Tangomentaliteit in Gelderland 'Internet is geen bedreiging, het is een teaser. HET MEISDE VOOR DE ZAKEN Charlotte van Dijk(4i) runtsindseen kleinjaarhetVoerman Museum in Hattem. NS-bommelding Charlotte van Dijk 'Ik zei vroeger al: Ik wil Dutch Bicycle* OroufD allround MEDEWERKER MAGAZIJN where ideas become solutions Voor onze vestiging in Schiedam zijn wij op zoek naar een fulltime Hugh Hefner Kojo@depers.nl OO0 Woensdag 10.02.10 Cultuur Meja op't Hoog is regiocommunicatiemana- ger bij de NS, maar hoort zichzelf liever praten dan de waarheid te vertellen. Die bom was er dus niet, zoalsje zo hoopte. Tijd voordemotie? HATTEM Haar favoriete schilderi j van )an Voer- man sr. hangt vanaf zaterdag in het museum waar ze zelf de baas is. Te- vreden stiefelt de directeur het kleine vertrekbinnen. 'Kijk, dadrkomthij te hangen.' Ze wijst naar de muur. 'Bij Den Antiquair! Ondertitel: 'DenWe- duwe bij den uitdrager", citeert ze de titel van het werk. 'Dit is een pracht- stuk uit het loods Historisch Muse um. Ik heb ooit een litho van Voer- man jr. (de zoon van Voerman) gekocht in een antiekzaakje in Den Haag en nu werk ik hier.' Charlotte van Dijk is niet zo'n mu- seumbaas die met een grijze kuif en een dubbel professoraat rondloopt om haar gezag te laten gelden. Jeug- dig enthousiasme van een charmante krullenbol issomseffectieverdan het schoolmeesterstoontje van de baby- boomer. 'Je merkt dat er meer jonge directeuren komen die een andere achtergrond hebben', zegt ze eufe- mistisch. De geboren Haarlemse (41) stu- deerde aande Koninklijke Academie, maar haalde een graad in de culturele antropologie en de communicatie- wetenschap. 'Ik ben zelfgeen kunste- naarstype. Mij te eenzelvig.' Ze werkte onder meer bij de post-productievan Egmond Film, was manager in een Amsterdamsegeluidsstudio (waarze handen schudde met Bon jovi) en ook nog even medewerker bij Blue Shield, de culturele erfgoedbescher- mer. Pittoresk kunsthuis Een jaar geleden werd ze - net toen ze een studie erfgoedstudies volgde - aangenomen bij het Voerman Muse um. 'Gewoon door een brief teschrij- ven.' Dan zelfverzekerd: 'Dit is geen Charlotte van Dijk: 'Zie dat lichtdan.' ruben schipper bevlieging hoor. Ik zei vroeger al: 'Ik wil museumdirecteur worden." Nu is ze de baas van een provinci- aal museum met 24.000 bezoekers per jaar. Het pittoreske kunsthuis is vernoemd naar Jan Voerman (1857- 1941): een in Kampen geboren boe- renzoon die bijna zijn gehele leven IJssellandschappen schilderde in de omgeving van zijn Heimat. Onver- schrokken: 'Maar ik ga het omdopen Dutch Bicycle Group B. V. (DBG) is een Internationale ondememing met vestigingen in Schiedam. Taiwan en China Bij DBG Nederiand werken momenteel circa 60 mensen. De cultuur is open, informeel en gericht op groei van de ondememing en haar medewerkers. in Schiedam vindt onder andere de ontwik- keling. productiebegeieiding en verkoop van (eiektrische) kwaliteitsfietsen. fietsgerela- teertie- en mobiliteitsproduc- ten plants De levering van fietsen aan afnemers. in met name de Benelux, vindt onder andere plaats onder "Private label", waarbij de modellen in nauwe samenwerking met de afnemers worden ontwikkeld Union, Rivel, Maxwell. Reflec tion en Ranger zijn een aantal van onze eigen merken. Functieomschrijving Je voert alle voorkomende werkzaamheden in het magazijn uit. Hieronder vallen o.a. het lossen van containers, het op locatie zetten van binnengekomen goederen, retouren uitzoeken, orders picken en het bijhouden en opruimen van het magazijn Functie-eisen De geschikte kandidaat: heeft een opleiding op LBO/MBO-niveau