II II II li II It II Werk Q STEUN STARTERS KAN BETER NEEFST0KVIS VLIEGTUIT ii WERK WOORD Duurderdanzelfdoen,goedkoperdandevakman. Deklusstudent springt in het gat van mensen die het even niet zelf willen of kunnen. START Roddelen Klussen MijnStudent levert tuin-, schoonmaak- en verhuisstudenten 'De student is een stadsmarinier met discipline en een goed stel hersens.' d3 fa MaasstadPers December 2009 OOO Samenwerken Eigen benen www.ns.nl/schonetreinen Ga mee Rookdaim Goud T T A Is Facebook een land zou zijn, zou hetqua bevolkingsom- vang't vijfde land van de we- reld zijn (zo tussen Indonesie en Braziliein). Uit onderzoek van Nielsen Online over 2008 blijkt dat sociale netwer- ken en blogs met de dag populairder worden. Detijd die mensen erdoor- brengen groeit drie keer sneller dan internet zelf... Bedrijven beseffen steeds meer hoe groot de invloed is van sociale media op hun reputatie. Dat moet 00k want informele gesprekken tussen klanten zijn tegenwoordig bijna belangrijkerdan 'officiele' marketingcommunicatie. En alsje echte' bedrijfsgedrag dan niet strookt met je marketingcommuni catie, kun je het schudden. Online verspreidt nieuws zich nu eenmaal als een lopend vuurtje. Vergelijk het met de roddels in een klein dorp die, waar of niet, uiteindelijk 00k een ei- gen leven gaan leiden Om controle te houden over wat er over je gezegd wordt, kun je na- tuurlijk een online-mediamonitor inhuren. Die scannen en rapporte- ren de berichtgeving over jou op in ternet. En je hebt zelfs bedrijven die daar een 'sentimentenanalyse' aan koppelen. Maartoch (tegeltjeswijs- heid): voorkomen is beter dan gene- zen. Besef dat je als bedrijf keihard wordt afgestraft alsje de 'ethiek' van de online wereld veronacht- zaamt. En realiseerje dat organisa- ties die klanten serieus nemen en met klanten communiceren op basis vangelijk- waardigheid juisteen waardevolle dialoogcree- ren. Niets blijft tegenwoor dig geheim. Geeffouten toe en leg uit wat je ervan hebt geleerd, 00k als het niet jouw fout is. Een beschadigde reputatie herstellenkostzo'n drieenhalf jaar! O Als jij de klant was... Customer advocacy: kijken met de ogen van de klant, Nicolette Wuring, ISBN 9789058717221, 19,95. Meer boeken die werken? Kijk op Thema.nl Huur eens een klusstudent Edward Deiters ROTTERDAM Studenten zijn luie donders, die veel drinken en tot diep in de middag in bed liggen. Tenminste, dat is een beetje hetvooroordeel waarwij soms tegenaan lopen', zegt Gerhard te Vel- de (26). 'Maar ikzie de student meer als een moderne stadsmarinier. Ie- mand die gedisciplineerd en met een goed stel hersens iedere klus aan- kan.' Samen met Jochem Oldenbroek (25) en Joren Harmanny (26) runt hij het Utrechtse studentenklusbe- drijf MijnStudent. 'We leveren onder meer tuinstudenten, pc-studenten, schoonmaak- en verhuisstudenten', prijst Te Velde zijn groeiende legertje bijklussersaan. Zelfverdiende hij tijdens zijn stu- die sociologie aardig bi j als tuinman. 'Wat foldertjes door de bus in mijn wijk en al snel kon ik de vraag niet meer aan', zegt hij. 'Dus vroeg ik Jo chem en Joren om me te heipen. Na een jaar hadden we tweehonderd klanten.' En die klanten begonnen volgens Te Velde 00k al snel om schoonma- kers te vragen of om een paar studen ten die even een verhuizinkje konden doen. 'Er was zoveel werk, dat we na ons afstuderen besloten om hiermee onze boterham te gaan verdienen.' IKEA-kast En zo heeft MijnStudent sinds janu- ari 2009 in de regio Utrecht ruim tachtig studenten rondlopen die de meest uiteenlopende klussen aan- pakken. AVij vullen het gat tussen zelf doen en de vakman. Moet je een IKEA-kast in elkaarzetten? Of moet je pc worden geinstalleerd, maar heb je daar geen zin in of ben je oud of on- handig? Dan sturen wij - desnoods voor korte tijd - iemand langs.' Te Velde merkt op dat een zwart- klusser misschien goedkoper is. 'Maar bij ons gaat het natuurlijk netjes wit, is iedereen verzekerd en bestaat de garantie dat de klus netjes gedaan wordt. En zo duur is het nou 00k weer niet, wij rekenen gemiddeld 25 euro peruur, terwijl je voor een vakman al snel 45 euro kwijt bent.' Luie brallers komen er volgens Te Velde bij Mijnstudent niet in. 