Actueel Huizen in steden duurder fa Dan maar met de bus Jasper Schuringa in DWDD 'STRIPPENK AART NIET WEG' OOO 21 Crisis Vastgoedinvesteerders druk op zoek 'In de grote steden ishetwerkte vinden, en niet in de provincie.' Europa's duurste Held Uit de luwte Regio Amsterdam sjc Meer vrouwen Genieten van een zorgeloze kraamtijd! Dat wil jij toch ook? Regel daarom je kraamzorg snel en eenvoudig via www.kraamzorgdewaarden.nl en meld je online aan bel 0900-57 22 646 Kraamzorg de Waarden regio Hoeksche Waard e.o. BV De Vriesstraat 2 3261 PC Oud-Beijerland MaasstadPers Woensdag 10 februari 2010 De Britse busmaatschappij Stagecoach test de amfibiebus die door het Nij- meegte Amphibious Transport Vehicles is gemaakt, in Schotse wateren. De bus zou de veerdienst op de 'River Clyde' vervangen. O FOTO: getty images De huizenprijzen in de provincie zakken steeds verder weg, maar in degrote steden lopen makelaars weerde polonaise. Mathijs Rotteveel AMSTERDAM De vastgoedcrisis speelt zich vooral af op het platteland. In Europese we- reldsteden als Londen, Parijs, Mun- chen en 00k Amsterdam stijgen de huizenprijzen alsof zich nooit een financiele crisis heeft voorgedaan. Neem Londen. Een appartementje met twee slaapkamers in het centrum kost al snel zo'n 2,5 mil joen euro. Op de niet zo hippe Zuidoever van de Theems heb je voor een half mil joen meer een slaapkamer extra en een balkon. Onwijs goed Het is geen Londen en misschien 00k geen wereldstad, maar 00k in Am sterdam gaat het weer hard. De prij- zen van appartementen gingen in het laatste kwartaal van vorig jaar volgens de Nederlandse Vereniging van Ma kelaars met 3,5 procentomhoog. Die van rijtjeswoningen zelfs met 8 pro- cent. Londen loopt duidelijk voorop in de nieuwe huizenhype. Negen maanden geleden werd daar al het dieptepunt bereikt. Maar 00k in Parijs, Milaan, Munchen, Hamburg, Wenen, Rome en Istanbul zijn vastgoedinvesteer ders alweer druk op zoek naar winst- gevende pandjes. Volgens William Kistler, president van onderzoeksinstituut Urban Land Institute (UL1), zoeken vastgoedin vesteerders nu naar beleggingen in markten die ze goed kennen. 'Ze wor- den aangetrokken door de transpa- rantie en liquiditeit van markten als Londen en Parijs', zegt hij. 'Ook in- vesteerders van buiten Europa kijken hiernaar. In 2010 gaat het vooral om Harry Boumeester hetvermijdenvan risico.' Volgens de Financial Times zijn het vooral deze investeerders van ver die de huizenluchtbel weer volblazen. Sinds afgelopen zomer zijn de prij- zen in de Britse hoofdstad gestegen naar het niveau van 2006. Dat is nog 9 procent lager dan het hoogtepunt in 2007, maar vooral zakentycoons uit Rusland en het Midden-Oosten drijven de prijzen snel op. Ze zouden bangzijn hun geld in hun eigen land kwi jt te raken aan risicovolle investe- ringen. Bij gebrek aan beter zoeken ze hun heil maar in Britse stenen. In Amsterdam zijn het echter niet huizenjagende Russen en Arabieren die de prijs opdrijven, maar gewoon hardwerkende Hollanders. 'Laatst heeft Vodafone besloten zijn hoofd- kantoorteverplaatsen van Maastricht naar Amsterdam', zegt makelaar Cro ne. 'Dan zijn erzo weer driehonderd man die goed verdienen op zoek naar een mooi huis. En echte mooie koop- huizen blijven hier schaars, want maar 25 procent is een eigen woning. De rest zit in de huursector.' Volgens Harry Boumeester van onderzoeksinstituut OTB in Delft neemt de schaarste in de hoofdstad de komende jaren alleen nog maar toe. 'Er bl i j ft een conti nue toestroom van nieuwe huishoudens naar de grote steden, uit binnen- en buiten- land', zegt hij. 'Die ontwikkeling is allang bezig. In de grote steden is het werk te vinden en niet in de provin cie. Bovendien worden er nu, door de crisis, heel weinig woningen bijge- bouwd. Hierdoor is het tekort over een jaar of twee nog groter.' O 1. Monaco: 2. Londen: 3. Geneve: 4. Milaan: 5. Parijs: 30.000* 11.000 8.000 6.000 6.000 prijs in euro's per m? in november 2009, bron: ERA real estate Mediaredactie AMSTERDAM Na het verijdelen van een aanslag "tijdens vlucht 253 op Eerste Kerst- dag had Jasper Schuringa, de held die een brandje in de onderbroek van een terrorist bluste, zijn zakken kunnen vullen met zijn verhaal en overal met zijn kop op de buis kun nen komen. Hij koos voor het tegen- overgestelde en bleef in de luwte. Vanavond zit hij wel bij De Wereld Draait Door. De gehele uitzending wordt gewijd aan het verhaal van Jasper. Wiens leven naar eigen zeg- gen sinds 25 december op zijn kop staat. Zeker de eerste dagen na zijn optreden is Schuringa belaagd door journalisten uit alle delen van de wereld. Hij heeft daarom besloten om het aantal publieke optredens tot het minimum te beperken. En- kele dagen na het gebeuren is hij in de VS zelfs ondergedoken. Ook nu nog heeft het publiek geen genoeg van het verhaal van Schuringa. 'Mijn vrienden beman- nen mijn telefoon en ik heb mijn Hyvespagina gesloten. Iedereen wil wat van me. Er stromen nog elke dag verzoeken uit de hele wereld bin nen.' O Ned3,19.30 uur StaatssecretarisTineke Huizinga (Verkeer) mag niet zomaar de strip- penkaart afschaffen in Amsterdam. De Tweede Kamer wil dat de proef in de regio Rotterdam, die donder- dag als eerste volledig overschakelt op de ov-chipkaart, eerst wordt ge- evalueerd. Een ruime meerderheid in de Kamer stemde in met een mo- tie van de drie regeringspartyen PvdA, CDA en ChristenUnie die Hui zinga oproept om lering te trekken uit de Rotterdamse ervaringen. De stadsregio Amsterdam wil halfapril ook overgaan op de chipkaart als het enige geldige vervoersbewijs in me tro, bus en tram. De Kamer steunde verder een motie van CDA en PvdA die opkomt voor de oudere reiziger. Hui zinga moet samen met ouderenbon- den en vervoerders deze categorie reizigers helpen wennen aan de nieu we kaart voordat de rest van het land overgaat op de ov-chipkaart. Een aantal organisaties, waaronder oude- renomroep Max, bood eerder een pe- titie aan om de strippenkaart voorlo- pig overal te handhaven. Het college van bestuur van de Universiteit Utrecht wil Odat over vier jaar een op de vijf hoogleraren een vrouw is. Nu is dat nog ongeveer een op de zes. Waarden

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21