T- Sport ii ii ii 1 •i •1 ii Voetbal Been is ontgoocheid over het feit dat Feyenoord het een ploeg als ADO Den Haag niet lastiger kon maken. Feyenoorders winnen maar moeizaam VLAAR IN SPANNING EXCELSIOR WIL STUNTEN Sparta hoopt goede lijn door te trekken GRDNS OP GEZICHT 1 VOETBAL Slordigheden Feyenoord-trainer verwacht meer van zijn ploeg Winterdipje Teleurstellende serie 'AZ zal niet veel meer verliezen. Wij moeten van onszelf uitgaan' Vertrouwen Ook NAC slachtoffer? a OOO Definitieve Oranje-selectie vrijdag bekend Guyon Fernandez vier tot zes weken aan de kant Rydell Poepon bewijst ongelijk trainer "4- 5k Lawinepijl op ADO-supporters Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl De voetbalkrant die vooruitblikt! MaasstadPers Woensdag 24 februari 2010 Mario Been niet blij met zijn spelers Zes wedstrijden, zeven pun- ten. Het zijn objectief be- schouwd geen geweldige cijfers die Feyenoord na de winterstop kan overleggen. Van de redactie ROTTERDAM Tegen FC Groningen hoopt de dub weer eens drie punten bij te kunnen schrijven. Feyenoord ging de jacht openen op Ajax. Zo werd vanuit Rotterdam ge- meld aan het begin van de tweede seizoenshelft. Iedereen geloofde erin, maar een maand later bevinden de Kuipbewo- ners zich op elf punten van de Amsterdammers. De derde plaats is een utopie geworden. Plaats vier is het maximaal haal- bare. De ploeg van trainer Mario Been kent in 2010 tot dusverre een teleurstellende serie. Uit bij VW-Venlo (1-1) en FC Utrecht Leroy Fer (na een treffer van Feyenoord) pakt teveel onnodige kaarten, vindt trainer Mario Been, pro shots/jasper Ruhe Van de redactie ROTTERDAM Feyenoord-trainer Mario Been voert deze week pittige gesprek- ken met zijn spelers. De coach is niet tevreden over zijn ploeg, die zondag tegen ADO Den Haag niet verder kwam dan 2- 2. Been had veel meer verwacht van de wedstrijd tegen de Hage- naars. „lk ben ontgoocheid over het feit dat we het een ploeg als ADO niet lastiger heb- ben kunnen maken. Het was heel slecht, dramatisch zelfs. We willen graag een topploeg zijn, maar dan zullen we tegen een team tils ADO Den Haag, met alle respect, toch echt een betere wedstrijdmentaliteit moeten tonen. We hebben nog steeds moeite om het spiel te maken. Ik heb er geen verkla- Mario Been ring voor. We zullen met elkaar eens goed in de spiegel moeten ldjken en elkaar ook eens goed de waarheid moeten vertellen. Dat geldt ook voor mij, want ik ben tenslotte eindverantwoor- delijk. Gelukkig staan we nog wel stevig op de vierde plaats." Met acht punten voorsprong op de concurrenten AZ, Hera cles Almelo en FC Utrecht hoeft Feyenoord zich inderdaad nog niet echt zorgen te maken. Maar met de lastige uitwedstrij- den tegen FC Groningen (aan- staande zondag) en Roda ]C (7 maart) voor de boeg, had de ploeg wel een extra buffertje kunnen gebruiken. Van het trio achtervolgers denkt Been van AZ het meest te duchten te krij- gen. „Zij hebben op papier het makkelijkste programma; ik zie ze niet veel meer verliezen. Maar wij moeten gewoon van onszelf blijven uitgaan." Ook tegen ADO kwam het manco van Feyenoord weer aan het licht. De Rotterdammers hebben moeite om het spiel te dicteren. Daarnaast slopien er veel slordigheden in het spiel. Leroy Fer liep bijvoorbeeld te lang met de bal. Dat betekende voor hem de achtste gele kaart van het seizoen en zondag te gen Groningen ontbreekt hij dus. Terwijl Georginio Wijnal- dum in de slotfase een bal wil- de binnenhouden in plaats van hem ver weg te schieten en daarmee indirect de gelijkma- ker inluidde. Maar dat zal Been hen deze week ongetwijfeld duidelijk maken. O Voor Ron Vlaar wordt het een spannende vrijdag. Bondscoach Bert van Mar- wijk maakt op die dag om 12.00 uur de selectie bekend voor de oefeninterland tegen de Verenigde Staten. Vlaar is opgenomen in de voorselec- tie. De 25-jarige verdediger kan voor het eerst sinds 12 november 2005 weer deel uitmaken van Oranje. Op die dag speelde Nederland tegen Italie en Vlaar, toen nog een talent van AZ, kende een dra- matische avond, want Luca To- ni bleek een paar maatjes te groot Vierenhalf jaar later wacht Vlaar een nieuwe kans, die hij te danken heeft aan zijn uitstekende spel bij Feyenoord. Na twee