II II II h II II I I Crime Sleutels met gegevens gestolen bij Careyn Is er toekomst na de scheiding? 1 OPGEBLAZEN KELDER BER0VING IN P0RTIEK I I Inbraak Brutale inbraak veroorzaakt overlast 'Wie dat wil kan zich zo als ie- mand van Thuis- zorg voordoen' Succes 'OV-verbod op lijn 2 en 23 werkt preventief 'He homo! Hebje het huiswerk voor Nederlands gemaakt?' cfc OOO de ScheidingsPraktijk Als je de toekomst bent moetje wel een toekomst hebben! BREHIL www.brehil.nl Hennepkwekerij Portemonnee weg 5^ 'Wanna buy drugs?' MaasstadPers Woensdag 10 februari 2010 Van dc redactie SCHIEDAM Nooit je sleutels in het zicht hangen en belangrijke papieren opbeigen op een niet voor de hand liggende plaats. Natuuriijk weten ze dat bij Ca reyn. Maar ja, als thuiszorgorgp- nisatie heb je nu eenmaal een hele adminitratie bij te houden en ben je 00k een soort depot van klantenspullen. Want iede- re klant heeft meerdere verzor- gers en dus moet er een centraal punt zijn waar iedereen bij cru- ciale spullen kan. Zouden de inbrekers die in de nacht van 6 op 7 februari bij het kantoor van Careyn aan de Schiedamse Lange Nieuwstraat binnendrongen nu precies daar op uit zijn geweest, of was het een lucky shot dat ze zomaar de sleutels en bijbehorende gege vens van een stuk of twintig klanten aantroffen. Careyn is er in ieder geval klaar mee. Of beter gezegd, de klanten van Careyn. Want som- migen doen sinds zondag geen oog meer dicht. De politie heeft de zaak op dit moment nog in ondeizoek en kan er nu nog geen uitspra- ken over doen. Maar wat de in brekers gedacht zullen hebben toen ze de spullen aantroffen in de kantoorruimte van Careyn laat zich eenvoudig raden: 'Een makkelijkere binnenkomer kun je niet hebben!' Een hele rij sleutels zagen ze hangen, compleet met naam en adres. Bovendien namen ze 00k nog een legitimatiepas, be- doeld voor invallers, mee en twee jassen van Thuiszorg. Wie dat wil kan zich dus zomaar voor medewerker van Thuiszorg uitgeven. Niemand die het verschil ziet. Een doodeng idee voor de, vaak ou- dere, klanten. Zodra Careyn zondag door had wat er gebeurd was, is er meteen een slotenmaker gebeld om de sloten bij de klanten te vervangen. Een kostbare klus, waarvoor geen andere oplos- sing was. De klanten van Careyn ko- men uit de wijken Zuid, Oost, West en Nieuwland en zijn door het personeel uiteraard meteen gewaarschuwd voor onbekenden. Advies is niet zomaar open te doen en bij twijfel meteen de politie bellen. „Het is in elk geval iedereen aan te raden altijd te vragen naar het identiteitspasje van Ca reyn met daarop een pasfoto. Wanneer iemand dat pasje niet kan laten zien, moet je hem niet binnen laten", zeggen ze bij Careyn. Maar zo wijs waren de rnees- te klanten van zichzelf al. Met de politie is afgesproken dat de klanten van Careyn als ze twij- felen meteen de meldkamer kunnen bellen. „Als ze slim zijn laten ze zich niet zien", zegt een gedupeerde klant die niet met -haar naam in de krant wil. „Maar je weet het maar nooit. Staat er straks iemand met goe- de bedoelingen voor de deur en denk je 00k dat het een inbre- ker is. Je gaat nu wel iedereen wantrouwen." O Ieder ouder vindt dat de belangen van zijn kinderen voorop staat, maar zo snel als het om geld gaat is dat in de praktijk gauw ver te zoeken. Als je niet oppast houden de kinderen daar levenslang schade aan over. Wij helpen u graag verder Voor Rotterdam e.o.: Ruud Banis, banis@scheidingspraktijk.nl Telefoon 06 30 37 50 74 www. sch«idingspraktijk.nl Bedreigend? Nee, irritant! Het gaat goed met de meest beruchte tramlijn van Nederland. robkamminga Het ov-verbod, een manier om herrieschoppers uit tram en bus te weren, werd in 2008 ingevoerd. Heeft de maatregel effect gehad? Van de redactie ROTTERDAM Medereizigers lastigvallen, tr- ambestuurders belagen en