Actueel 'Grande Dame' publieksklaar [yJ^IN ROTTERDAM mILAGERWAARD QO Vier het feest mee! 1950, BELLEN MET CAPELLE 'Ik heb een zachte G...' is's avonds op de terugreis ook nog wel mee te zingen. First Round Jeugd drinkt 'veilig' in bij Alexander Wrakkenactie 'Wat heb ik nu aan mijn fiets hangen?' Car naval 'Brabanders zijn heel gezellig1 'Ill feite is het net een hockeyfeest- je met lekkere meezingers' SS Rotterdam Trots van onze stad 'Oh ja, we zagen hier ergens wel een bootje liggenja* OOO Handhavingshulplijn in Capelle TC Schiebroek groeit het snelst nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Maak eens een persoonsbewijs Jori relaxfauteuil Yoga 2349,. MaasstadPers Woensdag 17 februari 2010 Van de redactie ROTTERDAM De politie heeft zaterdagavond in samenwerking met Bou- man/GGZ en de RET een in- drinkactie gehouden bij een discotheek aan de Prins Alexan- derlaan. Het feest, First Round, was een alcoholvrij feest voor jonge- ren van 12 tot 16 jaar en had tot doel om het indrinkgedrag van jongeren tegen te gaan en ver- nielingen, vechtpartijen, over- last en vervuiling te voorko- men. In totaal is bij 1057 jeug- dige bezoekers de alcoholtest uitgevoerd. Hiemit bleek dat niemand alcohol had gedronken voor aanvang van het feest. Ook tij- dens het feest zijn geen ongere geldheden voorgevallen. O Van de redactie ROTTERDAM In de deelgemeente Charlois wordt deze week een begin ge- maakt met het verwijderen van een lading fietswrakken uit stra- ten en sloten. Bewoners uit de wijk konden de afgelopen week een label Wat heb ik nu aan mijn fiets hangen?' aan hun fietswrak vin- den. Een teken dat die fietsen wat de politie betreft in aanmerlang komen voor verwijdering. Ook werd er huis-aan-huis nog een ansichtkaart verspreid. De opgehaalde fietswrakken worden niet meteen vernietigd, maar tijdelijk opgeslagen in het kantoor van de stadsmarinier aan de Bas Jungeriusstraat 31. Wie de fiets terug wil, kan hem daar tot begin maart weer op- halen, op voorwaarde dat hij of zij de fiets kan omschrijven. O Polonaise lopen in Lampegat De dames van de Schiedamse Hockeyclub Spirit met een passie voor carnaval peet maat Karin Moerman ROTTERDAM In Lampegat (Eindhoven) valt het gewoon op hoeveel Rotter- dammers er dit jaar zijn komen 'carnavalluh'. „Vroeger haalden ze hun neus er voor op, nu ko men ze hier met z'n alien car- naval vieren", zegt Ome Piet, kastelein in een van de best be- zochte carnavalscafe's. Tot een jaar of vier, vijf geleden was het alteen maar Brabanders wat de klok sloeg, maar tegenwoordig hoort hij steeds meer Rotter- dams dialect in zijn kroeg. Ook Anouk van den Heuvel, spits in het eerste elftal van de Schiedamse hockeyclub Spirit heeft het helemaal te pakken van Lampegat. Vorig jaar zocht ze met haar team voor het eerst het Zuiden op, maar de meiden zijn vastberaden er een traditie van te maken. „We gaan dit er echt inhouden", zegt ze, brak na een druk en luidmchtig car- navalsweekend. „Het is ge woon super leuk. In feite is het net een hockeyfeestje met lek kere meezingers en Hollandse hits. Nu had je 'lk heb een zach te G en een harde L.Beet je ge- nant lied, maar wel makkelijk mee te zingen. Zelfs op de te- rugweg." Anouk vindt wel dat carnaval in Brabant alleen kans van slagen heeft als je met een groep gaat. „Dat is wel zo gezel lig, want je komt daar echt in een Brabantse gemeenschap te- recht. Iedereen kent elkaar, als je samen bent voel je je verlo- ren." Bovendien heb je als Rand- stedeling nog wel even wat te regelen als je aan het volledige camavalsprogramma wil mee- doen. „Brabanders zitten vrij- dagmiddag al in de kroeg en gaan het hele weekend door", weet Anouk. „Toen wij daar za- terdag aankwamen en naar 't Lampke gingen was iedereen daar al 'vrolijk aangeschoten'. Ik geloof dat ze zo tot dinsdag doorgaan en dan zitten wij al- lang weer op ons werk." O Eindelijk is het dan zo ver: het stoomschip De Rotter