Actueel H ll II II ll 11 ll i Ergens anders straatje keren freest verkochte woningen 2009 'AAD TREFT GEEN BLAAM' ONBEKENDE SCHUTTER Ooms En ja hoor, daar is 'ie al: het eerste politieke slachtoffer van de Hoekse strandrellen. Achtergrond Dramatische Hoekse rellen, desastreus politieoptreden en vernietigend oordeel COT Instituut Gouden duo: 'Signaleren, kanaliseren en handhaven' Overlast Moe van beginnende automobilisten OOO Readies Aboutaleb en politiek Pistoolschoten Up dose and personal met de mobiele wapenscanner MaasstadPers Woensdag 10 februari 2010 r\ Er moesten koppen rollen Van de redactie ROTTERDAM Een volledige verrassing is het natuurlijk niet. Het vertrek van de Rotterdamse korpschef Aad Meijboom hangt al tijden in de lucht. Na het drama in Hoek Vein Holland, het desastreuze optreden van de politieleiding en een vernietigend oordeel van het Instituut COT, kon het niet anders of er moesten, zoge- zegd, koppen rollen. Hoewel Meijboom zijn lot had verbonden met dat van zijn eigen politiepersoneel (als een van hen wegmoest, zou hij- zelf 00k opstappen) zijn daags voor zijn ontslag wel 'indrin- gende gesprekken' met hem ge- voerd. Vanwege de strandrellen was tot nu toe nog niemand ontslagen. Een politieagent is weliswaar voorwaardelijk op non-actief gezet en begin vorige week diende politietopman Henk de Ion g zijn ontslag in omdat hij de burgemeester niet had geinformeerd over een hooligan-nieuwjaarsborrel. Met de rellen nog vers in het geheu- gen kon De Jong het zich niet permitteren informatie achter te houden. Hij bezon zich en kondigde aan zijn functie neer te leggen. Maar echte Hoek-kopstuk- ken zijn tot dusver buiten schot gebleven. Meijboom had dus geen reden om op te stappen. Wellicht dat de 'indringende ge sprekken' die Meijboom met onderandere Aboutaleb heeft gehad, invloed hebben gehad op zijn vertrek? In een brief schrijft korpsbe- heerder en buigemeester Ah med Aboutaleb dat 'Meijboom te kennen heeft gegeven niet verder te kunnen'. In een reactie zei Aboutaleb dat Meijboom 'tot de conclusie is gekomen dat hij niet de man is om het korps verder te leiden'. Het was een kwestie van tijd voordat Me ijboom zijn functie zou neer- leggen. Al tijdens de presentatie van het vemietigende eindoor- deel van het instituut COT, dat de Hoekse rellen ondeizocht, werd duidelijk dat de positie van de politietop onhoudbaar was geworden. Er klonken zelfs geluiden dat de burgemeester, eindverantwoordelijk voor het politiekorps moest aftreden. In de wandelgangen beweerden boze tongen toen al dat Me ijboom desnoods zou moe- ten opstappen om Abou taleb uit de wind te hou den. Nu, na raap beraap en 'dringende gesprek ken' verliest Rotterdam een korpsleider die sa- men met voormalig bur gemeester Ivo Opstelten aan de wieg stond van het 'harde Rotterdamse politiebe- leid': signaleren, kanaliseren en handhaven. Je hoort Opstelten het riedeltje nog opdreunen. I Iedereen die in het bezit is vein het roze papiertje weet dat het 'lekker' rijden is in Overschie. Brede wegen, overzichtelijke verkeerspleinen, handig om de bijzondere verrichtingen te oefenen en, niet onbelangrijk, je zit zo op de snelweg.Boven- dien ben je vanaf de Gordel- weg, zo hup, bij het CBR om bijvoorbeeld je rijbewijs op te halen. Als het aan de inwo- ners van Overschie ligt komt daar binnenkort verandering in. Ze zijn het helemaal zat. Al die lesauto's die hun straten onveilig maken en het buiten- spelen voor kleine kinderen onmogelijk maken. In de spits schijnen de beginnende auto mobilisten de meeste ergernis- sen op te roepen. Bewoners die eindeloos moeten wachten tot- dat een leerling achtemit inpar- keert, straatje keert