Actueel Afkicken in het ziekenhuis feodUf, ^^ie^vUdii De SleepBox J ooo Tour 2010 Scholieren rijden tijdrit op virtueel parcours 'Rotterdam moet van 1 tot 4 juli helemaal geel kleuren.' Polikliniek Stoppen met Roken 'Nooit meer die constante drang om te roken, heerlijk!' INEKE'S MODE Een echte Pullman boxspring al voor 1.995,- 180 x 200 cm inclusief twee vlakke boxsprings, hoofdbord en twee 6-slags 7 zone Pocketveren matrassen. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel of kijk op www.pullman. MaasstadPers December20og Wielerkoorts loopt steeds vender op Scholieren werken zich nu al in het zweet op de hometrainer. norbert veringmeier Norbert Veringmeier ROTTERDAM Tour de France-directeur Christian Prudhomme, burge- meester Ahmed Aboutaleb en projectdirecteur van Grand Depart, Wim Hoogendoorn kunnen niet wachten tot het juli 2010 is en het grootste wie- lerevenement ter wereld in Rotterdam van start gaat. Maar hoe zit dat met de doorsnee Rotterdammer? Is hij al klaar om deTourde France in eigen stad te ontvangen? Dat Prudhomme, Abouta leb en Hoogendoorn reeds warm lopen voor de mega- wielerwedstrijd die komende zomer in Rotterdam plaats- vindt, is niet verwonderlijk. Zij werken dagelijks aan de voorbereidingen. Burgemees- ter Aboutaleb vertelde vri jdag tijdens een prestatie over 'Grand Depart 2010' dat het draagvlak voor het naar Rot terdam halen van de wieler- wedstrijd groot is. ,,Over de Ahmed Aboutaleb Tourstart bestaat in Rotterdam geen discussie." Desondanks wil de organi- satie de komende maanden de Tourkoorts onder Rotterdam- mers verder laten oplopen. Rotterdam moet van 1 tot 4 juli helemaal geel kleuren." In de aanloop naar de Tourstart worden daarom verschillende Side-Events gehouden om de wielersport in het algemeen, en de Tourstart in het bijzon- der, bekender te maken. Sinds twee weken worden bijvoor- beeld op basisscholen clinics gegeven waarbij scholieren op een virtueel parcours tegen el- kaar fietsen. De kinderen pro- beren op aan een computer gekoppelde hometrainer een toptijd neer te zetten want de snelsten mogen op 2 juli op het echte proloogparcours een tijdrit rijden. Projectmedewerker Debby de Graaf vertelt dat het en- thousiasme om mee te doen groot is. Wei heeft zij gemerkt dat de Tour de France nog niet op elke school evenveel be- kendheidgeniet. „Vandaagbij de clinic op de Van Velzen- school wist eigenlijk iedereen al wat de Tour de France is en dat de start deze zomer in Rot terdam is, maar vorige week had ik een aantal klassen van een andere school die geen idee hadden wat de Tour de France inhoudt." De Graaf en haarmedewerkerszijn er ech- ter niet alleen om de Grand Depart in juli 2010 te promo- ten. ,,Wij proberen de kinde ren meteen duidelijk te maken dat fietsen niet alleen leuk is maar ook heel gezond." O De Tour start op 2 juli metde proloog in Rotterdam. Stoppen met roken. Kwestie van doorzetten, toch? Nu je zelfs in het ziekenhuis af kunt kicken, lijkt er meer be- grip te komen voor de ver- slaafde die het nog niet op ei gen kracht lukte. Karin Moerman SCHIEDAM Tien, vijftien keer heeft )anny van der Geest (48) het al ge- probeerd: stoppen met roken. „Ik word gek van mezelf en krijg zo langzamerhand een hekel aan mezelf', klaagt ze. „En toch blijf ik doorroken." Niemand die beweert dat ze er niet alles aan gedaan heeft, van acupunctuur tot cold tur- key stoppen, maar nog altijd hebben de 'kankerstokjes' haar in hun greep. Toch gaat Janny binnenkort weer een poging doen. In het zieken huis. ,,Ik ben van de rokersgene- ratie. Met verjaardagen ston- den de sigaretten naast de bor- relnootjes op tafel. Als je niet rookte, dan viel je pas op." Maar tijden veranderen en nu het roken haar steeds meer onmogelijk wordt gemaakt en er steeds meer mensen om haar heen niet roken, kwam de drang er ook af te komen. „Toen ik hoorde dat je in het Vlietland af kunt kicken, was ik meteen enthousiast", vertelt ze terwijl ze de as van een van haar laatste sigaretten tipt. „Ik heb al aardig wat erva- ringopditgebied, maar in het ziekenhuis moet het gewoon lukken. Het klinktallemaalzo professioneel." In het Vlietland Ziekenhuis is een maand geleden de poli kliniek Stoppen met Roken geopend. Hier kunnen 'pa- tienten' op verwijzing van een huisarts of specialist van het roken af komen. Afkicken on der begeleiding van een arts. Ook de medische wereld reali- seert zich blijkbaar dat stop- pen met roken een serieuze bezigheid is en dat je geen watje bent als het je nog niet op eigen kracht is gelukt. ,,Vooral dat vond ik heel fijn om te horen. Dat ik geen loser ben en dat het ook mij gaat lukken. Met goede bege leiding van de artsen daar. Nooit meer die constante drang om te roken, het lijkt me heerlijk!" Binnenkort wordt Janny verwacht voorde intake, daar- na wordt voor haar een behan- delplan opgesteld. Afhanke- lijk van de resultaten bezoekt ze in het eerste half jaar drie tot vier keer de polikliniek en is er vier keer telefonisch con tact. O Soms blijft de sigaret trekken. foto roeldijkstra Bermweg 55-57 2906 LB Capelle aan den IJssel Tel: 010 - 451 05 05 inekesmodebv@planet.nl Grute armband Bezet met Swarovski kristallen. Jasmin Nolr Eau de Toilette van Bulgari Glanzend Satijnen vest 1/16 pagina liggend 1JOX47 SoluMulteut dtdout je tut! Aangeshten bi) de brancheveremgmg ANB VOMASMeiken Payol. Neorierma. Intracei Teletoon 0186 600 333 1/16 pagina liggend 130X47 264x47 2/16 pagina liggend

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5