dam of 'La Grande Dame', is open voor het grote publiek.. a Van de redactie ROTTERDAM Maanden later dan gepland, ge- teisterd door verschillende te- genslagen en financiele mal- heur ligt ze op maandagoch- tend te wachten aan de kade bij Katenkrecht. Onder een waterig zonnetje smelten de ijspegels aan bakboord. Een feestelijke opening moest het worden en daarom gooien kinderen van de naast gelegen basisschool de Globetrotter met serpentines, lopen 'bekende Rotterdam- mers' symbolisch over de loop- brug en spreekt directeur Wil- lem Smit mooie woorden. Smit heeft het over 'een nieuw begin' en 'de trots van Rotterdam'. En gezien de feiten ligt dat laatste voor de hand. Het ss Rotterdam in cijfers: 228 meter lang, 28 meter breed, 41 meter hoog en dertien dekken groot. Het schip telt vijf restaurants en bars, 257 hotelkamers, een theater, dansgelegenheden, een museum en 31 business board- kamers. Er kunnen ruim 5500 mensen aan boord en eigenaar corporatie Woonbron verwacht meer dan 600 duizend bezoe kers per jaar. Hotelgasten, za- kenlui, stappers en dagjesmen- sen moeten de allure van het schip in stand houden. Zo bezien kan het niet an- ders of het voormalig cruis- eschip van de Holland Amerika Lijn moet Rotterdam een be- langrijke economische boost geven. Volgens het stadsbestuur en Woonbron die mim 200 miljoen euro in de renovatie van het schip investeerde, is De Rotterdam elke cent waard. Het is een schip van 'grote cultuur- historische, maritieme en in- dustriele waarde', zo is te lezen op de website en er wordt heel wat van de oude dame (1958) verwacht. Naast de duizenden bezoekers dient ze als stage- en werkervaringplek voor de Roc leerlingen in de stad'en moet ze, specifiek de jeugd in pro- bleemwijk Katendrecht, een so- ciaaleconomische impuls ge ven. Het schip dat eerst 30 tot 40 miljoen zou kosten, heeft uit- eindelijke mim 240 miljoen ge- kost met als gevolg dat Woon bron tot vorige week onder cu- ratele werd gesteld. O Het SS Rotterdam Hinderlijk gedrag in de open- bare ruimte? Meteen meiden bij de handhavingshulplijn als het aan de gemeente Capelle ligt Op het nummer van de hulplijn, 010 - 284 8111, zijn de Capelse handhavers nog beter bereikbaar voor alle Ca- pellenaren. De lijn is er voor meldin- gen over onder meer milieu- vervuilingen, hinderlijk fout parkeren, overlast van jonge ren, het illegaal kappen van bomen of huis-aan-huisver- koop zonder vergunning. De Handhavingshulplijn is ook's avonds en in het week end in gebruik en daarnaast zijn de gemeentelijke handha vers per e-mail te bereiken: handhaving(a>capelleaanden- ijssel.nl. Wethouder Eerdmans is blij met het initiatieft „We zijn nu in staat sneller en adequater op meldingen in te spelen." TC Schiebroek is de snelgroeiende vereniging van Ne- derland. Dit seizoen telde de tennisclub 780 leden. Het aantal jeugdleden steeg van 25 naar 160. WWW.UITBURO.nl/ROTTERDAH BURO II »w»_» w 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do vr 18-19/2 20 00u Kodo - Wereldberoemde Japanse drummers, bekend van Umoja-tour Blef zo,wo-za 21,24-27/219/20u JUMP - Slapstick comedy op z'n best, in een mix van Toekwondo en acrobatiek 010 484 33 33 www.luxortheater.nl upc Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. woza 17-20/02 20u The Full Monty Na de film nu ook een hit in het theater met o.a. Charly Luske zo 21/2 13.30/16 30u Hans Grietje Een superzoet sprookje voor de hele fomilie met Linda Wagenmakers modi 22-23/2 13.0Q/1515u Kabouter Plop Plop en het circus boordevol met leuke Plopliedjes Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Kinderen kunnen in de vooijaarsvakantie in het Oor- logVerzetsmuseum een vals persoonsbewijs maken. 's Middags staan alle attributen voor de vervalsers klaar. verkrijgbaar in vele kleuren leder Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email. info@lagerwaard nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5