'We Het trio wil binnen vijf jaar in de elf grote universiteitssteden een MijnStudentvestiging hebben. cornE van derstelt houden met iedereen sollicitatiege- sprekken en sturen alleen gemoti- veerde hbo-plussers op pad. Corpsle- den komen er bij ons niet in. Aan grote ego's hebben we niets. Het gaat toch om dienstbaar zijn en klussen zonder gezeur oplossen.' Gerhard te Velde, MijnStudent Te Velde benadrukt dat het bedrijf geen uitzendbureau is. Die leveren al leen maar handjes. Wij verkopen fa- cilitaire diensten. Zo hadden we laatst een opdracht bij een advocatenkan- toor. Of we een paar muurtjes kon den witten. Onze jongens, want dat zijn het meestal, komen dan langs met kwast en verf en zorgen dat de klus geklaard wordt. Dat doet een uit zendbureau niet. En we leveren 00k vaak aan particulieren.' Hij geeft toe dat het verschil tussen zijn bedrijf en een uitzendbureau voor de studenten zelf misschien wat minder duidelijk is. 'Aan de andere kant: bij ons geen standaard callcen- terwerk of borden wassen.' Bovenkamertjes In Utrecht zijn de MijnStudenten al behoorlijk ingeburgerd. De klussen worden steeds groter. Sinds een paar weken heeft het bedrijfje, dat huist in twee minuscule bovenkamertjes in de binnenstad, een deal met Zuwe Aveant, de grootste aanbieder van zorg in en om Utrecht. 'Dat opent de deur naar ruim 30.000 mensen', zegt Te Velde. Daamaast tekende het jon- ge bedrijf een contract met het oudste bejaardentehuis van Nederland. 'Of we 200 kamers willen verhuizen'. Het uitdijende klussenbedrijf maakt volgens Te Velde dit jaar een omzet van 400.000 euro. 'Dat moet volgend jaar rond de mil joen liggen.' Die om- zetsprong moet komen van de uit- breiding naar de rest van Nederland. Het ondernemerstrio wil binnen vijf jaar in de elf grote universiteitssteden een MijnStudentvestiging hebben. "We beginnen eerst met een proef- vestiging in Zwolle. Daar gaan we dan eerst maar eens 50.000 flyers in de bus gooien. Uitrollen doen we vervolgens op een uitzendbureau- achtige manier. Die zetten een vesti- gingsmanager neer die de boel moet optuigen en naarmate het beter gaat steeds meerbelmiepen aanneemt'. Zodra't in Zwolle loopt moet Rot terdam volgen. 'En dan Rotterdam, Den Haag, etcetera. Ik denk dat in al die steden een hoop bedrijven, yup- pen en 55-plussers heel ergblij wor den van onze studenten die hun le ven aangenamer komen maken.' O We vinden het ondernemerschap cruciaal voor de economie, maar de subsidies van de Europese overheden komen niet op hun plek. Tegelijk sti- muleren opleidingen en grote bedrij ven beginnende ondernemers niet genoeg. Dat zijn de condusies van een Europese studie van Roland Berger Strategy Consultants. Volgens Benno van Dongen, ver- antwoordelijk voor de studie, zou de overheid moeten stoppen met het subsidieren van producten. 'Overhe den kunnen beter een markt creeren. Bovendien krijgje als overheid nog wat terug voor je subsidie, alsje zelf afnemer wordt van het product.' Ook opleidingen en grote bedrijven krijgen tips in het rapport. Onderne merschap zou tijdens studies meer gedoceerd moeten worden. Grote be drijven kunnen jonge honden heipen door kleine netwerken op te zetten en vitale kennis te delen. 'Samenwer ken is cruciaal', zegt Van Dongen. 'Ge- boren ondernemers bestaan niet. Het ondernemerschap is echter wel te le- ren.' Jasper Stokvis stopt per 1 januari als algemeen directeur van SNP Hol ding, het mediabedrijf waar onder meer Rene Stokvis productions bij hoort. Stokvis, een neef van Rene Stokvis, gaat verder als zelfstandig ondernemer en verlaat het familie- concern. 'Dit is het moment om een eigen bedrijf te beginnen', zegt Stokvis.Dick van der Graaf, directeur van Endemol, neemt zijn functie tij- delijk waar. Q Opslagverhuurder City Box kan zeker 130 claims van klanten tegemoetzien. De klanten willen een vergoeding voor de schade van een brand vorige week. Dyecoo Textile Systems heeft de Herman Wijffels Innovatieprijs gewonnen. Het bedrijf won met een machine die textiel verft zonder water en chemicalien te gebruiken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 27