De Ondernemer I I I il i i i i LOCK OF LOVE HULP VOOR STARTERS LAGERWAARD Vier het feest mee! ESPRESSn Een pannenkoekenboot, wie doet dat nou? Christoffel Wiel ders werd voor gek verklaard. Hij maakte er een succes van. Successtory Van pannenkoekenboot tot amfibiebus 'Ik heb alles zelf moeten doen, zonder kruiwagen.' Kernen mijden Minder vlieg- tuigen over Lansingerland Nieuw terras Schiedam richt Koemarkt opnieuw in OOO VANDERKWAST Delfshaven bedevaartsoord van de liefde Woningmarkt Zaken doen over de grens 5k Drie miljoen omzet voor De Hoek dL MaasstadPers Woensdag 10 februari 2010 cB ERNEST Het echtpaar woont in Crooswijk, op de be- nedenverdieping van een straat die gesloopt zal worden. Het is niet duidelijk wanneer, er wordt met data geschoven, maar uitstel is geen afstel. Het echtpaar leeft met een sloopkogel boven hun hoofd. Ze hebben er wei- nig last van, ze brengen hun dagen door zoals ze altijd hebben gedaan, of tenminste al heel lang. Ze kijken tv. Voorbijgangers kunnen meekijken. De gordijnen zijn altijd geopend. In Crooswijk woont het volk, en het volk heeft niets te verbergen. Dit is wat de voorbijganger ziet twee mensen die naar twee verschillende televisies kijken. De man in de woonkamer, de vrouw in de open keuken. Wie regelmatig voorbij loopt, kan een patroon ontdekken. De man houdt van voetbal, de vrouw van spelletjes. Lingo is haar favoriet Je vraagt je af of de man geen last heeft van de tv van zijn vrouw. Maar misschien kun je wennen aan de tunes van televisiespelletjes, zoals je went aan het tikken van de hangklok. Ga je het zelfs mis- sen als het er niet meer is. Liefde in Crooswijk, twee te levisies. Er staat 00k een hometrai- ner in de woonkamer. Heel soms ziet de voorbijganger de vrouw erop zitten. Of ze be- weegt is niet duidelijk te zien, misschien heel langzaam. Het ligt aan de tv van haar man, de vrouw heeft niets met voetbal, ze valt erbij in slaap. In de keuken is helaas geen plek voor een hometrainer. De man en vrouw eten nooit samen, ze eten voor de tv. Het huwelijk is geen raze wolk, noch een gevangenis. Het is een compromis, een vredesakkoord. Voorspoed bestaat niet, tegenspoed is een stroomstoring. Het duurt niet lang meer en dan is dit allemaal weg. De sloopkogel zal niet alleen de huizen verwoesten, maar 00k de ziel van de buurt Terug- keergarantie? Begraafplaats Crooswijk zeker!' zeggen aan- plakbiljetten op lantaampa- len. De eerste straten zijn al gesloopt, nu verrijzen er ap- partementencomplexen. Op de hoogste verdieping wonen kost een vermogen. Een pen thouse in Crooswijk, wat doen we een buurt aan? De voorbijganger kijkt al met weemoed door de ramen van het echtpaar. Binnenkort is er niets te zien, wonen ze in een flatje in Ommoord, Hoog- vliet of Spijkenisse, waar de vogels alleen nog naar binnen kunnen kijken. O Ernest van der Kwast is schrijver. In april verschijnt zijn nieuwe boelc Mama Tandoori. Splashtours wordt de hit van 2010 Jenine Hooglander ROTTERDAM De 32-jarige, Christoffel Wiel- ders had zijn leven eigenlijk heel anders voorgesteld. Zijn vader zat in de Scheepvaart, maar Wielder junior was niet overtuigd van zijn zeebenen. Hij wilde iets anders en ging rechten studeren. Een eigen zaak leek hem wel wat. „Van huis uit leerde ik dat geld iets is waar je hard voor moet werken. Ik heb alles zelf moeten doen, zonder kruiwagen." Zo kwam Wielders, via een detacheringbureau, bij toeval terecht in het project Pannen koekenboot. Eerst in loon- dienst, later als zelfstandig on dernemer. „Een pannenkoe kenboot wie doet dat nou? Ik werd voor gek verklaard", lacht Wielders. „Nu zijn we 13 jaar verder en hebben elk jaar 100.000 bezoekers." Naast de Pannenkoeken boot heeft Wielders nu 'Splash- tours' in het leven geroepen. De enige stadstour, per Amfibie bus, ter wereld. Deze bus rijdt vanaf het voorjaar door het cen trum van Rotterdam. Bij Ka- tendrecht gaat de bus het water in, waama de bus zijn tocht ver- volgt langs de Rotterdamse sky line. „Het idee ontstond in Nij- megen, daar was de herdenking van operatie Market Garden 1944, de geallieerde bevrijding. Ik had een vergadering. Toen kwamen we op dit ludieke idee; een stadstour met een amfibie- voertuig zoals de Ducks van toen. Omdat in ons ldkkerland- je een open voertuig niet ge- schikt is, ontstond de amfibie bus." Wielders kijkt bedrukt. „Achteraf, als ik had geweten wat ik nu weet, was ik er nooit aan begonnen." Wielders is er gekomen, zonder hulp van wie dan ook. robkamminga Wielders won met zijn amfi biebus 'de Ketelbinkieprijs' van de gemeente Rotterdam. „De demo van 2007 mislukte, maar we moesten verder, de gemeen te had geinvesteerd. Er was geen weg terug." Hij gaat er even goed voor zitten. „De construc- tie van zo'n