heeft minimaal 1 jaar relevante werkervaring is in het bezit van een geldig heftruckcertificaat en een geldig rijbewijs heeft een spontaan en flexibel karakter kan goed in teamverband werken en weet van aanpakken Wat bieden wij jou? Een uitstekende werksfeer in een ambitieus team met goede secundaire arbeidsvoorwaarden en een interessante en enerve- rende functie bij een ondememing die steeds in beweging is Wil jij zo gauw mogelijk aan de slag bij ons? En voldoe je aan het profiel? Mail dan je sollicitatie inclusief cv voor 19 februari 2010 naar Constantina Tanis via C.Tanis@dutchbicyclegroup.nl www.dutchbicyclegroup.nl tot het Stedelijk Museum van Hat tem. Mag je best opschrijven hoor. Ik hou wel van reuring.' Ze exposeert dit weekend voor het eerst ook 'ander' werk van de Overijs- selse kunstenaar. Voerman maakte in zijn Amsterdamse studentenjaren enkele werken van de joodse ge- meenschap in de Jordaan en die ko men nu in het conservatiehuis te hangen. Ze bladert door een over- zichtswerk. 'Zie dat l icht dan', zegt ze ontroerd. 'Israels-achtig. Prachtighe, die negentiende eeuw.' Van Dijk is geen klassieke kunst- historica, beseft ze. 'Nou, toen ik hier door het dorp liep hoorde ik een keer: 'Ha, daar loopt de culturele eli te.' Ha ha. Misschien word ikooit nog eens de Henkvan Os van Hattem.' Enorme dromer Van Dijk weet dat een museum aan- sprekend moet zijn voor verschillen- de doelgroepen. Ze onderscheidt vier types: denkers, dromers, doeners en beslissers. 'Ik ben zelf een enorme dromer', zegt ze, 'maar je hebt ook types die iets willen beleven in een museum. Je moet de bezoekers blij- ven trekken zonder er een Efteling van te maken.' Sommige werken, zoals haar favo riete 'Bij den Antiquair' heeft ze al groot op de site laten afdrukken. 'In ternet is geen bedreiging, het is een teaser. Mensen willen de werken toch in hetechtzien.' Hoe lang ze het gaat doen? 'Poeh, Charlotte van Dijk. nog wel even hoor. Voorlopig heb ik genoeg te doen.' De provincie is een weldadige uit- valsbasis. Ze woont in Zutphen aan de IJssel met haar man, twee kinde- ren en veel ex-Randstedelingen. 'Onze straat herbergt alleen maar leuke mensen. Het westen is vlakbij.' Ja, de Jordaan mist ze wel eens, en dan vooral de tango-feesten. Hier moet ze het doen met Careless Whis pers/an George Michael in het restau rant. Tegen Roster: 'Moeten we daar opdansen?' O ®Vanaf 13 februari, Uit de Schaduw, in het Voerman Museum,-Hattem. Playboy-opa Hugh Hefner heeft op zijn 8ie niet zoveel meer op met de harde kant van zijn imperium. En dan hebben we het niet over zijn viagraverzameling. Hefner wordt er door een aandeelhouder van het P/oyboy-bed rijf van beschuldigd zijn zakeninstinctalvast begraven te heb ben. Hij zou twee gunstige aanbie- dingen om het bedrijf te verkopen moedwillig hebben gedwarsboomd. Daar is de aandeelhouder, die stelt dat het bunnybedrijf uit elkaar valt, weinig content mee. Hij is naar eigen zeggen een flinke smak geld misge- lopen en stapt naar de rechter. Al snapt hij Hefners wegen wel. Alsjij Hugh Hefner zou zijn, 81 jaar, zou je dan wulpse blondines, dat prachtige huis en een realityshow opgeven voor geld? Vandaag de dag is een exemplaarvan Playboy een stuk meer waard dan een aandeel Playboy.'ln 1999 kostte een aandeel 26 euro, nu nog2,29 euro. Een Play boy kost in de VS 4,35 euro. Diverse aandeelhouders eisen nu een scha- devergoeding. Tips, party's, plug-acties, voorkennis, uitnodigingen en liefdesverklaringen kunnen naar ons worden gezonden via de mail: Kojo@depers.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 26