feodUf, Zte&iticili mm oorste kruisbandletsel? Wil jij met compassie aan het werk? I Zestienhoven Auto's botsen opA20 BRUGGENL00PV0L NIEUW PLAN VANGL m. "t Oud en Nieuw Feest en vuurwerk op de kade Je zou er als Amsterdammer jaloers op worden. Sint Franciscus Gasthuis 1/16 pagina liggend OOO 4500 atleten A13/A16 Atlantic Huis stz Scivwetlteul itxooi je *ut! 130x47 MaasstadPers December 2009 Maasstad troeft Mokum weer af Magnifiek vuurwerk rond de Erasmusbrug en een keur aan artiesten op het grootste varende podium van Europa. Rotterdam ontpopt zich als de Nieuwjaarsstad. Ivo Knubben ROTTERDAM „Tweeenhalf jaargeleden, het bedrijf was net gestart, zagen we dat er nog niet echt een plek bestond waar de jaarwis- seling een landelijke uitstra- ling heeft", legt Klaas Rohde van Tridee uit. „A1 gauw kwa- men we toen in Rotterdam te- recht. Daar kan je tenminste groots denken! En deze loca- tie leent zich er natuurlijk per fect voor." Het Amsterdamse eve- nementenbureau organiseert inmiddels voor de derde keer op rij de Nationale Nieuw- jaarsnacht Rotterdam. Spekta- kelstuk: een drijvend podium op de Maas van zestig bi j twin- tig meter. ,,De bezoekers van het evenement staan op de Boompjes, van zichzelf al een soort tribune. Iedereen kan al- les dus goed zien. Het podium wordt met twee duwboten in beweginggebrachten komtzo naar de mensen toe, in plaats van omgekeerd." Onder meer DI RECT, Es- mee Denters, Waylon en Fed- de le Grand zuilen zich op het water begeven. Maar onbe- twist hoogtepunt: het vuur werk om klokslag twaalf uur. „Met tien enorme lampen op de Erasmusbrug die achter el- kaar uitgaan, tellen we af naar het nieuwe jaar." En dan, ja, dan volgt het grootste vuur werk van Nederland. ,,Je kan je voorstellen dat de Maas daarbij als een soort spiegel werkt. Dat geeft nog eens een extra dimensie. Bovendien is het vuurwerk door iedereen te bewonderen, 00k als je geen kaartje hebt." Je zou er als Amsterdam mer jaloers op worden. Zeker nu dit jaar de Dam voor het eerst - op de duiven na dan - leeg blijft en de festiviteiten zich naar het Museumplein verplaatsen. „Zebouwen daar natuurlijk 00k een podium, maar qua vuurwerk zal het minder groots zijn." Wie dat laatste zeker 00k kan beamen is Frits Pen, ver- antwoordelijk voor het Rotter- damse vuurwerk. „In Amster dam is er gewoon minder ruimte beschikbaar", legt hij de belangrijkste reden uit. „Ik denk dat er weinig steden zijn, die het zo zouden kunnen doen. We richten bijvoorbeeld een ponton met vuurwerk in, dat voor de Erasmusbrug in het water ligt. En uiteraard komt er het nodige vanaf de brugzelf." Professioneel vuur werk afsteken anno 2009, daar komt geen lontje meer aan te pas. ,,Er wordt een compleet programma geschreven dat computergestuurd via Tom- Tom het vuurwerk de lucht in laat schieten. Ik hoef alleen toe te zien of alles goed gaat." En, na de laatste pi jl, is daar het goede gevoel als het ap- plaus klinkt. Heel even maar." We drinken een glas cham pagne en gaan dan weer rap aan de slag. De rommel oprui- men, want de brug moet weer open." De menigte op de Boompjes zal zich dat waar- schijnlijk niet meer realiseren. Er moet immers gefeest wor den... O MEDINOVA K L I N I E K 3/16 pagina staand Maandagmiddag botsten er drie auto's op elkaar op de A20. Binnen zes dagen was dital hetvierdeongevaltus- sen Schiedam en knooppunt Terbregseplein. O SVENVANBEEK Alle startnummers voor de Bruggenloop zijn vergeven. Dat heeft de organisatie, Pre- Marathon Events, laten we- ten. Een en ander betekent dat ook op de dag zelf in- schrijving niet meer mogelijk is. Er zullen op zondag 20 de- cember uiteindelijk 4500 ge- lukkige atleten aan de start verschijnen. Na 23 edities is een aantal veranderingen doorgevoerd. Zo is de start en finish elders evenals het tijdstip. Nu dus vlak voor de kerst, waar de bruggenloop in eerdere jaren plaatshad in februari. Het par- cours, die de lopers over onder meer de Erasmus- en Brienen- oordbrug voert, is vrijwel on- gewijzigd. Voor de deelne- mende bedrijven is er een spe- ciaal bedrijvenplein in de Cruise Terminal Rotterdam in- gericht. Het startschot wordt gege- venom 12.00 uur. GroenLinks wil dat Rijkswa- terstaat een alternatief plan gaat doorrekenen voor de aan- leg van de A13/A16 dat net zo- veel mag kosten als de nieuwe snelweg:i,8 miljard. Het plan moet bestaan uit hoogwaar- dig openbaar vervoer, fiets- snelwegen en parkeervoorzie- ningen aan de randen van de stad. Hiermee zouden desnel- wegen ontlast worden. Vrijdag is het Atlantic Huis in Rotterdam na een twee jaar Odurende renovatie heropend. Dit icoon van Nederlandse art deco is getransformeerd van kantoor- naar woongebouw. Wij zijn er trots op dat wij sinds begin 2008 zijn toegetreden tot de Vereniging Samen- werkende Topkllnische opleidingsziekenhuizen (STZ), want een Topklinisch opieidings- ziekenhuis, dat word je niet zomaar...! bestewerkgeuers Die topklinische zorg kunnen we alleen bieden met goed opge- leide, deskundige en gemotiveerde medewerkers In een goed gefaciliteerde omgeving. We besteden dan ook veel aandacht aan het verder ontwikkelen en opleiden van onze medewerkers. En we werken bewust aan een plezierige en uitdagende sfeer met goede arbeidsomstandigheden en arbeidsvoorwaarden. Het Sint Franciscus Gasthuis is een succesvol ziekenhuis. Dat brengt groei met zich mee. Daarom kunnen we steeds nieuwe medewerkers aantrekken. Zo zijn er regelmatig vacatures of opleidingsmogelijkheden voor diverse functies. Wil je met stil blijven staan en ervaren hoe het is om bij ons te werken? Kijk dan eens naar onze film, vacatures of opleidings mogelijkheden op www.sfg.nl SINT FRANCISCUS GASTHUIS HET EERSTE EN ENIGE TOPKLINISCHE OPLEIDINGSZIEKENHUIS VAN ROTTERDAM 1/4 pagina staand 130x194

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3