Topsport Voetbal De kans is groot dat Adelaar zondag publiekslieveling Edouard Duplan in de basis laat beginnen. Feyenoord raakt totaal niet in de war 'Best nog tien jaar bij Feyenoord blijven' GEEN STROOTMAN NET NAAST TOP 3 BERT NIET AAN DE LDN ooo JfVOETBAL Kritiek Sparta wacht al tien duels op zege Ik denk dat we als spelers zelf in de spiegel moeten kijken' Herstel Bij Utrecht draad oppakken Droom Mario Been: Vijfde gele prent dit seizoen Excelsior verliest de aansluiting Vlaar wacht op telefoontje bondscoach jb Don Leo flikt het (niet) Het grootste voetbalmaandblad van Nederland €1 95 www.elfvoetbal.nl De voetbalkrant die vooruitblikt! NU Druk op Adelaar neemt sterk toe Supporters roepen om het vertrek van Frans Adelaar, spelers zoeken de schuld bij zichzelf. proshots Van de redactie ROTTERDAM Sparta Rotterdam heeft al tien wedstrijden op rij niet gewon- nen. Supporters roepen om het vertrek van trainer Frans Ade laar, maar de spelers zoeken de schuld vooral bij zichzelf. Hen ding is duidelijk: zondag zal er gewonnen moeten worden van VW-Venlo. De doelstelling van Sparta aan het begin van dit seizoen was duidelijk: sneller veilig zijn dan de afgelopen jaren. Maar inmiddels is de ploeg toch weer in de degradatiezone verstrikt geraakt. Het verschil met num- mer zeventien Willem II is slechts drie punten, terwijl de Tilburgers nog een wedstrijd te- goed hebben. Dat Sparta in de problemen zit, komt door een slechte reeks die op 7 novem- Kevin Strootman ber werd ingezet. Toen verloor de ploeg in eigen huis van Roda JC en sindsdien is er niet meer gewonnen. In de winterstop hoopte Adelaar het zelfvertrouwen van zijn ploeg weer wat op te krik- ken, maar dat lukte niet. Tegen vier concurrenten werden maar twee punten behaald. Thuis te gen ADO Den Haag en Vitesse speelde Sparta gelijk, terwijl bij NEC en Roda (C werd verloren. Het leidde tot witte zakdoekjes op de tribunes, maar voorals- nog staan directie en spelers- groep achter de trainer. „Ik denk dat we als spelers ook maar eens zelf in de spiegel moeten kijken", zei aanvoerder Kevin Strootman na de 2-1 ne- derlaag tegen Roda JC. Daarmee legde de captain de vinger op de zere plek, want vooral tegen Roda ontstonden de tegentreffers door persoon- lijke fouten. lets waar een trai ner weinig grip op heeft. Wat Adelaar wel kan bepalen, is de speelwijze. Was dat in de laatste drie wedstrijden een wat verde- digend 4-4-2 (Adelaar 'Door met vier middenvelders te spe- len, probeer ik wat meer zeker- heid in te bouwen, waardoor de jongens meer vertrouwen moeten krijgen'), zondag tegen VW-Venlo kiest hij waarschijn- lijk weer voor drie spitsen. De kans is groot dat publiekslieve ling Edouard Duplan dan in de basis begint. De afgelopen drie duels begon de Franse dribbe- laar op de bank. O MaasstadPers Woensdag 10 februari 2010 Feyenoord verloor afgelo pen zondag dan wel met 1-2 van AZ, van paniek is echter totaal geen sprake in de Kuip. Van de redactie ROTTERDAM De club staat immers nog steeds stevig op plaats vier en zondag kan de club concurrent FC Utrecht op een grotere ach- terstand zetten. Dus paniek? Nee, daarvan is totaal geen sprake. Trainer Mario Been had er natuurlijk de pest in, maar de Feyenoord-coach was afgelo pen zondag na de nederlaag te gen AZ vooral realistisch. „We hadden meer verdiend dan een nederlaag, maar soms zit het even tegen en verlies je door £en moment. Dat kan soms gebeuren in de voetballe- rij. Daar moeten we dan ook niet al te dramatisch over doen. Wij raken echt niet in de war omdat we van AZ hebben ver loren. Zondag tegen FC Utrecht pakken we de draad gewoon weer op. Als we zo spelen als in de tweede helft tegen AZ, komt dat wel goed." Bij winst vergroot Feye noord het gat met Utrecht tot dertien punten. Heracles Almelo, de num- mer vijf van de competitie, is vooralsnog de enige ploeg die Feyenoord een beetje kan vol- gen. Het team van Gertjan Ver- beek staat op zes punten van de Stadiondub. Plaats vier bete- kent aan het einde van het sei zoen rechtstreekse plaatsing voor Europees voetbal. Ook plaats vijf kan daar recht op geven, mits de bekerfi- nale