Sport Voetbal Na tien duels zonder overwinning, geeft de 2-0 winst op VW-Venlo de Rotterdammers veel vertrouwen. Feyenoord steviger op de vierde plaats Feyenoord mist nog altijd goalgetter VAN DDK TWDFELT NOG OOK IN D0ELSALD0 NAAR DE K0PL0PER &ifVOETBAL Opluchting Crisis afgewend door overwinning op VW-Venlo Realistisch 'Niet naar boven kijken' 33 goals Scoren gaat moeizaam 'Ik wist al dat het goed zat Slecht geslapen heb ik er niet van' OOO Bijtekenen geen optie voor De Guzman Excelsior is thuis veel beter dan uit Lastige uitwedstrijd voor Sparta 2|c Rood voor Sparta-verzorger De voetbalkrant die vooruitblikt! NU Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl MaasstadPers Woensdag 17 februari 2010 Adelaar weer even steviger in het zadel Met het 0-0 gelijkspel heeft Feyenoord zondag FC Utrecht op afstand gehou- den. De ploeg lijkt nu wel zeker van de vierde plaats. Van de redactie ROTTERDAM Feyenoord sloeg zondag in Nieuw-Galgenwaard de aanval van FC Utrecht af. „We wilden niet verliezen en dat is gelukt", zei trainer Mario Been na af- loop. „Het is belangrijk dat het gat met Utrecht tien punten blijft." Van de concurrenten kwam alleen AZ dichterbij. Heracles Almelo en NAC Breda verloren. Het gat met nummer vijf Hera cles is nu zeven punten. Het gat met Ajax is inmiddels opgelo- pen naar negen punten. „We moeten niet te veel meer naar boven kijken", is doelman Rob van Dijk realis tisch. „De ploegen die boven ons staan, zijn gewoon een stukje verder dan wij." Met de huidige positie op de ranglijst heeft Feyenoord Euro- pees voetbal onder handbereik. Van Dijk toont zich zelfveize- kerd en verwacht dat Feye noord dit seizoen op die vierde plaats moet kunnen eindigen. „Als je ziet hoe groot de afstand is met de achtervolgers mogen we dat niet meer weggeven. Ik denk 00k dat wij beter zijn dan de teams die onder ons staan." Nu Feyenoord zo goed als zeker is van plaats vier kan de ploeg aan de volgende stap gaan werken. Trainer Mario Been zou graag wedstrijden wat meer willen domineren. Ook wil hij dat zijn ploeg beter spel laat zien. Feyenoord kan in fa- ses aardig voetballen, maar laat dat nog te weinig voor een lan- gere tijd zien. De coach hoopt dat daar de komende weken wat verandering in komt. O goalgetter een peulenschilletje zouden zijn geweest. Ook de andere buitenspelers, Diego Biseswar en Sekou Ciss6, staan niet bekend om hun doel- treffendheid. Tegen RKC Waal- wijk probeerde Mario Been het twee weken terug weer eens met Roy Makaay, maar de 34- jarige spits lijkt inmiddels echt opgebrand. Daarom hadden Been en technisch directeur Beenhakker ook graag de Brazi- liaanse aanvaller Wanderson in de winterstop naar de Kuip ge- haald, maar daar was geen geld voor. „Hij had ons probleem wel kunnen oplossen", zei Been al eerder. „Maar goed, hij is er niet, dus daar moeten we niet te lang meer bij stilstaan." Door het uitblijven van doelpunten kan Feyenoord nooit rustig achterover leunen bij een com- fortabele voorsprong. Iedere wedstrijd moet de ploeg tot de laatste minuut knokken. O Feyenoord speelt zondag te gen ADO Den Haag en hoopt dat duel snel te beslissen. Zonder makkelijk scorende spelers blijft dat lastig. Vreugde bij Donovan Slijngard en Milano Koenders na trefter Joshua John (midden), pro shots/willemvernes Van de redactie ROTTERDAM De opluchting was zondag van de gezichten af te lezen op Het Kasteel Sparta won met 2-0 van VW-Venlo en wendde daarmee een crisis af. Trainer Frans Adelaar zit weer even wat steviger in het zadel. Na tien duels zonder winst nam de druk flink toe bij Sparta. De po sitie van trainer Frans Adelaar stond flink ter discussie, maar de clubleiding heeft het ver trouwen uitgesproken in de coach. Adelaar ging vorige week eten met Simon de Jong en Erik Achten, twee leden van de raad van commissarissen (RvO). De RvC sprak uit dat het verder wil met Adelaar, een mening die wordt onderstreept door alge- Frans Adelaar meen directeur Peter Bonthuis. Hij zei vorige week in het tele- visieprogramma FC Rijnmond dat hij ervan uitgaat dat Adelaar zijn contract op Het Kasteel uit- dient. Na een