Oud Nieuws rH OOO ij, P.C.N, b. Hill ■upW Als iemand vroeg wat ik deed, zei ik 'ijzerwerker' OOO Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. hiema V. BAAS/VOORMAN PIJPFITTER ie PIJPFITTERS voor de werkplaats en montage ■A m MHM^oOOWeekblad Uw meningtelt! Doe mee met MaasstadPers en reageer via: www.maasstadpers.nl MaasstadPers Woensdag 17 februari 2010 voor het eten' staan er nog twee en die gaan hier nooit weg. Vooral die kot- ter. Dat is de eerste miniatuur die ik maakte. Het is een schip dat ik bij Vlaardingen Oost maakte voor een reder op Goe- ree. De echte kotter zagen wij kort na het in de vaart nemen op Vlaggetjesdag in de haven liggen. Toen wij informeerden of het de boot was die bij Vlaar dingen Oost was gebouwd, mochten wij meevaren. Dat is een heel mooie dag geworden." Dergelijke feestjes waren aan HVO dooigaans niet besteed. „Boten die bij ons werden ge- maakt, gingen met stille trom van de scheepshelling af." Al enige tijd geleden heeft de Vlaardingse scheepsfanaat zijn scheepsbouwhobby moeten staken. „Mijn ogen zijn jammer genoeg erg slecht. Ik zie bijna niets meer dus werken aan een scheepsmodel is onmogelijk. Mijn wereld is daardoor erg klein geworden. Ik kan nog een beetje naar muziek of bijvoor- beeld een voorleesboek luiste- ren maar oude foto's kijken zo- als nu, is er voor mij echt niet meer bij. Dat vind ik erg jam mer." O kotters, sleepboten en een booreiland. „Zover ik weet ligt dat gasbooreiland nog altijd op de Noordzee." Dat de Vlaardinger erg op- ging in zijn werk werd thuis niet altijd gewaardeerd. „Ik wist altijd precies hoe laat ik op mijn werk moest zijn. Hoe laat ik thuis was niet." Zijn vrouw vertelt dat hij bijna nooit op tijd was voor het eten. „Ik heb met onze drie zonen heel vaak op hem gewacht. En als ik dan maar alvast wilde gaan eten, zeiden die jongens dat we moesten wachten tot papa er 00k was." Het gezin Verboon plukte anderzijds 00k de vruch- ten van vaders werkdrift. „Wij hebben er bijvoorbeeld een mooi pensioentje aan over ge- De heer Verboon (4e van links) samen met collega's op het dak van een drijvende kraan. houden." Het geslacht Verboon blijkt een echt scheepsbouwerge- slacht. „Mijn vader werkte in de scheepsbouw en 00k mijn oud- ste zonen hebben in deze be- drijfstak gewerkt." Een familielid van Verboon verhuisde zelfs naar Australie om daar een eigen scheepswerf te starten. „Wij hebben in die tijd overwogen om daar 00k heen te gaan maar wij hadden drie jonge kinderen en vonden het niet verstandig de stap te wagen. Ook mijn zoon heeft la ter nog eens dat idee gehad maar juist toen kreeg hij verke- ring en zag hij ervan af." De scheepsbouwer in Australie be- staat nog altijd. „Alleen is het verkocht aan een andere eige- naar." Verboon heeft er nooit spijt van gehad dat hij in Vlaar dingen is gebleven. „lk heb het hier prima naar mijn zin. Ik heb nooit een hekel aan mijn werk gehad. Dat blijkt ook wel want toen ik op mijn 54e vanwege mijn gezondheid moest stop- pen met werken, ben ik thuis vrolijk verder gegaan met het bouwen van schepen." Aan de hand van oorspronkelijke teke- ningen bouwde hij de boten minutieus op schaal na. „Het was al een heel werk alle maten met een rekenmachientje om te rekenen." Verboon bouwde ze- ker wel 10 van deze houten scheepjes. „Daar was ik dan een hele winter zoet mee en soms wel langer. Het zijn allemaal handgemaakte modellen. Een bouwpakket daar moet ik niets van hebben." Ook de moeder des huizes droeg haar steentje bij aan de miniatuur scheepsbouw. „De vlaggetjes en de zeilen zijn van mijn hand. Op een gegeven moment haalde ik overal oude overhemden vandaan." In het huidige appartement in zorgcentrum Soenda was geen plaats meer voor alle scheepsmodellen. „De meesten hebben we weggegeven. Er Speel mee met de Sparta-Bingo en maak kans op de hoofdprijs van 50.000,- en vele exclusieve Sparta-prijzen zoals VIP-arrangementen en gesigneerde wedstrijdshirts! Deze unieke bingo wordt u aangeboden door Sparta Rotterdam in samenwerking met de Sponsor Bingo Loterij.Op 2t rnaart wordt deze Sparta-Bingogehouden op www.sparta-rotterdarn.nl. Doe mee en maak kans op de hoofdprijs van 50.000,-, Philips LCD-TVs, iPods Touch, VIP-arrangementen, Meet en Greets, gesigneerde Sparta-shirts en gesigneerde Sparta-voetballen. Doe nu mee! Ga naar http://www.sponsorbingoloterij.nl/sparta, koop een lot en speel mee voor Sparta Rotterdam. Van dit lot gaat 50% direct naar onze jeugdopieiding. Daarna ontvangt u uw unieke Sparta-Bingokaart waarmee u kans maakt op die geweldige prijzen. U een kans, onze talenten een kans! Alvast bedankt voor uw deelname en veel bingoplezier! I I Met sportieve groet Volgende thuiswedstrijd: Zondag 28 februari 2010, aanvang 14:30 uur Sparta Rotterdam - NAC Breda Schiedamsedijk 77 3134 KK Vlaardingen Telefoon 010-426 62 99 E-mail: info@pcnbv.nl Pijpleidingen Constructies Nederland B.V. Wij zijn een middelgrote onderneming die gespecialiseerd is in het vervaardigen en monteren van alle soorten pijpleidingen en systemen voor de scheepvaart en industrie. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar een: Met goede contactuele en leidinggevende eigenschappen die zelfstandig vanaf tekening en schema's pijpleidingen en complete systemen kan inmeten en schetsen. In deze functie geeft u leiding aan pijpfitters en lassers. Tevens verzorgt u de uren-registratie en signaleert en rapporteert u eventueel meer-en minderwerk. Alsu een opieidingopMTS-niveau heeft, geen 9 tot 5 mentaliteit en u heeft een goede kennis van de Engelse taal dan bent u de collega die wij zoeken. Jewerkt zelfstandig of samen met een collega en voertde werkzaamheden uit volgens de tekeningen, schetsen en of de aanwijzingen van een leidinggevende. Heb je ervaring en geen 9 tot 5 mentaliteit, dan ben jij de collega die wij zoeken. Wij bieden u zelfstandig en afwisselend werk met goede arbeidsvoorwaarden. Bent u gei'nteresseerd of wilt u meer weten dan kunt u bellen en vragen naar de heer H.C. Nouwen, of stuur uw brief met C.V. naar bovenstaand adres. MaasstadPers GRATIS, MAAR NIET GOEDKOOP

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13