of een ande- re bijzondere verrichting oe- fent. En laten we wel wezen, begin nende mobilisten die de ver- keersregels nog niet kennen, daar zit toch niemand op te wachten. De politiek is het in ieder geval roerend eens met de bewoners aan de Schie. In ver- kiezingstijd buitelen ze over el- kaar heen in verontwaardiging. Aad Meijboom treft persoon- lijk geen blaam voor de Hoekse blamage omdat hij toen zelf op vakantie was. Dit zegt burgemeester Aboutaleb in een reactie op het vertrek van de korpschef Volgens de burgemeester is er 00k geen sprake van een vertrou- wingsbreuk of vertrouwings- crisis. Tijdens de diverse ge sprekken met Meijboom heeft Aboutaleb naar eigen zeggen niet aangedrongen op het vertrek van de korpschef. De politieke oppositie, die na het COT rapport al bloed rook laat 00k van zich horen. Marco Pastors, leefbaar Rotterdam, vindt dat Meijboom per direct zijn koffers moet pakken. Nog een half jaar aanblijven zou getuige van weinig daad- kracht Een plaatsvervanger is bovendien zo gevonden. De Pvda is blij met het besluit van Meijboom, zo is te lezen op de webstie van de partij. D66 stelt onder andere voor om de lesauto's tijdens de spits te weren bij de Burgemeester Baumannlaan. Dat is de uitvals- weg in Overschie. Verder vin- den de politici dat rijschool- houders de wijk moeten ont- zien en dat ze maar eigens an ders moeten lessen". Of er 00k maar iets van de plannen te- recht kan komen, is nog maar de vraag. Het Centraal Bureau Rijvaardigheden (CBR) weet dat de rijinstructeurs vrij zijn in het bepalen van de rijroute. Dat kan je ze moeilijk verbieden. En dat weten de politieke partijen ongetwijfeld zelf 00k. De politie onderzoekt een mo- gelijke schietpartij op maan- dagavond in Rotterdam-West Ze kreeg een melding dat er geschoten zou zijn aan het Hudsonplein. Getuigen wezen de politie de plaats aan waar het incident mogelijk had plaatsgevonden. Hier heeft hebben agenten sporenonder- zoek verricht De politie onder zoekt, de zaak. De politie Rotterdam-Rjinmond is met de mobiele wapenscanner genomineerd voor de Big Brother Award. De jury spreekt van een mobiele naaktscanner maar dat is niet de manier waarop de politie de scanner in wil zetten. Zo laat de politie weten. Op de achtergrond aitijd ge- steund door zijn korpsleider, het gouden duo. Tijdens de rellen in Hoek van Holland werden politie- mensen, de zogeheten platte petten, door een woedende me- nigte in een levensbedreigende situatie gebracht. Om het vege lijf te redden, schoten de agen ten op de menigte in. Een 19-ja- rige jongeman verloor daarbij zijn leven. Verschillende men- sen raakten gewond. De politie wist ruim van te voren dat hooligans van plan waren het feest in Hoek van Holland te verstoren maar gaf dit niet door aan .betrokken partijen. Zo- doende was er niet voldoende politiemacht op de been om in te grijpen. f let COT condudeer- de dat de gehele politieleiding had gefaald. Meijboom, die in 2001 aantrad als korpschef, bljft nog een half jaar in zijn functie, tot- dat zijn opvolger aan de slag kan. Woordvoerders van de po litie weten niet of Meijboom voor de politie wil blijven wer- ken. Zijn ontslag zal eerst door minster Guusje Ter Horst, bin- nenlandse zaken, moeten wor- den goedgekeurd. O Aad Meijboom Ooms Ook in 2009 heeft Ooms zich weer bewezen als Dit mooie resultaat hebben we wederom bereikt doordat we ens verdiepen in de regio, de mensen die er wonen en de wensen van de klant. Kortom: Genoeg redenen om uw woning met Ooms te verkopen of onze aankoopmakelaars in te schakelen. Maak vandaag nog een afspraak! Of mail naar info@ooms.com

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3