Werk[t] Haven zo gek nog niet Rotterdam werkt gewoon door WERKEN IN DESTAD WAT KIES IK NOU? Een dynamische baan bij een high tech bedrijf Fotoboek Beroepsorientatie voor jonge mensen Prognose Banen vrij in de haven 16 OOO Gemeente zelf op 1 Toekomstperspectief Voor onze vestiging Oud-Beijerland zijn wij op zoek naar mensen voor de volgende functies: Werkvoorbereider Revisiemonteur Voor diverse regio's zijn wij op zoek naar mensen voor de volgende functies: Sales Engineer Marine Sales Engineer Interesse? High Performance sealing technology James Walker MaasstadPers Werk[t] Woerisdag 10 februari 2010 Met 13.000 werknemers is de gemeente zelf de grootste werkgever in Rotterdam, ge- volgd door het Erasmus Me- disch Centrum. Binnen de So- ciale Dienst is een vacatu re- stop afgekondigd. Binnen de- ze dienst worden de tekorten opgevangen met tijdelijke MBO'ers en HBO'ers zonder werk. De Roteb heeft 5500 ambtenaren in dienst Binnen het opleidingsbedrijf 'RoBe- drijf kun je praktijkopleidin- gen volgen voor het behalen van een startkwalificatie. Met behulp van de Arbeids- markt Bijsluiter van de Ge meente (httpy/www.jos. rot- terdam.nl) selecteer je een MBO-opleiding met de beste prognoses op de arbeids- markt voor nu en over drie jaar. Er zijn slechte arbeids- prognoses voor welzijn, uiter- lijke verzorging en ICT. Er zijn goede prognoses voor MBO 3 en 4 niveau voor ad- ministratieve beroepen, han- del en horeca, techniek en zorg. Contractor in de haven is zo'n slecht beroep nog niet. rob cloosterman De haven is 365 dagen per jaar, 24 uur per dag in bewe- ging. Iedereen kent wel de beelden van supertankers op een druk bevaren Waterweg. Van de redactie ROTTERDAM A1 die techniek en slimme lo- gistieke oplossingen zijn afhan- kelijk van de tienduizenden medewerkers in de haven. Niet alleen heftruckchauffeurs, be- veiligers, kraanmachinisten en verkeersbegeleiders, maar 00k juristen, ict-ers, loodsen en planners vervullen aJlemaal een belangrijke rol in de haven. Het Rotterdamse haven- en indus- triegebied telt wel 200 verschil- lende beroepen en die zijn nu allemaal te zien in het fotoboek Wereldbanen in een wereldha- ven van haven- en industrieel fotograaf Rob Cloosterman. Al ruim 20 jaar fotografeert hij Mainport Rotterdam in al haar gedaantes, op alle mo- menten en voor vele doelen. Natuurlijk is het boek be- doeld om te lezen en van te ge- nieten, maar het belangrijkste doel is om jongeren te helpen bij hun beroepsorientatie. O „In vergelijking met andere grote steden werkt Rotter dam gewoon door", zegt wet- houder Schrijer. Het aantal banen bleef vrijwel gelijk. Tineke van Huuksloot ROTTERDAM Wethouder Schrijer blijft erbij: ,„Oridanks de krimp van de werkgelegenheid in de haven, logistiek, transport en industrie is het aantal banen (300.000) het afgelopen jaar vrijwel gelijk gebleven." Het totaal aantal langdurig werklozen in Rotterdam be- draagt op dit moment 30.000. Ook de uitstroom van de WW naar de Bijstand is beperkt ge bleven in vergelijking tot ande re grote steden. „Veel werkzoe- kenden vonden binnen een half jaar weer werk." De werk gelegenheid in de zorg en wel zijn, onderwijs en techniek, nam zelfs toe. Door de vergrij- zing zal dit aantal de komende jaren nogverderstijgen. „Alleen al in de haven komen door de vergrijzing de komende 10 jaar 3.500 banen per jaar vrij." Ook de jongeren hebben de aandacht binnen de gemeente. Met behulp van de Arbeids- markt Bijsluiter, die twee keer per jaar wordt uitgegeven, kun- nen zij een studierichting kie- zen voor een middelbare be- roepsopleiding waarin voor de komende drie jaar een progno se is gemaakt van de arbeids- kansen, om te voorkomen dat jongeren straks geen werk kun- nen vinden. Daarop staat ook aangegeven wat je met een be- paald beroep kunt verdienen. „Op dit moment is er een trend dat maar liefst 20 procent van alle jongeren in Rotterdam doorleert om hun arbeidskan- sen te vergroten." De arbeidskansen voor lager opgeleiden en 45 plussers zijn laag. Daarom is het volgens de wethouder verstandig vooraf een goede analyse te maken van de arbeidsmarkt. „MBO'ers met een opleidingsniveau 1 of 2 kunnen nu beter solliciteren naar een functie als verzorgen- de, fietsenmaker of automon- teur, dan als visagist, kapper of administratief medewerker." De 45-plussers maken een goe de kans als zij zich richten op het personenvervoer of de uit- vaartbranche. „Deze specifieke functies zijn weinig populair onder jongeren en hiervoor worden bij voorkeur oudere werknemers geselecteerd." O Samen met ons deskundige team in onze zeer goed uitgeruste werkplaats, waarborg jij onze verworven marktpositie op het gebied van kwaliteit en services aan pompen, mechanical seals en appendages. Je bent immers een belangrijk koppelstuk tussen werkplaats en onze klanten. Jij vertaalt op