Crime WINTER VOORDEEL Voor maar€50f- Waar rook is... ILLEGALE AFVALEXPORT NAAR CHINA VERLOEDERING ooo Onderzoek naar glazenwasser kijkopns.nl 'o Chauffeur bedreigd en beroofd Mannen aangehouden voor schapendiefstal Zeehavenpolitie Ingezonden brief Licht in het donker Camera maakt angstig sjc Extra toezicht MaasstadPers December20og betaald wilde krijgen. De vrouw vertrouwde het niet en waarschuwde de politie. Agen- ten onderzoeken de zaak en gaan er van uit dat de man een oplichter is. O ROTTERDAM De politie heeft een onder zoek ingesteld naar een moge- lijke poging van oplichting. Woensdag belde een man aan bij een woning aan de Over- schiese Kleiweg. Hij gaf bij de bewoonster aan dat hij glazen wasser was en dat hij vooraf ROTTERDAM Een 46-jarige Rotterdamse vrouw en een 38-jarige stads- genoot zijn in de nacht van woensdag op donderdag aan- gehouden omdat zij in Pen- drecht een gewapende overval hadden gepleegd op een taxi- chauffeur. Rond half een werd de chauffeur op de Tiengemeen- tensingel beroofd van zijn geld en zijn mobiele telefoon. Het tweetal was ter hoogte van metrostation Slinge in de auto gestapt. Zij vroegen de chauf feur naar de Stellendamhof te rijden. Tijdens de rit bedreigde de man de chauffeur met een vuurwapen, terwijl de vrouw hem van achter stevig beet pakte. Toen de taxichauffeur zijn geld en mobiel had afgegeven gingen de twee er vandoor. De politie kon het tweetal op de Slinge aanhouden. O Advertentievak op aanvraag Drie brandweerwagens en een politieauto zijn maan- dag massaal uitgerukt voor wat uiteindelijk slechts een rokend stopcontact bleek te zijn. De rookontwikke- ling was ontstaan bij de ge- handicaptenwoning van Stichting Ipse in Schiedam- Noord. O SVEN VAN BEEK ROTTERDAM Politiemensen van het district Noord hebben donderdag- avond, rond elf uur, twee man nen aangehouden voor heling cq diefstal van drie schapen. Getuigen hadden gezien dat drie mannen zich verdacht ge- droegen bij een auto op de DS van Couwenhovenlaan. Toen de agenten daar aan- kwamen zagen zij de auto rij den en nadat zij hem hadden laten stoppen bleek dat er een man in zat en dat in de laad- ruimte drie schapen stonden. De man, een 23-jarige Bleiswijker, verklaarde dat de auto niet van hem was maar de schapen wel. Hij konechter niet aantonen van wie hij ze had gekocht en wanneer. De man is daarop aangehouden en overgebracht naar een poli- tiebureau. De auto en de schapen wer- den inbeslaggeno- men. Korte tijd daar- na meldde zich een 24-jarige man uit Bergschen- hoek bij de politie als eigenaar van de auto. Na onderzoek werd ook deze man aange houden als verdachte van he- ling/diefstal. De schapen zijn op een pas- send adres ondergebracht. De politie onderzoekt de zaak en stelt een onderzoek in naar de eigenaar van de schapen. Tot nu toe heeft niemand zich ge- meld. O Het Milieuteam van de Zee havenpolitie heeft vierver- dachten aangehouden voor de illegale verwerking en ex port van metaalafvalstoffen. Containers vol giftige stoffen, zoals batterijen, CFK's en elektronica-afval, werden verscheept naar China.Dit na- jaar onderzocht het Milieu- team een geval van illegale export van metaalafvalstof fen naar China. Een bedrijf op de Zuidelijke Maasoever ver- werkte giftige stoffen uit bij- voorbeeld koelkasten en was- machines en mengde de ver- boden stoffen met legaal me- taalafval. Dit mengsel werd in containers geladen, voorzien van valse documenten en ge- exporteerd naar China.Het ver- werken van de giftige stoffen werd door de DCMR ontdekt tijdens een controle. Uit het onderzoek dat daarna volgde bleek pas de ware omvang van de export. In juli en augustus zouden zeecontainers meer dan 200 ton metaalhoudend afval naar China hebben ver- voerd. Het bedrijf maakte ge- bruik van een Chinese mede- werker die een licentie had om metaalafval naar China te ex- porteren. Dankzij de valse do cumenten was er verder geen toezicht en kon verwerking in China zonder controles plaats- vinden. Naast dedirecteurvan het bedrijf zijn drie medewer- kers aangehouden. Ik maak me grote zorgen over de verloedering en de onvei- ligheid van het uitgaan in Vlaardingen. Ik hoop dat u eraandacht aan besteedt, want als we het allemaal maar normaal gaan vinden dat dit soort dingen ge- beuren, kunnen we binnen- kort weer een stille tocht ver- wachten. Ikga hiervoor aandacht vragen bij de gemeenteraad en de burgemeester. De lakse houdingvanomstanders, het gelaten reageren van mijn om- geving en het min of meer ac- cepteren dat je dit kennelijk kan gebeuren als je uitgaat, stoort me buitengemeen. Het is niet normaal dat je door een groepinelkaarwordt geramd. Waar gaat het om? Zondag- ochtend zijn twee mannen door een groepje van zes in el- kaar geslagen. De twee waren na het stappen nog even een broodje shoarma gaan halen aan de Haven toen ze slaags raakten met een groep heet- gebakerde klanten van de shoarmatent. De eigenaar van de zaak is er tussen ge- sprongen en heeft een vork van een van de vechtersba- zen af kunnen pakken, maar hij kon niet voorkomen dat de twee behoorlijk afgetuigd zijn. Een verkeerde blik is mogelijk de aanleiding ge- weest. Thea Bastiaansen, Vlaardingen Schiedamse agenten hebben bij een fietslichtcon- trole niet alleen bekeuringen maar ook lampjes uit- gedeeld, zodat de reis verlicht kon worden vervolgd. Cameratoezicht, mosquito's en surveillance op stads- pleinen voeden juist de angst voor onveiligheid. Dat blijkt uit onderzoek op 27 Rotterdamse pleinen. Na een reeks gewelddadige incidenten zet de RET meer toezichthouders in op de lij nen en stations in Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9