Actueel En hij stond nogzo goed vast GEZOCHT: FRANCHISENEMER WM m ffan.Mriwai!ic\vaiakt'i^ 599 Franchisenemer m/v Trainee Franchisenemer m/v .\w. Fietsen Elk jaar meer weggehaald 'Wij treden op tegen het zogenoemde schuurtjeseffect in de stad.' Voor meer informatie/boekingen 0172 - 46 96 96 of kijk op: www.vandervalkvakanties.nl v\« shoebyfranchise.nl OOO N1EUW. RATISH MaasstadPers Woensdagiofebruari 2010 Nog nooit werden zo veel fietsen weggehaald door gemeenten. Te weinig stallingen? la. En overijveri- ge fietsenknippers. Pieter Sabel ROTTERDAM Fiets weg. En je had hem nog zo goed vastgezet. Aan de brugleuning ja. De trein wacht niet op fietsparkeerplek- zoekende forenzen. Dus dan maar aan de brugleuning. Gestolen? Weg- geknipt, waarschijnlijk. Nederlandse gemeenten knippen de laatste jaren steeds meer en vaker fietsen weg die hinderli jk geparkeerd staan, of gewoon op een plek waar ze niet horen. Dus voor de ingang van het station, op de stroken die blinden naar die ingang moeten leiden, voor een winkel of aan leuningen, lan- taarnpalen of andere plekken waar geen fietsenrekis. Rotterdam bijvoor- beeld haalde in 2008 nog ongeveer achtduizend fietsen weg, in 2009 wa- ren dat er twaalfduizend. Nijmegen: 5.474 in 2008, 6.331 in 2009. Den Haag: 5.173 in 2008, 7.141 in 2009. En Amsterdam spant de kroon, niet onverwachts: het gemeentelijk fiets- depot kreeg in 2008 39.045 stuks te Gerard Derksen, gemeente Utrecht verwerken, in 2009 44.246. Reden: de fiets is geklommen in het gemeentelijke prioriteitenlijstje. Er wordt, om het zo uit te drukken, strenger gehandhaafd. Aanpak van het 'schuurtjeseffect', zoals men dat in Utrecht noemt. Gerard Derksen, van die gemeente: 'Daarmee bedoe- len we fietsenstallingen die als schuur worden gebruikt, waar mensen ze dus lange tijd stallen.' De burger is daarvoor wel gewaarschuwd, zegt men in Nijmegen. Daar kondigden ze strenger toezicht aan met de leus 'Doe eens gek, zet je fiets in een rek.' Foutparkeren levert alleen maar irritatie en overlast op voor de men- sen die dagelijks proberen een plekje te vinden. En een deel van de fietsen die worden weggehaald, was door de eigenaaral min of meervergeten: dat zijn weesfietsen. Dat is zo'n probleem, vinden ge meenten en de landelijke overheid, dat er een jaar geleden een heus Hand- boek Weesfietsen verscheen. Tips en trues om iets te doen aan het pro bleem van de eenzame weesfiets. Zijn die eenmaal weg, dan is er meer ruim- Drukte bij de Amsterdamse Fiets Afhandel Centrale. Johannes abeling/hh te voor gewone fietsen, en het ziet er een stuk netteruit rond stations, isde gedachte. Maar het ruimteprobleem is niet verdwenen met het ophalen van weesfietsen alleen. Maar een paar procenten van alle weggeknipte fiet sen is zo'n weesfiets. Ondanks de wis- selende termijnen - in de ene ge meente is een fiets een weesfiets na een week, in de andere gemeente heb je drie weken de tijd om het waar- schuwingslabel te verwijderen. Steeds meer fietsen weg dus - is het probleem niet gewoon dat er te wei nig stallingen zijn of worden bijge- plaatst elk jaar? Deels, zegt Wim Bot van de Fietsersbond-. 'Er zijn 00k steeds meer forenzen die de fiets naar het station nemen. Het probleem is dat gemeenten dat toejuichen, maar dat erte weinig stallingen zijn en dat er (dus) steeds meer worden wegge haald.' O MVertrpuwa/yerzorSa'eTyooraeliQm DUITSLAND BEIEREN 00STENRIJK WENEN CURACAO KONTIKI BELGIE ANTWERPEN - Luxe 4-sterren Lindner Hotel City Lounge Antwerpen - Perfect gelegen in het stads- centrum van Antwerpen - Geniet van een heerlijke stedentrip met ontelbare winkelmogelijkheden Aankomst: vele data t/m okt. Zie www.vandervalkvakanties.nl/st104 - Ontspan in de bergen en geniet van de spectaculaire uitzichten! - Verblijf in het mooie 4-sterren Hotel Golden Tulip Bad Reichenhall - In het centrum van Bad Reichenhall, bekend om z'n spa's Aankomst: dagelijks t/m okt. Zie www.vandervalkvakanties.nl/au191 ,jjt >1111 inj^ili 111U1 tux'k 1. ii - Heerlijke busreis naar Oostenrijk - Adembenemende uitzichten, kristalheldere meren en culturele hoogtepunten - Met bezoek aan Salzkammergut en Wenen (incl. rondleiding) - Rondvaart op de Wolfgangsee en veel meer! Vertrek: 03/07, 21/08 en 02/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu238 MAC <TE1 Van der Valk Kontiki Dive Beach Res Op tropisch Curagao, direct aan Cabana Beach Nu 7 nachten verblijven 5 nachten betalen Voor vertrekken van 20/02 t/m 19/03 Vertrek: dagelijks per Martinalr of KLM Zie www.vandervalkvakanties.nl/vz103 2/3/4-daagse autoreis incl. ontbijt 5/8-daagse autoreis incl. ontbijt 7-daagse busreis incl. halfpension en extra's 9/16-daagse vliegreis o.b.v. logies 11 april Reismarkt in Avifauna, Alphen aan den Rijn, kijk snel op de website shoe by Shoeby is een succesvolle winkelformule in trendy dames-, heren- en kidsmode. Shoeby onderscheidt zich door snel wisselende collecties, een uitgebreide service en uitgekiende marketing. Momenteel zijn er ruim 190 Shoeby stores verspreid door heel Nederland. Hierdoor is Shoeby in Nederland de fashion winkelketen met het grootste aantal winkels. Wil jij je aansluiten bij de snelst groeiende franchiseformule in de mode, start dan je eigen Shoeby store. Voor de vestiging in Capelle a/d IJssei (Winkelcentrum de Scholver) is Shoeby op zoek naar een enthousiaste en gedreven Ben jij werkzaam in de (mode-)retail en droom je ervan je eigen modezaak te starten; Ben jij een geboren gastvrouw of -heer en staat de klant voor jou centraal; Wil je van het Shoeby-succes ook jouw succes maken? Cifcv... ?St. 1 Bel dan direct Sjon van Vugt (Tel. 06-23363678). Of vraag de uitgebreide brochure aan via eigenzaak@shoebyfranchise.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 23