tramstoelen vernielen. De schoolgaande jeugd die dage- lijks gebruik maakt van tramlijn 2 op Zuid heeft het er maar druk mee. Na een aantal heftige incidenten werd het eerste ov- verbod aan een aantal jongens die het reizen met lijn 2 onmo- gelijk maakte, opgelegd. Hoe gaat het nu met lijn 2? MaasstadPers reist een ochtend mee. „He homo!. Heb jij Neder- lands gemaakt?" Een gedron- gen knul van een jaar of veer- tien wurmt zich een weg door alle mgzakken die de doorgang in de tram blokkeren. Hij trekt zich niets aan van medereizi gers die hij of op de tenen trapt of ruw opzij duwt ten einde zich bij zijn klasgenootje te voe- gen. „Nee man, fuck 'die' Ne- derlands", schreeuwt laatstge- noemde op zijn buurt terug. Hoe hinderlijk aanwezig de jongelui zijn, schijnt volledig langs hen heen te gaan. Maan- dagochtend, kwart over adit, in een dampende overvolle tram kost het niet veel moeite om slaapdronken medereizigers te ergeren. Het gedrag van de jon gens is irritant maar om nu te zeggen dat je je als reiziger 'on- veilig' voelt, voert te ver. Lijn 2 heeft andere tijden ge- kend; onbehouden jongelui die reizigers en RET personeel het leven zuur maakten. Het ov- verbod, een unieke manier om fervente herrieschoppers uit het openbaar vervoer te weren, werd in 2008 in Rotterdam voor het eerst ingevoerd. Tram- cE.rR S stadswonmgen met turn en terra: 105 m2 vanaf circa 207.500,- v.o.n 1 bovenwoning met balkon 80 m2 vanaf circa 162.500,- v.o.n. De politie van district-Noord kreeg dinsdagochtend vroeg rond een uur een melding van afgestoken vuurwerk aan de ie Pijnackerstraat. In de kelder van de woning troffen agenten een hennep kwekerij aan. Een bewoner van de ie Pijnackerstraat hoor- de een harde klap en belde daarop de politie. Ter plaatse zagen agenten dat de voordeur van een woning aan diezelfde straat door - vermoedelijk - vuurwerk uit het kozijn was geblazen. Na onderzoek in de kelder van de woning is een niet meer in werkingzijnde hennepkwekerij ontdekt De Technische Recherche doet verder onderzoek in het pand. Bent u getuige geweest van dit incident, of heeft u anders- zins informatie, neemt u dan contact op met de politie Rot- terdam-Rijnmond via ogoo- 8844 of via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000. lijn 2 was vanwege de overlast- gevende jeugd als eerste aan de beurt. Kort daarop volgde lijn 23, berucht vanwege dronken stappers. Intussen heeft de RET ne- gentien verboden opgelegd. Nicky Jansen: „We merken dat het verbod vooral een preven- tieve werldng heeft. Jongeren die met de tram naar school gaan en vanwege een verbod acht weken lang de fiets moe- ten nemen. Tsja, dat vinden ze, zeker in de winter, niet zo fijn." Als het aan de RET ligt wordt in de toekomt de modernste technologie ingezet om de vei- ligheid van reizigers en perso neel te waarborgen. Gedacht wordt aan gezichtsherken- ningscamera's, die in China in zwang zijn. Van een uitbreiding van het verbod is voorlopig nog geen sprake. Volgens lansen wordt het handhaven dan on- mogelijk. „We hebben nu twee lijnen en dat is goed te over- zien. Wil je uitbreiden naar meer lijnen, moet je daar 00k weer mensen voor aantrekken en dat zit er bij ons op dit mo ment nog niet in." O De politie heeft een onder zoek ingesteld na een overval in de Boeierstraat (West). Maandagavond rond acht uur werd hier aangebeld bij de portiekdeur van een 41-ja- rige Rotterdammer. Twee mannen dreigden met een keukenmes en gin- gen er met zijn portemonnee van door richting Hoeckers- singel. Een 33-jarige man is vrijdagmiddag aangehouden op de Maasboulevard toen hij drugs O wilde verkopen aan politieagenten. De man werd overgebracht naar een politiebureau in Noord en bleek 00k nog eens een mes op zak te hebben.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5