Perspectief OOO In 2020: tuintje voor tuintje en tuintje achter He EenNL-lijflied He PvdA-carnavalskraker He Stem CDAaahaaa...! MaasstadPers Woensdag 17 februari 2010 ren. Beiden willen agressie tegen hulpverleners harder bestraffen. Alleen in de verkiezingsretoriek, komen de gelijkenissen niet direct naarvoren.Zebekvechtenwataf. Ma- ken ruzie over wie de credits verdient voor het in stand houden van de bre- de scholen. En kibbelen over wie het meest heeft gedaan aan de jeugd- werkloosheid. Maarondertussenzijn ze het dus eigenlijk roerend eens. Zo eist Schrijer de credits op voor het starten van het debat over het ver- plicht spreiden van 'kansarme nieuw- komers'. Schrijer: 'Het spreidingsde- bat is ooit begonnen doordat ik aangegeven heb dat er in Zuid een te hoge concentratie is van kansarme nieuwkomers.' Bij Leefbaar Rotter dam is dit beter bekend onder de noemer: 'allochtonenstop'. Als Schrijer stelt dat Leefbaar Rot terdam zaken als investeren in brede scholen, meer lestijd voor kinderen en minder jeugdwerkloosheid afdoet als 'linkse hobby's', verheft Pastors zijn stem. Die opmerking schiet bij hem duidelijk in het verkeerde keel- gat. Hij zegt boos: Wij hebben er in de raad voor gezorgd dat die bezuini- ging op de brede scholen die jouw collega heeft voorgesteld niet door- gaat.Door elkaar heen pratend ver- volgen ze hun betoog. MP: 'Dit zijn leugens! Nu ben ik erbi j om ze recht te zetten. Maar als ik er niet bij ben, vertel je ze weer!' DS: 'Marco, even rustig jongen!' MP: "Wie heeft er nou die brede scholen gered!? DS: 'Het college heeft met raads- brede steun, 00k van Leefbaar Rotter dam, het voorstel aangenomen. Ik begrijp niet waar je je zo druk om maakt. We zijn het eens.' PVV-flirt Volgens PvdA-lijsttrekker Schrijer is Leefbaar Rotterdam sinds 4 maart 2009 'doorgeschoten in het doen van kwetsende uitspraken'. Op die dag kondigde Geert Wilders aan mee te willen doen aan de gemeenteraads- verkiezingen. Openlijk flirtte de PW- leider daarna met de Rotterdamse gemeentepol itiek. Nagenoeg niemand twijfelde eraan dat Wilders' PW een gooi naar de machtzou doen in Rotterdam. Ze- kertoen hij bij de Europese verkiezin- gen in een klap 22 procent van de stemmen binnenhaalde. Niet voor niets benadrukte fractievoorzitter Sorensen datzijn Leefbaar Rotterdam en de PW op 95 procent van de on- derwerpen op een lijn zitten en dat Wilders beter zijn heil beter kon zoe- ken 'in het linkse bolwerk Amster dam'. Deelname bleef uit, omdat de PW niet genoeg geschikte mensen aan zich zou hebben kunnen binden of misschien toch de strijd met Leefbaar niet aandurfde. Van Wilders volgde slechts een stemadvies. Had hij in de havenstad gewoond, dan gingzijn stem naar Leefbaar Rotterdam. Het verbaasde Schrijer niet. 'Kijk eens naar de snelheid waarmee Leefbaar zijn voorstellen overnam. Het dub- bele paspoort, de hoofddoekjestaks, het minarettenverbod. MP: 'Het durven aanpakken van belangrijke symbolische onderwer- pen is toch echt hier begonnen. Ik ben degene die als wethouder heeft gezegd: kunnen die minaretten niet wat lager.' DS: 'Meneer Wilders heeft het van jou overgenomen. Nou geweldig Marco.' Schrijer lacht. 'Daaruit blijkt maar weer hoe jullie op elkaar lijken. Ik was al overtuigd, maar volgens mij is de lezer dat nu 00k.' MP: 'Wat zeg je nou? Er is toch geen gesprek met jou te voeren zo? Ik word er een beetje akelig van.' Grote vraag die overblijft is of de twee lijstaanvoerders die nu zo steke- lig tegen elkaar doen, na de ver ver- kiezingen wel samen in een college gaan zitten. 'Samenwerking voor de komende vier jaar is niet handig', zegt Schrijer diplomatiek. Pastors ver- klaart dat hij op zijn beurt de PvdA niet uitsluit, en benadrukt dat Schrij er 00k slechts zegt dat het 'niet han dig' is. 'Moeten we dckiezers niet la- ten kiezen?' vraagt de Leefbaar Rotterdam mer zich hardop af. Schrij er antwoordt: 'Uiteindelijk is het aan de kiezers om een uitspraak te doen, maar wij gaan niet met Leefbaar in een college.' O PASTORS: 'Goedkope huurwonin- gen vervangen we door rijtjeshui- zen met een tuintje voor en achter. Hoe actiever de mensen zijn, hoe meer ze verdienen. Voor iedereen die echt hulp nodig heeft, is die er, maar zodra er werk is, moet je aan de bak. Vrouwenonderdrukking en homohaat zijn dingen waarvan voor iedereen helder is dat je het niet moet doen. En er komen heel veel bomen bij.' SCHRIJER; 'in 2020 is Rotterdam een stad die uniek is door zijn architec- tuur en rijke variatie aan bewoners- groepen. Een stad waarin mensen zich thuis en veilig voelen, waar je werkt voor je geld. Dankzij de gratis sport zijn er vele tienduizenden kin deren lid van een sportvereniging. We genieten na van het WK voetbal in 2018, waarin Oranje in de nieuwe voetbaltempel De Kuip wereldkam- pioen voetbal is geworden.' O Blijkbaar willen de heren dus allebei de brede scholen redden. En zo eens- gezind zijn de lijstaanvoerders 00k over de door Geert Wilders voorge- stelde kopvoddentaks op het dragen van hoofddoeken. MP: 'De hoofddoekjestaks? Dat gaat veel te ver.' DS: 'Jehebt gezegd geen boete van 1.000 euro, maar van 500.' MP: 'Dat was bedoeld als humor, maar dat hebben jullie bij de Partij van de Arbeid niet.' DS: 'Bij kritiek zeg je wel vaker dat het een grapje of een emotionele op- rispingwas.' MP: 'Jij dacht serieus dat wij een andere tarieventabel hadden voor dit verschijnsel? Denk na, over twintig jaar schaam je je dood voor dit soort uitspraken.' Was het lijflied niet poetisch genoeg? 'Er bloeien tulpen en narcissen in dit mooie land. Je moet je immers niet vergissen, er is heel wat aan de hand...' EenN L had in elk geval niet in de leer gehoeven bij de PvdA in Kampen. Hun carnavalskraker begint zo: De politiek in Kampen, dat is een dolle boel...' Dan is de bewerking van het nummer YMCA van het CDA in Wijchen nog het meest overtuigend vertolkt. En daarom zingen wij stem CDA, stem CDAaahaaa...!'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7