week waarin Sparta een dagje ging tennissen, een sessie had met een mental coach en een avondje had in Cafe Ari met Jules Deelder en Hugo Borst - beiden fervente Sparta-aanhangers - won de ploeg met 2-0 van WV-Venlo. „E«n belangrijke overwinning, die ons weer wat lucht geeft", zei Adelaar na de wedstrijd. De coach was blij met het vertrou wen dat de club in hem uit heeft gesproken. „Ik wist begin vorige week al dat het goed zat. Slecht geslapen heb ik er niet van, maar het maalde wel con stant in mijn hoofd: hoe kun nen we de situatie omdraaien? Daarom ben ik blij met de overwinning op VW." Sparta staat vijftiende. Het degradatiegevaar is nog niet ge- weken. De ploeg speelt nu te gen PSV (uit), NAC Breda en Ajax (beiden thuis). Lastig, maar niet ondoenlijk", vindt middenvelder Erik Falkenburg. „De wedstrijd tegen VW heeft ons veel vertrouwen gegeven. Als we iedere wedstrijd zo be- ginnen als zondag dan kunnen we het iedereen moeilijk ma- ken. De komende weken moe ten we deze lijn doortrekken." O Van de redactie ROTTERDAM 23 wedstrijden, 33 goals. Het zijn cijfers waar Feyenoord niet trots op is. De ploeg scoort moeilijk en moet daarom iede re wedstrijd tot het uiterste gaan. Jon Dahl Tomasson is met acht goals de topscorer van Feyenoord. Ter vergelijking: Ajacied Luis Suarez maakte er in zijn eentje 23, terwijl Ajax als ploeg al 65 keer het net vond. Bijna twee keer zoveel als de Rotterdammers. Ook in Utrecht bleek het ge- brek aan scorend vermogen. Georginio Wijnaldum miste twee kansen, die voor een echte Terwijl Feyenoord-trainer Mario Been zich bezighoudt met de dagelijkse gang van zaken, is technisch directeur Leo Beenhakker al druk bezig met volgend seizoen. Don Leo probeert de selectie alvast wat vorm te geven, maar dat valt niet mee zonder geld. Duidelijk is in ieder geval wel dat Jonathan de Guzman vol gend seizoen niet meer in de Kuip speelt „lk ben duidelijk geweest Ik wil vertrekken. Bijtekenen is geen optie", zei de 22-jarige middenvelder vo rige week. Het contract van De Guzman loopt aan het einde van het seizoen af en hij wil graag naar Spanje. Doelman Rob van Dijk praat begin maart met Feyenoord over de eventuele verlenging van zijn aflopende contract De club deed hem een aanbieding voor een nieuw eenjarig con tract, maar Van Dijk weet nog niet of hij daar op ingaat De Excelsior-fans houden vrij- dag hun hart vast Hun club speelt uit tegen AGOW Apel- doom. En uitwedstrijden en Excelsior zijn dit seizoen geen goede combinatie. Van de twaalf duels op vreemde bo- dem verloren de Kralingers maar liefst zes maal. In totaal haalde de ploeg van trainer Alex Pastoor veertien punten. Van de twaalf ploegen die op Woudestein op bezoek kwamen, nam alleen AGOW drie punten mee. Negen keer wist Excelsior te winnen. In to taal pakten de rood-zwarten in eigen huis 29 punten, waar- mee ze na De Graafschap de succesvolste club zijn in thuis- wedstrijden. Ook het verschil in doelsal- do is groot Thuis kreeg Excel sior acht goals tegen en scoor- de het 27 keer. In uitwedstrij den maakte de ploeg achttien doelpunten, maar kreeg het er ook 21 om de oren. Sparta won afgelopen week- einde de belangrijke wedstrijd tegen VW-Venlo, maar kan aanstaande zondag opnieuw vol aan de bak. De Kasteeldub gaat op bezoek bij koploper PSV, dat dit seizoen in compe- titieverband nog niet verioor. Winnen in Eindhoven, het overkomt Sparta niet veel. De laatste keer dat de Rotterdam mers met de zege aan de haal gingen, was op 2 december 1995. Aijan van der Laan en Dennis de Nooijer maakten toen de openingstreffer van Luc Nilis ongedaan. Daama speelde Sparta nog tien uit- duels tegen PSV, die allemaal verloren gingen. Negatieve uitschieters waren de 7-0 ne- derlagen in 1999 en 2006. Vorig seizoen werd het 1-0 door een treffer van Ibrahim Afellay. PSV is thuis moeilijk te kloppen. Alleen VW-Venlo nam dit seizoen een punt mee uit Eindhoven. Sparta-verzorger Ed van Venrooij kreeg 'rood' in het duel tegen VW-Venlo. Daarmee heeft hij de dubieuze eer als eerste verzorger van het veld te zijn gestuurd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15