Crime 'Facecheck': is Igor ook echt Igor? Open Huis SUCCESIN VRIJE TDD NIEMAND VAN BOORD of ruil uw huidige woning in tegen 100% van de taxatiewaarde! e404.500, €444.500 |- v.o.n. (penthouse) Grenstoezicht Bemanning van containerschepen in Waalhaven wordt scherp gecontroleerd OOO Winkeldiefstal Verstekelingen De laatste 3 luxueuze appartementen Mercurius op de Miillerpier, Lloydkwartier, Rotterdam donderdag 11 februari a.s. van 17.00 tot 20.00 uur www.mullerpier.nl MaasstadPers Woensdag 10 februari 2010 Twee stadswachten, die vrij- dagavond in hun vrije tijd een winkelcentmm aan de Bin- nenban in Hoogvliet bezoch- ten, hebben daar drie winkel- dieven op heterdaad betrapt en aangehouden. De dames werden al lan- ger door de politie gezocht Ook de stadswachten waren hierover tijdens hun dagelijk- se briefing gei'nformeerd. Toen ze vrijdagavond in het winkelcerrtrum de dames za- gen, herkenden zij hen op ba sis van de signalementen. De Zeehavenpolitie blijft alert op verstekelingen. Maar die hebben aan boord van con- tainerschepen niet zoveel meer te zoeken. Sinds 09/11 zijn de haventerreinen zo enorm goed beveiligd, dat een verstekeling misschien nog wel van boord kan, maar nooit meer een haventerrein af komt Jedereen moet zich bij de poort melden en iedere vrachtwagen wordt gescand. Je komt gewoon niet meer ongezien van zo'n terrein af." Karin Moerman ROTTERDAM „De kapitein heeft flink de touwtjes in handen, let maar op", waarschuwt Grenstoe- zichthouder Terry Bree van de Zeehavenpolitie Rotterdam- Rijnmond als' zij achter haar computer op de P4 een risico- analyse maakt van de Karin Schepers, een containerschip dat in de Waalhaven voor anker ligt. Er lijkt niets bijzonders aan de hand. Computersysteem ZU1S, het Zeescheepvaart Uitge- breidbaar Integraal Systeem, toont wel een gevarieerde be manning, maar geen nationali- teiten uit risicolanden aan boord. „Want dan schiet het ri- sico omhoog en kom je soms zelfs uit op de zwaarst mogelij- ke controle, een zogeheten A- controle waarbij ook de Doua- ne en mijn collega's van de wijkpolitie worden ingezet." Bij de Karin Schepers dus geen risicogroepen aan boord, wel veel nationaliteiten zoals een kapitein uit Oekraine en een bemanningslid van de Fi- lippijnen waardoor de analyse er een B3-status van maakt op een schaal van C tot A. Geluk- kig toont ZUIS geen namen die in oranje oplichten, want dan zouden bij Terry en haar collega De facecheck: lijkt de foto op de daadwerkelijke persoon? robkamminga Hanna meteen alle alarmbellen gaan rinkelen. De bemanning piag deze ochtend een voor een naar beneden komen voor een 'facecheck' zodat de twee Grenstoezichthouders de foto's op de paspoorten goed kunnen vergelijken met de 'koppies' die zij daadwerkelijk op het schip aantreffen. Als Terry en Hanna eenmaal in het kantoor van de kapitein zitten en Hanna de kopie van de crewlist heeft gekregen be- gint ze met het doorbladeren van de paspoorten en de zee- mansboekjes die aangeven waar iemand aan boord is ge- komen, wat zijn rang is en hoe lang hij al aan boord is. Daama doet ze een controle op het oog door wat door de paspoorten te bladeren en met black light te kijken of ze niet toevallig een vervalsing in handen heeft. „Veel foto's zijn tegenwoordig ingelaserd", vertelt Hanna, „Dus daar kunnen ze nog maar weinig mee uithalen, maar dit Filippijnse paspoort bijvoor- beeld heeft nog wel een losse foto. Da's even extra opletten." Dan staat daar ineens de chief engineer in de deurope- ning. Vou look a little bit diffe rent" moet Terry van het hart als ze zijn foto bekijkt, maar als hij een hele rij gouden tanden bloot lacht zien ze meteen de overeenkomst. Inpakken en wegwezen dus en daar staat de volgende alweer klaar. Steekproefsgewijs wordt aan de bemanning gevraagd wat hun naam is en waar ze gebo- ren zijn. Iedereen werkt goed en braaf mee. De sfeer is dan ook opmerkelijk ongedwongen. „Dat zijn ze zo gewend in de haven van Rotterdam", vertelt Terry, om dat meteen te de- monstreren als het jongste be manningslid van Russische ori- gine het kantoor binnenloopt: „Oh, that's the puppy of the group", roept ze, terwijl ze het paspoort schuin omhoog houdt zodat ze in een rechte lijn het echte gezicht en het pas- poo rtfotootje in het vizier heeft. „I cut my hair" stamelt de knul verlegen. Terry raadt hem aan eens naar een nieuw paspoort uit te kijken, waarna de puppy mag gaan. Bij de zeemansboek- jes wordt goed opgelet of de rangen en standen kloppen. Of iemand niet in een jaar van deksman al matroos is gewor- den. „Want dan is zo'n bewijs gewoon gekocht en dan gaat de Opsporing hier direct mee aan de slag." Want gekochte bewijzen zijn levensgevaarlijk. O 75.000,- korting? Wilt u wonen in de directe nabijheid van Rotterdam- Centrum, dan heeft u nu een kans als nooit tevoren. De laatste 3 appartementen Mercurius worden nu aangeboden met kortingen tot maar liefst 75.000,-! Of u kunt uw huidige woning inruilen tegen 100% van de taxatiewaarde." U betrekt dan snel uw nieuwe appartement terwijl uw huidige woning al is verkocht. En tegen een prima prijs! Woningkenmerken: woonoppervlakte van 139 m2 tot 146 m2 lichte woonkamer met open keuken 3 ruime slaapkamers riante complete badkamer flink zonnig balkon op het westen uniek vrij uitzicht op haven en Maas 2 priveparkeerplaatsen in de ondergrondse stallinggarage prijzen nu 402.500,- (na korting van 75.000,-!) v.o.n. v.o.n. Vra8g naar onze voorwaarden. Kom langs in de modelwoning Laat deze kans niet lopen en kom do. 11 feb. a.s. langs in de modelwoning. U vindt deze op de Mullerkade 673 in Rotterdam (6e verdieping). Mercurius is een samenwerkingsverband tussen AM en Blauwhoed Eurowoningen B.V. Voor bezichtiging en informatie Ooms Makelaars Rotterdam B.V. Maaskade 113 3071 NJ Rotterdam Telefoon (010) 424 88 88

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 14