wordt gespeeld door twee dubs uit de top-vier. Met Go Ahead Eagles, FC Twente, Ajax en Feyenoord in de halve fina les is die kans vrij groot. O Mario Been ziet het best zit- ten om nog tien jaar van Feyenoord te blijven. Dat zegt de trainer in het tijd- schrift ELF Voetbal. Van de redactie ROTTERDAM Mario Been windt er dit keer absoluut geen doekjes om: „In Nederland is er voor mij so- wieso niets hogers dan Feye noord", zegt Been. „De enige stap die ik hierna zou kunnen maken, zou het buitenland zijn. Maar daarvoor zul je eerst in Nederland moeten preste- ren." „lk zie het daarom wel ge beuren dat ik nog tien jaar bij Feyenoord zit. Maar het moet niet zo zijn van: goh, Mario is de Wenger van Feyenoord, die zit lekker op zijn troon en we zien wel hoe het gaat. Nee, dan moet er perspectief zijn en dan wil ik meedoen om de prijzen. Dan zal deze situatie dus niet te lang moeten duren." „Als de financiele situatie' rooskleuriger wordt en we kun nen echt om de prijzen gaan spelen, dan is het absoluut geen straf om langer te blijven." Zijn grote droom blijft met Feyenoord en de kampioens- schaal op de Coolsingel staan. Daar maakt de trainer geen ge- heim van. „Ik ga er regelmatig eten bij de schoonvader van mijn zoon. Die heeft daar twee Italiaanse zaken. En dan zit ik wel eens te fantaseren: als we hier nou met die schaal zouden staan. „Het moet een keer gebeu ren, maar we kunnen niet meer doen dan ons best. Voor alle supporters zou het prachtig zijn als Feyenoord weer eens kam- pioen wordt, want ze zijn niet erg verwend de laatste jaren", aldus de coach. O Sparta moet het zondag in de belangrijke wedstrijd tegen VW-Venlo doen zonder aan voerder Kevin Strootman. De aanvoerder kreeg afgelopen zaterdag tegen Roda JC een gele kaart, toen hij commen- taar leverde op scheidsrechter Ruud Bossen na een niet ge- geven vrije trap. „Niet slim", oordeelde de middenvelder, die zaterdag zijn twintigste verjaardag vierL Omdat het Strootmans vijfde gele prent van het seizoen was, is hij au- tomatisch geschorst. Tegen VW ontbreekt ook Emmanuel Boakye. De rechts- back heeft een mysterieuze knieblessure. Sparta houdt er zelfs rekening mee dat de van Fleracles Almelo overgekomen vleugelverdediger niet meer in actie komt dit seizoen. Er gaan zelfs verhalen dat Boakye nooit meer op topniveau kan voet- ballen, maar die worden steeds ontkend door Sparta. Excelsior heeft zich afgelopen vrijdag een slechte dienst be- wezen door met 2-1 te verlie- zen van Fortuna Sittard. Door de onverwachte nederlaag zijn de Kralingers de aansluiting met de top 3 (De Graafschap, Go Ahead Eagles en Cambuur) kwijtgeraakt en lijkt een kam- pioenschap vooriopig uit het hoofd te moeten worden ge- zet De nederlaag tegen Fortuna was vooral te wijten aan een slappe start; na een half uur stond de ploeg van trainer Alex Pastoor met 2-0 achter. Het was typerend dat alleen verdediger Leen van Steensel nog iets aan die tussenstand kon veranderen. Komende vrij dag kan Excelsior het gat met nummer drie Cambuur verklei- nen, want de Friezen komen naar Woudestein. Eerder dit seizoen wist Ex celsior Cambuur met 1-2 te ver- slaan. Ron Vlaar heeft nog niets ge- hoord van bondscoach Bert van Marwijk. De 24-jarige verdedi ger presteert dit seizoen urtste- kend bij Feyenoord en weet dat de keuzeheer hem in de gaten houdt „Dat heb ik in de media gelezen. Van Marwijk heeft me niet zelf gebeld", al dus Vlaar vorige week tegen- over de NOS. Diverse analytici vinden dat Vlaar een kans moet krijgen in Oranje. Vlaar zelf kan alleen maar afwachten of Van Marwijk hem een belletje geeft Feye- noord-trainer Mario Been: „lk wil niet te veel op de stoel van de bondscoach gaan zit- ten, maar ik denk dat Ron een kans verdient En dan zal hij Van Marwijk niet teleur- stellen." De eerstvolgende inter- land van het Nederiands elf- tal is op 3 maart tegen de Verenigde Staten. Leo Beenhakker heeft Ruud van Nistelrooy per SMS ®geprobeerd te strikken voor Feyenoord. Ruud vond zijn aanpak 'best grappig'. ST Al het voetbal van het komende weekeinde

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 12