efficiente wijze de verwachting van onze klant naar de productieafdelingen. Functle-eisen: MTS Werktuigbouw of Process Techniek Je bent flexibel en hebt goede contactuele en klantgerichte eigenschappen Ervaring op het gebied van revisie en onderhoud van pompen, afsluiters en seals is een pre Goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal Ervaring met Microsoft Office en AutoCad Bereid tot het volgen van trainingen en cursussen i.v.m. het waarborgen van onze kwaliteit en veiligheid Op de hoogte zijn van kwaliteits-. arbo- en milieubeleid Binnen deze functie ben je verder o.a. verantwoordelijk voor: Het calculeren en uitbrengen van offertes, orderproces- en levertijdbewaking Onderhouden van contacten met klanten en leveranciers Aanmaken van rapportages, inname-documenten en inspectieformulieren We bieden je een afwisselende functie in een enthousiast team binnen een financieel sterke en dynamische ondememing. Het salaris is marktconform en de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend Functie-omschrijving: Binnen deze functie ben je verantwoordelijk voor het reviseren van pompen, het uitvoeren van inspecties, de werkzaamheden aan appendages en het monteren van afdichtingen. Functie-eisen: LBO/MBO niveau, werktuigbouwkunde In bezit van certificaat "Basisveiligheid (VCA)" Technisch inzicht Kunnen sleutelen Bekend met machinebankwerken Nauwkeurig, flexibel, zelfstandig en adhoc kunnen werken Kennis van industrie en van werktuigbouwkundige installaties Kunnen werken met divers meetgereedschap Goede uitdrukkingsvaardigheid in het Nederlands In het bezit van een rijbewijs B We bieden je een afwisselende functie in een enthousiast team binnen een financieel sterke en dynamische ondememing. Het salaris is marktconform en de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend. Als sales engineer van James Walker ben je in de eerste plaats verantwoordelijk voor het onderhouden van contacten met (toekomstige) klanten in jouw regio. Dankzij jouw goede technische kennis en commercieel talent kun je klanten deskundig adviseren. Je verkoopt de producten waaraan zij behoefte hebben. Ook genereer je new business en volg je nauwlettend de ontwikkelingen in de markt. Je rapporteert aan een van de area managers. Functie-eisen: Je functioneert op MBO/HBO niveau. Je hebt een technische achtergrond en bent gedreven, commercieel, klantvriendelijk, initiatiefrijk en representatief. Je communiceert soepel, zowel in het Nederlands als in het Engels. Je hebt ervaring in een soortgelijke functie. We bieden je een afwisselende functie in een enthousiast team binnen een financieel sterke en dynamische ondememing. Het salaris is marktconform en de secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een auto van de zaak, zijn uitstekend. Als technisch vertegenwoordiger scheepvaart Marine sales engineer ben je werkzaam in Nederland, Belgie en Duitsland en rapporteer je aan de manager scheepvaart. Je combineert commercieel talent moeiteloos met technische affiniteit. Je ziet kansen en kan deze ook omzetten in resultaten. Je hebt ervaring in een soortgelijke functie. Functie-eisen: Opleidingsniveau MTS/MBO. Kennis van werktuigbouw is een pre. Je spreekt goed Nederlands, Engels en Duits en kan je ook schriftelijk in deze talen goed uitdrukken. Affiniteit en ervaring in de scheepvaart zijn absoluut een pre. We bieden je een afwisselende functie in een enthousiast team binnen een financieel sterke en dynamische ondememing. Het salaris is marktconform en de secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een auto van de zaak, zijn uitstekend. In het tijdperk van de stoommachine ontwikkelde James Walker de eerste stopbuspakking. Een revolutionair ontwerp dat een stroomversnelling teweeg bracht in de industrie. Tegenwoordig is James Walker Group Ltd. toonaangevend fabrikant en leverancier van afdichtingen en aanverwante producten. We zijn actief in het top-segment van de markt. In meer dan 60 ianden zetten wij wensen van onze klanten om in sluitende oplossingen. James Walker Benelux B.V. levert vanuit vestigingen in Oud-Beijerland, Nieuwleusen en IJmuiden hoogwaardige afdichtingen, onderhouds- en rubberproducten. We zijn gespecialiseerd in merk-onafhankelijke revisie van pompen, afsluiters, regelkleppen, hydraulische cilinders en mechanische afdichtingen. Technische perfectie, maar ook persoonlijke betrokkenheid dragen we hoog in het vaandel. Stuur ons dan binnen 14 dagen je sollicitatiebrief met CV. Dat kan via e-mail of per post: James Walker Benelux B.V. t.a.v. afdeling P&O, postbus 1506, 3260 BA Oud-Beijerland, tel: 0186-633111, e-mail: sandra.slingerland@jameswalker.biz www.jameswalker.biz Acquisitie naar aanleidmg van deze vacatures wordt niet op pn)s gesteld

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 16