. Ookdewinkeliers dragen bij. Onder meer een reuzen- rad, ijsbaan en winteravondwande- lingen moeten 250.000 bezoekers trekken. Volgens Gert-Jan Hospers, bijzon- der hoogleraar citymarketing van de Radboud llniversiteit, proberen de steden de succesvolle, traditionele Duitse kerstmarkten na te doen. ')e hoeft niet meer naar Duitsland', is dan ook de openingszin op de web site van Winter in Leiden. 'Maarwie de Weinachtsmarkte van Miinster wil overtreffen moet van goeden huize komen', zegt Hospers. De wildgroei van wintersteden vindt hij tekenend voor de festivalisering van de maatschappij. Grondlegger van de nieuwe Neder landse traditie in spe is Winterland Maastricht. Dat bestaat al elf jaar en is volgens voorzitter Ger Tielemans alleen maar groter geworden. 'Men- sen zijn in die koude december- maand op zoek naar gezelligheid en ontspanning.' Omzetgroei 'En steden zijn in de koude winter- maanden op zoek naar extra bezoe kers', zegt Angelique Lombarts, lector city marketing leisure management aan de hogeschool InHolland. Ze denkt dat de steden mensen probe ren te lokken die door de crisis niet op wintersport gaan. Ondertussen is er door de winter- stadhype geen ijsbaan meer te krij- gen, en zitten schaatsbaanverhuur- ders als Icesolutions er warmpjes bij. 'Wij hebben deze winter een omzet groei van minstens 50 procent', zegt Merin Eggink. Zijn bedrijf verhuurt speciale eco-ijsbanen van kunststof die niet hoeven te worden gekoeld. Ook de ouderwetse ijsbaanverhuur der Ten4Coolworld boert goed en is net als vorig jaarhelemaal leeg', zegt Paul Verschuren. 'Een ijsbaan in de stad brengt saamhorigheid.' I3skoningin Maar als elke stad zich als winterstad profileert is het niet bijzonder meer en valt te bezien of een stad als Amers foort de beoogde 250.000 bezoekers trekt. 'Hoeveel mimte is er in een land voor dit soort zaken?' vraagt hoogle raar Hospers zich dan ook hardop af. 'Het is de wet van aardbeienjam: hoe meer je het uitsmeert, hoe dunner het wordt.' Roermond en Scheveningen heb ben ijssculpturen. In Eindhoven, 'de coolste stad van Nederland', kunnen kinderen in het Winterpretpaleis op bezoek bij ijskoningin Violetta. Val- kenburg heeft zijn kerstmarkt 'volle- dig opgezet rondom het bekende kerstverhaal A Christmas Carol'. Maar daarmee troef je Keulen met zijn zes kerstmarkten en Miinster met zijn 300 kerstkraampjes niet af. Laat staan Dusseldorf, dat verandert in een dorp van peperkoekhuisjes. Roer mond en Scheveningen hebben ijs sculpturen. In Eindhoven, 'decoolste stad van Nederland', kunnen kinde ren in het Winterpretpaleis op bezoek bij ijskoningin Violetta. Valkenburg heeft zijn kerstmarkt 'volledig opge zet rondom het bekende kerstverhaal A Christmas Carol'. O Als we allemaal maar blijven doen wat we willen, glijden we sociaal af en gaat de aarde naar de knoppen, zegt vicepremier Rouvoet. Kustaw Bessems DEN HAAG 'Het westerse idee van vrijheid raakt in de problemen', vindt Christen- Unie-leider en vicepremier Andre Rouvoet. Aan de manier waarop wij onzevrijheden invullen, zijn volgens hem de economische en milieucrisis te danken. Het komt, stelt hij, ook door de grote vrijheid voor de jeugd dat veel meisjes slachtoffer zijn van seksueel geweld en dat Nederland veel jonge probleemdrinkers kent. Tenzij we ophouden tegen ons- zelf te liegen dat wij zijn geboren om autonome individuen te zijn, met het recht om te doen wat we willen, is onze samenleving niet op de weg naardevrijheid, maar op de weg naar sociaal afglijden en zelfs zelfvernieti- ging van de planeet.' Rouvoet sprak op het 'Europese Gebedsontbijt' van christelijke poli tic in BrusselEr is reden om 'het idee van vrijheid fundamenteel te her- overwegen', zei hij. Het liberale idee dat je mag doen wat je wilt als je de rechten van andere burgers niet aantast, 'heeft een goede kant', maar: Veel mensen lijken geen idee te heb ben waarom ze die vrij heid hebben.' De vrijheid wordt vol- g gens Rouvoet bedreigd door 'het verabsoluteren van individuele rechten'. Bij- voorbeeld de vrij heid van me ningsuiting, die naar zijn smaak niet zo ver mag gaan dat mensen 'in hun diepste religieuze gevoelens' worden gekwetst. datzij organisaties hebben die perso- neel huren met hetzelfdegeloof. Mo- gelijk doelt hij op initiatieven om door de staat gefinancierde scholen het recht te ontzeggen om homo's te weren. Ofdeophefoverde weigering door de ChristenUnie om een lesbi- sche vrouw als raadskandidate te ac- cepteren. 'Ik ben bang dat hier geen agenda van vrijheid aan het werk is, maar een seculiere agenda, een van religie en gelovigen beperken.' 'Bijbelse inzichten kunnen hel- pen', meent Rouvoet. 'Als volgelin- gen van Jezus hebben we geleerd dat vrijheid wordt bereikt door grenzen te respecteren. Wanneereen overheid vrijheid begrenst, leidt dat uiteinde- lijktot meervrijheid. Echtevrijheid is wetten gehoorzamen.' Maar het is 'een probleem', dat ve- len de Bijbel niet met vrijheid associ- eren. Christenpolitici moeten daar- om duidelijkmaken datzij niet voor zichzelf bezig zijn, maar voor de rest van de maatschappij. Maar het is 'een probleem', dat ve- len de Bijbel niet met vrij- I heid associeren. Christen politici moeten daarom duidelijk maken dat zij niet voor zichzelf bezig zijn, maar voor de rest van de maatschappij. zichzelf bezigzijn, maarvoor de rest van de maatschappij. Grenzen respecteren Rouvoet denkt dat liberale poli- tici steeds weer proberen om 're- ligieuze mensen te verbieden 1,1 1/J2 paginal iiggend drogisterij-parfumerie Haamstede, Ring 15 Rhoon, Julianastraat 49-51 Rotterdam, Keizerswaard 45 Zierikzee, Appelmarkt 24 Zwijndrecht, Oudeland 92 Middelburg, Lange Delft 64 Vlissingen, Lange Zelke 50 dinsdag 8 DECEMBER 19.00uur Zalencentrum Het Plein Koningsplein 2, Ridderkerk OP DE GEHELE COLLECTIE Kostuums. Colberts, Overhemden, Pantalons, Polo's, Jeans, Jacks, Casuals, Accessoires en veel meer. HET BROEKENPALEIS KuuUrtUgvtrbUjf en, BuiteJuckooUe Opvmuj De Noaxk Vriendjet Ruim en modern ingerichte locatie Gelegen in bosrijk gebied in IJsselmonde 10 minuten van de stad Pedagogische begeleiding v Huiswerkbegeleidingen Interesse??

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21