jaar blessureleed is de centrale verdediger ijzersterk teruggekomen en is hij uitge- groeid tot een van de steunpi- laren van de Rotterdammers. Dat is ook Van Marwijk niet ontgaan. Excelsior hoopt vrijdag het kunstje van eerder dit seizoen te herhalen: De Graafschap verslaan. De Rotterdammers wonnen voor de winterstop in eigen huis met 2-1 van de Su- perboeren en gaan vrijdag op bezoek op De Vijverberg. Daar ontmoet de ploeg van trainer Alex Pastoor De Graafschap in de hoedanigheid van koploper. In eigen stadion is De Graaf schap moeilijk te kloppen. Maar onmogelijk is het niet, zo bewees laagvlieger FC Emmen enkele weken geleden. Excelsior moet het in ieder geval doen zonder Guyon Fer nandez. De aanvaller, de reve- latie van de eerste seizoens helft, is geopereerd aan een scheurtje in zijn meniscus en staat vier tot zes weken aan de kant Luis Pedro toonde zich de laatste weken een waardig vervanger. De Feyenoord- huurling was belangrijk met goals en assists. (0-0) werd gelijkgespeeld, net als thuis tegen Ajax (1-1) en ADO Den Haag (2-2). AZ nam zelfs drie punten mee uit de Kuip. Alleen van RKC Waalwijk werd gewonnen, al was het slechts met 0-1. „Het zijn stuk voor stuk moeilijke tegenstanders ge- weest", zegt Been. „Bij VW en FC Utrecht winnen maar wei- nig ploegen en Ajax en AZ zijn ook goede ploegen. Maar van een ploeg als ADO Den Haag moeten wij gewoon winnen. We hadden op tien punten van de achtervolgers kunnen ko- men. Dat was lekker geweest. Maar met acht punten voor sprong moet de rest nog altijd drie wedstrijden meer winnen dan wij." FC Groningen is op papier geen goede tegenstander voor het bewerkstelligen van de om- mekeer. De laatste drie ontmoe- tingen in de Euroborg gingen verloren voor Feyenoord. O Sparta pakte zondag tegen PSV een winstpunt. Maar meer nog dan dat ene punt leverde het gelijkspel een dosis zelfvertrouwen op. Van de redactie ROTTERDAM De druk was de laatste weken extreem groot op Het Kasteel. Na tien duels zonder overwin- ning slaakte men in Rotterdam- West vorige week zondag een zucht van verlichting. Sparta won toen met 2-0 van VW- Venlo. De ploeg van trainer Frans Adelaar kreeg eindelijk weer wat lucht in de degradatie- strijd en het rumoer over de po- sitie van de geplaagde trainer verstomde snel. Het onver- wachte punt tegen PSV droeg daar verder aan bij. „De spelers beseften hele- maal niet hoeveel ruimte er in de omschakeling lag", zei Frans Adelaar na afloop. „Dat heb ik ze in de rust verteld en in de tweede helft durfden we daar wat meer van te profiteren. Ge lukkig viel de gelijkmaker nog in de blessuretijd. Een punt pakken bij PSV is natuurlijk fantastisch. En onverdiend is het ook niet helemaal, als je ziet dat we in de eerste helft ook al een penalty hadden moeten krijgen." Sparta hoopt de goede lijn door te trekken tegen NAC Bre da, dat zondag naar Het Kasteel komt. De fans van de rood-wit- ten kijken uit naar een herha- ling van vorig seizoen, toen NAC met een 4-0 nederlaag te- rug werd gestuurd naar Noord- Brabant. Voor Sparta is het sowieso zaak punten te pakken, want daama krijgt de ploeg een lasti ge reeks met duels tegen onder meer Ajax, AZ en FC Twente. O „De laatste weken kwam ik moeilijk tot scoren. Natuurlijk was ik teleurgesteld dat ik op de bank zat Maar ik denk dat dit de juiste manier is om het ongelijk van de trainer te be- wijzen", sprak Rydell Poepon zondag meteen na de wed strijd tegen PSV. De grijns op zijn gezicht sprak boekdelen. De spits kende een moeilijke periode en stond vanaf 4 de- cember droog. Sparta-trainer Frans Adelaar hield lang het vertrouwen in Poepon, die in de eerste duels na de winter- stop een van de twee spitsen was in het behoudende 4-4- 2-systeem dat werd gekozen. Voor de wedstrijd tegen VW-Venlo werd Poepon echter gepasseerd, net als af- gelopen zondag. Met de ge lijkmaker in blessuretijd be wees hij echter zijn waarde. De vraag is of het voldoende is voor een basisplaats zon dag tegen NAC Breda. Tijdens Feyenoord-ADO Den Haag is zondag een lawinepijl afgevuurd op het vak met ADO-supporters. Daarbij is zeker een Haagse fan gewond geraakt. Al het voetbal van het komende weekeinde

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13