bus is erg ingewik- keld. Je loopt tegen allerlei za- ken op. Neem bijvoorbeeld de ramen, bij een boot is dit on- derdeel van de constructie, het raam moet net zo sterk zijn als het hout van de boot. Bij een bus fungeert het raam als nood- Rotterdam krijgt haar eigen bedevaartsoord voor de liefde. In Delfshaven wordt komend Valentijnsweekend de 'Lock of Love' in gebruik genomen, een initiatief van de Hongaar- se weddingplanner Renata Rakolcai. Lock of Love is een stoel in de vorm van een hart, waaraan voor de liefde slotjes bevestigd worden die daar voor eeuwig hangen. Steden als Rome en Orlan do hebben al een Lock of Lo ve, maar het initiatief is oor- spronkelijk afkomstig uit Chi na. Op plaatsen waar geliefden elkaars liefde 'bevestigen' hangen soms duizenden slot jes. Het viel Rakolcai op dat in Rotterdam, maar ook in de rest van Nederland, niet een bepaalde plek is waar je met je geliefde naartoe kunt gaan om je liefde te bezegelen op de manier zoals ondermeer in Hongarije vaak wordt gedaan. uitgang. Ook het gangpad, bij een boot is dat 70 centimeter, bij een bus 40. Dat soort din- gen moet je zien op te lossen." Aan zijn uitdrukking te zien is Wielders nog lang bezig ge- weest met de praktische bezwa- ren van de Amfibiebus. Ook de veiligheid is bij zo'n voertuig een heel ingewikkeld proces. Omdat er nog geen amfibiebus bestond ontwierp Wielders met zijn projectgroep de bus zelf. Toen moest de bus uitvoe- rig worden getest en gekeurd, zodat aan alle EU-veiligheidsei- sen werd voldaan. „Voor de sta- biliteitstest moesten er zo veel mogelijk mensen in de bus. Omdat het gewicht moest wor den bepaald, werd de deelne- mers verzocht eerst op de weeg- schaal te gaan staan." Wielders schiet in de lach. „Er was een Rotterdam hoopt met het pro ject starterscoach potentiele koopstarters over de streep te trekken. Starterscoach is een bijzonder innovatieve samen- werking tussen de gemeente Rotterdam en Rotterdamse marktpartijen. Sinds de stagne- rende woningmarkt heeft Rot terdam meerdere maatregelen genomen om de markt een duw in de rug geven. vrouw die dit onder geen enke- le voorwaarde wilde. Dat ging haar echt te ver, we hebben haar in allerijl moeten vervan- it gen. De offitiele tewaterlaung in 2007 was een doorslaand suc ces. „Het was even spannend toen de boot niet meer uit het water kon komen, gelukkig kon dit uiteindelijk wel in zijn ach- teruit. We hebben dat pro- bleem inmiddels opgelost. Nu het project af is, heeft Rotter dam er weer een sensationele attractie bij." Stadslievend voegt hij daar aan toe. „Houders van de Rot- terdampas mogen gratis mee, zodat ook 'de Rotterdammer' er iets aan heeft." En Wielders: hij heeft nu, net als zijn vader, een passie voor scheepvaart. O Van de redactie ROTTERDAM Rotterdam Airport, dat sinds deze week verder gaat als Rot terdam/ The Hague Airport, gaat zijn best doen om het aan- tal overlastgevende vluchten over Lansingerland te beper- ken. Dat is het resultaat van een gesprek tussen de PvdA'ers Ruud Braak en Gerard Bovens naet directeur R. Wondolleck. De luchtvaartmaatschappij- en die Rotterdam Airport aan- doen, zoals de VLM, KLM en Transavia, zullen binnenkort door hem worden gevraagd om hun piloten zo te instrueren dat zij de Lansingerlandse kemen zullen mijden. Dat geldt overi- gens ook voor vluchten van re- geringsvliegtuigen. Concrete in- stmcties voor de piloten wor den binnenkort uitgewerkt. O Van de redactie ROTTERDAM De gemeente Schiedam gaat de Koemarkt middenin het cen trum, opnieuw inrichten. De bedoeling is dat er een duidelijk afgescheiden terras komt en daarom wordt nu eerst de ver- hoging weggehaald en de kunstwerken, de zogenaamde 'Koeienkoppen' in depot opge- slagen. Het stuk wordt daarna opnieuw bestraat met een don- kerder soort steen. Na de herinrichting zullen de kunstwerken weer een plek- je krijgen. Ook de entree van de Koe markt naar winkelcentrum De Nieuwe Passage wordt aange- pakt Er wordt een duidelijkere ingang gemaakt, waardoor ook een betere aansluiting van de Koemarkt met de Broersvest wordt gemaakt. In Ondememershuis Zuid kunnen ondememers 15 februari een workshop 'Internationaal Zakendoen' bij- wonen. Hier worden ook tips en trues gegeven. ....TtT.... De festivals in Hoek van Holland zijn de afgelopen ja- ©ren goed geweest voor ruim drie miljoen aan beste- dingen in de deelgemeente. En dat in tijden van crisis Verkrijgbaar in vele kleuren leder 3-xits New Sity Bern 3J49;- 1950,- elke instell zithoogte ire zitdiepte diverse rughooglen diverse armleuningen vaste o( losse kussens perfect zitcomfort Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010 4507466, Fax 010 4588992 email info@lagerwaard nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6